امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شهاب حسینی:جایزه مال مردم ایران است و به خودشان برمی‌گردانم

شهاب حسینی:جایزه مال مردم ایران است و به خودشان برمی‌گردانم 1
سینماپرس: اصغر فرهادی و شهاب حسینی دو جایزه مهم جشنواره شصت و نهم کن را از آن خود کردند و با سخنانی که روی صحنه ادا کردند، شبی خاطره‌آمیز را در ذهن سینمادوستان رقم زدند.

به گزارش سینماپرس، شهاب حسینی در حالی به عنوان برنده بازیگر مرد شصت و نهمین جشنواره فیلم کن روی صحنه رفت که ترانه علیدوستی همبازی وی در فیلم «فروشنده» از خوشحالی اشک می‌ریخت.

حسینی روی سن و پس از گرفتن جایزه بهترین بازیگر مرد گفت: جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم.

این بازیگر افزود: این جایزه به نوعی از مردم من آمده بنابراین آن را به خودشان برمی‌گردانم. این جایزه را با تمام وجود و از اعماق قلبم و با عشق به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم.

بازیگر فیلم «فروشنده» تاکید کرد: خدا را به خاطر این شبی که در زندگی من مهیا کرد سپاس می‌گویم، مطمئنم که روح پدرم از بهشت این صحنه را نگاه می‌کند.

وی ضمن تشکر از اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی گفت: از جشنواره محترم کن از هیات داوران و رییس محترم شان تشکر می‌کنم.

شهاب حسینی به دلیل بازی در نقش مردی که به دنبال ماجرایی است که بر همسرش رفته با نقدهای مثبت منتقدان روبه رو شد و منتقد ورایتی درباره بازی او نوست: او از عماد شوالیه‌ای می‌سازد که با وجود تندمزاجی بر آن کنترل دارد. 

شهاب حسینی بازیگر نقش عماد در نشست مطبوعاتی دیروز از استاد خود حمید سمندریان یاد کرده و گفته بود: دانش‌آموخته استاد فقید حمید سمندریان هستم که حالا در بهشت زندگی می‌کند. استاد سمندریان می‌گفت که «اثر خوب اثری است که وقتی جلوی چشم تماشاگر تمام شد در ذهن تماشاگر شروع شود.»

وی درباره تلاشش برای بازیگری‌ نیز گفته بود: در ۲۰ سال گذشته فیلم‌های زیادی از سینمای ایران و جهان دیده‌ام تا مهارت‌های خودم را افزایش دهم. همیشه سینمایی را دنبال کرده‌ام که تفکر را برای مخاطبش مطرح کند و معتقدم برای اصغر فرهادی فیلمسازی وسیله‌ای برای ابراز تفکر است.

در این مراسم جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید تا فیلم «فروشنده» به دومین جایزه خود از این دوره از جشنواره برسد.

فرهادی پس از اعلام نامش به عنوان برنده این جایزه همسرش را در آغوش گرفت و پس از حضور روی سن و دریافت جایزه گفت: روزی همراه فیلمبردارم برای تماشای نسخه نهایی «فروشنده» به سینمایی رفتیم. باید بیست دقیقه برای آماده شدن فیلم صبر می‌کردیم. او گفت در این فاصله فیلمی برایتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته کننده نیست بگذار و آن فیلم «مد مکس» جرج میلر بود همان موقع گفتم این نشانه خوبی است.

وی افزود: فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا حداقل بخشی از آنها را شاد می کنم

پاسخ
 سپاس شده توسط яᎧмιиα ، spent † ، Apathetic ، CiBHaWpH ، _Lσѕт_ ، ÆҐÆŠĦ ، **elmira** ، L²evi
آگهی
عزیزممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممی !!
مگه میشه این همه قشنگ ؟؟!!
پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ
#افتخارمون ♡
فروشنده فکر کنم از همه فیلمای فرهادی بهتر شده باشه !
نمره ش 9.4 شد !
عجب چیزی شده .. باید ببینیم (:
خوب، ولی اشتباه...
پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ ، L²evi
بازیگر مردمی که میگن اینه Heart :cool:
پاسخ
باعث افتخاره
+تنها جایزه ای که من گرفتم اینی بود که شهاب حسینی بهم تقدیم کرد :|
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  اطلاعات جدید از برنامه همرفیق شهاب حسینی؛ نوید محمدزاده یکی از مهمان‌ها
  تریلر تازه A Discovery of Witches از زمان پخش فصل دوم سریال پرده برمی‌دارد
  نتفلیکس سریال برنده جایزه اِمی The Dark Crystal را لغو کرد
  مستند The Last Dance درباره مایکل جردن برنده جایزه امی شد
  برنده جایزه امی بهترین آلبوم موسیقی متن اورجینال سال در تلویزیون: سریال The Mandalori
  فیلم جنایت بی دقت شهرام مکری جایزه بهترین فیلمنامه را از منتقدان جشنواره ونیز گرفت
  اولین پوستر برنامه هم رفیق شهاب حسینی منتشر شد
  اسکار قوانین جدید کسب نامزدی و جایزه در بخش «بهترین فیلم سال» را اعلام کرد
  جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره‌ی فیلم برلین از سال ۲۰۲۱ دیگر زن و مرد ندارد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان