امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شباهت حضرت علی و حضرت مسیح را می دانی؟ ( اگه نمی دونی بیا تو )

Exclamation 
شباهت حضرت علی با حضرت مسیح را میدانی؟

درباره شخصیت های بزرگ جهان داوری های ضد و نقیض زیاد انجام می گیرد، دوستانی پیدا می کنند که در راه آنان سر از پا نمی شناسند و پروانه- وار، جان خود را فدای راه دوست می کنند، و به جرم دوستی، تحت سخترین شکنجه ها قرار می گیرند،و تا پای جان می ایستند.
در برابر این دوستان؛ دشمنانی پیدا می کنند، لجوج و کینه توز، که به هیچ قیمت حاضر نمی شوند دست از عداوت و دشمنی خود بردارند،و راه صلح و صفا را پیش گیرند و در حقیقت اگر شخصیت دوست  تراش است، دشمن ساز هم هست.

گاهی دوستی و دشمنی این افراد،به اندازه ای  قوی و نیرومند می شود که برای خود حد و مرزی  نمی شناسد.و ابعاد زمان و مکان را شکسته و به  زمانهای بعد از خود،نیز نفوذ می کند. و قطر وسیعی  را نیز فرا می گیرد.و قدرت این نفوذ به عظمت شخصیت انسان، بستگی کامل دارد.

در میان تمام شخصیت های بزرگ جهان هیچ  کس به اندازهء امام علی مورد داوریهای ضد و- نقیض نشده،و در صحنه جذب و دفع،مورد توجه  دو قطب مخالف نگردیده است،

از میان شخصیت های عظیم آسمانی،فقط حضرت مسیح را می توان، در این قسمت مانند حضرت علی دانست،زیرا شخصیت وی نیز در قلمرو دوستی و دشمنی، توجه دو گروه کاملا متضاد را،به خود جلب نموده و از این راه یک نوع  مشابهتی میان این دو رهبر آسمانی بوجود آمده  است.

حضرت مسیح به پندار غالب مسیحیان جهان، همان خدای مجسم و متجسد است که برای نجات  بندگان خود از گناه موروثی از پدر (آدم) رو به زمین  آمد،و سرانجام مصلوب گردید؛ و او در نظر یک  مسیحی، جز الوهیت شخصیت دیگری ندارد!!.1

در برابر این جمعیت، گروه یهود، در جناح  کاملا متضاد قرار گرفته و او را به کذب و دروغ متهم  نموده اند و شنیع ترین تهمت را که قلم از ذکر آن شرم دارد، به ما در پاک او مریم نسبت داده اند!.

یک چنین تضاد و نوسان درباره حضرت علی نیز به روشنی  وجود دارد، گروهی از فرط علاقه و کمی ظرفیت و کوتاهی دید فکر، سرور یکتاپرستان را تا مقام الوهیت بالا برده، و کرامت های او را که در طول  زندگی از او دیده شده است، گواه خدائی و الوهیت  او گرفته اند، و متأسفانه این گروه نام مقدس«علوی» را بر روی خود نهادند و هم اکنون افراد زیادی از این  مکتب پیروی می نمایند! جای تأسف است که دستگاه تبلیغاتی شیعه، تاکنون نتوانسته است از این عواطف سرشار بهره برداری کند،و چهره واقعی امام را برای آنان بنمایاند،و این وعده را به  جاده توحید و یکتاپرستی که خود امیر مۆمنان افتخار جانبازی در آن راه را داشت، رهبری کند.

در برابر این گروه از نخستین روزهای خلافت  ظاهری«امام»دسته ای عداوت او را به دل گرفته، و پس از مدتی به صورت گروه هائی به نام «خوارج» و «نواصب» درآمدند.

پیامبر از وجود این دو جناح منحرف در آینده کاملا آگاه بود و در یکی از سخنان خود به حضرت علی چنین فرمود: هلک فیک اثنان محب غال و مبغض: دو گروه در راه تو، به هلاکت می رسند گروهی که درباره تو غلو نموده، و افراط ورزند، دسته ای که عداوت و دشمنی تو را به دل  بگیرند.

یک نوع مشابهت دیگری میان علی، و حضرت  مسیح نیز حکمفرماست و آن، نقطه ای است که این دو شخصیت در آنجا، دیده به جهان گشوده اند!

مسیح در سرزمین مقدسی به نام«بیت اللحم» (البته نه بیت المقدس) به دنیا آمد،و از این طریق، بر پیامبران دیگر بنی اسرائیل یک نوع برتری پیدا کرد، سرور آزادگان حضرت علی علیه السلام در خانه خدا «کعبه» به طور اعجازآمیز، دیده به جهان گشود، اتفاقا در خانه خدا ( مسجد کوفه) نیز شربت شهادت نوشید و در برابر آن«حسن مطلع» دارای این «حسن  ختامی» گردید، که کاملا بی سابقه و شایسته  است که درباره او چنین گوئیم «نازم به حسن  مطلع و حسن ختام او»2

پی نوشت:

(1). کشف الغمة ج 1 ص 90

(2). مانند مروج الذهب ج 2 ص 349-شرح الشفاء ج 1 ص 151 و غیره ...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شباهت حضرت علی و حضرت مسیح را می دانی؟ ( اگه نمی دونی بیا تو ) 1 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Goodbye Flashkhor...
پاسخ
 سپاس شده توسط خدم ، s.amiri ، ديمون ، maria-masiha ، τοxικ ، دیانا2 ، ستایش*** ، JKOOB ، ღ ற£ђЯᏙVЄђ ღ ، shawkila
آگهی
هیچ کس مثل امیرالمومنین علی (ع) نمیشه Sleepy
         دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موزیک ویدیو چی شد صدات قطع شد آرمین 2AFM                                         
شباهت حضرت علی و حضرت مسیح را می دانی؟ ( اگه نمی دونی بیا تو ) 1شباهت حضرت علی و حضرت مسیح را می دانی؟ ( اگه نمی دونی بیا تو ) 1
پاسخ
یه چیز دیگه ای هم هست که بچه های نوح به تر تیب :حام -سام-یام-نام  جالبه بدونید اول هر اسمشون رو کنار هم بذارید میگه حسین
تازه اگه گفتین برای چی به حضرت نوح میگن نوح چون خیلی برای امام حسین گریه میکرده از شدت نوح و بکاء (گریه) لقب نوح دادن
دوس دارم ی گوشه بشینم های های گریه کنم
اونقدگریه کنم خداجون اونقدگریه کنم…
تاخودت ازاون بالابیای پایین
ی دونه سیلی بزنی!!!
بعد یه چشمک بزنی!!
بگی درستش
میکنم

چه حرف بی ربطیست که مرد گریه نمی کند
    گاهی آنقدر بغض داری که فقط باید مرد باشی تا بتوانی گریه کنی…

کاش یکی پیدا میشد که وقتی میدید گلوت ابر داره و چشمات بارون ، به جای اینکه بپرسه “چته ؟ چی شده ؟” ؛ بغلت کنه و بگه “گریه کن” …

آنکه می رود فقط می رود ولی آنکه می ماند درد می کشد ، غصه می خورد ، بغض می کند ، اشک می ریزد و تمام اینها روحش را به آتش می کشد و در انتظار بازگشت کسی که هرگز باز نخواهد گشت آرام آرام خاکستر می شود …
    آری ، این است خاصیت عشق یک طرفه …

درد اگر سینه شکافد ، نفسی بانگ مزن ! درد خود را به دل چاه مگو !
    استخوان تو اگر آب کند آتش غم ، آب شو ، آه مگو !

من ماندم و حلقه طنابی در مشت
    با رفتن تو به زندگی کردم پشت
    بگذار فردا برسد می شنوی
    دیروز غروب ، عاشقی خود را کشت

بعضی مواقع
دنبال یک کلید”Shift” میگردم
برای دیدن اون روی آدمــــهــــا!.

دلم میخواست یکی رو داشتم بعضی وقتا که مردم خستم میکنن میومد
کنارمو دستاشو می گذاشت دوطرف صورتم زل میزد تو چشام
میگفت ؛ بیبین ..تو من و داری

وقتی زنی دیوانه وار باتو بحث میکنه خوشحال باش…!!
چون سکوت زن, نشانه پایان توست…!!
پاسخ
 سپاس شده توسط 30Ḱᗩᔕ
حسش نبود بخونم
BROKEN
پاسخ
چه جالب
شباهت حضرت علی و حضرت مسیح را می دانی؟ ( اگه نمی دونی بیا تو ) 1
پاسخ
 سپاس شده توسط 30Ḱᗩᔕ
میدونستیت در مسیحیت به شبیر سلام درود فرستادن که همون امام حسینه و همینطور به پنج تن
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  اعتقاد مسیحیان به مسیح به عنوان پسر خدا
  زندگینامه حضرت سموئیل
  تفاوت حضرت محمد (ص) و کوروش !!
  داستان ازدواج حضرت قاسم علیه السلام در کربلا
  خلاصه ای از زندگینامه حضرت مهدی (عج)
  زندگی نامه مختصری از حضرت خدیجه (س)
  امتیازات حضرت خدیجه (س) نسبت به سایر همسران پیامبر (ص)
  دلیل رغبت حضرت خدیجه (س) برای ازدواج با پیامبر (ص) چه بود؟
  حضرت خدیجه قبل از ازدواج با پیامبر (ص) ازدواج کرده بودند؟
  شخصیت حضرت زهرا (س) دارای چه ابعادی است؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان