امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تأثیرصدای زنان روی رشد گیاهان

بر اساس آزمایشی یک ماهه روی رشد گیاهان، دانشمندان دریافتند تاثیر صدای زنان روی رشد گیاهان بیشتر از صدای مردان است.
 در این آزمایش، محققان مشاهده کردند میزان رشد بوته گوجه‌فرنگی زمانی که در معرض صدای زنانه قرار می‌گیرد 2 سانتیمتر بیشتر از زمانی است که در معرض صدای مردانه قرار می‌گیرد .
در این آزمایش بهترین صدایی که بر رشد گیاه بیشترین اثر را داشت صدای سارا داروین، نواده گیاه‌شناس افسانه‌ای چارلز داروین بود.
کالین کورسبی، مدیر موسسه RHS که انجام این مطالعات را برعهده داشته است، اعلام کرد:
«هنوز دلیل این تاثیر مشخص نشده است . شاید بتوان این تاثیر را به گسترده بودن دامنه صوتی زنان و تن صدای آنها نسبت داد. شاید هم امواج صدای آنها پس از برخورد با سطح گیاه تاثیر متفاوتی از خود بر جای می‌گذارد».
گیاهان در این آزمایش امواج صدا را از طریق هدفونی که به گلدان آنها اتصال داشت، دریافت می‌کردند.
 در عین حال شرایط همه گیاهان یکسان بوده و به منظور اطمینان از مساوی بودن شرایط برای همه گیاهان، 2 بوته ناظر مشابه در شرایط سکوت تحت نظر گرفته شدند .
نتایج نشان داد به صورت میانگین زنان به نسبت مردان شاهد رشد 5/2 سانتیمتری گیاه خود بودند.
 در عین حال برخی مردان شرکت‌کننده در آزمایش به اندازه‌ای تاثیر منفی روی گیاه گذاشته بودند که گیاه مورد آزمایش رشدی کمتر از گیاه ناظر و رشد داده شده در سکوت داشت .                                                                                                                                                                                                                                                                              دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تأثیرصدای زنان روی رشد گیاهان 1
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
 سپاس شده توسط ^Aytin^ ، ★MoRpHeUsS★
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  حقایق جالب زنان ودختران که نمیدانستید(ورود آقایان اکیداممنوع)
  چرا زنان کمتر از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند؟
  راز موفقیت زنان خودساخته=)
  99میلیون رنگی که فقط زنان درک می کنند
  حسی در زنان که بسیار قوی تر از مردان است!
Thumbs Up کدام تیپ مردانه زنان را جذب می‌کند!!
  مغز زنان سه سال جوان‌تر از مردان است!
Exclamation آیا میدانستید مردان ایرانی زودتر از زنان می میرند!
  ساخت دستگاهی برای شنیدن درد دل گیاهان!
  پاهای عجیب و زشت زنان چینی! +تصاویر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان