امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی کتاب های تاریخ

این حرف حرف شماست استدلال بی پایه شماست .وکسان دیگر که این کتاب را خوانده اند چیز دیگری گفته اند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
"دختر و افسر مرزی"

معرفی کتاب های تاریخ 3
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
آگهی
(01-03-2012، 16:46)nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این حرف حرف شماست استدلال بی پایه شماست .وکسان دیگر که این کتاب را خوانده اند چیز دیگری گفته اند.
ديگه داري طفره ميري!
ببين از همينجا مشخصه كه شما چگونه به اوهام پي برده ايد و مطالب موجود در ذهن شما چگونه است
با اين اوصاف ديگر هيچ تمايلي نسبت به بحث با شما ندارم چرا كه شما حقيقتي به اين بزرگي را ناديده ميگيريد و رفتار شما در رابطه با موضوعات ديگر كه اينقدر واضح نيستند قابل پيش بيني است

فقط به عنوان يك دوست بهت نصيحت مي كنم كه:به حرف يك كتاب و دو كتاب و سه كتاب اعتماد نكن!
من هم هم سن و سال تو بودم تحت تاثير كمونيسم قرار گرفته بودم ولي بزرگ تر كه شدم و كتابهاي بيشتري كه خوندم و اطلاعات بيشتري كه به دست آوردم متوجه شدم كه اصل قضيه چيست...

عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
این حرف که سن تو تحت تاثیر کمونیسم بودم رو زیاد شنیدم واینو یک توهین می دونم یعنی که هرچی نو جوونه می ره کمونیست می شه

اتفاقا من برعکس بودم من اول تزاریسم بودم وبا کمونیست ها دشمن اما بعد که مطالع بیش تر کردم واهداف استالین برای پیشرفت را فهمیدم

اصل قضیه دستم اومد.والآن دیگه عقیده قالب ذهن من شکل گرفته وتغییر پذیر نیست اینه که من می فهمم که می خوای منو از عقیدم منحرف کنی

بهتره که دیگران این کتاب را بخوانند وببینیم که نظر اونها چیست آیا مثل شما فکر می کنن شما می خواهید همه مثل شما فکرکنند.

بهتره قضاوت با خوانندگان این اثر باشه!!!!!!!مگه نه

درضمن من به حرف دوسه کتاب اعتماد نکردم زیرا اکثر کتاب ها بورژوازی است وبرای نرخ روز وپول در آوردن می نویسند یا در رسانه ها ومطبوعات

حرف می زنن امیدوارم منظورمو بفهمی.
دوستان عزیز شما این کتابو خودتون بخونید وخودتون قضاوت کنید.درضمن اگر کتاب مفیدی در نظر دارید حتما آنرا معرفی کنید.مطالعه کار بسیار خوب ومفیدی است وکسانی مثل دکتر حسابی تا دم مرگ مطالعه می کردند.تنها چیزی که من توصیه می کنم مطالعه است وکتاب حلال وکلید همه مشکلات وسوالات شماست .
معرفی کتاب های تاریخ 3

سرگذشت نیكلای دوم آخرین تزار روسیه و همسرش الكساندرا كه بر یك صد و سی میلیون نفر از مردم روسیه ی آن زمان سلطنت می كردند از حیرت انگیزترین و عبرت آورترین سرنوشت های تاریخ بشر است.
رابرت ماسی نویسنده ی آمریكایی برای تألیف كتاب مذكور دست به تحقیقی كامل، جامع و دقیق زده و در شرح زندگی نیكلای دوم و همسرش و نگارش شرح حال این دو، فقط به خاطرات و یادداشت های كسانی مراجعه كرده كه تماس مستقیم با امپراتور و همسرش داشته اند. از این رو كتاب «سرگذشت آخرین تزار روسیه» نوشته ای است قابل تأمل جهت مورخین، پژوهندگان و علاقه مندان به وقایع تاریخی كه با قلمی شیوا علل سرنگونی سلسله ی تزارها در روسیه و روی كار آمدن كمونیست ها در آن كشور را شرح میدهد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
"دختر و افسر مرزی"

معرفی کتاب های تاریخ 3
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط serpico ، Interstellar
اصلا بيشتر قسمت هاي اين كتاب نوشته رابرت ماسي نيست!بلكه حدود سه چهارم اين كتاب زاده خيالات ذبيح الله منصوري است كه تقريبا يك داستان سرا بيشتر نيست!
نوشته ايد كه اين كتاب بي طرفانه است:من اعلام مي كنم به هيچ وجه اينطور نيست بلكه اين كتاب كاملا طرفدارانه و 100% به نفع تزار و به طرزي عجيب طرف لنين را هم نگاه داشته
اين كتاب تمامي جنايات تزار را لاپوشاني كرده و به نفع تزار نوشته است!هيچ منبعي هم ندارد برخلاف گفته جناب نيكلا!

براي چندمين بار بگم؟
از همان هزاران مورخ كه ادعا داريد اين كتاب را تاييد كرده و از آن به عنوان منبع ياد كرده اند ده نفرشان را نام ببريد!
يا حداقل منابع اين كتاب را بنويسيد
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
شما چرا به آقای ذبیح الله منصوری تهمت می زنید شما اصلاایشون رو می ناسید ایشون عین کتاب رابرت مارسی راترجمه کردن اتهام شما به ایشان بی پایه اساس است.درضمن مگر می شود هم جانب لنین را داشت هم نیکلای دوم .حرف شما در مورد جنایات نیکلای دومدروغ محضه واتهامی بی پایه اساسه اگر نیست کدام جنایات نیکلای دوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
"دختر و افسر مرزی"

معرفی کتاب های تاریخ 3
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
(02-03-2012، 12:47)nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شما چرا به آقای ذبیح الله منصوری تهمت می زنید شما اصلاایشون رو می ناسید ایشون عین کتاب رابرت مارسی راترجمه کردن اتهام شما به ایشان بی پایه اساس است.درضمن مگر می شود هم جانب لنین را داشت هم نیکلای دوم .حرف شما در مورد جنایات نیکلای دومدروغ محضه واتهامی بی پایه اساسه اگر نیست کدام جنایات نیکلای دوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان كي داره طفره ميره؟Sleepy
بله من كتابهاي زيادي از ذبيح الله منصوري خوانده ام كه بسياري از آن با واقعيت تناقض دارد

حسینقلی مستعان در مصاحبه با سیروس آموزگار درباره ذبیح الله منصوری می‌گوید: «همه ما می‌دانیم که نیمی از آنچه ذبیح‌الله منصوری به اسم ترجمه می‌نوشت، نوشته خود او بود. حتی به نظر من «نیم» هم برآورد کمی است. خود شما یکبار برای من تعریف کردید که امیرانی یک جزوه سی چهل صفحه‌ای را برای ترجمه به وی داد و او آن را در سی چهل شماره خواندنیها ترجمه کرد و بعداً هم به صورت یک کتاب قطور در ایران چاپ شد.»

ذبيح الله منصوري عادت داشت كه چنين كارهايي بكند
اين كتاب هم خالي از ارزش است از نظر تاريخي

تكرار مي كنم براي بار چندم:
از همان هزاران مورخ كه ادعا داريد اين كتاب را تاييد كرده و از آن به عنوان منبع ياد كرده اند ده نفرشان را نام ببريد!
يا حداقل منابع اين كتاب را بنويسيد
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
آگهی
منابع این کتاب خاطرات نیکلای دوم نامه های او سخنان کسانی مثل چرچیل تروتسکی ویلهلم دوم و...که همه ثبت شده است.این از منابع
درضمن این کتاب

داستان زندگی نیکلای دوم وهمسرش است که رابرت مارسی نوشته های پراکنده در این باب را در این کتاب جمع کرده واین کتاب یک جورهایی

زندگی نامه ی حقیقی نیکلای دوم است نه چیز دیگر وسر گذشت اونارو شرح می دهد که همه ی آنها با اسناد مرتبط است واتفاق افتاده درضمن

ذبیح الله منصوری عین کتاب رابرت مارسی را ترجمه کرده ودستی در آن نبرده شما می توانید ادعای خود مبنی بر دست بردن بر صحت متن ومتن اصلی کتاب را ثابت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
"دختر و افسر مرزی"

معرفی کتاب های تاریخ 3
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
(02-03-2012، 13:00)nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منابع این کتاب خاطرات نیکلای دوم نامه های او سخنان کسانی مثل چرچیل تروتسکی ویلهلم دوم و...که همه ثبت شده است.این از منابع
درضمن این کتاب

داستان زندگی نیکلای دوم وهمسرش است که رابرت مارسی نوشته های پراکنده در این باب را در این کتاب جمع کرده واین کتاب یک جورهایی

زندگی نامه ی حقیقی نیکلای دوم است نه چیز دیگر وسر گذشت اونارو شرح می دهد که همه ی آنها با اسناد مرتبط است واتفاق افتاده درضمن

ذبیح الله منصوری عین کتاب رابرت مارسی را ترجمه کرده ودستی در آن نبرده شما می توانید ادعای خود مبنی بر دست بردن بر صحت متن ومتن اصلی کتاب را ثابت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه!
به اين نميگن ذكر منبع!
از كدام منبع آورده؟كدام كتاب؟كدام مجموعه اسناد؟(هر مجموعه اسنادي براي خودش اسمي دارد)چاپ كدام شهر كدام سال؟

ذبيح الله منصوري هم عالم و آدم مي دانند كه هرگز وي به متن اصلي وفادار نبود و همواره نوشته هاي خودش را قاطي متن اصلي مي كرد
استدلالم هم اينه كه خاطراتي از يك امپراتور نزديك 100 صفحه است در صورتي كه ترجمه اين كتاب به وسيله او نزديك 500 صفحه
ديگر كتابها هم همينطور
امتحان كردم و كتابهاي ديگر ار هم پيدا كردم
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
چاپ تهران است سال1380
کتاب اصلی هم هر جلدش 1000صفحه است.دلیل شما درست نیست
منبعش رو هم گفتم.مجموعه اسناد هم همان منابعش است.
"دختر و افسر مرزی"

معرفی کتاب های تاریخ 3
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
(02-03-2012، 13:12)nicola نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چاپ تهران است سال1380
کتاب اصلی هم هر جلدش 1000صفحه است.دلیل شما درست نیست
منبعش رو هم گفتم.مجموعه اسناد هم همان منابعش است.

اشتباه مي كني!
ذكر منبع بلد نيستي تقصير من نيست!
چاپ كتاب رو نميگم
چاپ منابع رو ميگم
گفتم كه مجموعه اسناد توسط يه جاي خاص و سال خاص و مكان خاصي منتشر مي شوند
اون رو بگو كدوم سال كدوم كشور و شهر؟و در مواردي كدوم شركت؟
ذبيح الله منصوري همه عالم و آدم ميدونن كه نوشته هاي خودش رو قاطي نوشته اصلي مي كرد
شما كه هي از نوشته هاي ويكي پديا خوندي و از روش استدلال مي كني بايد بدوني كه ويكي پديا هم اين رو تاييد مي كنهSleepy
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cts=1330683523628&ved=0CCoQFjAA&url=http%3A%2F%2Ffa.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D8%25B0%25D8%25A8%25DB%258C%25​D8%25AD%25E2%2580%258C%25D8%25A7%25D9%2584%25D9%2584%25D9%2587_%25D9%2585%25D9%2​586%25D8%25B5%25D9%2588%25D8%25B1%25DB%258C&ei=5ZtQT-7JMMmt0QXjw-z9Cw&usg=AFQjCNH3-LQpR7heWcsYnEkAvPuNABnQyw&sig2=evmeHietaXaPWXBOjqwFKQ
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Science بزرگترین معما‌های تاریخ که هیچ گاه حل نخواهند شد.
  برگی از تاریخ فلشخور
  دوست داشتی در تاریخ چه اتفاقی هرگز روی نمی داد ؟؟؟؟؟؟؟؟
  " تاریخ چیست "
  معرفی فریاپت شاهنشاه اشکانی
Book ☽تاثیرگذار های تاریخ☾اسحاق نیوتون Isaac Newton
Book ✍تاریخ‌نگاران✍ ابن رسته
Book ✍تاریخ‌نگاران✍ابن حوقل
Book ✍تاریخ‌نگاران✍ استرابون
Book تاریخ دموکراسی در ایران باستان✔

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان