امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سخنان امروز ۱ تیر ۱۴۰۳ امام جمعه رامسر در نماز جمعه

Snowman 
سخنان امروز ۱ تیر ۱۴۰۳ امام جمعه رامسر در نماز جمعه 1

امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام جا داره تذکر بدم که ایده سعید غدیر مورد کم توجهی و بی مهری عامه مسلمانان و برخی از شیعیان قرار گرفت بسیاری از مشکلات و چالش های که مسلمانان به طور عام و ما شیعیان به طور خاص داریم علما می فرمایند به دلیل بی توجهی به عید غدیر است ماجرای غدیر خم است در راس این مصائبی که برای دنیای شیعه به وجود آمد ماجرای عاشورا هست چون به غدیر توجه نداشتند عاشورا به وجود آمد آیه اول که اشاره میکنم معروف به آیه تبلیغ هست یا آیه ابلا آیه شریفه ۶۷ از سوره مبارکه مائده که تمام مفسرین شیعه می فرمایند درباره ماجرای غدیر خم هست و بخش بزرگی از مفسران و مورخان اهل سنت از جمله در کتب که برای اهل سنت معتبره می فرمایند راجع به ماجرای غدیر خم هست هرچند برخی از نواسه در اختصاص این آیه و شان نزول این آیه راجع به غدیر شبه کردن اما برخی از علمای نقل کردند آیه مشهور این آیات برای تذکر و یادآوری از همه شما این آیات رو مستحضر هستید در ۶۷ سوره مبارکه مائده می‌فرماید یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربی بخاطر همین کلمه بله این آیه به آیه تبلیغ و آیه ابلا معروف شد خوبش چیه دو سه تا آیه که راجع به ولایت است البته آیاتی که در شان آقا امیرالمومنین که فراوان آیاتی که در شان علی ابن ابی طالب علیه السلام هست فراوان آیینی است که پیرامون مومنین باشد پیرامون اهل بهشت باشد پیرامون صراط مستقیم باشد و درباره علی ابن ابی طالب علیه السلام نباشد نه ما درباره عید غدیر داریم صحبت میکنیم بخاطر اینکه کلمه بلغ علما می فرمایند خودشه معنای خاصی داره در تفسیر ادبی و تفسیر قوی که جای خودش باید رسول فرمود بعضی ارتباط ولایت با رسالت داره هر چی هست می فرماید تبلیغ کن ابلاغ برسان تبلیغ برای رساندن کامل ولم تفعل فما بلغت رسالته پیغمبر که ۲۳ سال زحمت کشید باید این مسئله را اگر تبلیغ نکنی این ۲۳ سال رسالت انجام ندادی اصلا تبلیغ نکردی ۲۳ سال این همه جنگ صلح گرفتاری هجرت فقر مشکلات نه مسئله اصلی همینه این ۲۳ سال زحمت رو این مسئله کامل میکنه والله یعسمک من الناس خداوند تو رو از مردم حفظ میکنه چرا می فرماید ای پیغمبر از جانش میترسه پیغمبر خدا که از جانش میترسه مفسران می‌فرمایند به دلیل اینکه پیغمبر نگران میدونه این مسئله برخی از صحابه تحمل نمیکن قبول نمیک نگران اختلاف امت است می فرماید نترس خداوند تو را حفظ میکنه ان الله الکافرین خداوند کافرین رو هدایت نمیکنه یعنی کسانی که ولایت امامت رو قبول ندارن به نحوی کافر هستند از دین خارج هستند ولایت امیرالمومنین قبول ندارن وقتی این آیه با این تصریح بر پیغمبر عزیز خاتم انبیا محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ناظر میشود که در ضمن خودش یک تهدید هم داره به پیغمبر خدا اون ماجرا پیش اومد پیغمبر دستور داد که توقف کنید اونایی که جلو رفتن برگردن صبر کنیم اونایی که نرسیدن به ما برسند شبانه روز پیغمبر مردم رو معطل کرد اونجا وقتی همه جمع شدن همه اقوام مسئله مسئله حجه از همه اقوام در بلاد مختلف اسلامی حضور دارند رنگ‌ها و نژادهای مختلف اونجا حضور دارند و میدانند این حجت الوداع است آخرین حج پیغمبر پیغمبر قبل از آخرین مسلمانا میتونن پیغمبر در حجت الودا که این آخرین حج پیغمبره حتما نکته مهمی داره در مسجد الحرام چیزی نفرمود در عرفات مشهد منا یوم الترویه یوم العرفین یوم الاسیه هیچی نفرمود این حجت الوداع پیغمبر به این عظمت آیا پیغمبر نکته مهمی نداشت در آخرین حج خودش به مسلمانان ابلاغ کند اما الان دیگه وقتشه روز ۱۸ ذی‌الحجه روز عید غدیر دیگه وقتشه وقتی آیه هم نازل شد وقتی مردم جمع شدن اون اقرار رو پیغمبر خدا از مردم گرفت دست علی ابن ابیطالب علیه السلام بالا برد من کنت مولا علی مولا هرکی من مولای او هستم این علی ابن ابی طالب مولای او هست ولی او است تا اینجای که نمیتونن انکار کنن بالای 110 نفر از صحابه نقل کردند ماجرای قدیم نمیتونن انکار کنن اما اومدن تحریف کردن در معنای مولا و ولایت ولایت که به معنای امارت به معنای خلافت و جانشینی این رو نمی‌تونن انکار کنن به معنای محبت گرفتن خب پیغمبر دعا کردن در حق علی بن ابیطالب علیه السلام در حق کسانی که او را دوست دارند نفرین کرد کسانی که با علی دشمنی کنند نفرین کرد پیغمبر کسانی که با دوستان علی ابن ابی طالب دشمنی کند آیه بعدی نازل شد آیه سوم سوره مائده که معروف به آیه اکمال است پس آیه اول آیه ابلاغ آیه تبلیغ این آیه اکمال الیوم یس الذین کفرو من دین اونایی که از دین شما کافر شده بودند امروز مایوس شدن نا امید شدند چون تنها امیدشون این بود همه دشمنی ها را در حق پیغمبر خدا داشتند شکست خوردن فقط یه امید داشتن این پیغمبر وقتی از دنیا بره دیگه اسلام تمام میشود و وقتی ولایت علی ابن ابی طالب امامت علی ابن ابی طالب علیه السلام ابلاغ شد دیگه مأیوس شدن گفتن این دین نابود شدنی نیست پیغمبر برای خودش جانشین انتخاب کرد مایوس شدند الیوم از اونها نترسید از اونایی که مایوس از دین شما هستن کافر هستند از من بترسن اصلا کسانی مبلغ از کسانی میتونن تبلیغ کنن که الله اونایی میتونن دین خدا را تبلیغ کنند که فقط از خدا بترسند از غیر خدا نترسن از کسی نترسن و اینا فقط علما هستن ولو عالم به ولایت علی ابن ابیطالب علیه السلام علما به به چه روزهایی داریم که ایامیه ایام ولایت امیرالمومنین امامت امیرالمومنین اکمللت لکم دینکم امروز دین شما کامل شد نازل شده روزه نازل شده حج نازل شده جهاد نازل شده خوب زکات و امر به معروف و نهی از منکر این دین همچنان ناقص هست دین اسلام فقط و فقط با ولایت و امامت کامل میشود اون حدیث نورانی هم امام باقر علیه السلام می فرماید بلی به نماز خوانده شدید به روزه به زکات به حرف چی اما هیچ ندایی مثل ندای ولایت نیست مثل ندای امامت نیست اگر کسی امامت نداشته باشه دین او ناقص است علیکم نعمتی امروز نعمت بر شما کامل شد نعمت تمام شد نعمت چیه آیا نعمت فقط صرفاً نان و آب و غذا و اکسیژن هوا اینا هست سلامتی نه امام صادق علیه السلام می فرماید وقتی خداوند میفرماید ثم لتسلن یومئذ عن النعیم روزی که از نعمت از شما سوال میشود نعمت چیه شان خدا بالاتر از اینه که به ما آب و نان داد بیاد سوال کنه من به شما دادم چیکار کرد میفرماید اون نعمتی که خداوند می فرمایدس اون نعمت نعمت ولایت و امامت از امامت این نعمته و این نعمت در عید غدیر تمام شد کامل شد از علیکم نعمتی خدا را شکر خاطر نعمت ولایت های امامت و رضیت لکم الاسلام دینا دیگه راضی شدم اسلام دین شما باشه اسلام که انبیای بزرگ دنبالش بودن ابراهیم خلیل الرحمان علیه السلام دنبالش بود حنیف مسلما ابراهیم مسلمان بود دنبال اسلام بود حضرت یعقوب علی نبینا و آله و علیه السلام می فرماید مسلمون انبیا دنبال اسلام بودند زحمت کشیدن برای اسلام اما این اسلام خداوند فقط با امامت علی ابن ابیطالب ازش راضیه امامت نباشه این دین ناقص هست آیه سوم عرض کنم پایان ببرم مبارکه معارف اصلا معروف به آیه خوب پیغمبر دستور خداوند آیه ابلاغ نازل شده پیغمبر ابلاغ کرد ولایت علی ابن ابیطالب علیه السلام شرح سوره معارف مفسران می فرمایند شخصی اومد نزد پیغمبر خدا حالا بعضی میگن حارث ابن نعمان فردی بوده بعضی حادث گفت یا رسول الله به ما دستور داد این نماز بخون نماز بخونیم به ما گفتی روزه بگیرید روزه گرفتید زکات بدید خوب همین کارا رو انجام دادیم حالا دستور داد که از پسر عموی تو داماد تو هم اطاعت کنیم پیغمبر فرمود بعد از دستور خداوند گفت واقعا خدا دستور داده پیغمبر فرمود بله دستور خداوند گفت اگر دستور خداوند هست و اگر حق هست خیلی عجیبه چقدر آدم باید لجباز باشه به جای اینکه خدا منو هدایت کنه به ولایت علی ابن ابی طالب گفت اللهم کان هذا هو الحق من عندی ف علینا تجارت من السما از آسمان یک سنگی ببارد منو نابود کند از پیغمبر خدا فاصله نگرفت سنگی از آسمان صحابه دیدن نازل شد و حارث ابن نعمانی رو نابود کرد آیه نازل شد سوره معارج ببینید ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام باشه گرفتار عذاب برادران و خواهران غدیر رو جدی بگیریم پیغمبر در همین عید غدیر فقط اونایی که اونجا بودن تکلیف نداشتن دستور فرمودندغ الحاظ الغئبه والد ولده یوم القیامت هر کس که حاضره واجب به اطلاع غایب برساند و تمام پدران باید به فرزندان خودشون ماجرای غدیر را ابلاغ کنند تا روز قیامت همه تکلیف داریم نسبت به ولایت امیرالمومنین نسبت به ماجرای غدیر همینج نقل کنید تا روز قیامت الان سالهاست به برکت جمهوری اسلامی به برکت خون های مطهر و مجاهدت های امام عزیز و توصیه های رهبر معظم انقلاب یه سری از جوان های هیئتی جوان های متدین جوان های ولایت مدار جمع میشن در شهرهای مختلف ماجرای غدیر خم گرامی میدارند در شهرستان رامسر الحمدلله چند سالی باب شده امسال هم برنامه دارند همه هم مسئولین هم مردم کمک کنند جشن های عید غدیر با شکوه برگزار بشه هم جشن های شهرستانی جشن های ملی جشن های خانوادگی فقط دنبال این نباشیم خدمت سادات معظم برسیم هدیه بگیریم غدیر میتونه به فرزندانش هدیه بده اطعام دهی در این غدیر خیلی کسانی که می‌تونن گسترده کسانی نمی‌تونن فامیل‌های خودشون صله رحم به جا بیارن مثل عید نوروز که اصلا قابل مقایسه نیست چگونه یک تحولی در جامعه به وجود میاد مردم لباس نو میپووشانی می‌کنند شهر تغییر میکنه چراغانی میکنه عید غدیر باید به این سمت و سوی ان انشاالله تجمعات خوب جشن های داشته باشیم امام رضا علیه السلام می فرماید وقتی به غدیر میشه خاطر نعمت ولایت به همدیگه میرسید اینجوری تبریک الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین به ولایت علی ابن ابی طالب و اولاد معصومین پروردگارا در دنیا و آخرت دست ما را از آقا امیرالمومنین علی ابن ابیطالب و فرزندان معصومش جدا مگردان بسم الله الرحمن الرحیم الله صمد و لم یولد ولم یک حق صدق الله العلی العظیم اللهم صل علی محمد و آل محمد بسم الله الرحمن الرحیم نحمده و نستعینه و نستغفره وتوکل علیه و لا اله الا الله وحده لا شریک له و اشهد ان محمد رسول رب العالمین و صل علی صدیقه طاهره فاطمه الزهرا سیدة نساء العالمین شباب اهل الجنه الحسن و الحسین اللهم صل علی مسلمین علی ابن الحسین و محمد بن علی محمد و موسی بن جعفر و علی ابن موسی و محمد بن علی و علی ابن محمد حسن ابن علی و حجت القائم المدی اللهم کل ولیک الحجة ابن الحسن اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم عجل فرجهم عبادت الله مجددا خود را و همه شما برادران و خواهران ارزشمند را سفارش به تقوا و پرهیزکاری می‌نمایم به دلیل اینکه در هفته قوه قضاییه هستیم هفته‌ای که به عدالت مشغول هست سفارشی به تقوا پرهیزکاری رو با فرازی از نهج البلاغه سفارش مولای متقیان امیر مومنان علیه سلام عرض میکنم که می فرماید ان افضل قرة عین غلات استقامت البلاد همانا با فضیلت ترین چشم روشنی مردم رعیت شهروندان بر پایه عدالت در شهرها است از تمامی کسانی که برای برپایی عدالت تلاش میکنند کوشش میکنند تشکر و قدردانی میکنم به ویژه عزیزان مون برادران و خواهران بزرگواری که در حوزه قضایی شهر امامسر در دادسرا دادگستری قضات محترم کارشناسان محترم دارن زحمت می‌کشند قبل از خطبه‌ها از فرمایشات رئیس محترم دادگستری جناب آقای موسوی استفاده کردیم از زحمات رئیس محترم دادگستری قضات محترمی که تشریف دارند تقدیر و تشکر می‌کنیم از دادستان انقلابی بزرگوار تقدیر و تشکر میکنیم من راجع به فضای حوزه قضایی شهرستان رامسر که به حمدالله فضای کلی کشور سالهاست این چنینه چند جمله عرض میکنم که گرامی میدارم یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای حوزه قضایی در راسشون شهید بزرگوار آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام رو شهید قدوسی عزیز رو در شهرستان رامسر شهید صدر عزیز که از قضات محترم بودند و از امسال باید در لیست شهدای قضایی حضرت آیت الله دکتر رئیسی را اضافه کنیم اگرچه رئیس جمهور بودن به شهادت رسیدن اما سال های سال در دستگاه قضایی کشور خدمات ارزنده ای رو داشتن در حوزه قضایی هم منشا تحول بودند همین کارهای مثبت از زمان ایشون شکل گرفت واقعا دوره کوتاه مدیریت در دستگاه قضایی ما الحمدلله در دستگاه قضایی دادستان محترم رئیس محترم دادگستری قضات محترم کارشناسان عزیزی که تشریف دارند الحمدلله روحیه مهمی که در این اجزا ستیز هستند درباره مبارزه با فساد حقیقتا عزم شان جنه قاطعانه نفوذ ناپذیر هستند انگیزه اونها اینه که با فساد مبارزه کنند هم به عنوان یک شهروند هم به عنوان خادم مردم به عنوان امام جمعه از فساد ستیزی دادستان محترم رئیس دادگستری قضات محترمی که در شهرستان رامسر دارن زحمت می‌کشند تشکر و قدردانی میکنم در گذشته هم عرض کردم یکی از نکات مثبت این عزیزان که باز نشأت گرفته از روحیات شهید آیت الله رئیسی است زمانی اینجوری جا افتاده بود که اگر قرار به عدالت رفتار کنن قضات محترم یکی از مردم کناره گیری کنند در معرض اتهام نشن نگن که مردم فلان بازی با فلانی نشست و برخاست داره نه عادل ترین قضات آقا امیرالمومنین علی علیه السلام بود مردمی ترین امیرالمومنین بود هیچ منافاتی نداره یک قاضی قادر باشه مردم دار هم باشد این عزیزان میبینیم واقعا در بین مردم هستند تو ناراحتی ها تو شادی ها کنار مردم هستند با مردم نشست و برخاست دارند دادستان شنیدم که ظاهرا یکی از شهروندان کار داشت ایشون نمی‌تونست جواب بده همون شماره بده من خودم تماس می‌گیرم به شما این خیلی ارزشمنده خیلی ارزشمنده که دادستان شهر به شهروند بگه شماره من خودم باید تماس میگیرم ببینم چیکار داری بقیه قضات خیلی از مردم داری در کنار فسادیزی ارزشمند تعامل خوبی با دستگاه های مختلف دارن بعضی از دستگاه اداری به دلایلی کاراشون گره میخوره نیاز اینه که دادستان مجموعه قضایی قضات ورود پیدا کنن تعامل بسیار خوبی دارند که کارهای مردم راکت نم نمونه تخصص بالا حقیقتاً با این عزیزان گفتگوی میکنیم مشخص واقعا عالم هستند واقعا از نظر بحث های حقوقی و فقهی متخصص هستن باسواد هستند واقعا باسواد هستم قضات عزیز ما در شهرستان رامسر الحمدلله روحیه جوانی هم که دارن سرمایه انقلاب هستند برای این عزیزان از خداوند بزرگ توفیقات بیشتر رو خواستار هستند مطلب دیگه که عرض کنم باز چون هفته آینده انشالله انتخابات با شکوهی را خواهیم داشت که مکمل حماسه تشییع جنازه شهید خدمت و همراهان شهید نشست چند جمله عرض کنم اولاً کارهای شهید رئیسی باید ادامه پیدا شهید رئیسی فراتر از رئیس جمهور اون موقع هنوز تو کار بودن عرض می‌کردیم در حد رهبران اصلی جریان مقاومت با سید حسن نصرالله عزیز و حاج قاسم رضوان الله تعالی با اینا باید مقایسه کرد کارهای بزرگ شهید رئیسی خارج از کشور که باعث عزت و اقتدار جمهوری بودند شهید امیر عبداللهی انجام داد فرصت خدماتی که شهید رئیسی در حوزه های مختلف داخل کشور انجام داد این باید ادامه پیدا کنه کسی رئیس جمهور ادامه بده ما ۱۲ سال قبل از شهید رئیسی کشور تونست سیاه چاله فرو رفته بود شهید رئیسی ۱۲ سال سیاه تاریک دولت رو برداشت دوران نورانی و درخشانی رو با شاخص های جدید عرضه داشت به این مردم در شهرستان رامسر من گاهی مشاهده میکنم در این رسانه سه سال کار انصافا خدمات زیادی در شهرستان رامس الان فرصت نیست که بگیم در سطح کشور چه کارراشون در سطح جهان چه کارها شد چه چند تا کار خود تشکر میکنم از آقای فرماندار خود آقای فرماندار عزیزان گزارش بدن تو سه سال در دولت شهید آیت الله رئیسی رئیسی مظلوم رئیسی مظلوم که کارهای خوبش بیان نمیشه من چند بار عرض میکنم شما مردم عزیز اگر جای گفتن سه سال دولت رئیسی در رامسر کار نشد رامسر حق این شهید محزون ببخشید طولانی می‌شه باید مطلب ادا بشه اولین کاری که در شهرستان رامسر شکل گرفت و ما مصاحبه‌گری این چیزایی که دارم عرض میکنم بخشش خود امام جمعه مصاحبه آبرسانی شهرستان ما تو آب شهرستان مشکل داریم اصلاح شبکه آب شهرستان کارهای خوبی شکل گرفت ارتقای تصفیه خانه شهرستان رامسر تو دولت آقای رئیسی بود عزیزان عزیز تو دولت شهید رئیسی در حوزه آب کارهای خوبی شکل گرفت قدم های اول باید ادامه پیدا کنه انشالله مرز هوایی فرودگاه رامسر پرواز نجف پرواز عمان اون ساختمان های که در اونجا شکل میگیره فرودگاه رامسر نقاط مثبت شهرستانه مرز هوایی در دولت شهید رئیسی بود که شکل گرفت روکش آسفالت باز هم روستاییان عزیز دیروز داشتم میرفتم یادواره شهدای دادخوانی دیدم آسفالت قشنگ اونجا شکل گرفت در دولت شهید رئیسی بود محور دار خانه جنت وار محور جواه که مطالبه روستاییان عزیز بود مردم عزیز ما بود در این دولت شکل گرفت در حوزه مخابرات فیبر نوری مسلح خیابونا می‌دیدیم در دولت شهید رئیسی بود داشت انجام میشد گازرسانی جواهر کارهای خوبی شده هم ببخشه جنت رودبار راجع به عشق من که الحمدالله کارهای خوبی صورت گرفت گزارش‌ها رو در موزه اجرایی بدهند خدمات بهداشتی درمانی خوبی در دولت شهید رئیسی تو رامسر شکل گرفت ایجاد ساختمان دانشکده پرستاری فاز یکش تمام شد فاز دوش انجام میشه همین بحث دانشگاه علوم پزشکی که این همه تو رام سروص است ما مطالبه گر هستیم مجوزش در دولت شهید رئیسی صادر شد مجوز دانشکده علوم پزشکی غرب استان در دولت شهید رئیسی صادر شد کار بزرگی بود که شکل گرفته رایگان بودن خدمات درمانی زیر شش ساله ها در دولت شهید رئیسی بود که الحمدلله انجام شد در بیمارستان مرحوم احمد نژادم کارهای خوبی صورت نسبی انجام شد مجوزات صادر شد در این دولت عزیز بوده در حوزه آموزش و پرورش انصافا هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی خدمات بسیار بسیار با ارزشی انجام شد کارهای دیگری هم هست یعنی خود آقای فرماندار اگر بخواد گزارش قطعا ساعت ها باید بشینه به جز آمار بده که من از این کار انجام بده این کارها نه به حساب آقای اشوریان یا به حساب مث استاد نه دولت شهید رئیسی دولت خدمت گذاری بود ما خدمات کلی رو در نماز جمعه عنوان میکنیم که در کشور خدمت کردن در سطح جهانی خدمت زندگی ما چه در زندگی شما شهروندان عزیزم دولت شهید رئیسی واقعا موثر بوده و این کار باید ادامه پیدا کنه و روحیه چند جمله درباره دولت عرض کنم انشالله باید ادامه پیدا کنه اولاً چیزی که دنبالش هستیم عزیزی که الان نامزد هستن ما دنبال چی هستیم ما دنبال حضور گسترده مردم هستیم مشارکت مردم باید دغدغه اول مشارکت بالاست مشارکت اگر بالا بره احتمال کشور بالا میره هر چقدر درصد مشارکت بالا اعتبار کشور به همان اندازه بالا مشارکت بالا باشه اقتدار کشور بالاتر دنبال ایران قوی هستیم ایران قوی با مشارکت بالا شکل بگیره همه شما برادران و خواهران واقعا فرض واجبی که بعضی از افراد هستند به هر دلیلی بی انگیزه هستند چه فرقی میکنه واقعا فرق میکنه ۱۲ سال قبل از شهید رئیسی رو به یاد بیارین چه دوران سیاهی داشتیم چه مشکلاتی داشتیم سه سال تو شهید رئیسی هم به یاد بیاریم پس معلومه که دخالت مردم تاثیر داره مردم اونایی که هنوز مردد هستند یا تصمیم به عدم حضور دارن اونا رو دعوت کنید کمک بزرگی برای کشور انشالله بیان شرکت کنن برای مشارکت بیشتر که کشور رو دچار توسعه میکنه باعث اقتدار کشور هست به کاندیدای رای میدیم که هم کارنامه خوبی داشته باشه هم برنامه خوبی داشته باشه گذشته اش رو ببینیم چه بوده آینده چه برنامه های خوبی خواهد داشت ما به فرض پروردگار امیدواریم امیدواریم که دست عنایت الهی توجهات حضرت امیرالمومنین علیه السلام امام زمان علیه السلام بالای سر این ملت است خداوند این ملت را رها نمیکنه چون این ملت با خدا هستند چون این ملت همه چیزشون پروردگار جمعه آینده بسیار درخشان باعث سرفرازی ملت بزرگ ایران خواهد شد پروردگارا ایران را عزیز کردی عزیزتر از گذشته بگردان بر عزت و عظمت و شوکت و هیبت رهبر ایران ملت ایران دولت ایران بیفزا و نصرت و اقتدار نیروهای مسلح ایران بیفزا هر کس به ایرانی ایرانی به اسلام و مسلمین خدمت میک توفیقات عنایت فرما هر کس خیانت میکند اگر قابل هدایت نیست ریشه بگردان همه بیماران شفای عاجل و کامل عنایت فرما در سایه توجه ولی رهبر معظم انقلاب مراجع معظم معید فرما روح امام راحل علما شهدا حقوق شهدای عزیز دولت شهدای عزیز قوه قضاییه شهید عزیز مدافع حرم این شهرستان شهدای عزیزانی که دیروز یادشون بوده همه حقوق با سید و سالار شهیدان محصور فرما بسم الله الرحمن الرحیم السلام علیکم و رحمة الله و برکاته صل علی محمد و آل محمد فرجه  

فایل صوتی سخنرانی:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://uploadkon.ir/uploads/228221_24امام-جمعه-.mp3

خلاف قوانین؟! تکراری؟! بی کیفیت؟! اسپمزا؟! اسپم؟!کم محتوا؟!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ویلای دو خوابه و ارزان قیمت در نزدیکی دریا در شهر رامسر (:
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شرايط ظهور امام زمان (عج)
  بیست سخن از امام حسن (ع)
  امام جمعه رامسر در خطبه های نماز جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳
  سخنان امروز 8 تیر ۱۴۰۳ خطیب موقت در نماز جمعه
Science بیست سخن از امام رضا (ع)
  نظر امام علی راجع به عمر ابن خطاب
  بیست سخن از امام صادق (ع)
Star بیست سخن از امام حسین (ع)
Star2 بیست سخن از امام علی (ع)
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان