اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 865 - File: showthread.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 865 errorHandler->error

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ܓ نـآمه هـآی نَهجُ البلاغـه

ܓ نـآمه هـآی نَهجُ البلاغـه

سلامـ دراینجـآ فقط نـآمـه های نَهجُ البَلاغه قـرار داده میشه
واگر مطالبـی برای موضوع این تـاپیکـ دارید در اینجـآ قرار بدید ...
  بعضی از کلمـآتـُ ساده تر نوشتمـ تا راحتـ تر به مفهومـ برسید (:
سپـآس#

نامه 1 

از بنده خداعلی(ع) امیرمومنان :به مردم کوفه که درمیان یاران وطرفداران گرامی ودرمیان مردمان عرب مرتبه والایی دارند. من شمارا از عملکرد عثمان مطلع میسازم هرچند آنچه میخواهم بگویم شما با چشم خود دیده اید مردم از عثمان شکایت کردند من یکی از افراد مهاجر ومسافر بودم وخوبی وعاقبت بخیری او را میخواستم وخیلی کم نصیحتش می کردم و طَلحه وذبیر کمترین وآسانترین کارشان این بود که با او مبارزه کنند وآزارش دهندو ناتوانش کنند. عایشه نیز قیام کرد ودشمنی که نسبت به عثمان داشت بر مَلا کرد عده ای از این فرصت استفاده کرده واورا کشتند. سپس مردم با من دست دوستی دادند وبا من بیعت کردند از روی خشنودی ودلخواهی نه از روی اجبار و زور وبدانید وآگاه باشید که مدینه مردمش را از خود دور کرد وکسی درآن شهر نماند. خشم مردم بالا گرفت و موجب آشوب شد سپس بسوی فرمانده وامیرتان بشتابید و در جنگ با دشمنان از هم سبقت بگیرید .

نامه (1) 

و من كتاب له عليه السلام إلى أهل الكوفة عند مسيره من المدينة إلى البصرة 
مِنْ عَبْدِ اللَّهِ عَلِيٍّ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ إِلَى أَهْلِ الْكُوفَةِ جَبْهَةِ الْأَنْصَارِ وَ سَنَامِ الْعَرَبِ أَمَّا بَعْدُ فَإِنِّي أُخْبِرُكُمْ عَنْ أَمْرِ عُثْمَانَ حَتَّى يَكُونَ سَمْعُهُ كَعِيَانِهِ إِنَّ النَّاسَ طَعَنُوا عَلَيْهِ فَكُنْتُ رَجُلًا مِنَ الْمُهَاجِرِينَ أُكْثِرُ اسْتِعْتَابَهُ وَ أُقِلُّ عِتَابَهُ وَ كَانَ طَلْحَةُ وَ الزُّبَيْرُ أَهْوَنُ سَيْرِهِمَا فِيهِ الْوَجِيفُ وَ أَرْفَقُ حِدَائِهِمَا الْعَنِيفُ وَ كَانَ مِنْ عَائِشَةَ فِيهِ فَلْتَةُ غَضَبٍ فَأُتِيحَ لَهُ قَوْمٌ قَتَلُوهُ وَ بَايَعَنِي النَّاسُ غَيْرَ مُسْتَكْرَهِينَ وَ لَا مُجْبَرِينَ بَلْ طَائِعِينَ مُخَيَّرِينَ وَ اعْلَمُوا أَنَّ دَارَ الْهِجْرَةِ قَدْ قَلَعَتْ بِأَهْلِهَا وَ قَلَعُوا بِهَا وَ جَاشَتْ جَيْشَ الْمِرْجَلِ وَ قَامَتِ الْفِتْنَةُ عَلَى الْقُطْبِ فَأَسْرِعُوا إِلَى أَمِيرِكُمْ وَ بَادِرُوا جِهَادَ عَدُوِّكُمْ إِنْ شَاءَ اللَّهُ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ○°łåmýå°○ ، ♪neGar♪ ، L²evi ، تکتم۹۴ ، # αпGεʟ ، vampire whs ، _wιɴɴer_ ، r.hadiss ، ali-nikotin ، saba 3
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
ܓ نـآمه هـآی نَهجُ البلاغـه - ρυяρℓє_ѕку - 23-06-2016، 12:15

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  پــرسش و پاسـخ هـآی دینی شمــآ
  ♒[وصیت نـآمه شهیــدآن]♒

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان