امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اموزش خوانندگي قسمت دوم

آموزش خواننده شدن قسمت دوم
البته دوستان میتونند برای استفاده از از هوای مرطوب ازبخور استفاده کنند و کمی اوکالیپتوس هم میتونه به تنفس کمک کنه
یه نکته هم منبگم که زیادی به حنجرتون فشار نیارید
منظورم اینه که صبح تا شب کنترات نخونید ،روزی 1 الی 2 ساعت برای خوندن بیشتر از حنجرتون کار نکشید

اولين كار براي تربيت صدا استفاده از حروف مدي آ اي او وتكرار در پردههاي مختلفبميزان 4ضرب بمدت1هفته روزي نيم ساعت غروبه بهترين وقته.

حنجره را تحريكنكنيد داد نزنيد وزياد حرف نزنيد وبا توجه به فيزيولوژي بدنتان پرهيز كنيد بدن وحنجره خود را بشناسيد يكي با خوردن تنديهافلج ميشود ممكن است ديگري چنين نشود اماقطعا بعضي موارد براي همه مضر است حتي اگر خواننده نباشي مثل نوشيدن اب يخ وداغچربي نمك زياد نوشابهاي گازدار سبزيجاتي مثل تره پياز

بهترین روش برای صداسازی و پرورش حنجره در همه ابعادش ، کتابتکنیک آوازنوشته لارا برانینگ هندرسون رو به همه توصیه میکنم .همراه با یک cd جهت تمرین هست.خودم تستش کردم و خیلی از نواقص صدام برطرفشده.قبل از اینکه این کتاب دستم برسه وسعت صدام از فای پایین تا فای بالا بود .(15نت).اما الان از ر پایین تا سی بالا (19 نت) رو راحت می خونم . ناگفته نمونه موسیقیاصیل هم کار می کنم و نمی تونم بگم صرفا تکنیک های این کتاب وسعت صدامو تغییر دادولی برای رفع نواقص حنجره فوق العاده ست.موفق باشید

در مورد تنفس صحيح كاملا بر عكس گفتي....تنفس ديافراگمي (شكمي) مهمترين اصل درخوانندگيه....يعني وقتي نفس مي كشي نبايد شونه هات بالا بياد و قفسه سينه نبايدتكون بخوره....فقط شكم (ديافراگم) در هنگام دم بايد به سمت بيرون و در هنگام بازدمبه درون برود...دليلش هم اينه كه براي خوانندگي به يك نفس قوي احتياج داريم و حجمفضاي شكمي بيشتر از قفسه ي سينه است....منبع

برای خواننده شدن کافیه یه بیابون گیر بیاری و بریو دادبزنیو بخونی بیابون خشگه وصدا رو میسازه و با این تمرین میتونید کاری کنید کهصداتون همه کاره بشه ودر هر شرایطی قدرت خودش رو حفظ کنه<>بیاببون نبود کمدکه هست تو کمد داد بزنید صداتونم هیچکس نمیشنوه من که تو کمد میخونم>لباساخودشون عایق هستن وصدا رو میدوزدندرضمن من خودم هیچم ولی به بزرگ شدن فکر میکنم

بر خلاف نظر دوستمون، به هیچ عنوان فریاد نزنید! این کارنه تنها باعث ساخته شدن صدا نمیشه، بلکه باعث میشه تار های صوتی آسیب هایی ببینن کهبعضی وقت ها جبران ناپذیره.
بخصوص خوندن صداهای خیلی بالا یا خیلی پایین که موقعخوندنشون داره به تار های صوتی فشار میاد، باید بسیار با احتیاط و با صدای نسبتاضعیف انجام بشه و خیلی به تدریج سعی کنیم محدوده صدا رو گسترش بدیم.

به نظرمن تمرینات تنفسی و تقویت عضلات دیافراگم باید در اولویت اول قرار داشته باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط احمد رضاروحی س
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان