امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوال در خصوص باج افزار WannaCryptor

سلام دوستان کسی در مورد باج افزار WannaCryptor اطلاعاتی داره؟
سیستم من این باج افزار آلوده شده و فایل هام قفل شده.
کسی میدونه آیا میشه فایل ها رو برگردونید یا نه؟
آگهی
سلام دوست عزیز
متاسفانه سیستم شما به بد باج افزاری آلوده شده.
WannaCryptor تمامی فایل های دستگاه آلوده رو رمزگذاری می کنه و برای بازگرداندن فایل ها درخواست باج میکنه.
برای رمزگذاری از الگوریتم های رمزگذاری 128 بیتی AES استفاده می کنه که متاسفانه شکستن آنها بسیار دشوار است.
اگر سیستم تو شبکه هست هر چه سریعتر سیستم رو از شبکه جدا کنید تا آلودگی در کل شبکه پخش نشه.
تا جایی که من اطلاع دارم هنوز راهی برای بازیابی اطلاعات رمزگذاری شده توسط WannaCryptor پیدا نشده است. اما چون احتمال کد آزادسازی پرونده‌های قفل شده در آینده وجود داره پیش از شروع عملیات پاکسازی، از اطلاعات خودتون نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 سپاس شده توسط mahdido861
(13-06-2023، 20:32)connector نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
WannaCryptor تمامی فایل های دستگاه آلوده رو رمزگذاری می کنه و برای بازگرداندن فایل ها درخواست باج میکنه.
برای رمزگذاری از الگوریتم های رمزگذاری 128 بیتی AES استفاده می کنه که متاسفانه شکستن آنها بسیار دشوار است.
اگر سیستم تو شبکه هست هر چه سریعتر سیستم رو از شبکه جدا کنید تا آلودگی در کل شبکه پخش نشه.
تا جایی که من اطلاع دارم هنوز راهی برای بازیابی اطلاعات رمزگذاری شده توسط WannaCryptor پیدا نشده است. اما چون احتمال کد آزادسازی پرونده‌های قفل شده در آینده وجود داره پیش از شروع عملیات پاکسازی، از اطلاعات خودتون نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ممنون از اطلاعات شما
آیا Decryptor برای این باج افزار وجود داره که بهم معرفی کنید؟
(13-06-2023، 20:34)mahdido861 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(13-06-2023، 20:32)connector نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز

ممنون از اطلاعات شما
آیا Decryptor برای این باج افزار وجود داره که بهم معرفی کنید؟

تا جایی که من میدونم متاسفانه هنوز Decryptor به صورت رسمی برای این باج افزار منتشر نشده.

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان