امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بستنی از کجا امد

اگر علت همه اختراعات بشر را احتیاج انسان بد انیم، بد ون ترد ید علت اختراع بستنی چیزی جز گرما نبود ه است؛ هرچند که د ر تاریخ، اشاره ای به گرما به عنوان علت اختراع بستنی نشد ه است، از این موضوع که بگذریم، تاریخ د رست شد ن بستنی به امپراطوری روم قد یم، چین و هند باستان برمی گرد د ، نوشته اند که «نرون»، امپراطور روم، علاقه زیاد ی به خورد ن میوه و آب میوه هایی که با یخ های کوه آلپ خنک می شد ند ، د اشت.
این خوراکی شاهانه تا قرن هفد هم میلاد ی د ر بین همه مرد م محبوبیتی ند اشت. از این زمان به بعد د ر انگلستان نوعی نوشید نی خنک د ر بین اعیان و اشراف محبوبیت پید ا کرد و آن چای و قهوه همراه با یخ بود . از قرن هجد هم میلاد ی به بعد بستنی د ر آمریکا د رست شد . به این ترتیب که یک تاجر آمریکایی به نام «ژاکوب فوزل» تصمیم گرفت با شیر و میوه، نوعی خوراکی خنک تهیه کند .
مد تی بعد شخصی به نام «ارنست هاموی» د و چیز د یگر به بستنی اضافه کرد : یکی شکر و د یگر مواد ی برای کِش آمد ن بستنی. کم کم طعم های مختلف هم به بستنی اضافه شد . از سال ۱۹۳۰ میلاد ی (۷۲ سال پیش)، ساختار بستنی با اختراع ماد ه ای به نام «یخ خشک» آسان تر شد . یخ خشک همان قطعات جامد د ی اکسید کربن است که از این زمان به بعد به سرد کرد ن بستنی د ر هنگام ساخته شد ن کمک زیاد ی می کرد .
پاسخ
 سپاس شده توسط فلانی ، ...Sara SHZ... ، Hamidreza jefri HHH ، pink devil ، امیررضا* ، پریا2 ، benyamin ، gharibe ، mr.destiny
آگهی
(23-05-2012، 21:38)علی20 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر علت همه اختراعات بشر را احتیاج انسان بد انیم، بد ون ترد ید علت اختراع بستنی چیزی جز گرما نبود ه است؛ هرچند که د ر تاریخ، اشاره ای به گرما به عنوان علت اختراع بستنی نشد ه است، از این موضوع که بگذریم، تاریخ د رست شد ن بستنی به امپراطوری روم قد یم، چین و هند باستان برمی گرد د ، نوشته اند که «نرون»، امپراطور روم، علاقه زیاد ی به خورد ن میوه و آب میوه هایی که با یخ های کوه آلپ خنک می شد ند ، د اشت.
این خوراکی شاهانه تا قرن هفد هم میلاد ی د ر بین همه مرد م محبوبیتی ند اشت. از این زمان به بعد د ر انگلستان نوعی نوشید نی خنک د ر بین اعیان و اشراف محبوبیت پید ا کرد و آن چای و قهوه همراه با یخ بود . از قرن هجد هم میلاد ی به بعد بستنی د ر آمریکا د رست شد . به این ترتیب که یک تاجر آمریکایی به نام «ژاکوب فوزل» تصمیم گرفت با شیر و میوه، نوعی خوراکی خنک تهیه کند .
مد تی بعد شخصی به نام «ارنست هاموی» د و چیز د یگر به بستنی اضافه کرد : یکی شکر و د یگر مواد ی برای کِش آمد ن بستنی. کم کم طعم های مختلف هم به بستنی اضافه شد . از سال ۱۹۳۰ میلاد ی (۷۲ سال پیش)، ساختار بستنی با اختراع ماد ه ای به نام «یخ خشک» آسان تر شد . یخ خشک همان قطعات جامد د ی اکسید کربن است که از این زمان به بعد به سرد کرد ن بستنی د ر هنگام ساخته شد ن کمک زیاد ی می کرد .

خوب.معلوم.از
مغازه
اومده
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط امیررضا*
من عااااااااااااشقه بستنیمBig GrinHeartHeartHeartخیلی دوس دارم همه مدلشو بجز وانیلیConfused
مخصوصا شکلاتیش عشقههههه!!!!میوه ای ترشم حرف ندارهBig Grin
آنان که با زندگی میسازند زندگی را میبازند
پاسخ
 سپاس شده توسط فلانی ، Ali MuSiC
بستنی شیراز حرف تداره
وای فالودهشیرازی امسال شاید تنها برم
پاسخ
 سپاس شده توسط ...Sara SHZ... ، فلانی ، Ali MuSiC ، mohamad432
کلا شیراز همه چیش حرف ندارهSleepyBig Grin

اما من فالوده اصلا دوس ندارم!!!!خامه هایه بسنی سنتیم عالینSleepyبه به دلم کشیدBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط فلانی ، pink devil ، Ali MuSiC
اوهمممممممم وای خدا تابسنون میرم شیراز
پاسخ
 سپاس شده توسط ...Sara SHZ... ، فلانی
آگهی
من عاشق بستنی هستم بجز توت فرنگیشConfusedConfusedConfusedConfused
پاسخ
 سپاس شده توسط فلانی ، tara_bala ، ...Sara SHZ... ، مرواريد
وای دقییقا منم از بستنی توت فرنگی متنفرمConfusedاه
پاسخ
 سپاس شده توسط pink devil ، Ali MuSiC
وایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بستنیــــی به به دلم کشیده خیلی خوشمزست من عاشق همه نوع بستنی هستم به جز(طالبی،وانیلی،توت فرنگی)ggre
خــط زدنِ مَـــن ، پـایــآنِ من نبـــود !!!
آغـــاز بی لیاقتـــیِ تـو بــود!
پاسخ
 سپاس شده توسط Ali MuSiC ، ...Sara SHZ... ، Ali MuSiC
من عاشق بستنی قیفی فالوده شیرازی بستنی سنتی و ... هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط mohamad432

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان