امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صلیبیون ازنظر یک مسلمان

در قرو نوسطا ازنظر مسلمانان ارو پاییان غربی بربر و بی فرهنگ بودند(البته در مقابل فرهنگ مسلمان ان دوره واقعا همین طور بود) برای مثال به این خاطرات اسامه ابن منقص توجه کنید
کار های خدا شگفت انگیز است وقتی می خواهی وضعیت فرنگی ها را شرح دهی انها را حیوان هایی میبینی که جز خصیصه شجاعت و جنگاوری چیزی ندارند
هرکس که تازه از بلاد فرنگ امده شخصیت بدوی تر دارد تا کسانی که مدتی با مسلماناان همنشینی داشته اند
هر وقت به بیت المقدس می رفتم همیشه وارد مسجد الاقصی میشدم که کنارش مسجد کو چکی وجود داشت که به کلیسا تبدیل شد طبق معمول مسجد در اشغال شوالیه ها بود که دوستان من بودند ان ها مسجد کوچک پهلویی را ترک گفتند تا من بتوانم نماز بخوانم یک روز یکی از فرنگی ها به من حمله ور شد و یقه ام راگرفت و به سوی شرق برگرداند 0مسیحیان به طرف شرق نماز میخواندند) شوالیه ها اورا بیرون انداختند و ازمن عذر خواهی کردند من از رفتار این مرد وتغییر رنگ چهره اش و لرزشش کاملا متعجب شدم ....
فرنگی ها داشتند یکی از اعیادشان را جشن میگرفتند شوالیه ها بیرون رفتند تا با نیزه هایشان تمرین کنند و همراه ان دونیز دو پیرزن نحیف نیز بیرون امدند بعد انها را به مسابقه ی دو وا داشتند در حالی که یک اسب سوار هردوی انها را همراهی میکرد وبه ادامه ی دو ترغیب میکرد پیرزن ها با هر قدم به زمین می افتادند در حالی که بقیه میخندیدند
منبع کتاب قرون وسطای پسین نوشته ی جیمز ا.کوریک از کتابهای انتشارات ققنوس
کار های خدا واقعا عجیب است ان ها روز به روز پیشرفته تر و با فرهنگ تر شدند به طوری که امروزه با ساختن یک بازی کامپیوتری واقعیت را وارونه نشان میدهند وبسیاری از ما را مجذوب بازی های خود میکنند وما نیز چون مطالعه نداریم باور میکنیم و هر روز از فرهنگ خود دورتر میشویم
نابود باد کمونیسم نابود باد صیهونیسم

صلیبیون ازنظر یک مسلمان 1
عضو گروه تاریخ انجمن

پاسخ
 سپاس شده توسط deymon 20 ، FARID.SHOMPET ، SABER ، sanaz_jojo
آگهی
خوب از نظر من هم واقعا اون زمان ها صلیبیون عقب مونده بودن!!
ممنون از اطلاعات شما.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط 1939 ، sanaz_jojo
خیلی ناراحت شدم

شما نمیگید یکی اینجا مسیحی باش؟؟؟Sad
❤ alone girl ❤
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz_jojo
SadSadSadSad
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz_jojo
دوست عزیز صلیبیون با مسیحیان فرق داشتند صلیبیون کسانی بودند که برای ثروت میجنگیدن نه دین!
بعدشم اگه اروپاییان اون دوره وحشی باشن به معنای وحشی بودن م سیحان نیست
مثل این میمونه که بگی چون اعراب و حشی بودن پس الان همه ی مسلمانان وحشی اند
در کل از شما عذر می خوام فقط خاطرات اسامه را نوشتم ا ز طرف ایشون از شما عذر خواهی میکنمBig Grin

عضو گروه تاریخ انجمن

پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، sanaz_jojo
BlushBlushBlush
❤ alone girl ❤
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz_jojo
آگهی
ببخشید من داشتم یک مقاله در مورد مسیحیت می خوندم !!! اشتباهی نوشتم مسیحیان.
وګرنه مسیحیان مشکلی نداشتن بلکه صلیبیون مشکل داشتن!!!
(04-12-2011، 15:21)night vampire نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیلی ناراحت شدم

شما نمیگید یکی اینجا مسیحی باش؟؟؟Sad

منظور من مسیحیان نبودن!!! منظور من صلیبیون یا همون مسیحیانی بودن که از دین سو استفاده کردند.

پاسخ
HuhHuhعرب های بی فرهنگ میگن صلیبیو فرهنگ ندارن:
|BACK AGAIN|
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz_jojo
این رو که عرب ها نمی ګن این رو اسامه بلادن میګه!!!!!!
ویرایش جدید: البته حقیقت دارد که اروپاییان فقر فرهنګی عقلی دداشتن در زمان قرون قدیم. ((((((((در مقایسه با فرهنګ جدید سرزمین های اسلامی))))))

پاسخ
فرید جان انگار امرو ز به کلی قاطی کردی
اسامه بلادن تو قرون وسطا چه کار میکنه؟
اعراب (شامل تمام کشورهی عرب زبان)وایرانی ها در ان زمان پیشرفته ترین و با فرهنگ ترین کشور های جهان بودند به طوری که علم اروپاییان حتی به اندازه ی نصف علم انان نبود بغداد مرکز علم بود و .................
برای اطلاعات بیشتر به نوشته ی جنگ های صلیبی رجوع شود که در همین انجمن است

به این نوشته توجه کنید
قابل اشاره است که در قرون وسطی جهل در اروپا بیداد میکرد، در طی دوره ای از جنگهای صلیبی سپاهی به نام سپاه کودکان تشکیل گردید، رهبری این سپاه را پسری چوپان به نام استفان بعهده داشت. آنان تصور می کردند که کودکان عشق می توانند مسلمانان را شکست دهند و در نتیجه آن سی هزار کودک از بندر مارسی فرانسه عازم بیت المقدس شدند اما هیچ یک از آنان به بیت المقدس نرسیدند، یا در راه از بین رفتند یا توسط دیگرزورمداران به بردگی برده شدند!!! غیر از جنگ اول صلیبی ها که فئودال ها رهبران آن را تشکیل می دادند و هیچ پادشاهی در آن شرکت نداشت وصلیبیون پیروز شدند، در جنگهای بعدی نه تنها کاری از پیش نبردند بلکه شکست مفتضحانه ای هم خوردند، حتی حضور ریچارد شیردل هم باعث بازگشت بیت المقدس نشد، اما در پایان این جنگها که شگفتی اروپا را رغم زد اروپاییان به دانش هایی دست یافتند که محصول سال ها تلاش ومطالعه ی شرقیان بود.

کسب دانش و اطلاعات علمی شرقیان باعث گردید که امروزه اروپاییان از نظر فن آوری ، قدرت برتر دنیا شوند. در مورد مردانگی صلاح الدین هیچ شکی نیست زیرا بارها نویسندگان اروپایی او را مدح کردند و حتی در زمانی که پیاده می جنگید، برای او اسبی فرستادند و گفتند: "که درست نیست سلحشوری به این توانایی پیاده بجنگد. " . در تاریخ آمده ست که او در مورد رنوی شاتیون که بارها پیمانهای صلح را شکست و به کاروان حج حمله کرده بود و خواهر صلاح الدین را به اسارت گرفته بود هیچ رحمی قائل نشد. مسئله دیگر قتل سهروردی است که آقای محمد قاضی معتقد هستند که بااخبار دروغ و جعلی از طرف علمای فاسق آن دوران به صلاح الدین نسبت داده شده است.

داستان و ماجراهای رابین هود پس از عزیمت ریچارد پادشاه انگلستان به اورشلیم برای جنگ با مسلمانها به وقوع پیوست ، زیرا که برادر زاده او پرنس جان از نبود او سو استفاده کرده بر مردم سخت می گرفت. و با جانشین کردن خود فشارهای بیرویه ای به رعایا و زیر دستانش وارد میکرد.
aweneeme.blogfa.com/post-427.aspx

عضو گروه تاریخ انجمن

پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، sp_go ، sanaz_jojo

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان