امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چیکن لوف

چیکن لوف 1

غذایی متفاوت؛ با همان مرغ همیشگی

مواد لازم

سینه مرغ بدون استخوان : یک کیلو و پانصد گرم

تخم مرغ : 3 عدد

سس مایونز : 2 قاشق غذاخوری پر

پیاز: 2 عدد

سیر: 4 حبه یا یک قاشق مربا خوری پودر سیر

نمک ، فلفل و زعفران دم کرده: مقداری

سس گوجه فرنگی : دو قاشق غذا خوری

مواد لازم انتخابی

قارچ ریز: 200گرم

هویج درشت خرد شده: دو عدد

جعفری درشت خرد شده : نصف لیوان

فلفل دلمه ای خرد دشه: یک عدد

طرز تهیه

مرغ خام رو دوبار با دنده ریز ، چرخ کنید تا حسابی نرم ویکدست بشه ، پیاز رو زنده کنید وآبش رو بگیرید و به مرغ اضافه کنید ف سیر رنده شده ، نمک ، فلفل ، زعفرون ، مایونز و تخم مرغ رو هم اضافه کنید خوب ورز برید تا مایع یکدست بشه ، بهتره دراستفاده از زعفران قناعت نکنید ازمواد انتخابی هر کدوم رو خواستید ، بریزید توش ، من ازقارچ و فلفل دلمه ای قرمز استفاده کردم ، نیازی نیست قارچ رو خرد کنید همونطوری بریزید توی مایه مرغ ، قالب رو چرب کنید ومدا رو بریزید توش و خوب صاف و فشرده بکیند ، حالا به سه روش میتونید این غذا رو طبخ کنید:

1-روی قالب سلفون بکشید و غذا رو به مدت 15 دقیقه در درجه بالای ماکرو ویو طبخ کنید

2- روی قالب فویل آلومینیومی بکشید و غذا رو بمدت 1 ساعت در طبقه وسط فر دردرجه 170 درجه سانتی گراد طبخ کنید

3- روی قالب رو با هرچی خواستید بپوشونید ، داخل یه قابلمه آب بریزید وقالب رو بزارید توش طوریکه آب تا نصفه قالب بیاد ، قابلمه رو بزارید رو گاز حرارت رو زیاد کنید تا آب بجوشه بعد درقابلمه رو بزارید وحرارت رو کم کنید ، حدود یک ساعت تا یکونیم ساعت طول میکشه غذا پخته بشه ، آب قابلمه رو چک کنید اگه کم شد مجددا آب بریزید

من ازروش اول استفاه کردم ، بعد ازپخت روکش قالب رو بردارید ، یه سسی رو غذا جمع میشه که اون رو جدا کنید با سس گوجه فرنگی مخلوط کرده و بریزید رو غذا و روش رو با هرچی خواستید تزئین کنید

نکته اول : این مقدار مواد برای 15 نفر هست

نکته دوم: این غذا به صورت گرم و سرد سرو میشود درهردوحالت خوشمزه ست.

نکته سوم : موقع سرو با چاقو تیز برش بزنید نمای بسیار زیبائی خواهید
  Do ɴoт dαre тo ѕтop мe jυѕт ιɴ cαѕe ѕoмeoɴe ѕтopped мe چیکن لوف 1
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان