امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اگه تونستی این سوال رو حل کنی ؟ اگه تونستی !!!

Question 
خوب دوستان گلم . یه سوال گذاشتم ببینم میتونین حلش کنین ؟ خیلی باحاله . نخونی ضرر کردی . راستی برای بهتر حل کردن بهتره یه کاغذ و مداد همراهتون باشه .
خوب شروع می کنیم :

سه نفر میرن به یک ساعت فروشی . شاگرد اونجا هست . قیمت یک ساعت رو میپرسن . قیمتش 30000 تومان است . آن ها با هم شریکی اون ساعتو میخرن . یعنی نفری 10000 تومان داده اند ، بعد ساعتو میگیرن و میرن .
صاحب مغازه میاد میبینه ساعت نیست . به شاگرد میگه اونو فروختی ؟ شاگرد میگه آره . صاحب مغازه میگه چه قدر فروختی ؟ شاگرد میگه 30000 تومان . صاحب مغازه میگه قیمت ساعت 25000 تومان بوده نه 30000 تومان . بعد 5000 تومان به شاگرد میده و میگه ببر این 5000 تومان رو بهشون پس بده . شاگرد بین راه 2000 تومان رو برای خودش میگیره و 3000 تومان دیگه رو بهشون پس میده . به هر کدوم 1000 تومان از 3000 تومان رو پس میده . اونا قبلا برای ساعت نفری 10000 تومان داده بودن به هر کدوم 1000 تومان بر میگرده پس نفری 9000 تومان برای ساعت دادند .
خوب مگه سه نفر نیستن ؟ و نفری 9000 تومان ندادن ؟
پس میشه : سه ضرب در نه هزار مساوی با بیست و هفت هزار به علاوه ی دو هزار تومان شاگرد مساوی با 29000 هزار !!!!!!! پس 1000 تومان دیگه کجاست ؟؟؟؟؟؟

میتونین با ماشین حساب هم حساب کنید !!!
خوب چه طور بــــــــــــــود ؟؟؟
سپاس یادت نره .
اگه تونستی این سوال رو حل کنی ؟ اگه تونستی !!! 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ali-buffon ، Sieiry ، saman 1993 ، فائزه.شاکری ، ♥سارا ♥ ، عشق لامبورگینی ، .sara:aramis ، حسن CR7 ، h.m.b ، unruly ، LOVE KING ، @hasti@ ، علی جوکر ، ^Aytin^ ، SÅℋAℕⅅ ، Amir BF ، p.h esteghlali ، neda13 ، kimia kimia1378 ، ㄎムÐ Ǥノ尺レ
آگهی
جوابشو نمیدونم ولی تکراریه ولی بازم مرسی
سپاس دادم
در بیارم ببینی؟!:4chs:
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
.
.
.
.
.
.

.

.

.

.
.

در ندیدی تا حالا؟

خونتون در نداره؟

تو غار زندگی میکنی؟

بدبخت منحرف!!دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه تونستی این سوال رو حل کنی ؟ اگه تونستی !!! 1
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
خيلي سخته لطفا خوت جواب را بگو
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
27000ت نباید با 2000ت شاگرد جمع شود بلکه باید با 3000ت خریداران ساعت جمع شود زیرا 27000ت جمع 2000ت شاگرد و25000ت ساعت است وبایدبا3000ت که به خریدارها پس داده شده جمع می شود. مرسی خیلییییییی جالب بود.HeartBig GrinBlushIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
10000 و 1000 تومان نمیشه 9000 تومان
میشه11000 تومان
اونجا از10000 . 1000 تا کم کرده ولی باید اضافه میکرد
به خط چهارم دقت کنید میفهمید چی میگم
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
اینو که یه بار من گذاشته بودم اینم جوابش:
معما تا جایی که شاگرد دوهزار تومان رو برای خود و سه هزار رو به آنها پس میدهد درست است اما مشکل اینجا وجود داره که وقتی نفری ۱۰۰۰ میگیرن در واقع نفری ۹۰۰۰ تومان پرداخته اند که ۹۰۰۰*۳=۲۷۰۰۰ و + ۲۰۰۰ میشه ۲۹۰۰۰ تومان!!!!
اشتباه همین جاست که نباید ۲۷ رو با ۲ جمع کرد و درواقع باید آنها رو از هم کم کرد.(۲۵+۲ تومان پول شاگرد =۲۷)
یعنی سه نفر ۳۰۰۰۰ تومان پول دادند که سه هزار تومان رو شاگرد به آنها برمیگرداند پس آنها ۲۷۰۰۰ تومان دادند که ۲۰۰۰ تومان رو شاگرد برداشته و ۲۵۰۰۰ هزار تومان رو بابت پول ساعت پرداخته اند. به همین سادگی
حـرفـهــایـی کـه تـوی مـسـتـی بهت میگرو بـا دقــــــــــــــــت گــــــــوش کـن ... چـون اونـا حـرفـهــای گـمـشـده ایــــــه , کـه تـو حـالــت عـادی قـدرت بـیـانـش براش نـیـســـتاگه تونستی این سوال رو حل کنی ؟ اگه تونستی !!! 1اگه تونستی این سوال رو حل کنی ؟ اگه تونستی !!! 1
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد2000 ، علی جوکر ، SÅℋAℕⅅ
آگهی
بلد بودم اما الان یادم نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
به دلیل تکراری بودن بی کیفیت
در زندگی به 3 چیز تکیه نکن : غرور - دروغ - عشق .ادم با غرور می تازد با دروغ می بازد باعشق می میرد.(دکتر علی شریعتی)
مهران مديري ديالوگ:   تا ديروز جلوي اسانسور واي ميستاد ميگفت دربست  حالا براي من فرهنگ اپارتمان نشيني ياد ميده
فيلم "دايره زنگي"
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ
بی كيفيت و تكراری‌ و غيره و غيره!!!!!!!!!!Big GrinBig GrinBig GrinAngryUndecided
پاسخ
 سپاس شده توسط Elpadrino ، SÅℋAℕⅅ
ممنون[color=#32CD32]

ممنون داداشی سپاسو دادم

های های های های[color=#9400D3][size=xx-large]
___████__████_███
__███____████__███
__███_███___██__██
__███__███████___███
___███_████████_████
███_██_███████__████
_███_____████__████
__██████_____█████
___███████__█████
______████ _██
______________██
_______________█
_████_________█
__█████_______█
___████________█
____█████______█
_________█______█
_____███_█_█__█
____█████__█_█
___██████___█_____█████
____████____█___███_█████
_____██____█__██____██████
______█___█_██_______████
_________███__________██
_________██____________█
_________█
________█
پاسخ
 سپاس شده توسط SÅℋAℕⅅ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Exclamation یه سوال دارم اگه دورس جواب بدی با فهم ترین انسان هستی
Question چند تا سوال ازتون دارم؟_؟
  سخت ترین سوال دنیا اگه کسی بتونه جواب بده سپاس میشه
  یه سوال هوش جواب بدی خیلی مخی!
  دوتا سوال
  این دو محاسبه تمام علم را زیر سوال بردندO_O
  10 سوال از پسر ها؟محظ خنده
Question بازم سوال دارم؟؟
Rainbow سوال تصویری ..
  اگه دوس داری ازم سوال بپرس

پرش به انجمن: