امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سخنان زیبا و آموزنده ی چه گورا

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سخنان زیبا و آموزنده ی چه گورا 1

اگر تو در برابر هر بی‌عدالتی از خشم به لرزه می افتی؛ بدان که یکی از رفقای من هستی (یکی مثل من هستی).

«رسالت یک انسان برای رسیدن به آزادی در صف ایستادن نیست بلکه بر هم زدن صف است.»

«در یک انقلاب، انسان یا پیروز می ‌شود یا می ‌میرد.»

«دستم بوی گل میداد، مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلی کاشته باشم.»

سکوت استدلالی است که معانی دیگری را به دوش می‌کشد.

در یک انقلاب، انسان یا پیروز می‌شود یا می‌میرد، اگر آن انقلاب واقعی باشد.

«من نه یک مسیحی هستم و نه یک بشر دوست. من هر چیزی به جز یک مسیحی هستم، و بشر دوستی در مقایسه با باور من دارم بی‌ارزش به‌ نظر می ‌رسد. من به‌ جای این‌ که اجازه بدهم به یک صلیب میخ‌ کوبم کنند، با هر سلاحی که دستم به آن برسد پیکار خواهم کرد.»

«یک، دو، سه. ویتنامی دیگر خلق کنیم.»

«یا وطن یا مرگ ، پیروز خواهیم شد. »

«آزادی بیش از همه از دست کسانی ضربه میخورد که برای نیل به آن کوتاهترین مسیر را انتخاب میکنند.»

«سختیها و رنجهای زندگی همیشه مرا نیرومندتر و آبدیده تر می کنند، به شرط آنکه در حدی نباشند که یارای مقابله با آنها را نداشته باشم و زیر آن جان دهم. هر سختی که مرا نکشد، مرا قویتر میکند.»

«مردم یک نقطه یا شهر را هرگز نمی توان با دیدن تمثال های زیبای حضرت مریم در کلیسا و یا بازدید موزه هایشان شناخت. روح من همواره نزد بیماران بستری در بیمارستانها، بچه های زندانی یا نزد رهگذارانی است که انسان با آنها پیمان دوستی می بندد.»

« بگذارید انترناسیونالیسم اصیل پرولتری توسعه یابد، بگذارید پرچمی که ما در سایه اش می جنگیم، امر مقدس رهایی بشریت باشد، چنان که مردن در زیر پرچم مبارزان ویتنام، ونزوئلا، گواتمالا، گینه، کلمبیا، بولیوی می تواند برای یک فرد امریکای لاتینی، یک آسیایی، یک افریقایی و حتی یک اروپایی ؛ به همان میزان با شکوه و مطلوب است.»

«هر قطره خون که ریخته می شود در سر زمینی که در زیر پرچمش زاده نشدی، تجربه است که به زنده ماندگان منتقل می شود تا بعداً آن را در مبارزه برای رهایی کشورشان به کار برند، هم چنان که خلقی که خود را آزاد می سازند قدمی بر می دارند در پیکاری برای رهایی مردم خودمان.»

«هر اقدام ما بانگ نبردی است به ضد امپریالیسم...

رهبران بی رحم تعویض می شوند تا رهبر دیگری بی‌رحم شود.

انقلاب، سیبی نیست که پس از رسیدن می افتد، ما باید به افتادن مجبورش کنیم.

مرگ هر جا و هر زمان ممکن است ما را غافلگیر کند. بگذار به او خوش آمد بگوییم، مشروط بر اینکه بانگ پیکارما دست کم به گوش یک گوش شنوا رسیده باشد، مشروط براینکه دستی دیگر به یاری دراز شود.»

مبارزه علیه امپریالیسم برای رهایی از موانع استعمار یا استعمار نوین که با استفاده از ابزارهای سیاسی و سلاح‌ های نظامی و یا ترکیبی از این دو در حال اجراست، از مبارزه بر علیه عقب‌ماندگی و فقر جدا نیست. هر دو، مراحلی هستند در یک مسیر که به سوی جامعه‌ی جدیدی پر از عدالت و فراوانی هدایتمان می‌کند.»

سخنرانی در دومین سمینار اقتصادی آفریقا-آسیایی در الجزیره.

«قدرشناسی مردم، ارزشمند تر و دیر پای‌ تر از طلاست.»

طب انقلابی نوشته چه گوارا

«ما نباید نزد مردم برویم و بگوییم: ما آمده ‌ایم تا شما را زیر بال و پر خود گرفته و فقیرنوازی کنیم، یا علم خودمان را به شما تعلیم دهیم، کمبود فرهنگتان، جهلتان را از مسائل ابتدایی و اشتباهاتتان را به خودتان گوشزد کنیم. به جایش باید با ذهنی پژوهنده و روحی فروتن، از منبع عظیم دانایی و خرد ِ مردم بهره بگیریم.»

«دشمن ما و دشمن همه آمریکا، دولت انحصار طلب ایالات متحده است.»

می دانستم در لحظه‌ای که روح بزرگ حاکم، ضربه‌ای می زند تا تمام بشریت را به دو دسته مخالف تقسیم کند، من در کنار مردم عادی خواهم بود.

«برتری مارکس در این است که او ناگهان یک تغییر کیفی در اندیشه‌های اجتماعی پدید آورد. او تاریخ را تفسیر و پویایی‌اش را درک کرد؛ و علاوه بر پیش‌بینی آینده، مفهوم انقلاب را روشن کرد: جهان نه تنها باید تفسیر شود، بلکه باید تبدیل هم شود.»

«جهان نه تنها باید نقد شود، بلکه باید راه حلی برایش ارائه شود.»

یادداشت‌های درمورد انقلاب کوبا نوشته چه گوارا

«در یک انقلاب، انسان یا پیروز می‌شود یا می‌ میرد، اگر آن انقلاب واقعی باشد.»

نامه خداحافظی به فیدل کاسترو

«بگذارید بگویم که یک انقلابی واقعی توسط حس بزرگی از عشق راهبری می‌شود.»

از کتاب انسان و سوسیالیسم در کوبا نوشته ارنستو چه گوارا

«می‌دانم که مجبوری مرا بکشی. شلیک کن بزدل، تو میدانی یک مرد را می‌ کشی.»

آخرین سخنان

«می‌ دانستم که می خواهید به من شلیک کنید. من نباید زنده دستگیر می‌ شدم. به فیدل بگوئید این شکست، به معنای پایان انقلاب نیست. این پیروزی در جای دیگری انجام خواهد شد. به آلیدا بگوئید اینها را فراموش کند، دوباره ازدواج کند و خوشحال باشد. به تحصیل بچه‌ ها کمک کند. از سرباز ها بخواهید درست نشانه بگیرند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://facebook.com/ali.abbasi80/
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ ، nastaran** ، ^Aytin^
آگهی
مرسی ممنون
من اونیم که سایه هم نداشت ...

پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
مرسیHeartHeartHeartHeart
پاسخ
ممممممممممرسسسسسسییییی خ خوب بود
خدایا
خواستم بگویم تنهایم
اما نگاه خندانت
مرا شرمگین کرد
چه کسی برای من بهتر تو؟!
پاسخ
مممنونمBlush
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیبا ترین اسم برای نوزاد چیه؟؟؟
  متن های فوق العاده زیبا در مورد دختر
Wink جملات زیبا(واقعا قشنگن بیا تو ضرر که نمیکنی :|)
  اگر چشم های زیبا میخواهید بخوانید.♡
  زیبا ترین دختر فقیر جهان !!!!!!!!!!!!!!!!!! (خیلی خوشگله )
  3 راه زیبا برای بیان عشق به کسی که دوستش داریم
  این هم از کبوتر های زیبا.فتوشاب نیستا
  جراحی های زجر اور این دختران برای زیبا شدن
  زیبا ساز متن*محـــــــــــــــــشره
Rainbow دیالوگ های زیبا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان