امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تعریف ادیان ابراهیمی (واقعا تعریف سختی داره هر کسی نمی فهمه)

ادیان ابراهیمی در اصطلاح، ادیان ابراهیمی شامل یهودیت، مسیحیت و اسلام می‌شود؛ چرا‌که این سه دین به‌نوعی خود را مرتبط با حضرت ابراهیم‌(ع) می‌دانند. با اینکه این سه دین از سه نظام الهیاتی مجزا و متفاوت برخوردارند، امّا مشترکات این سه نظام بسیار زیاد است، به‌گونه‌ای که می‌توان آنها را در یک طبقه قرار داد....

تعریف ادیان ابراهیمی و متون مقدّس آنها 
ادیان ابراهیمی در اصطلاح، ادیان ابراهیمی شامل یهودیت، مسیحیت و اسلام می‌شود؛ چرا‌که این سه دین به‌نوعی خود را مرتبط با حضرت ابراهیم‌(ع) می‌دانند. با اینکه این سه دین از سه نظام الهیاتی مجزا و متفاوت برخوردارند، امّا مشترکات این سه نظام بسیار زیاد است، به‌گونه‌ای که می‌توان آنها را در یک طبقه قرار داد. نظرات مختلفی در مورد منشاء ادیان وجود دارد، امّا ما در ادیان ابراهیمی، بنا را بر الهی و فطری بودن دین می‌گذاریم؛ یعنی دین پدیده‌ای است که خداوند در نهاد همه انسان‌ها قرار داده است و پیامبران را فرستاده تا با دستورات الهی، این حس فطری را بیدار کنند. این دستورات، تحت عنوان متون مقدّس ادیان بررسی می‌شوند.

متون مقدس یهودیان

متون مقدّس یهودیان شامل بخش اوّل کتاب مقدّس یعنی «عهد قدیم» -در اصطلاح مسیحیان- و «تلمود»[1] است. مسیحیان بخش اوّل کتاب مقدّس را «عهد قدیم» می‌نامند؛ چرا که به اعتقاد آنها خدا با انسان دو عهد بسته است: یکی «عهد قدیم» که در آن از انسان پیمان عمل به شریعت الهی گرفته است. این عهد با حضرت ابراهیم‌(ع) شروع و با تجدید آن با حضرت موسی‌(ع) پایان می‌یابد.  دیگری «عهد جدید» است که بر سر محبت خدا و حضرت عیسی‌(ع) بسته شده است. از این رو مسیحیان عهدین را حجّت می‌دانند امّا یهودیان چون قائل به یک عهد یعنی پیمان شریعت هستند، تنها بخش نخست کتاب مقدّس – عهد قدیم- را حجّت می‌دانند.[2] نویسندگان عهد قدیم

سنّت یهودی، عهد قدیم را به مجموعه‌ای از نویسندگان نسبت می‌دهد که اوّلین آنها حضرت موسی‌(ع) است. مطابق این سنّت، این مجموعه در طی زمانی حدود یک هزاره به‌تدریج نوشته شده است. امّا محققان جدید، تاریخ نگارش آن را به دوره بعد از اسارت بابلی ارجاع می‌دهند.[3] توماس میشل، از سنّت‌گرایان مسیحی، تاریخ کتابت تورات را پنج قرن قبل از میلاد و به دست نویسنده‌ای ناشناس می‌داند: «در قدیم مردم معتقد بودند كه موسى تورات را نوشته است، امّا مطالعات جدید كتاب مقدّس نشان مى دهد كه پاسخ به مسأله اصل و منشأ اسفار تورات از آنچه در ابتدا تصور مى شود، دشوارتر است. تورات در طول نسل‌ها پدید آمده است: در ابتدا روایت‌هایى وجود داشت كه قوم یهود آنها را به‌طور شفاهى به یكدیگر منتقل مى كردند، سپس روایات مذكور در چند مجموعه نوشته شد كه برخى از آنها در باب تاریخ و برخى در باب احكام بود. سرانجام در قرن پنجم قبل از میلاد این مجموعه‌ها در یك كتاب گرد آمد. كسانى كه در این كار طولانى و پیچیده شركت كردند، بسیار بودند و نام اكثریت قاطع آنها را تاریخ فراموش كرده است. به عقیده یهودیان و مسیحیان، الهام الهى در همه مراحل تألیف تورات، همراه و پشتیبان بوده است.»[4]

محتوای عهد قدیم  

عهد قدیم حدود سه‌چهارم کتاب مقدّس را در بر می‌گیرد و شامل مطالب متنوعی در 39 کتاب است که به‌طور کلی بر اساس تقسیم‌بندی یهودی، می‌توان آن را به سه بخش عمده تقسیم کرد: 1.    تورات؛ که مشتمل بر پنج سِفر پیدایش، خروج، لاویان، اعداد و تثنیه است. 2.    نبییم (انبیا)؛ که مشتمل بر «کتب انبیا» است و شامل کتاب‌ یوشع، داوران، سموئیل اوّل و دوم، پادشاهان اوّل و دوم، اشعیا، ارمیا، حزقیال، هوشع، یوئیل، عاموس، عوبدیا، یونس، میکاه، ناحوم، حبقوق، صفنیا، حجی، زکریا و ملاکی است. 3.    کتوبیم (مکتوبات)؛ که شامل کتاب‌های مزامیر، امثال، ایوب، غزل غزل‌ها، روت، مراثی ارمیا، اِستَر، جامعه، دانیال، عزرا، نحمیا و تواریخ ایّام است. تلمود بعد از کتاب مقدّس، مهم‌ترین کتاب در دیانت یهودی، «تلمود»است. تلمود بازگو‌کننده شریعت شفاهی است که در مدارس علمی عالمان یهودی بابلی و فلسطینی مکتوب شد. این کتاب به باور یهودیان به قدمت و حجّیت تورات است و از منابع اوّلیه شریعت یهودی است. تلمود از دو بخش اصلی تشکیل می‌شود: میشنا[5] و گمارا.[6] میشنا حاوی شریعت است و گمارا تفسیر میشنا است.[7]

متون مقدس مسیحیان

در مسیحیت، تمام کتاب مقدّس حجّت و قانونی است و همان‌طور که اشاره شد آنها به دو عهد الهی معتقدند؛ از این رو هم عهد قدیم را قبول دارند و هم عهد جدید را. عهد جدید نیز شامل بیست و هفت کتاب و رساله  است که می‌توان به‌طور کلی، به چهار بخش تقسیم کرد:

1.       زندگی‌نامه و سخنان حضرت عیسی‌(ع)؛

2.       گزارش سفرهای تبلیغی حواریون و رسولان ؛

3.       نامه‌های حواریون و رسولان مسیحی ؛

4.       رؤیاها و مکاشفات یوحنا.  

مهم‌ترین بخش‌های عهد جدید، «اناجیل اربعه» است که توسط حواریون عیسی یا شاگردان آنها نوشته شده است. مسیحیان هیج بخشی از مجموعه عهد جدید، را منسوب به حضرت عیسی‌(ع) نمی‌دانند؛ چرا که معتقدند خدا خود را در عیسی کشف کرد، پس خود عیسی وحی است و معنا ندارد که عیسی کتابی بیاورد.[8]

حجیت کتاب مقدّس

در مورد زمان نگارش اناجیل، امروزه محققان با توجه به شواهد و قرائن با قاطعیت بیان می‌کنند که هیچ‌یک از اناجیل قبل از سال 64 میلادی نگاشته نشده است.[9] امّا سؤال اینجاست که اگر اناجیل به دست افراد معمولی نوشته شده است، چگونه می‌توان از صحت و عدم خطای در آن اطمینان پیدا کرد؟ و به عبارتی حجّیت کتاب مقدّس از کجاست؟ شورای واتیکان اوّل (1870)، این‌گونه جواب می‌دهد: « کلیسا آنها [کتاب‌های عهد قدیم و جدید] را مقدّس و قانونی می‌داند؛‌ امّا نه به آن علت که به وسیلة انسان‌ها نوشته شده‌اند و سپس کلیسا با حجّیت خویش آنها را تأیید کرده است؛ و نه به این سبب که بدون خطا، دربردارندة مکاشفه و وحی هستند، بلکه به این سبب که تحت الهام روح‌القدس نگاشته شده‌اند و خدا نویسندة آنهاست و دقیقاً به همین شکل، به کلسیا داده شده‌اند.»[10]  به عبارت دیگر چون نویسنده اصلی کتاب مقدّس خود خداست، پس هر آنچه در کتاب مقدّس آمده است، باید درست باشد.[11]

[1].Talmud

[2] . سلیمانی، عبدالرحیم، یهودیت، ص 173

[3] . پیشین، ص 173

[4] . میشل، توماس، کلام مسیحی، ترجمه حسین توفیقی، ص 32

[5] . Mishnah

[6]. Gemara

[7]. برای مطالعه بیشتر ر.ک: آدین اشتاین سالتز، سیری در تلمود، ترجمه باقر طالبی دارابی، قم ، مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب، 1383.

[8] . میشل، توماس، کلام مسیحی، ص 28

[9] . پیشین، ص 68
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://harfeto.timefriend.net/16352332903584
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، L²evi ، ریحون بنفش
آگهی
نویسنده عزیز مذهبی ادیان ابراهیمی شامل 4 دینه:
یهودیت
مسیحیت
اسلام
بهاییت

وقتی اطلاعات کافی ندارید تاپیک نزنید لطفا
البته اطلاعات دارید ولی نمیخواهید قبول کنید...
طبق تعریف ادیان ابراهیمی(که در پست اول اومده)، بهاییت هم همه اِلمان های اون رو داره
بهاءالله بنیان گذار این دین خودش رو پیامبر و فرستاده خدا دونسته و خودش رو دنباله رو پیامبران پیشین معرفی کرده
حالا شاید خیلیا قبولش نداشته باشند و اون رو متقبل و دروغگو بدونن(همونطور که خیلیا این عقیده رو درباره حضرت محمد دارند)
ولی اساس دینی که پایه ریزی کرد منطبق با ادیان ابراهیمیه و اشتراکات زیادی با سه دین دیگه داره...

بهاییت در قرن نوزده میلادی با نوید باب و ادعای پیامبری بهاالله آغاز شد. بهاییان کتب تورات، انجیل و قرآن را محترم می شمرند و نوشته های بهالله و عبدالبهاء را به عنوان کتب مرکزی خود می دانند.بهاییان نیز بهالله را سید و از نسل محمد و در نتیجه از فرزندان ابراهیم می دانند.

پ.ن:دقت کنید من به درست یا غلط بودن هیچکدوم از این ادیان کاری ندارم دارم آکادمیک بحث میکنم پس دوستانی که نقل میگیرن بهتر بر احساساتشون مسلط باشند.
البته خودم تا چند وقت پیش فکر میکردم شاخه ای اسلامه ولی بهاالله ادعای پیامبری کرده و احکام متفاوت و کتاب جدا داره...

برای اطلاعات بیشتر به اینجارجوع کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%DB%8C%D9%86_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85%DB%8C
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AA
تعریف ادیان ابراهیمی (واقعا تعریف سختی داره هر کسی نمی فهمه) 1
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، Hitchcock ، Son of anarchy ، # αпGεʟ
سعید متفاوته
ویکی پدیا ک معلوم نیست کی نوشته ب کنار
ببین هر کدوم از ادیان ابراهیمی بجز اسلام،نوید پیامبر بعدی رو دادن.
یعنی پیامبران از نوادگان ابراهیم که بشه موسی و عیسی
هر دو مژده پیامبر بعدی رو دادن ولی حضرت محمد صریح بیان کرد که خاتم النبیین هستم.
پس هر چیزی بعد از اون کذبه.دنباله ای وجود نداره.
سلسله مراتب مرتبط به حضرت ابراهیم قطع شده.نمیشه این دین جعلی رو ابراهیمی دونست
تفاوت دیگه اینه ک گفتی مثلا مسیحیان حضرت محمد رو قبول ندارند.شخص رو قبول ندارند.این توی اصل موضوع ک ادامه دار بودن هست اخلالی ایجاد نمیکنه.به عقیده ی اونا حضرت مسیح بر میگرده و ...
اما اسلام در عین تصریح ماقبل، هر مابعدی رو نفی میکنه
پس نمیشه به همین سادگی بهائیت رو ابراهیمی دونست
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، L²evi
(26-10-2015، 14:44)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سعید متفاوته
ویکی پدیا ک معلوم نیست کی نوشته ب کنار
ببین هر کدوم از ادیان ابراهیمی بجز اسلام،نوید پیامبر بعدی رو دادن.
یعنی پیامبران از نوادگان ابراهیم که بشه موسی و عیسی
هر دو مژده پیامبر بعدی رو دادن ولی حضرت محمد صریح بیان کرد که خاتم النبیین هستم.
پس هر چیزی بعد از اون کذبه.دنباله ای وجود نداره.
سلسله مراتب مرتبط به حضرت ابراهیم قطع شده.نمیشه این دین جعلی رو ابراهیمی دونست
تفاوت دیگه اینه ک گفتی مثلا مسیحیان حضرت محمد رو قبول ندارند.شخص رو قبول ندارند.این توی اصل موضوع ک ادامه دار بودن هست اخلالی ایجاد نمیکنه.به عقیده ی اونا حضرت مسیح بر میگرده و ...
اما اسلام در عین تصریح ماقبل، هر مابعدی رو نفی میکنه
پس نمیشه به همین سادگی بهائیت رو ابراهیمی دونست

من اصلا رو ویکی پدیا تاکید ندارم...البته ویکی پدیا رفنس های خودش رو داره و میشه رفنس هاش رو نقد کرد نه خودش رو .-.

برای اینکه ی ایده یه روش یه تز تبدیل به یک دین بشه ی سری چهارچوب مشخص رو باید داشته باشه
برای اینکه یک دین ابراهیمی باشه بازم باید ی سری چهارچوب (طبق تعریف ادیان ابراهیمی) رو داشته باشه اگه دینی یک از شرایطش رو نداشته باشه کنار گذاشته میشه ادیان ابرهیمی تعریف مشخصی دارن، بهاییت هم تو این چهارچوب طبق ی سری دلایلی که گفتم قرار میگیره حالا شما میگی شرایطش رو نداره!  خب بسم الله بگو کدوم شرایطش رو نداره...

برا این چیزیم که گفتی بله قرآن در یکی دو آیه گفته محمد خاتم النبی هست(اگه اون آیات رو بزاری ممنون میشم) و من جوابی برات ندارم با توجه به اینکه بهاییت مذاهب ابراهیمی پیش از خودش مثل اسلام رو نفی نمیکنه و قبول داره طبیعتا باید این آیات رو هم قبول داشته باشه...
و یک روحانی بهایی یا پیرو این دین لازمه تا پاسخ بده و من دانشم در اون حد نیست در مسائل مذهبی.
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط mohsenniceboy ، L²evi ، Hitchcock ، Son of anarchy ، # αпGεʟ
از همون اصل اول که توحید باشه شروع کنیم
مسلمان ، یهودی و مسیحی خالق رو پرستش میکنن.فعلا به تثلیث کاری نداشته باشیم
پیروان ادیان ابراهیمی،کلیسا ها ،مساجد،و معابد رو جهت پرستش خدا به عنوان مکان مقدس قرار دادن
مثل کعبه،مسجد الاقصی ی حال ، کلیسای واتیکان و ...
حالا مکان مقدس بهاییان کجاست؟
قبر بهاء.که یک مکان وابسته ی انسانیست به عنوان قبله جهت پرستش خدا استفاده می کنند.بهاء خداست؟پیامبره؟چیه آخه؟توحید در قالب بهاء پرستی
سوالای خیلی ساده و واضحی که بهایی ها جوابشو نمیدونن
تموم شد و رفت اصل اول دین
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، saeedrajabzade
بهاییت دین نیست فرقه است

فرقه ای که بعد بابیت ساخته شده و رهروعه بابیت بود رو میگید دین؟

بهاییت از کدوم پیامبری نازل شده من خبر ندارم
که اونم جزو ادیان ابراهیمی باشه؟؟؟؟!!!!!
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، mohsenniceboy
آگهی
(26-10-2015، 17:32)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پیروان ادیان ابراهیمی،کلیسا ها ،مساجد،و معابد رو جهت پرستش خدا به عنوان مکان مقدس قرار دادن
قبر بهاء.که یک مکان وابسته ی انسانیست به عنوان قبله جهت پرستش خدا استفاده می کنند.بهاء خداست؟پیامبره؟چیه آخه؟توحید در قالب بهاء پرستی

بهاءالله بنیانگذار دین بهائی به پیروانش دستور می‌دهد که در هر شهری ساختمانی به بهترین صورت ممکن به نام خداوند ساخته شود و در آن به ذکر پروردگار پردازند به این بناها مشرق‌الاذکار گفته می‌شود. مشرق‌الاذکارها در دین بهائی مختص بهائیان نمی‌باشد و هر کس با هر دین و اعتقادی می‌تواند در آن به هر نوعی که علاقه و اعتقاد دارد، به دعا با خدای خود بپردازد. تقریباً هیچ طرح خاصی برای مشرق‌الاذکارها وجود ندارد.

مکان مقدس که دارن... زیادم هست! درمورد بهاءالله هم تا ادعای پیامبریشو میدونم که همچین ادعایی داشته و ارساس اون مذهب بهاییت رو پایه ریزی کرده ولی درمورد اینکه ادعای خدایی داشته شایعاتی شنیدم که هیچکس مدرکی که تایید کنه این شایعات رو ارائه نداده

مشرق‌الاذکار فرانکفورت آلمان

(26-10-2015، 17:55)✘ցմεεղ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهاییت دین نیست فرقه است

بهاءالله خودش رو پیامبر معرفی کرده و دین و شریعت جدید عرضه کرده و حتی کتابم دارن
اتفاقا جزء ادیان یگانه پرست محسوب میشن و خداشون همون خدای ماست و ادیان ابراهیمی ماقبل و کتابشون رو هم قبول دارن
فقط من درمورد خاتم الانبیا بودن حضرت محمد به تناقض رسیدم... چطور میشه هم قرآن رو قبول داشت هم آیه های مربوط به خانم النبی بودن حضرت محمد رو نادیده گرفت
باید جوابی باشه براش!!!

به لینکی که دادم رجوع کن
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، L²evi ، # αпGεʟ
(26-10-2015، 19:13)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(26-10-2015، 17:32)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهاءالله بنیانگذار دین بهائی به پیروانش دستور می‌دهد که در هر شهری ساختمانی به بهترین صورت ممکن به نام خداوند ساخته شود و در آن به ذکر پروردگار پردازند به این بناها مشرق‌الاذکار گفته می‌شود. مشرق‌الاذکارها در دین بهائی مختص بهائیان نمی‌باشد و هر کس با هر دین و اعتقادی می‌تواند در آن به هر نوعی که علاقه و اعتقاد دارد، به دعا با خدای خود بپردازد. تقریباً هیچ طرح خاصی برای مشرق‌الاذکارها وجود ندارد.

مکان مقدس که دارن... زیادم هست! درمورد بهاءالله هم تا ادعای پیامبریشو میدونم که همچین ادعایی داشته و ارساس اون مذهب بهاییت رو پایه ریزی کرده ولی درمورد اینکه ادعای خدایی داشته شایعاتی شنیدم که هیچکس مدرکی که تایید کنه این شایعات رو ارائه نداده

مشرق‌الاذکار فرانکفورت آلمان

(26-10-2015، 17:55)✘ցմεεղ✘ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهاییت دین نیست فرقه است

بهاءالله خودش رو پیامبر معرفی کرده و دین و شریعت جدید عرضه کرده و حتی کتابم دارن
اتفاقا جزء ادیان یگانه پرست محسوب میشن و خداشون همون خدای ماست و ادیان ابراهیمی ماقبل و کتابشون رو هم قبول دارن
فقط من درمورد خاتم الانبیا بودن حضرت محمد به تناقض رسیدم... چطور میشه هم قرآن رو قبول داشت هم آیه های مربوط به خانم النبی بودن حضرت محمد رو نادیده گرفت
باید جوابی باشه براش!!!

به لینکی که دادم رجوع کن

من کتاب بابی ها رو میدونم که قران و عکس کردن و کتابشون معرفی کردن
ولی کتاب بهایی ها رونمیدم

در این اصل باید از خود یه بهایی سوال کنیم که هم درباره خداش و هم درباره کتابش سوال کنیم
چون بابی ها بینیانگذارش خودشو جای امام زمان جا زد و پس از مدتی خدا دونست خودشو در این حد اوضاع اشفته بود که خودشو بع زنا هم محرم میدونست
اما خب اطلاعات دقیقی در مورد بهاییت ندارم و دو به شکم

بودا هم خودش رو پیامبر اعلام کرده .. به استنادش نمیتونیم حرفی بزنیم و میدونی چرا بهش میگن دین البته غیر اهی ,چون دیگه تو این همه سال جا افتاده برای مردم
در حقیقت حتی دین ها ی ابتدایی و غیر الهی ویژگی ها مشترکی دارن
تو قران خدا به همه پیامبرانی که کتاب داشتن و در اصل دارای شریعت بودن اشاره کرده

یه سوال دیگه فرقه وهابیت هم اسلامیه هم خدارو قبول داره هم قران اما فقط یه سری چیزها رو حذف کردن و تغیبر دادن مثلا به چیز غلطی که بهش اعتقاد دارن اینه اگه پنج یا شش نفر شیعه رو بکشن میرن بهشت یا میگن امام زمان خودش میاد و اسلامو دوباره به وجود میاره لازم نی ماکاری انجام بدیم
خب نمیشه گفت بهش دین
کدوم دینی ادمو به دشمنی دعوت میکنه حتی غیر الهیشم اینکارو نمیکنن
خب اینا کاملا مشخصه فرقه ان
چون بین دین های غیر الهی و ساخته بشر خیلی چیزها مشابه اس..همشونم به بودن خدا معتقدند و فقط نمادها و عقایداشون کمی فرق داره..
بعد من هنوز درکی از بهاییت ها ندازم کاری هم ندارم چیرو میپرستن چون اصلا به من مربوط نمیشه

حتی اگه دیگه خیلی بگم (اگه خداشون از جنس خودشون نباشه )میشه تهش بگی دین غیر الهیه که به دست بشر ساخته شده اونم بعد چند قرن دیگه جای بحث دینو داره نه الان

پیامبر؟!اونم در قرن معاصر یکم شک برانگیزه و اینکه در دوره غیبت امام حاضر به وجود بیاد!!!!

اصلا نمیشه بگی دین الهی که جزو ادیان ابراهیمی باشه..

باشه سعید مرسی اخرهفته میخونمش اگه اطلاعاتی در مورد بهاییت داری تو تل بم بگی ممنون میشم(:

دوست دارم دربارشون بدونم(:
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
من بحثم قبله بود آقا سعید.نه مکان مقدس.دومین تناقض مربوط به اصل توحید،قبله شون هست ک مقبره ی بهاء هست.درست متوجه نشدی
اصل دوم ادیان ابراهیمی ک پیامبری باشه،بازم دچار مشکل و تناقض هستند ک بررسی شد.
خب بدون اصول اول و دوم چه چیزی از دین باقی میمونه!
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi
(26-10-2015، 20:04) pid=\3110291' نوشته است:

بهاییت دین نیست فرقه است

باید جوابی باشه براش!!!

به لینکی که دادم رجوع کن

من کتاب بابی ها رو میدونم که قران و عکس کردن و کتابشون  معرفی کردن
ولی کتاب بهایی ها رونمیدم

در این اصل باید از خود یه بهایی سوال کنیم که هم درباره خداش و هم درباره کتابش سوال کنیم
چون بابی ها بینیانگذارش خودشو جای امام زمان جا زد و پس از مدتی خدا دونست خودشو در این حد اوضاع اشفته بود که خودشو بع زنا هم محرم میدونست
اما خب اطلاعات دقیقی در مورد بهاییت ندارم و دو به شکم

بودا هم خودش رو پیامبر اعلام کرده .. به استنادش نمیتونیم حرفی بزنیم و میدونی چرا بهش میگن دین البته غیر اهی ,چون دیگه تو این همه سال جا افتاده برای مردم
در حقیقت حتی دین ها ی ابتدایی و غیر الهی ویژگی ها مشترکی دارن
تو قران خدا به همه پیامبرانی که کتاب داشتن  و در اصل دارای شریعت بودن اشاره کرده

یه سوال دیگه فرقه وهابیت هم اسلامیه هم خدارو قبول داره هم قران اما فقط یه سری چیزها رو حذف کردن و تغیبر دادن مثلا به چیز غلطی که بهش اعتقاد دارن اینه اگه پنج یا شش نفر شیعه رو بکشن میرن  بهشت یا میگن  امام زمان خودش میاد و اسلامو دوباره به وجود میاره لازم نی ماکاری انجام بدیم
خب نمیشه گفت بهش دین
کدوم دینی ادمو به دشمنی دعوت میکنه حتی غیر الهیشم اینکارو نمیکنن
خب اینا کاملا مشخصه فرقه ان
چون بین دین های غیر الهی و ساخته بشر خیلی چیزها مشابه اس..همشونم به بودن خدا معتقدند و فقط نمادها و عقایداشون کمی فرق داره..
بعد من هنوز درکی از بهاییت ها ندازم کاری هم ندارم چیرو میپرستن چون اصلا به من مربوط نمیشه

حتی اگه دیگه خیلی بگم (اگه خداشون از جنس خودشون نباشه )میشه تهش بگی دین غیر الهیه که به دست بشر ساخته شده اونم بعد چند قرن دیگه جای بحث دینو داره نه الان

پیامبر؟!اونم در قرن معاصر یکم شک برانگیزه و اینکه در دوره غیبت امام حاضر به وجود بیاد!!!!

اصلا نمیشه بگی دین الهی که جزو ادیان ابراهیمی باشه..

باشه سعید مرسی اخرهفته میخونمش اگه اطلاعاتی در مورد بهاییت داری تو تل بم بگی ممنون میشم(:

دوست دارم دربارشون بدونم(:

من درمورد بابی ها اطلاعات زیادی ندارم ولی درمورد اون قسمتی که بولد کردم مدرکی منبعی داری؟؟؟
دین به نظرم تا جایی قابل احترام که حقوق انسانی و بشر و اصول دموکراسی رو محترم بشمره دینی که علنن دستور کشتار و قتل بده نتنها نباید بهش احترام گذاشت بلکه باید با تمام قدرت محکومش کرد... البته اینم در نظر بگیر فتوای یک روحانی یا چند روحانی ملاک نیست! نمیشه افراط گری یک نفر رو پای کل دین گذاشت...

بهتر اول درمورد مفهوم دین (عامش) و فلسفه ش بدونی اینطوری بهتر میتونی دسته بندی کنی

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%DB%8C%D9%86#.D9.81.D9.87.D8.B1.D8.B3.D8.AA_.D8.A7.D8.AF.DB.8C.D8.A7.D9.86​_.D8.AC.D9.87.D8.A7.D9.86

(26-10-2015، 20:25)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من بحثم قبله بود آقا سعید.نه مکان مقدس.دومین تناقض مربوط به اصل توحید،قبله شون هست ک مقبره ی بهاء هست.درست متوجه نشدی
اصل دوم ادیان ابراهیمی ک پیامبری باشه،بازم دچار مشکل و تناقض هستند ک بررسی شد.
خب بدون اصول اول و دوم چه چیزی از دین باقی میمونه!

درسته قبلا بهایی ها مقبره بهاءالله و یکی از مقدس ترین مکان هاست برای بهایی ها ولی بنظرم این استدلال بشدت ضعیفه که باهاش اصل توحید رو زیر سوال ببریم...
شواهد خیلی محکم تری در اصول این دین وجود داره که علنن یکتا پرستی رو اذعان میکنه...
حرفی که میزنید درسته ولی نتیجه ای که ازش گرفتید حداقل منو نتونست قانع کنه.

درمورد پیامبری دلیلتون رو قبول دارم و برای خودمم جای سواله بزرگه...
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، Hitchcock ، mohsenniceboy ، # αпGεʟ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دین چیست؟ بررسی فرقه بهاییت 'منبع پایگاه جامع فرق و ادیان'
  برهنه میشود گلشیفته ایا نامش ازادیست؟همه چی داره
  آیا واقعا برخی از اعمال تمام گناهان را پاک میکند؟
  مناظره های علمی امام رضا (ع) با پیروان دیگر ادیان
  برتری اسلام بر سایر ادیان
  کارای یواشکی جوونای بیست سال قبل(الان کسی جرئت داره همچین کارایی انجام بده؟؟؟)
  آیا واقعا جغد شوم است؟!!
  معرفی ادیان به زبان فلشخوری(آیین شینتو ص 14 )
  حجاب در ادیان پیشین(همراه با منبع)
  چقدرخدا پیش تو اعتبار داره؟

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان