امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پاک شدن بدون غسل جنابت

پاک شدن بدون غسل جنابت:
چطوری پاك بشم؟!
سوال :
سلام
من حالاتی برایم پیش آمده که وقتی استمنا انجام میدهم خیلی ناراحت میشوم و دیگه نمیتونم غسل جنابت بگیرم.چون که با شرایط خانواده جور در نمی یاد(آدم هر روز نمیتونه که بر ه تو حموم).لطفا برای من راه حل ذکر کنید.من نماز میخونم به همین خاطر میپرسم.
آیا میشه تیمم یا وضو به جای غسل كرد؟
متشكرم.
پاسخ :
دوست خوبم
سلام
نگفته بودی شرایط خانوادتون چطوریه که نمی شه هر روز رفت حموم؟! شاید بخاطر این می گی که فکر می کنی بهت شک می کنند چون تا حالا معمول نبوده که هر روز بری حموم! آره؟ خب، الان دیگه فصل تابستون و فصل گرما داره میاد. اینطوری می تونی قضیه رو توجیه کنی که هوا گرمه و زیاد عرق می کنی و تصمیم گرفتی که بیشتر نظافت داشته باشی. در ضمن، اگه حموم بری کمتر گرما رو حس می کنی و کمتر اذیت می شی. اینطوری دیگه کم کم براشون عادی می شه و راحت تر می شی.
اینارو گفتم که اگه هر وقت به هر طریقی تحریک شدی بدون نگرانی غسل واجبت رو بجا بیاری چون نمی شه به این دلیل غسل نکنی (آخه وضو و تیمم نمیتونه این آلودگی رو به این دلیلی که گفتی، پاک کنه). و اینارو نگفتم که خیالت راحت بشه و به گناه بزرگ استمنا ادامه بدی، چون انجام این گناه خیلی فجیع تر از قضیه غسلشه! ببینم! توی فکر درمانش که هستی؟! توی فکر توبه!
دوست من! اینو هم یادت باشه که شیطان از هر راهی ممکنه سعی کنه ما رو از خدا دور کنه. یکیش ممکنه همین ترس از نظر خانوادت باشه که باعث بشه یا نمازت رو نخونی یا خدای ناکرده در حالت ناپاکی بجای بیاری! فکر کنم با توضیحاتی که داده شد الا ندیگه می تونی باید چیکار کنی! نه؟!
همچنان پاسخگوت هستم.
پاکی بهار تقدیمت.
پاک شدن بدون غسل جنابت 1
پاسخ
 سپاس شده توسط arooos ، -Edgar ، €/*-+
آگهی
(27-07-2013، 7:36)*احسان* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاک شدن بدون غسل جنابت:
چطوری پاك بشم؟!
سوال :
سلام
من حالاتی برایم پیش آمده که وقتی استمنا انجام میدهم خیلی ناراحت میشوم و دیگه نمیتونم غسل جنابت بگیرم.چون که با شرایط خانواده جور در نمی یاد(آدم هر روز نمیتونه که بر ه تو حموم).لطفا برای من راه حل ذکر کنید.من نماز میخونم به همین خاطر میپرسم.
آیا میشه تیمم یا وضو به جای غسل كرد؟
متشكرم.
پاسخ :
دوست خوبم
سلام
نگفته بودی شرایط خانوادتون چطوریه که نمی شه هر روز رفت حموم؟! شاید بخاطر این می گی که فکر می کنی بهت شک می کنند چون تا حالا معمول نبوده که هر روز بری حموم! آره؟ خب، الان دیگه فصل تابستون و فصل گرما داره میاد. اینطوری می تونی قضیه رو توجیه کنی که هوا گرمه و زیاد عرق می کنی و تصمیم گرفتی که بیشتر نظافت داشته باشی. در ضمن، اگه حموم بری کمتر گرما رو حس می کنی و کمتر اذیت می شی. اینطوری دیگه کم کم براشون عادی می شه و راحت تر می شی.
اینارو گفتم که اگه هر وقت به هر طریقی تحریک شدی بدون نگرانی غسل واجبت رو بجا بیاری چون نمی شه به این دلیل غسل نکنی (آخه وضو و تیمم نمیتونه این آلودگی رو به این دلیلی که گفتی، پاک کنه). و اینارو نگفتم که خیالت راحت بشه و به گناه بزرگ استمنا ادامه بدی، چون انجام این گناه خیلی فجیع تر از قضیه غسلشه! ببینم! توی فکر درمانش که هستی؟! توی فکر توبه!
دوست من! اینو هم یادت باشه که شیطان از هر راهی ممکنه سعی کنه ما رو از خدا دور کنه. یکیش ممکنه همین ترس از نظر خانوادت باشه که باعث بشه یا نمازت رو نخونی یا خدای ناکرده در حالت ناپاکی بجای بیاری! فکر کنم با توضیحاتی که داده شد الا ندیگه می تونی باید چیکار کنی! نه؟!
همچنان پاسخگوت هستم.
پاکی بهار تقدیمت.
ببخشید من یه سوال داشتم.استمنا قبل از بلوغ هم غسل می خواهد؟
توانا بود هرکه باما بود...
عاره اینجوریاس
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  !حجــــــــــــــــــــاب {بدون هیچ توضیحی}!
Star آیت‌الله سبحانی: دستیابی به درجات عالی اخلاق، بدون محاسبه امکان‌پذیر نیست
  حدیث درباره روزه نگفتن بدون عذر
  کارت عروسی پسر مسلمان بدون اسم عروس (عکس)
  خطبه بدون نقطه که از عجایب است
  خطبه بدون الف حضرت علی علیه السلام که از عجایب است
  با دین یا بدون دین ، انسانهای خوب کار خوب می کنند..
  آیا روزه بدون نماز هم می شود؟
  شغلی بدون جایگزین
  سلطان بدون مرز قلب‌ ها

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان