امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وقتی با موبایل صحبت می‌کنید می‌توانید مستقیم راه بروید!؟

وقتی با موبایل صحبت می‌کنید می‌توانید مستقیم راه بروید!؟ 1
دانشمندان دانشگاه واشنگتن دریافتند افرادی که مشغول صحبت کردن با تلفن همراه هستند، توانایی راه رفتن بر روی یک خط مستقیم را ندارند.
محققان با زیر نظر گرفتن مسیر حرکت صدها نفر در محوطه دانشگاه پی به این حقیقت بردند محققان دانشگاه واشنگتن غربی فردی را در لباس دلقکها سوار بر یک تک چرخ به محوطه دانشگاه فرستادند و از وی درخواست کردند افرادی که به وی توجه می کنند را زیر نظر گرفته و تعداد آنها را به خاطر بسپارد.

نتیجه این بررسی مبتکرانه نشان داد افرادی که مشغول به صحبت با تلفن همراه هستند به صورت تصادفی در مسیری پر پیچ و خم حرکت کرده و از حضور دیگر رهگذران آگاه نمی‌شوند همچنین بیش از دو سوم این افراد متوجه حضور دلقک سوار بر تک چرخ که لباس‌هایی به رنگ زرد و بنفش تند، کفشهایی بزرگتر از حد معمولی و دماغی بزرگ و قرمز رنگ در برداشت نشدند.

بر اساس نتایج اعلام شده تنها یک چهارم افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه بودند، 50 درصد افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه نبوده اند و 71 درصد از افرادی که به صورت زوج حرکت می‌کرده اند، متوجه حضور دلقک در محوطه شده بودند.
نتیجه این آزمایش ساده و جالب توجه تاییدی است بر این حقیقت که کاربران تلفن همراه در حین صحبت کردن کاملا سرگردان، بی هدف و بی توجه به اطراف حرکت می‌کنند.

بر اساس گزارش تلگراف، اثبات این پدیده که محققان دانشگاه واشنگتن غربی آن را "نابینایی توجهی" می‌خوانند، می‌تواند به خطرناک بودن صحبت با تلفن همراه حین رانندگی نیز تاکید داشته باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ارمين2012 ، radmehr rad ، ارشیا(دختر)
آگهی
من ولی میتونم مستقیم راه برم Big GrinBig GrinTongue
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  انواع جوجه های محلی و رام کردن(به این تاپیک پست اضافه کنید وسوالاتتون رو بپرسید)
Tongue ما انسان ها قادر به کنترل روح خودمون هستیم.!!! امتحانش کنید.راهشو نوشتم براتون...
  لباس‌هایی که نمی‌توانید در دنیای واقعی بپوشید
  با این قاشق استثنائی طعم غذایتان را عوض کنید
  افسانه های احضار روح شما هم امتحان کنید شاید افسانه نباشد
  زنگ‌زدگی فلزات را فراموش کنید!
  شب امتحان "پلی استیشن" بازی کنید!
  راهی برای تبدیل مستقیم سیگنال‌های مغزی به گفتار
Heart وقتی کودک تان خون دماغ می شود
  اگر می خواهید برای اپارتمان گل بخرید این نکات را رعایت کنید

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان