امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درباره بی خوابی نیمه شب چه می دانید؟

درباره بی خوابی نیمه شب چه می دانید؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نمیه های شب بیدار می شوید و دیگر خواب به سراغ شما نمی آید.دلیل این بیدار شدن ها چیست؟ بی‌خوابی نیمه‌ شب برای هر کسی در مقاطعی از زندگی رخ می‌دهد. در واقع باید گفت این مسئله، یک واکنش مناسب و طبیعی نسبت به استرس است.

این سناریویی شایع است که حتما برایتان پیش آمده: وقتی زمان خواب فرا می‌رسد به راحتی می‌خوابید اما ساعت ۲ یا ۳ صبح یک‌باره از خواب بیدار می‌شوید. بعد از نیم ساعت یا بیشتر خیره شدن به سقف دوباره خوابتان می‌برد. این بی‌خوابی نیمه‌شب برای هر کسی در مقاطعی از زندگی رخ می‌دهد. در واقع باید گفت این مسئله، یک واکنش مناسب و طبیعی نسبت به استرس است.

اما برای تعداد قابل‌توجهی از مردم، این مسئله می‌تواند نوعی بیماری مزمن باشد. در واقع، این نوع بی‌خوابی یکی از شایع‌ترین انواع بی‌خوابی بوده به نحوی که از مشکلاتی که در شروع خواب برایتان پیش می‌آید، شایع‌تر است.تحقیقات نشان می‌دهد حدود ۳۰ درصد از افراد بزرگسال در آمریکا در سال دچار اَشکال مختلفی از بی‌خوابی می‌شوند.

در کل بی‌خوابی مزمن به این شکل تعریف می‌شود: داشتن مشکل در خوابیدن حداقل سه روز در هفته و به مدت سه ماه یا بیشتر.مشکلات مزمن خوابیدن اغلب با تشویش و استرس مرتبط است. زود بیدار شدن هم اغلب با افسردگی پیوندی نزدیک دارد. عامل هر نوع بی‌خوابی می‌تواند بروز اختلال در ریتم شبانه‌روزی بدن باشد، که در آن بین ساعت بیولوژیکی بدن و ساعت طبیعی خواب، اختلال و اختلاف ایجاد می‌شود.

برخی بیماری‌ها مانند وقفه تنفسی خواب، درد مزمن و یا بیماری ریفلاکس معدی‌روده‌ای می‌تواند مسبب بیداری‌های نیمه‌شب شود. افراد میان‌سال بیشتر عادت دارند نیمه‌شب بیدار شوند. گرُگرفتگی ناشی از یائسگی و برخی بیماری‌های پروستات می‌تواند مسبب تکرر ادرار شده و فرد را مجبور کند تا نیمه‌شب به توالت برود.

بهترین روش برای پیشگیری از بی‌خوابی نیمه‌شب و تبدیل آن به مشکلات مزمن بسیار ساده است: «هیچ». در رخت‌خواب نمانید. چرت نزنید. شب بعد زود به تخت‌خواب نروید تا همه‌چیز به خوبی پیش برود.

پاسخ
 سپاس شده توسط み£∂ɨע£ ، Ehsanmoghadam ، sina0077 ، *yoksel*
آگهی
من دقیقا شبایی اینطوری بیخواب میشم که فرداش ساعت شیش باید بلند شم برم مدرسه crying
خداییاااااا درسته خیلی گناه دارمp336
امااا گناه دارم....
پاسخ
 سپاس شده توسط ÆMÆշЇÑζ
منم بی خوابی دارم به نظرت چیکارکنم شب بهم بگو
پاسخ
(08-12-2016، 18:29)Ehsanmoghadam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منم بی خوابی دارم به نظرت چیکارکنم شب بهم بگو

شاهین ننویس این چیزارو اینجا

پاسخ
هههه بی خوابی بدجور کلافم کرده دکتر
پاسخ
من خو همیشه ساعت 4 بیدار میشم دیگه خوابم نمیبره
پاسخ
آگهی
من هميشه آن تايم ساعت 2 بيدارم !!
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شباکه می خوابی گوشیتوکجامیزاری؟
  حقایق مخفی درباره خون اشام ها
  داستان واقعی ترسناک درباره اتفاقات عجیب
  دخترا بیان یه حقیقتو درباره پسرا بدونن
  نظرتون درباره ی نسل سوخته چیست ؟ (1)
  پایان رویای خیالی ؛ بایدن هم مانند ترامپ درباره برجام حرف می زند
  رمان درباره بی تی اس-رای بدید
  اگه نترسی بیا تو... همه چیز درباره جن و چگونگی احضار جن...!
  آیا می دانید خصلت کدام پارچه را دارید؟!!
  يك جمله درباره ى انجمن فلش خور بنويسيد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان