امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نظر کارگردان «ایستاده در غبار» درباره بازگشت احمد متوسلیان

نظر کارگردان «ایستاده در غبار» درباره بازگشت احمد متوسلیان

مهدویان بازگشت حاج احمد متوسلیان را در این برهه زمانی دور از انتظار و یک فانتزی عنوان کرد.
نظر کارگردان «ایستاده در غبار» درباره بازگشت احمد متوسلیان 1
به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سینما در این هفته آرام و بی‌هیاهو بود.

نشست خبری ایستاده در غبار

در ابتدای این نشست،‌ مهدویان کارگردان اثر، با اشاره به تغییرات فیلم برای اکران عمومی گفت: خانواده ایشان به نکاتی در فیلم اشاره کردند که برای آنها مبهم بود و تمایلی نداشتند نمایش داده شود. ما به درخواست خانواده حاج احمد متوسلیان بخشی از صحنه ها را که به فیلم لطمه نمی‌زد، برداشتیم. این نسخه ای که اکران می‌شود دو سه دقیقه کمتر از جشنواره است‌ و نتیجه تعامل بین ما و خانواده ایشان است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص شخصیت فیلم بعدی‌اش گفت: لزوما شاید شخصیت بعدی از سرداران نباشد و فیلم دیگری بسازم. اما دوست دارم در خصوص محمد بروجردی بسازم.

مهدویان در خصوص انتخاب بازیگر برای نقش حاج احمد متوسلیان گفت: من چند نفر را در نظر داشتم. از همان ابتدا گفتم گریم سنگینی را باید تحمل کنند. تنها کسی که در شمایل و فیزیک و.... به حاج احمد متوسلیان می آمد، همین بازیگری است که الان در فیلم حضور دارد. من بازیگر چهره نمی‌خواستم و دوست داشتم یک نفر که چهره و شناخته شده نباشد، این نقش را بپذیرد. پس از گریم من دیدم که کسی غیر از ایشان نمی توانست این نقش را بازی کند.

هادی حجازی‌فر بازیگر نقش «حاج احمد متوسلیان» در خصوص پیشنهادات بعد از این فیلم گفت: چند پیشنهاد بود که نپذیرفتم. این پیشنهاد را با کمال باور و ایمان پذیرفتم. اگر کاری در حد «ایستاده در غبار» به من پیشنهاد شود می پذیرم. من در تمام اکران‌های مردمی این فیلم را دیدم و خوشبختانه بدون گریم قابل شناسایی نیستم و راحت رفت و آمد می‌کردم. 

همچنین مهدویان بازگشت حاج احمد متوسلیان را در این برهه زمانی دور از انتظار و یک فانتزی عنوان کرد.

چه خبر از مجوزهای نمایشی سینما؟

در جلسه 17 خرداد شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی، مجوز نمایش سه فیلم «فروشنده» به تهیه کنندگی و کارگردانی اصغر فرهادی، «صله سحر» به تهیه کنندگی بهرام صادقی مزیدی و کارگردانی فرزین مهدی پور و «اروند» به تهیه کنندگی مهدی داوری و کارگردانی پوریا آذربایجانی صادر شد.

20 خرداد، آخرین مهلت ارسال آثار به بخش جلوه‌گاه نور

ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در اقدامی هدفمند به منظور گردآوری و ثبت تصویری خاطرات و دلگفته‌های خانواده‌های شهیدان بویژه پدران و مادران شهدا و تهیه گنجینه‌های غنی، معنوی و ارزشمند و حفظ، ثبت و ضبط یاد و خاطره این عزیزان اقدام به برگزاری مسابقه کرده است.

بخش جلوه‌گاه نور با استقبال سینماگران و علاقمندان روبرو و در قالب دو بخش (حرفه‌ای و مردمی) طراحی شده است. در بخش حرفه‌ای فیلمسازان حرفه‌ای حوزه سینما و در بخش مردمی هم همه علاقمندان( پیر و جوان- کوچک و بزرگ- روستایی و شهری) با هر گونه امکان ثبت و تصویر(مویابل- دوربین‌های غیرحرفه‌ای) می‌توانند با موضوع پدران و مادران شهید فیلم بسازند.

علاقه‌مندان می‌توانند تا 20 خردادماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران- خ سمیه- خ خاقانی- کوچه طبرسی- پلاک 6- طبقه دوم- واحد 2 ارسال نمایند.

در جشن روزنامه سینما چه گذشت؟

مراسم جشن روزنامه سینما در هتل اسپیناس با حضور فریدون جیرانی مدیر مسئول روزنامه سینما، اهالی رسانه و برخی از هنرمندان از جمله ضیاء الدین دری، مریلا زارعی، نرگس آبیار، ماهور الوند، محمد نشاط، بیتا فرهی، حبیب اسماعیلی و ابوالحسن داودی، غلامرضا موسوی، سیروس الوند برگزار شد.

سعید روستایی برگزیده بهترین فیلمنامه برای فیلم «ابد و یک روز» در این مراسم بیان کرد: از روزنامه سینما و جیرانی تشکر می‌کنم و خوشحالم که نامم کنار اسامی بزرگ سینما قرار گرفت. هرگز بعد از گرفتن جوایز مغرور نمی‌شوم بلکه سعی می‌کنم قدم‌هایم را بهتر و محکم‌تر بردارم. از مازیار میری به خاطر همیاری قدردانی می‌کنم و تندیسم را به همه آنهایی که «ابد و یک روز» را روی پرده سینما دیدند، تقدیم خواهم کرد. 

نوید محمدزاده برگزیده بهترین بازیگر مرد اظهار داشت: من با موتور سیکلت به این مراسم آمدم چنین اتفاقی دو سال پیش نیز در جشن منتقدان برای من رخ داد. خیلی خوشحالم زمانی که در تئاتر فعالیت می‌کنم برای گرفتن جوایز سینمایی می‌آیم. 

برگزیدگان بخش های مختلف:

بهترین فیلمنامه سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز» 

بهترین بازیگر مرد نوید محمدزاده برای فیلم «ابد و یک روز» 

بهترین کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا برای «بادیگارد»»

بهترین فیلم رضا میرکریمی برای فیلم «دختر»

بهترین بازیگر زن لیلا حاتمی برای فیلم «من» 

اکران ماه رمضان همراه با «بارکد» و «ایستاده در غبار»

به گفته غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش، اکران فیلم «بارکد» در گروه آزادی و «ایستاده در غبار» در گروه زندگی از روز چهارشنبه 19 خرداد در سینماهای کشور آغاز ‌شد.

کشورهایی که بیشترین فیلم را برای جشنواره فیلم کوتاه تهران ارسال کرده‌اند

از مجموع فیلم‌های ارسالی به دبیرخانه بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران از 117 کشور، فرانسه با 635 فیلم در رتبه اول قرار دارد و پس‌ از آن به ترتیب کشورهای آلمان با 349 فیلم، اسپانیا با 302 فیلم، برزیل با 165 فیلم، امریکا با 138 فیلم، انگلستان با 137 فیلم، ایتالیا با 121 فیلم و بلژیک با 117 فیلم در رتبه‌های دوم تا هشتم قرار دارند. 

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان ماه برگزار خواهد شد. 

افتتاح جشنواره فیلم های ایرانی در فرانکفورت با «روز مبادا»

جشنواره فیلم‌های ایرانی فرانکفورت از امروز با نمایش فیلم سینمایی «روز مبادا» به کارگردانی فائزه عزیزخانی افتتاح می‌شود. 

شیرین آقارضا کاشی بازیگر اصلی این فیلم به عنوان نماینده «روز مبادا» در این جشنواره حضور دارد. 

گفتنی است؛ دومین حضور سینمایی آقا رضا کاشی در فیلم تحسین شده «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی بوده است. 

«روز مبادا» به کارگردانی فائزه عزیزخانی و تهیه‌کنندگی محمد احمدی و نگار اسکندرفر در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه بوده است.

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  احتمال بازگشت ویلسون فیسک به دنیای سینمایی مارول در سریال Hawkeye
  آغاز فیلمبرداری سریال دنباله Band of Brothers توسط کارگردان جیمز باند
  پرکارترین کارگردان های تاریخ سینما را بشناسید
  کارگردان آکوامن تهیه‌کنندگی فیلم جدید Van Helsing را بر عهده گرفت
  کارگردان Ex Machina یک فیلم ترسناک جدید و کم هزینه را تولید خواهد کرد
  کارگردان فیلم The Avengers از پروژه سریال The Nevers محصول HBO کناره‌گیری کرد
Thumbs Up | بهترین فیلم‌هایی که درباره فرار از زندان ساخته شده‌اند |
  ادی ردمین درباره تأثیر شیوع کرونا روی فیلمبرداری این پروژه می‌گوید
  بازگشت فخیم‌زاده به قاب تلویزیون با «کاراگاهان جوان»
  ◘|هرآنچه درباره فیلم جان ویک ۴ می‌دانیم|◘

پرش به انجمن: