امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

از فرمایشات امام خمینی (ره )در مورد جنگ تحمیلی

(22-10-2014، 16:23)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه ایه تو قران هست
و جعلنا...
خواستم بدونی خدا قدرتش از گنبد اهنی بیشتره!!!

صد در صد.اما نباید همیشه با اطمینان ب امداد غیبی حرف بزنیم و عمل کنیم.خودمون هم باید برنامه ریزی داشته باشیم.

آپدیت شد. ورژن10 (آذر 93):
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=174411&page=8
 سپاس شده توسط ~~SARA:HIVA~~
آگهی
من نگفتم منتظر امدتد غیبیم
خواستم بدونی همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمیره
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از فرمایشات امام خمینی (ره )در مورد جنگ تحمیلی 5

(22-10-2014، 16:28)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من نگفتم منتظر امدتد غیبیم
خواستم بدونی همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمیره

اونم صددرصد.ولی خب ما هم باید برنامه خودمونو داشته باشیم.
امیدوارم ن گنبد آهنی ،آهنی بمونه و ن اسراییل. ولی خب برنامه میخاد.متاسفانه برنامه ریزیایی ک کردن،خیلی پیچیدس.خیلی زودتر از ما شروع کردن.هم خودشون هم وهابیت و هم بهاییت همه با هم میخان ما نباشیم.کارایی کردن ک ما فکرشم نمیکنیم.برنامه هاشون خیلی دقیقه.

(22-10-2014، 16:17)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممد جان
جنگ اسراییل با اعراب یک جنگ کاملا احساسی بود
بدون هیچ پشتوانه جدی و فقط حمله کردن
چون هدف مشخصی هم نداشتن
و صدام و رییس جمهور مصر اختلاف داشتن
و همین طور فروش تمامی اطلاعات نظامی مصر به اسراییل توسط روسیه جنگ به سود اسراییل تموم شد
وولت اردن نه اون موقه
نه الان از لحاظ نظامی صفر بودن
سوریه هم همین طور
فقط این مصر و عراق بود که نیروی خوب داشتن
البته نسبت به اسراییل
نه کمک های خارجی
ولی عراق به خاطر دور بودن از اسراییل نتونست کمک شایانی کنه
فقط مصر موند که اونم......
خوب حالا بیایم زمان حال
زمان اون خدا بیامرز اسراییل پا نگرفته بود
دنبال جنگ با کشور های منطقه بود
ولی مطمعن باش اگه ده سال دیرتر انقلاب میشد
یهودیت تشیع رو از ریشه کنده بود
بذار بر گردم به زمان پیامبر
به سوال من جواب بده
یهودی ها مرض داشتن بیان تو عربستان که مردمش سوسمار میخوردن ساکن شن؟
اونم چه قومی
یهودیت که میگه تنها موجوداتی که روح تو بدنشونه ماییم......
بذار بگم که
بر اساس تحریفای دم به دقیقه ایشون
و همچنین علوم غریبه که داعم باهاش کار دارن فهمیده بودن پیامبر اخر
از قوم خودشونه منتها تو عربستان
پس اومدن عربسنان
ولی به اشتباهشون پی بردن که حضرت رسول نه تنها از خودشون نخاهد بود
بلکه یهودیت رو بر اندازی میکنه و دین اسلام رو اشاعه میده
یادته بحیرا اون راهب مسیحی تو راه دمشق به عموی پیامبر گفت
این پسر رو نبر به دمشق
اون جا میکشنش؟
یهودیت کاملا دنبال اینه که اسلتم رو نابود کنه
اینم از سابقش
دستم شکست و گرنه داستان کامل رو مینوشتم
واستم بدونی اسراییل همچین بی خطر هم نیست....
عزیزم توهم توطئه میباره از حرفات
هدف کاملا مشخص بود: از بین بردن اسراییل هدف اعراب بود. شاید منظورت استراتژی بود نه هدف. خب اسراییل قوی تر از اعراب بود و پیروز شد. باختشون نشونه بی هدفیشون نبود. قدرتشون کم بود. هنوزم قدرتشون کمتره. ج الف چه تفاوت محسوسی ایجاد کرده جز اینکه ایران رو به دشمنای اسراییل اضافه کرده؟ دشمنی که مستقیما هیچ اقدامی انجام نمیده البته.
در مورد اون قضیه تاریخی خب اگه دقیق ببینی مسیحیت قدرت گرفت و یهودیا مجبور شدن برن جاهای دیگه. یهودیا مگه فقط رفتن حجاز؟ جای دیگه نرفتن؟ مگه بهشون قوم آواره نمیگفتن به خاطر گناهان و ناشکری هاشون؟ حالا شد یه هجرت هدفدار؟ مسیحیت اول به یهودیها چیره شد بعد اسلام اومد بر مسیحیت مسلط شد. بعدم مسلمونا 400 500 سال پیش کم کم قدرتو از دست دادن.

(22-10-2014، 16:20)ALI REZA J نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برا این زمان شاه خبری از مشکلاتمون با اسراییل نبود،چون اون وقت شاه خودش با اونا بود.جنگ ما با اسراییل سر مذهبمونه.
اونا الان دارن رو مهدی موعود کار میکنن.دارن ب منجی فک میکنن.ب معبد سلیمانشون و بقیه داستانا.
خودش با اونا بود از نظر حقوقی چه معنی یی داره؟
ایران زمان شاه روابطش با اسراییل از نظر دیپلماتیک رسمیت نداشت. (روابط به صورت دوفاکتو بود یعنی مناسبات سیاسی سطح پایین) دو کشوری که حتی با هم هیچ قرارداد رسمی نداشتن چطور "با هم" به نظر میان از نظر شما؟
شاه اقدامات ضد اسراییلی هم داشته ولی براساس عقلانیت نه ادعا و هوچی گری
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، sevda0
نقل قول: ولی مطمعن باش اگه ده سال دیرتر انقلاب میشد
یهودیت تشیع رو از ریشه کنده بود

.-.
یهودی بیا منو بخور Undecided

نقل قول: بذار بر گردم به زمان پیامبر
به سوال من جواب بده
یهودی ها مرض داشتن بیان تو عربستان که مردمش سوسمار میخوردن ساکن شن؟
اونم چه قومی
یهودیت که میگه تنها موجوداتی که روح تو بدنشونه ماییم......
بذار بگم که
بر اساس تحریفای دم به دقیقه ایشون
و همچنین علوم غریبه که داعم باهاش کار دارن فهمیده بودن پیامبر اخر
از قوم خودشونه منتها تو عربستان
پس اومدن عربسنان
ولی به اشتباهشون پی بردن که حضرت رسول نه تنها از خودشون نخاهد بود
بلکه یهودیت رو بر اندازی میکنه و دین اسلام رو اشاعه میده
یادته بحیرا اون راهب مسیحی تو راه دمشق به عموی پیامبر گفت
این پسر رو نبر به دمشق
اون جا میکشنش؟
یهودیت کاملا دنبال اینه که اسلتم رو نابود کنه
اینم از سابقش
دستم شکست و گرنه داستان کامل رو مینوشتم
واستم بدونی اسراییل همچین بی خطر هم نیست....
حاجی چی میزنی اینا رو مینویسی؟؟؟
هومر بدبخت اگه زنده بود و اینا رو میخوند خودشو آتیش میزد... مطمئنم الانم تنش تو گور لرزیده =)))
اول از همه برا اون جمله ای که بولد کردم مدرکی چیزی داری یا از رو باد هوا حرف زدی؟؟؟
البته بعید نیست چون تو یهودم مث هر دین دیگه ای آدمای افراطی و خشک مغز زیاده...

دوست عزیز زمان قبل اسلام تو شبه جزیره عربستان آزادی نسبی دینی برقرار بود... هر کس دوس داشت هرچی میخواست میپرستید...
یهودیام بخاطر آزار اذیت رومی ها(که مسیحی بودن) مجبور به مهاجرت به شبه جزیره عربستان شدن و عربای که میگین وحشین و فلانم کاری باهاشون نداشتن
تا اینکه اسلام عزیز اومد همشونو قتل عام کرد و دوباره فراری داد (ماجرای کشتار بنی قریظه رو که یادت نرفته؟؟؟)

برا اثبات حرفات به تاریخ گند نزن لدفن!!!
باتشکر4xv
The music feels better

سپاس شده توسط Hitchcock ، sevda0
آيا درست است كه در جنگ بني قريظه ، به دستور پيامبر اكرم (ص) علي (ع) جمعيت زيادي از يهود را كشته است ؟

پاسخ:

آري اين مطلب در کتب روايي و تاريخي شيعه از جمله کتاب ارشاد شيخ مفيد ج 1 ص 111 آمده است ؛ که بني قريظه بعد از خيانت به رسول خدا و توطئه براي حمله به مدينه ، بعد از محاصره اي شديد و وقتي قدرت اسلام را ديدند ، همگي تسليم شدند و قبول کردند که هرچه سعد معاذ در مورد آنان حکم کند اجرا شود ؛ سعد نيز حکم کرد که همه مردان اين قبيله اعدام شده و زنان و کودکان و پيرمردان به اسارت گرفته شوند که حکم اعدام را به دستور رسول خدا امير مومنان و چند تن ديگر از اصحاب به عهده گرفتند .

اما اين سوال را بايد مطرح کرد که چرا رسول خدا به جاي آنکه به بني قريظه اجازه دهد که مانند ساير يهوديان اموال خود را در اختيار مسلمانان گذارده و جلاي وطن کنند ، با نظر سعد معاذ موافقت کرده و دستور قتل همه آنها را دادند ؟

پاسخ روشن است : زيرا هيچ بعيد نبود که اين گروه مانند بني نضير و بني قين قاع ، وقتي از دسترس مسلمانان بيرون رفتند باز با تحريک نيروهاي عرب بت پرست اسلام و مسلمانان را با خطرات بزرگي مواجه سازند ؛ (زيرا بني قين و قاع بعد از بيرون رفتن از مدينه سبب بروز جنگ احد و کشته شدن بسياري از مسلمانان شده و بني نضير نيز بعد از تبعيد از مدينه مشغول فعاليت بر ضد مسلمانان شده و ايشان بودند که سبب بسياري از جنگ ها مانند جنگ خندق شدند ) و باعث شوند که خون عده زيادي ريخته شود ؛ از اين جهت پيامبر با اين نظر موافقت نکرده و نظر سعد را كه خود يهود او را به عنوان حكم قرار داده بودند ، پذيرفتند ؛ و نظر سعد نظري بود که از روي مدارک و دلائل مستحکم داده شده بود :

1 . يهود بني قريظه با رسول خدا پيمان بسته بودند که اگر بر ضد مصالح اسلام قيام کنند مسلمانان در کشتن آنان آزاد باشند و در عوض بتوانند در مدينه بدون هيچ گونه محدوديتي رفت و آمد داشته باشند ودر حقيقت نبض اقتصادي مدينه را در دست گرفتند ؛ زيرا مسلمانان نمي توانستند به طور مستقيم با کفار در ارتباط باشند و يهود بني قريظه در بسياري مواقع نقش واسطه را ايفا مي کردند .

2 . يهود بني قريظه با خود فکر مي کردند که بعد از حمله به مدينه عملي مي شد ، تمامي مردان را اعدام کرده و زنان و کودکان به اسارت مي گيرند و اين عمل سعد دقيقا مطابق با طرحي بود که ايشان براي مسلمانان داشتند .

3 . در قوانين يهود و تورات چنين آمده است که : هنگامي که به قصد نبرد آهنگ شهري نمودي نخست ايشان را به صلح دعوت نما ؛ و اگر آن ها از در جنگ وارد شدند ، شهر را محاصره کن و وقتي بر شهر مسلط شدي مردان را از دم تيغ گذرانده و زنها و کودکان و حيوانات و هرچه در شهر موجود است را به غنيمت بگير .
و در واقع او به همان قانون خود يهود دستور داده است .

آگهی
سعید یعنی یه بار دیگه باید در مورد بنی قریظه بحث کنیم
اون رفیقمون که در این باره مقاله نوشته بود نتونست اثبات کنه این داداشمون که فقط یه سرچ کوچیک زده :cool:
البته اون از اساس منکر بود این یکی ظاهرا قبول داره اصل واقعه رو Shy
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
حکمت خدا می نامند!
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
آره قبول دارم قضیه رو.سرچ کوچیکیم زدم.اما نتیجش کوچیک نبود.

سپاس شده توسط Hitchcock ، ~~SARA:HIVA~~
(22-10-2014، 23:00)ALI REZA J نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سرچ زدن مشکلی نداره ولی سعید در این باره مطالعه خوبی کرده و از من مسلط تره به موضوع
حالا خودش میاد اگه خواستی باهاش بحث کن
موفق باشی Shy

البته بحث خارج از موضوع تاپیک میشه
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
حکمت خدا می نامند!
(22-10-2014، 23:04)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(22-10-2014، 23:00)ALI REZA J نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سرچ زدن مشکلی نداره ولی سعید در این باره مطالعه خوبی کرده و از من مسلط تره به موضوع
حالا خودش میاد اگه خواستی باهاش بحث کن
موفق باشی Shy

البته بحث خارج از موضوع تاپیک میشه

راستش منم اطلاعات آنچنانی ای ندارم.خوشحال میشم ک بیاد و حرف بزنه.ی چیزی یاد میگیریم باز.
درمورد تاپیکش و اون حرفای اولی ک من باتون موافق بودم.اما چون پای اسلامو کشوندین وسط مخالفتون شدم.
اما بخدا فقطخدا میدونه اونا چ نقشه هایی برا ما دارن.بهاییت ب کمک همکاراش(!!!) میخان شیعه رو نابود کنن.باید حواسمون باشه!

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Science بیست سخن از امام رضا (ع)
  نظر امام علی راجع به عمر ابن خطاب
  بیست سخن از امام حسن (ع)
  بیست سخن از امام صادق (ع)
Star بیست سخن از امام حسین (ع)
Star2 بیست سخن از امام علی (ع)
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  مناجات با امام زمان (عج)
  احادیث در مورد مساجد
  احادیث در مورد شجاعت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان