امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اسپنسر: آن‌چه ما از بازیسازان مستقل می‌خواهیم دراصل به نفع خودشان است

اسپنسر: آن‌چه ما از بازیسازان مستقل می‌خواهیم دراصل به نفع خودشان است 1\

شایعاتی در مورد برنامه‌ی حمایتی مایکروسافت از بازی‌سازهای مستقل، که اغلب نمی‌توانند هزینه‌های لازم برای دسترسی به SDK اکس‌باکس را پرداخت کنند، مدتی است که زیاد شده است. اوایل کار مایکروسافت تاکید داشت اگر بازی‌ساز مستقلی می‌خواهد رایگان برای اکس‌باکس بازی بسازد، پس این پلتفرم باید جزو اولین پلتفرم‌هایی باشد که بازی برای آن عرضه می‌شود. خیلی از ایندی‌سازها این خواسته‌ی مایکروسافت را نوعی سنگ‌انداختن جلوی کار دانسته بودند چون لازمه‌ی اجرای آن، این بود که بازی‌شان را همزمان روی همه‌ی پلتفرم‌های موردنظر شیپ کنند.

مایکروسافت چندماهی است که برخورد نرم‌تری با ایندی‌سازها پیش گرفته است. چندی پیش، رییس این سرویس حمایتی مایکروسافت گفته بود ایندی‌سازها هر مشکلی که دارند، کافی است آن را مطرح کنند تا با هم آن را برطرف کنیم.
اکنون فیل اسپنسر هم حمایت خود را از سازندگان مستقل اعلام کرده و در مصاحبه‌ای با مجله‌ی Edge گفته است:
«ما در چندماه اخیر درخواست‌هایمان را کاملا شفاف مطرح کرده‌ایم. اگر سازنده‌ای مشغول ساخت بازی است که نمی‌تواند آن را روی دو پلتفرم شیپ کند، مشکلی نیست. ما وقفه در انتشار را قبول می‌کنیم. قبلا این کار را کردیم و حالا هم با آن‌ها همکاری می‌کنیم. اگر به‌عنوان یک دولوپر، روی پلتفرم دیگری توافق کرده‌اید نسخه‌ی انحصاری از بازی خود برایشان بسازید، و تا یک سال هم نمی‌توانید بازی‌تان را روی پلتفرم من شیپ کنید، وقتی یک سال گذشت بیایید با همکاری هم بازی را کمی برای اکس‌باکس متفاوت کنیم. سازنده‌ها از این سیاست ایراد گرفتند اما شما با شخص دیگری قرارداد بسته و بابتش پول گرفته‌اید و من از موفقیت شما خوشحالم. خود ما هم از این توافق‌ها می‌کنیم پس به‌خاطر آن شما را طرد نمی‌کنم. دراصل این سیاست به‌نفع خود شماست. چون مردم نمی‌خواهند بازی پارسال را دوباره ببینند بلکه چیز متفاوت و جدیدی می‌خواهند.»
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  به گفته‌ی فیل اسپنسر، برخی از بازی‌های اکس‌باکس سری اکس ممکن است با تاخیر عرضه شوند
  فیل اسپنسر: در این شرایط بحرانی از بازی‌بازان بهره‌وری نخواهیم کرد
  فیل اسپنسر: تا رونمایی از بازی‌های اکس‌باکس سری اکس زمان زیادی باقی نمانده است
  فیل اسپنسر : ما و پلی‌استیشن، هر دو موفق هستیم!
  فیل اسپنسر : لازم است در بازار اروپا بهتر از این عمل کنیم
  فیل اسپنسر: من میخواهم به مردم یک حق انتخاب بدهم
  مایکروسافت: در رویداد توکیو ۲۲ عنوان قابل بازی برای Xbox One خواهیم داشت
  Respawn: کنسول PS4 چیزی است که برای آینده به آن نیز خواهیم پرداخت
  نظر استودیو های مستقل مختلف در مورد Xbox One و پروژه ی ID@Xbox
  مایکروسافت: حریفی بزرگ خواهیم بود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان