امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونگی مردن وزنده شدن مردگان درقیامت

درقیامت صوراسرافیل یک بار به صدا درمی آید اول که مسخرات ارض وسماء وجریان نابودی کوهها ودریاهاست دوم آدمیان نابودمی شوند وبارسوم ملائک ومقربین الهی خواهندمرد

اول خداوندبه اسرافیل امرمیکندکه به دنیا فرودآیدوصور دردست اسرافیل است . وقتی به زمین فرود می آیدفرشتگان اورا نظاره میکنند وصورش دردستش است .

اسرافیل درمحوطه ی بیت المقدس فرود می آیدوروبه قبله قرارمی گیرد .
امام سجاد(ع) می فرمایند: درصورمی دمد درحالی که صوری که به دست اسرافیل است دوسر دارد وازآن صدا خارج می شودازآن طرف که متوجه زمین است . پس هیچ جانداری درزمین باقی نمی ماندوهمه می میرند وصداخارج می شودازآن طرف که جانب آسمان است پس درآسمان هیچ جانداری باقی نمی ماندوهمگی می میرند

اول نابودی جاندار سپس نابودی غیر جاندار مانند زمین وآسمان که بکلی نابودمی شوند
اول اهل زمین می میرند سپس اهل آسمانها به ترتیب ازآسمان اول تا هفتم خواهندمرد.

اما اینکه چگونه آدمی باصدای یک شیپور خواهدمرد این نیست که صدای صوربقدری خشن وکریه است که آدمی ازصدای خشن آن گوشش آزرده شودوآنگاه بمیرد این صور دراصل نوعی سخن است همانطور که تمام آدمیان صداهای اطراف خودرا می شنوند. آن صدارا حتی افراد کر وگنگ نیز می شنوند. این سخن ویا حرفی است که می گوید: آگاه شوید که روزموعود نزدیک است .

آنگاه حضرت( عزرائیل علیه الرحمه ) به امرخداوندتبارک وتعالی جان همه را به یک دم می گیردو ارواح آنان واردبرزخ می شوند. مدتی دربرزخ می مانند واعمالشان دربرزخ سبک وسنگین می شود آنان که باید درجهنم باشند درجهنم برزخی می مانند وآنان که باید به بهشت بروند دربهشت برزخی می مانندتا زمانی که بازصدای صور حضرت اسرافیل (ع) شنیده شود

آنگاه ارواح ازدرون برزخ به اجسادمتلاشی وپوسیده ی خود دردنیا باز می گردند. انگاه است که قیامت وزمین حشر را خواهند دیدیعنی ارواح جدید وارواح سابق دریک جا جمع می شوند آنگاه پس از چندسال به قدری که اگرجزا یاپاداشی دارند ازآن استفاده کنند سپس حضرت اسرافیل علیه الرحمه درصور خودمی دمد وارواح به فرمان الهی به اجسام خود باز می گردند وازنو زنده شده وبرانگیخته خواهند شد.

پس از پایان کار حضرت اسرافیل خداوندمنان خودحضرت اسرافیل را می میراندیعنی خداوند به اسرافیل می گوید بمیر پس او می میردوبه وسیله ی خدا قبض روح می شود.

اما بعد از اینکه ارواح به جسمهایشان به فرمان الهی باز گردند قیامت است که همه ارواح خود را بر روی زمین درصورتی که عریان ولخت هستند می یابند وآنجا نه لباسی هست ونه جامه ای . زیرا همه چیز راخدا ازقبل نابود کرده وپوسانده است . آن روزهنگامه ی بزرگ وسختی رامشاهده می کنند . مردم را ازترس و وحشت مست می بینی درحالی که مست نیستند لکن همه درانتظار حسابرسی هستند

ممنون ازشما . لیلی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چگونگی مردن وزنده شدن مردگان درقیامت  1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر2 ، سنیتا ، AmItiSe ، امیررضاجی ، pink devil ، Armina ، cute flower ، Hamidreza76 ، Amir BF ، ☭Nicola☭ ، AmIn-1283 ، ناز نازی 1378 ، حسن CR7 ، sajede ، NOOSHIN ، FARID.SHOMPET ، Newsha ti ti ، melodi+ ، .ali. ، ...Sara SHZ... ، pouya12 ، aCrimoniouSs ، thp ، نانا☀2012 ، خانوم گل ، anashid ، MINA JOON ، ற!sS~saЋİ ، baran.tarane ، ♫♫ sina ♫♫ ، *nadia*horan* ، zahrajooon
آگهی
ممنونم پریاجون خوب بود میشه بگی پس حضرت مهدی کی میاد
سلام دوستان من امیررضا هستمو13سالمه وبچه ی خیلی خیلی شوخی هستم

......................برای سپاس از دکمه ی سپاس استفاده کنیدBig GrinBig Grin.....................
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، sajede
(19-06-2012، 9:52)امیررضاجی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنونم پریاجون خوب بود میشه بگی پس حضرت مهدی کی میاد

بله امیررضاجان . البته اینها رابطور قطع فقط خدا میداند امامن مطالبی که درجاهای مختلف وباتحقیقات زیادفهمیده ام رامی گویم.

آنچه که من ازسخنان مفسران وپیامبران وامامان فهمیدم این است که امام زمان یاهمان حضرت مهدی(عج) ظهورخواهندکرد وهزار سال حکومت خواهند کرد وبعد این وقایعی که دربالا ذکرکردم اتفاق خواهدافتاد اینهایی که گفتم مخصوص پایان دنیا بود. با اینهمه بازهم فقط خدا همه چیز رامی داند. امیدوارم قانع شده باشید. ممنونم

پاسخ
 سپاس شده توسط AmItiSe ، Hamidreza76 ، سنیتا ، sajede
حتما بعدشم بهشته تا ابد اونجا عشق حال، کسل کننده میشه.یه سوال جهنم بندازنم من که میدونم نمیمیرم چه فاییده داره مثل اینکه من یه روبات بسازم بعد عذابش بدم بنظرت واسه اون فرقی میکنه، این داستانی که گفتی به نظر ساخته ذهن بشر میاد ، دین ایجاد شد تا مردم رو کنترل کنن چون ذهن بشر به اونقدر تکامل نرسیده که خالق خودش رو درک کنه پس واسش نشست داستان گفت ، تا باور پذیر بشه واسه مردم عوام
پاسخ
این چه حرفیه میزنی وحیدآقا این نظر توست یعنی تو قرآن را قبول نداری؟اینا توقرآنم اومده اگه مسلمونی بروبخون قرآن که دیگه دروغ نیست Angry
پاسخ

سنیتا خانوم دین یک موضوع شخصیه بهت حق میدم و باورات رو نمیتونم زیر سوال ببرم ولی اگه بدون تعصبات مذهبی دوست داری در این مورد صحبت کنیم من حاضرم ، شاید من اشتباه میکنم در باره این مسئله ولی شایدم تونستم قانعت کنم.

پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، sajede ، thp
آگهی
منم با سنیتا موافقم چون منم تو قرآن میدونم اومده

حالا باحرفای بعضی از این آدمایی که خودتون میدونید کیا هستن میتونم مخالفت کنم ولی قرآن که دیگه دروغ نمیشه

حضرت صور اسرافیلم که همه جریانشومیدونیم

ولی مسائل دینی خیلی فهمیدنش سخته
:301: باشه پدرجان نصیحت بسه دیگه خسته شدم من درست بشونیستم:306:
پاسخ
اون ادما کیا هستن اونوقت نازنین 2
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، نازنین2 ، sajede
من فکر کنم در قیامت آدما مثل زامبی میشن
"دختر و افسر مرزی"

((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط پریا2 ، sajede ، melodi+ ، نانا☀2012
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تو دیگه خیلی اینده بینی
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  آيا در بهشت يا جهنم مردگان همدیگر را می شناسند؟
  علت و چگونگی ماجرای مباهله پیامبر ( ص) چه بود؟
  چگونگی حرام شدن شراب
  چگونگی دعا كردن بر امام زمان (عج)
  چگونگی مرگ یزید
  چگونگی شهادت حضرت فاطمه زهرا
  چگونگی رسیدن به رحمت الهی
  چگونگی نام گذاری امام علی (ع)
Rainbow چگونگی ورود حضرت فاطمه علیهاالسلام به محشر
Rainbow چگونگی آفرینش انسانها

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان