امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بزرگ ترین ویروس جهان را بشناسید

کشف بزگترین ویروس جهان توسط محققان صورت گرفته است . 
محققان با شناسایی دو ویروس در شیلی و استرالیا، آنها را بزرگ‌ترین ویروس‌های شناخته شده جهان خوانده‌اند که می‌توانند شکل کاملا جدیدی از حیات باشند.

[/font][/size][/color][/rtl]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بزرگ ترین ویروس جهان را بشناسید 1

سال پیش گروهی از محققان فرانسوی "مینی ویروس" را کشف کردند که تاکنون بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین ویروس شناخته شده بود. مینی ویروس و خانواده‌اش موسوم به مگاویروس‌ها می‌توانند به اندازه ۷۰۰ نانومتر برسند و یک هزار ژن را در خود داشته باشند.

اکنون همین گروه از محققان ویروس کاملا جدیدی را کشف کرده‌اند که با میکروسکوپ‌های نوری معمولی قابل مشاهده است و اندازه آن یک میکرومتر یا یک میلیون‌ام متر است.

این ویروس شامل دو هزار و ۵۰۰ ژن است. برای مقایسه می‌توان گفت بسیاری از ویروس‌ها میزان بسیار اندکی ژن دارند از جمله ژن‌های آنفلوانزا و ایدز که ۱۰ یا تعداد کمتری است.

بیش از ۹۳ درصد ژن‌های این ویروس تازه کشف شده آشنا نیستند و بررسی ژنوم آنها حاکی است که به هیچ خانواده ویروسی شناخه شده‌ای نسبت ندارند.

شکل این ویروس جدید که شبیه قالب‌های یونان باستان است موجب شده تا دانشمندان آن را پاندورا ویروس بنامند.

محققان در حین بررسی آمیب‌ها ، ویروس پاندورا را شناسایی کردند. یکی از این ویروس‌ها به نام پاندروا ویروس سالینوس در دهانه رودخانه Tunquen در سواحل مرکزی شیلی و دیگری به نام پاندورا ویروس دولسیز در ته آب‌های شیرین در نزدیکی ملبورن کشف شده است. محققان از اینکه این ویروس توانسته دو هزار و ۵۰۰ ژن داشته باشد شگفت زده شده‌اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط z.l♥ve ، Şilēຖt Ş¢rēค๓ ، گریس
آگهی
آمیب چیه؟
پاسخ
اقا عرفان امیب یعنی ؟آمیب یک نوع از گونه های تک سلولی میباشد که در آب شیرین زندگی میکند .گروهی از آنها موسوم به روزنداران در آب دریا زندگی میکنند. آمیب با ایجاد پای مصنوعی (کاذب) , از طریق متراکم کردن سیتوپلاسم  سلول, حرکت میکند و طعمه را در بر گرفته و می بلعد .تولید مثل جنسی ندارند , ومیتوانند در دستگاه گوارشی انسان بیماری خطرناک اسهال خونی را ایجاد کنند .
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Exclamation یکی از ترسناک ترین سایت جهان
  بهترین دوربین های عکاسی جهان
  ترسناک ترین و خطرناک ترین ماساژ در تایوان (عکس)
  خون آشام های واقعی را بشناسید
  لکه سرخ بزرگ
  آفتاب تابستان می‌تواند بخشی از ویروس کرونا را نابود کند
  چرا هلندی ها از همه مردم جهان قد بلندتر اند ؟
  500 میلیون سال بعد از انفجار بزرگ
  ۹ راز بزرگ حل نشده در فیزیک
  حتی “مرگ بزرگ” نیز نتوانست حیات را از بین ببرد!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان