نظرسنجی: طرفداره بسکتبالی؟؟؟؟؟؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بلی
42.86%
3 42.86%
نخیر
57.14%
4 57.14%
در کل 7 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ورزش فقط بسکتبال

سلام همون طور که گفتم ورزش فقط بسکتبال نمی خوام از ورزش های دیگه بد بگما نه ولی اگه شما هم توپ بسکتبال و تو دستتون بگیرید عاشق این ورزش میشید

خیلی توپه خییییییییلی داری دریپل میزنی میری جلو میکوبی به حریفی که برای دفاع اومده ولی خطا نمیشه
یه فیک رو دفاع پیاده میکنی بعد جف شوت واییی که چه حالی میده ورزش فقط بسکتبال
گرفتی ؟؟؟؟؟؟؟ ورزش فقط چی ؟؟؟؟؟؟؟؟

Heart بسکتبال Heart
شمایی که مرا نمیشناسید ، بی باک در چشمانم خیره نشوید آنقدر ترسناک هستم که در راهم سر به سر ، تن به مرگ بدهید آن هم مقابل زنده ماندن کسانی که با آنها در بند من شدید و باز هم من ، همان پیمان شکن نامردم که شما از او میترسید
پاسخ
 سپاس شده توسط *yoksel* ، NINAWILLIAMS ، {HoSsein_83}
آگهی
می خوام یه کم در مورد بسکتبال بگم
ساده ترین و مهم ترین حرکت دریپل زدنه
۱-دریپل باید قدرتی باشه
۲-دریپل باید کوتاه باشه
۳-دریپل باید دور از دفاع باشه
برای دریپل قدرتی باید دست ها رو قوی کرد برای قوی کردن دست ها باید دریپل کوتاه تمرین کرد وقتی این کا را رو کردیم میتونیم توپ رو کنترل و از دفاع دور نگه داریم
شمایی که مرا نمیشناسید ، بی باک در چشمانم خیره نشوید آنقدر ترسناک هستم که در راهم سر به سر ، تن به مرگ بدهید آن هم مقابل زنده ماندن کسانی که با آنها در بند من شدید و باز هم من ، همان پیمان شکن نامردم که شما از او میترسید
پاسخ
 سپاس شده توسط {HoSsein_83}
عشقم فقط امیر رضا شه روش Heart
ورزش فقط بسکتبال 1
ته چشمان تو خدا شیطنت میکند ته چشمان من شیطان خدایی
پاسخ
سلام اومدم با یه پسته جدید
تویه بسکتبال انواع پاس ها وجود داره
1 پاس سینه به سینه ( فرد توپ رو جلویه سینه نگه میداره و پای راستتون یا اگه پای چپ هستید پای چپتون باید عقب باشه و همزمان با پاس دادن پا جلو میاد و دست ها میچرخه و پشته دست ها به سمت هم میمونه )

2 پاس زمینی ( توی این پاس باید فاصله بین دو نفر که قصد پاس کاری رو دارن باید به صورت فرضی و توی ذهن به سه قسمت مساوی تقسیم بشه و کسی می خواد پاس بده دستی که توپپ توش رو کناره بدنش نگه میداره و دسته دفاع هم رو به رو اون و پا هم مثل بالا حرکت میکنه و توپ روی بخشه آخر سه قسمتی دقیقا بخش اول از طرفه کسی که پاس رو دریافت میکنه پرتاب میکنه )

3 پاسه بالای سر ( تو این پاس توپ رو با دو تا دست میگره میبره بالای سرش و بدونه این که دستشو عقب ببره مچ رومیشکونه و با قدرت توپ رو به سمت دریافت کننده پرتاب میکنه و پا ها هم همزمان حرکت میکنه )

4 پاس بیسبالی ( این پاس برای ضد حمله استفاده میشه و فاصله زیاده و به قدرت زیادی نیاز داره که خب این نیرو برای بسکتبالیست ها هیچه Big Grin خب پا ها باید یکم بیش تر از عرض شونه باز شه و به صورت عقب و جلو با فاصله یه خیلی کمی باشه فرد توپ رو میگیر روی پاهاش خم میشه دستی که توپ تو ش هست رو کناره پای خم شده میگیره آرنجش رو خم میکنه دستش رو بالا میاره و پرتابببببببببببب )

خب ولی هر پاس یه ویژگی هایی داره
1 وقتی که دفاع نیست
2 پاس زمینی وقتی که دفاع نباشه یا اونقدر بلند باشه که نتونه بگیرتش
3 وقتی که دفاع خیلی قد کوتاه باشه
4 وقتی که به زمینتون حمله کردن و می خواهید که ضد حمله بزنید یا اینکه دفاع قد بلند با فاصله ی زیاد هست یا اینکه هم تیمی هاتون از تون دورباشن

من نمی خوام به هیچ ورزشی بی احترامی کنم ولی داداش بنده تکواندو کار میکنه و به خاطر همین موضوع قدش کوتاه مونده در ضمن کاراته باز یه چیزی ولی تکواندو خیلی ضعیف عمل میکنه و حتی برای آسیب نرسیدن هوگو و وسایل این چنینی میپوشن ولی بسکتبال چی ؟
حتی کاراته هم هیچ پوشش محافظتی نداره ولی تکواندووووووووو
پاسخ
امدم با یکی دیگه از آموزشا سه گام
۱ سه گامه ساده ( داریم دریپل میزنیم توپ رو جمع میکنیم گامه اول بلند و کشیده گامه دوم کوتاه تر وگام سوم پامون به صورته نود درجه بالا میاد و همزمان بدن رو به بالا کشیده میشه و شوت )

۲ سه گام پیوُت (داریم دریپل میزنیم که به دفاع میرسیم یه پا بین دو تاپایه دفاع اون یکی پارو به اون سمت بدن و پشتش میزاریم زانو ها رو خم میکنیم تقریباً روش میشینیم یه دریپل بین پا هامونی توپ و جمع میکنیم این شد گام اول بعد یه گامه دیگه و گامه سوم به صورت نود درجه و شوت )

۳ سه گام چرخشی ( داریم دریپل میزنیم به دفاع میرسیم یه دریپل کناره دفاع توپ رو از بالایه سرش رد میکیم همزمان یه گام کنار بدنش گامه بعدی گامه سومم نود درجه و شوت )

۴ سه گام پاس ( همون سه گام عادی ولی به جایه شوت پاس میدین )

تو هر دو سه گام بدنمن و به بدن دفاع میکشیم تو سه گام پیوُت باید حریف پاهاش باز باشه
پاسخ
خب سلامی دیگر و آموزشی دیگر
این بار در مورد یکی از ترفند های بسکتبال صحبت میکنیم ( البته من مینویسم شما میخونید )
گول زدن یا فیک
انواع فیک ها
1 فیک شوت ( ما با دریپل به سمت نیمه زمین حریف میریم که یه دفاع میاد ما استیل شوت رو میگیریم خیلی سریع دستمون رو با توپ به سمت صورت و بالای صورتش میبریم و به ظاهر قصد شوت داریم تو این حال که دفاع ترسیده ما دستمون رو پاین میاریم یه دریپل کوتاه همزمان یه گام بلند به سمت کنار و توچپ رو جمع میکنیم حالا کناره دفاع حریف هستیم که تو بهت مونده و شوت سرعت باید بالا باشه تو هنگام دریپل دست دفاع خودمون باید جلوی توپ بشه تا نتونه توپ رو بزنه )

2 فیک کناری ( تو این حرکت دفاع میاد یا ما داریم برای حمله میریم جلو به دفاع که رسیدیم کناره بدنش یه دریپل میزنیم ولی بدنمون رو به سمت مخالفش میکشیم و همین که اومد سمت بدنمون ما تغییر مسیر میدم به همون سمتی که داریم دیپل میزنیم یا سه گام یا شوت یا حرکت به سمت جلو و یا هر چیزی )

3 فیک عقب جلو ( ما داریم دریپل میزنیم مثل فیک کناری کنار بدن دریپل میزنیم یه گام کوتاه ولی خیلی سریع به سمت دفاع برمیداریم در حالی که اون یکی پا بدون ذره حرکت هست پایی که جلو رفته رو بایه گام خیلی بلند به سمت عقب میاریم زانو ها خم میشه ولی اون یکی پا اصلا نباید تکون بخوره حالا که بدنمون عقبه و دفاع با هامون خیلی فاصله داره یا شوت میکنیم یا پاس میدیم ولی اگه می خواید شوت کنید باید دستاتون خیلی قوی باشه و پاها از زمین جدا نشه یا کاملا جدا نشه )

4 فیک سه گانه ( این فیک چون سه تا حرکت داره و شما میتونید تو هر حرکتی که دلتون بخواد اقدام به شوت ، پاس یا سه گام بکنید خیلی مورد استفاده قرار میگیره . خب ما داریم دریپل میزنیم به دفاع میرسیم همچنان دریپل یه حرکت به سمت چپ یا راست با یک پا و اون یکی پا تا پایان فیک ثابت میمونه و باز در حالی که دریپل میزنیم نود درجه میچرخیم و برای دفاع به پشت حرکت کردیم ولی برای خودمون به کنار بعد باز هم نود درجه چرخش در حالی که همون پای اول که ثابت بود باز ثابته و اون یکی پا حرکت میکنه ما مثل پرگار میچرخیم یه پا ثابت و دیگری در حال حرکت ولی نود درجه نود درجه )
شما میتونید تو حرکات خلاقیت به خرج بدین مثلا در حال سه گام فقط با بالا تنه دفاع رو گول بزنیم یا با سرمون گول بزنیم که آموزش بعدی همینه
خدا نگهدارتون دوستان
پاسخ
آگهی
اسپم ها پاک شد
در صورت مشاهده ارسال خلاف قوانین انجمن از گزینه گزارش استفاده کنید
پاسخ
سلام اومدم با آموزش فیگوریت یکی از پرکاربردترین حرکات
سه نفره است حرکت
یک نفر وسط وایمیسته دو نفره دیگه با یه عالمه فاصله و در دو سمت مختلف وایمیستن یکی جلو و یکی عقب تر کسی که وسطه توپ داره پاس میده به یاره نزدیک و از پشتش با سرعت میدوه بعد میره بالا تر از اون یکی یار و تقریبا به صورت مورب وای میسته و کسی که شما بهش پاس دادین پاس میده به اون یکی و از پشتش میدوه و بالا تر از شما وایمیسته و اونی که توپ داره پاس میده به شما و از پشتتون میدوه و بالا تر از اون یکی وایمیسته وقتی هم ماس داد یا سه گام یا شوت و یا هر چیزه دیگه شما دستتون بازه تا خلاقیت نشون بدید تا کسی نتونه دشتتون رو بخونه
پاسخ
 سپاس شده توسط Mr. Potato Head ، {HoSsein_83}

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دومین شکست جوانان بسکتبال ایران در جام‌جهانی
  باخت «تاریخی» الاهلی مقابل استقلال در حضور وزیر ورزش عربستان
  درخواست نویسندگی در بخش فوتبال و سایر ورزش ها و زیرشاخه ها
  ورزش جدید اسلم بال
  آشنایی با ورزش لاکراس
  مهدی طارمی؛ پرچم و غرور یک ملت فراتر از ورزش
  کدوم ورزش رو بیشتر می پسندید؟
  ورزش پایه و مادر ۸ ماه بدون رئیس!
  تصمیم‌گیری در مورد مسابقات غیرفوتبالی کلید خورد/ ورزش‌های برخوردی فعلا تعطیل!
  خسروی: سرپرست فدراسیون‌های "ورزش روستایی" و "بدنسازی" به‌زودی معرفی می‌شوند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان