امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یه معمای فوق العاده از سلطان اختراعات(اگه واقعا سرت واسه چیزا علمی درد میکنه بیا)

Rainbow 
معمای انیشتین
تست هوش | معمای انیشتین گفتنی است آلبرت انیشتین این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت. به گفته وی تنها 2 درصد از مردم جهان می توانند این معما را حل کنند و 98 درصد بقیه از عهده ی حل این مسئله بر نمی آیند. اگر شما خود را جزو همان 2 درصد افراد باهوش دنیا میدانید، پس این گوی و این میدان!

توضیح اینکه هیچگونه کلک و حقه ای در معما وجود ندارد و تنها منطق محض میتواند شما را به جواب برساند.

مسئله:

در خیابانی 5 خانه در 5 رنگ متفاوت وجود دارد.
در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت زندگی میکند.
این 5 صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت مینوشند، سیگار متفاوت میکشند و حیوان خانگی متفاوت نگهداری میکنند.

جزئیات مسئله:

مرد انگلیسی در خانه قرمز زندگی میکند.

مرد سوئدی، یک سگ دارد.

مرد دانمارکی چای می نوشد.

خانه سبز رنگ در سمت چپ خانه ی سفید قرار دارد.

صاحب خانه سبز قهوه می نوشد.

شخصی که سیگار Pall Mall می کشد، پرنده پرورش می دهد.

صاحب خانه زرد سیگار Dunhill می کشد.

مردی که در خانه وسطی زندگی میکند، شیر می نوشد.

مرد نروژی در اولین خانه زندگی میکند.

مردی که سیگار Blends می کشد، در کنار مردی که گربه نگه میدارد زندگی میکند.

مردی که اسب نگهداری میکند، کنار مردی که سیگار Dunhill میکشد زندگی میکند.

مردی که سیگار Blue Master می کشد، آبجو می نوشد.

مرد آلمانی سیگار Prince می کشد.

مرد نروژی کنار خانه آبی زندگی می کند.

مردی که سیگار Blends می کشد، همسایه ای دارد که آب می نوشد.

سوال:

کدام یک در خانه خود ماهی نگهداری میکند؟

جواب رو طی 5 روز آینده اعلام میکنم!
اما بد دیدی توییو کمی مایه تو جیب به جایی نمیرسی با قدمای کوچیک ای زندگی گف یه  چیزو یاد پس بگیر!امید بده به جاش بیلاخ پس بگیر!
پاسخ
 سپاس شده توسط ferya ، Azarbayjanliam ، ناديا ، ♥انی♥ ، ایزابل777 ، Ƒαкє ѕмιƖє ، سایه2
آگهی
واقعا فلش خوریا نمونه بارز از یک جامع ایرانین! نو تو هیچ بحث علمی شرکت میکنن نه حوصله فکر کردن دارن!
الا دلم می خواست این تاپیک راجبه چیزا +18 بود یا راجعبه دوست دختر دوست پسر بود اونوقت همتون نظر میدادین و گورو گور میومدین ببنید چه خبر

این معمارو تو هر سایتی من دیدم اینقد ملت روش نظر گذاشتن که هرچی پایین میرفتی به آخر نظراش نمیرسیدی
اما بد دیدی توییو کمی مایه تو جیب به جایی نمیرسی با قدمای کوچیک ای زندگی گف یه  چیزو یاد پس بگیر!امید بده به جاش بیلاخ پس بگیر!
پاسخ
 سپاس شده توسط Ƒαкє ѕмιƖє
(22-05-2013، 11:17)شئهقشسانشدرا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

واقعا فلش خوریا نمونه بارز از یک جامع ایرانین! نو تو هیچ بحث علمی شرکت میکنن نه حوصله فکر کردن دارن!
الا دلم می خواست این تاپیک راجبه چیزا +18 بود یا راجعبه دوست دختر دوست پسر بود اونوقت همتون نظر میدادین و گورو گور میومدین ببنید چه خبر

این معمارو تو هر سایتی من دیدم اینقد ملت روش نظر گذاشتن که هرچی پایین میرفتی به آخر نظراش نمیرسیدی

بخدا موضوع های من هم دچار همین مشکلن؛ موضوعات علمی و تاریخی بسیار با ارزش که خیلی هم روشون کار می کنم، می تونی تو پروفایلم ببینیشون، ولی متأسفانه جامعه مغزش از خزئبلات پر شده و هیچ چیزی رو جز شهوت و لذت قبول نمیکنه ...!
یه معمای فوق العاده از سلطان اختراعات(اگه واقعا سرت واسه چیزا علمی درد میکنه بیا) 1
پاسخ
ای بابا!یه راهنمایی :
فقط با منطق حل میشه یه جدول بکشیده یکی یکی خصوصیات اینایی که مسئله گفته رو به هم ربط بدید

(22-05-2013، 12:24)ایزابل777 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انتظارنداری که من اینوووووحل کنم?TongueBig GrinTongueBig Grin

چرا از همه انتظار دارم حل کنن

(22-05-2013، 12:20)♥انی♥ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مرد نروژیSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

راه حلتو بگو یعنی اینکه کدوم مرئ ئو کدو خونست چی مینوشه سیگارش چیه چه حروانی نگه دار میکنه؟
مطمئنم اگه یه خورده وقت گذاشته بودی میفهمیدی نروژی نیست چون وقتی بخای حل کنی اولین چیزی که متوجه میشی راجبه مرد نروژیست

(22-05-2013، 12:13)mسm نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من اول راهنمایی بودم حلش کردم

خب بسم الله راه حلو بگو مام بدونیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حسين
دوستان خواهشا راه حلاتونو بگید!فقط در این حد بگم که مرد نروژی غلط ترین جواب ممکنه تو سایتای خارجی از بین کار برا هرچی نگاه کردم هیچکی نگفته بود مرد نروژی تورو خدا فقط بگید رو چه حسابی مرد نرووژی!

هنوز منتظر اون 2% ام ها!!!!!!!!!!!Big GrinBig Grin
پاسخ
فک کنم مرد انگیلیسی نمیدونم در هر حال کسی هست که نگفته چه حیوانی دارد چون اونایی که حیوان دارند اسمه ماهی تو شون نبودSleepy
یک سلامم را اگر پاسخ بگویی میروم ، لذتش را با تمام شهر قسمت میکنم
دانی که چیست موزون میکند شعر مرا ؟ در قدم برداشتن های تو دقت میکنم  
کاظم بهمنی 
پاسخ
آگهی
(22-05-2013، 17:12)عاشق دیونه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فک کنم مرد انگیلیسی نمیدونم در هر حال کسی هست که نگفته چه حیوانی دارد چون اونایی که حیوان دارند اسمه ماهی تو شون نبودSleepy

,واقعا فکر کردیو این جوابو دادی؟!!!!
من به هوش تو قبطه می خورم به خدا
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  پنج ایدۀ علمی که مردم فکر میکردند احمقانه است!
  ★معرفی کتاب های علمی★
  عشق با جسم چیکا میکنه‌!؟._.
  ویدیو های ترسناکی که همه رو شگفت زده میکنه
  دانستنی علمی
  واقعا انسان‌ها فقط از 10 درصد مغزشان استفاده می‌کنند؟
  در خواست نویسندگی در بخش دانستنیها و موضوعات علمی و زیرشاخه ها
  برترین خبرهای علمی در سال ۲۰۱۷
  دانلود کلیپ دزدی های علمی غرب
  برترین سئوالهای بی پاسخ علمی در جهان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان