امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مریلیــن مونـــرو فکـتز(حقایق درباره مرلین*)

مریلیــن مونـــرو فکـتز(حقایق درباره مرلین*) 1

همه چيز درمورد مرلين مونرو جذاب ترین بازیگر تاریخ مریلین مونرو با نام اصلی نورما جین مورتنسون 88 سال قبل در چنین روزی در لس‌آنجلس آمریکا به دنیا آمد. سايت کافه سینما به این بهانه نکته‌هایی جالب از زندگی و چند گفتۀ ستارۀ افسانه‌ای هالیوود را منتشر می‌کند.مادرش که از بیماری شیزوفرنی رنج می‌برد، او را در سن 8 سالگی به یتیم‌خانه سپرد.

او برای نگهداری از خانواده ای به خانواده دیگر سپرده می شد، بی خبر از اینکه مادرش خودکشی کرده. سال های جوانی او هم شادتر از کودکی اش نگذشت. سه ازدواج ناموفق و بدون هیچ فرزندی. دو بار سقط جنین برای مرلین که عاشق بچه بود، حسرت مادر شدن را بر دلش گذاشت.

شوهر آخرش، آرتور میلر، او را اینگونه توصیف کرده بود: «اندوهگین ترین دختری که تا به حال دیده ام.» در سال 1955 لی استراسبرگ، مربی بازیگری مرلین، او را به روان درمانی تشیوق کرد. سال 1962 مدت کوتاهی در درمانگاه روانپزشکی بستری بود و پس از آن هفته ای پنج بار جلسه روان درمانی با پزشک مخصوصش، رالف گرینسون، داشت.

پس از آن 11 خانوادۀ مختلف سرپرستی مریلین را به عهده گرفتند.طی جنگ جهانی دوم وقتی مشغول کار در یک کارخانۀ اسلحه‌سازی در کالیفرنیا بود، توجه یک عکاس ارتش را به خود جلب کرد. پس از کشف او توسط این عکاس، شغلش را ترک کرد و در 1944 با یک آژانس مد در هالیوود قرارداد بست و به عنوان مدل عکاسی مشغول به کار شد.

در اولین کارش به عنوان مانکن، فقط 5 دلار دریافت کرد.پیش از آنکه پا به هالیوود بگذارد، با دوروتی دندریج و اوا گاردنر دوستی نزدیکی داشت. آن زمان هر سه در آرزوی ستارۀ هالیوود شدن تلاش می‌کردند.نام هنری مریلین مونرو را در سال 1946 برای خود برگزید. اما به طور قانونی در 1956 تغییر نام داد.

در اتوبیوگرافی خود به نام «داستان من» بازگو کرده که از نسل جیمز مونرو (پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا) است. مونرو نام اصلی مادرش بود. اما هیچ مدرکی دال بر اینکه یکی از نوادگان رئیس‌جمهور آمریکا بوده است وجود ندارد.در 1946 بلافاصله بعد از اینکه اولین قرارداد سینمایی‌‌ خود را با کمپانی فاکس قرن بیستم امضا کرد رنگ موهایش را تغییر داد. او 9 نوع رنگ موی بلوند را امتحان کرد تا به بلوند نقره‌ای رسید
.

، پدرش پیش از تولد او خانواده را ترک کرده بود و مادرش در پی شکست در رابطه ای غیراخلاقی به دلیل مشکلات روحی راهی تیمارستان شد و «نورما جین» از همان زمان به پرورشگاه سپرده شد.(مریلین مونرو خودش هم مشکلات روانی زیاد داشته .البته اضافه کنم که دلیل مشکلات روانی مرلین ضزیب هوشی بالاش بوده که ضریب هوشیش ۱۶۸ بوده (به گفته و مدارک سازمانCIA)

Heart Heart Heart Heart

توصیه میکنم حوصله کنید و بخونید و اگه فکت درمورد سلبریتی میخواید 
اسم سلبریتی مورد علاقتون رو بگید و من میذارم.

منبع خاصی نداره.هر فکت رو از سایتای مختلف جمع اوری کردم
actually wtf!?
پاسخ
 سپاس شده توسط ʜɪᴅᴅᴇɴ ، Berserk ، sa.sa79 ، Faust
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Shocked 8 موردی که شاید درباره جوکر نمی‌دانستید!
  جیـمز دـین فکـتز
  مختصری درباره ملک بازیگر سریال بیست دقیقه
  مختصری درباره کنان در سریال بیراهه
  مختصری درباره هاکان کورتاس بازیگر سریال عشق
  مختصری درباره بتول بازیگر سریال عفت
  مختصری درباره دنیز در سریال کوزی گونی
  مختصری درباره زویا بازیگر سریال قبول میکنم
  مختصری درباره بیوگرافی مینا لاکانی
  چند سطری درباره بیوگرافی رویا تیموریان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان