امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی ادیان به زبان فلشخوری(آیین شینتو ص 14 )

(26-11-2015، 11:53)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 15:57)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 14:32)ساجده 81 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 14:30)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 14:18)ساجده 81 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه نه بها خودشو پیامبر معرفی کرد و قران رو تغییر داد برا همین بهاییت یه دینه نه فرقه
اگر اینجوریه پس چرا بر قبر بها رکوع و سجود میکنن؟

چطور محمد گفت به کعبه رکوع کنیم بها هم گفت بهش سجده کنیم  کشیش های بهاییت هم میگن بها از خدا فرمان میگرفته
حضرت محمد گفت به آرامگاه من،به جسم من سجده کنید؟به مراتب تکرار شده ک ائمه پیروان و مردم رو از رکوع نسبت به انسانها ی دیگه منع کردند.چطور ممکنه به قبر یک انسان رکوع و وسجود کرد.با عقل جور میاد؟
کعبه از ابتدای خلقت آدمی ،به امر پروردگار و به دست حضرت آدم ساخته شده و به دست حضرت ابراهیم ترمیم  و ساخت مجدد شده.نه مکانی ک منتسب به یک انسان هست و قدمتش حتی ب دویست سال هم نمیرسه.یخورده روش بیشتر فکر کنید.
عزیز یکی از بیرون نگاه کنه به این جملات آخریت میخنده...
اگه واقعا بخوام تعصبات رو بزاریم کنار و مثل خودتون(که فقط درمورد بهاییت) اینطوری استدلال میکنید حرف بزنیم(یا اون تاپیک ایراد بنی اسرائیلی از بهاییت
داستان اینطور میشه که ابراهیم به خونه خرابه چهار دیواری رو ساخته با چارتا دونه سنگ که بعدها بت کده شده محمدم دین جدیدش رو اورده(بر اساس ادیان قبلی) گفته بتا رو بشکنید اینجا خونه ی خداست اینور سجده کنید...
یز مانیم که جنگ داشته باهاشون خونه خدا عوض شده بود گفته اونور سجده کنید
یکی از بیرون بیاد ببینه میگه شما دارید چهارتا تیکه سنگو سجده میکنید و دورش میگردید و حتی حاضرید تحقیر بشید ولی برید اونجا دورش بگردید.
بهایی هام یه قبرو...
اگه خدا خونه داشت نمیذاشت تو خونه ش بت بزارن .-.
(دارم از دید ناظر بیرون میبینم جریانو که داره بحثاتونو میخونه بدون هیچ تعصب دینی)

اگه قرار فاز عیب جویی بردارید بهتره اول از افکار خودتون شروع کنید...
:/
استدلالت رو متوجه نشدم
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme
آگهی
(26-11-2015، 12:04)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(26-11-2015، 11:53)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 15:57)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 14:32)ساجده 81 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(18-11-2015، 14:30)mohsenniceboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر اینجوریه پس چرا بر قبر بها رکوع و سجود میکنن؟

چطور محمد گفت به کعبه رکوع کنیم بها هم گفت بهش سجده کنیم  کشیش های بهاییت هم میگن بها از خدا فرمان میگرفته
حضرت محمد گفت به آرامگاه من،به جسم من سجده کنید؟به مراتب تکرار شده ک ائمه پیروان و مردم رو از رکوع نسبت به انسانها ی دیگه منع کردند.چطور ممکنه به قبر یک انسان رکوع و وسجود کرد.با عقل جور میاد؟
کعبه از ابتدای خلقت آدمی ،به امر پروردگار و به دست حضرت آدم ساخته شده و به دست حضرت ابراهیم ترمیم  و ساخت مجدد شده.نه مکانی ک منتسب به یک انسان هست و قدمتش حتی ب دویست سال هم نمیرسه.یخورده روش بیشتر فکر کنید.
عزیز یکی از بیرون نگاه کنه به این جملات آخریت میخنده...
اگه واقعا بخوام تعصبات رو بزاریم کنار و مثل خودتون(که فقط درمورد بهاییت) اینطوری استدلال میکنید حرف بزنیم(یا اون تاپیک ایراد بنی اسرائیلی از بهاییت
داستان اینطور میشه که ابراهیم به خونه خرابه چهار دیواری رو ساخته با چارتا دونه سنگ که بعدها بت کده شده محمدم دین جدیدش رو اورده(بر اساس ادیان قبلی) گفته بتا رو بشکنید اینجا خونه ی خداست اینور سجده کنید...
یز مانیم که جنگ داشته باهاشون خونه خدا عوض شده بود گفته اونور سجده کنید
یکی از بیرون بیاد ببینه میگه شما دارید چهارتا تیکه سنگو سجده میکنید و دورش میگردید و حتی حاضرید تحقیر بشید ولی برید اونجا دورش بگردید.
بهایی هام یه قبرو...
اگه خدا خونه داشت نمیذاشت تو خونه ش بت بزارن .-.
(دارم از دید ناظر بیرون میبینم جریانو که داره بحثاتونو میخونه بدون هیچ تعصب دینی)

اگه قرار فاز عیب جویی بردارید بهتره اول از افکار خودتون شروع کنید...
:/
استدلالت رو متوجه نشدم
اصلاح کردم پستمو...
میگم این چیزی که درمورد خونه خدا گفتی باور خودمونه یکی از بیرون بیاد ببینه میگه شما دارید به طرف چهارتا تیکه سنگ خم و راست میشید نه  خدا پس فرقی با بت پرستا ندارید...
با باورها و اعتقادات خودمون نمیتونیم وارد بحث علمی بشیم...
ا
معرفی ادیان به زبان فلشخوری(آیین شینتو ص 14 ) 14
The music feels better

پاسخ
نقل قول: داستان اینطور میشه که ابراهیم یه خونه خرابه چهار دیواری رو ساخته با کمک پسرش که بعدها بت کده شده محمدم دین جدیدش رو اورده(که بر اساس ادیان قبلی بوده) گفته بتا رو بشکنید اینجا خونه ی خداست همونکه ابراهیم گفته اینور سجده کنید... منم پیامبر جدیدم همون منجیه...
اولا کعبه چاردیواری نیست؛یک نقطه هست.(حج 26)

شباهت ها و تفاوت ها:

1.یه مکان مقدس وجود داره
شباهت دیگه ای مدنظرم نمیاد

تفاوت ها :
1.پیشینه ی تاریخی کعبه_قدمت پایین مزار ایشون
2.داشتن پیشینه از ادیان قبلی_رد هرگونه پیامبر و اعلام ختم نبوت
3.موقعیت جغرافیایی،امنیت،_اگر ایشون هرجای دیگه خاک میشدن یا دنیا میودن اونجا میشد قبله
4.معجزات و حوادث عجیب مربوط به کعبه:حجرالاسود،شکاف مربوط به تولد امام علی _اونور چیزی نداریم
نقل قول: یکی از بیرون بیاد ببینه میگه شما دارید چهارتا تیکه سنگو سجده میکنید و دورش میگردید و...
اصلا اگه خدا خونه داشت نمیذاشت تو خونه ش بت بزارن(چ خداییه که اجازه میده تو خونش بت بزارن یکی دیگه رو بپرستن پس اونجا خونه خدا نیست

این هم باز به وجه ی تاریخی کعبه بر میگرده
چرا بت پرستان این مکان رو انتخاب کردن؟
مشخصا چون عادتی شده بوده تکریم این مکان براشون هرچند علتش رو نمیدونستند و به انحراف کشیده شدند.
ضمنا کلید دار کعبه عموما بنی هاشم بودند که افرادی موحد قلمداد میشند؛نه بت پرست
نقل قول: ی زمانیم که جنگ داشته باهاشون خونه خدا عوض شده بود گفته اونور سجده کنید.
این چون بی ربط بود آخر آوردم بحث شه
اولا ترتیب پیامبران اولوالعزم:حضرات نوح،ابراهیم،موسی،عیسی و با فاصله ی نسبتا زیاد حضرت محمد(عصر فترة رسل)
کعبه،مسجدالاقصی،کعبه
شباهت رو قطعا متوجه شدین
به هر روی، پس از درخواست و دعای رسول خدا(صلی الله علیه وآله)، تغییر قبله اعلام گردید تا مسلمانان از لحاظ روحی آسوده خاطر شوند
ضمنا اصل کعبه نشانه بودن هست؛واین نشانه توی تمام ادیان وجود داره؛منتها منشاء نشانه موجب بروز تفاوت میشه

نقل قول: از این دست استدلال ها میتونید تو تاپیک دین چیست  فراوون ببینید البته علیع بهاییت
این ب من ربطی نداره. دوستانی که پاسخی دارن میتونن توی همون تاپیک بنویسن و وظیفه ی نویسنده هست که پاسخگو باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، oprah vinfrey ، Xx - wounded -xX

شینتو 

شینتو (به ژاپنی: 神道) یعنی راه خدایان، آئین باستانی ژاپن است . این آئین ایزدبانوی خورشید به نام اماتراسو (天照) را نگهبان سرزمین اجدادی می‌داند و خاندان امپراتوری را از نسل این خدا و تجسم وی می‌شمارد.
پرستش خدایان ملی و امپراتور، کرنش و قربانی برای مردگان و وطن‌پرستی از آداب این آئین است
اکنون در ژاپن این آئین در کنار آئین بودا به حیات خود ادامه می‌دهد.
آیین شینتو بر خلاف ادیان ابراهیمی کتاب مقدسی ندارد، حقیقتی که خود نشانهٔ مهمی از ویژگی دین شینتویی است. هر چند که بعضی از ضبط‌های تاریخی قدیمی به عنوان متونی معتبر شناخته می‌شوند و از این رو مبنای تاریخی و معنوی شینتویی را به وجود می‌آورند. 
قدیمی‌ترین این کتب به دستور امپراتور وقت تألیف شده و شامل اسطوره و تاریخ اولیهٔ ملت ژاپن است. کتاب کوجیکی مهم‌ترین و قدیمی‌ترین کتاب مذهبی آیین شینتو است.
بیرون از سرزمین اصل ژاپن آئین شینتویی به عنوان امری مترادف با ناسیونالیسم افراطی، میلیتاریسم و پرستش امپراتور شناخته می‌شود. 

معبد شینتویی

معبد شینتویی یا جینجا (به ژاپنی: 神社 Jinja) به زیارتگاه‌های دین شینتو گفته می‌شود. هدف اصلی در ساخت یک زیارتگاه شینتویی آن است که اقامتگاهی برای یک یا چند کامی باشد و مکانی باشد که در آنجا بتوان به کامی خدمت کرد؛ بدین معنی که آن را مطابق اعتقادات و رسوم شینتویی عبادت کرد. این زیارتگاه‌ها برای گسترش اعتقاد شینتویی یا آموزش تعالیم این دین ساخته نمی‌شوند. هر چند که این دو نیز موضوعی بسیار مهم هستند

موقعیت جغرافیایی یک زیارتگاه صرفاً بر پایهٔ پیدا کردن یک قطعه زمین خالی نیست؛ به عنوان یک قاعدهٔ کلی، زیارتگاه‌ها به نحوی با طبیعت اطراف خود ارتباط دارند. آنها، به عنوان مثال، به خاطر وجود یک درخت خاص، یا یک باغ، صخره، غار، کوه، رودخانه، یا ساحل مخصوصی، در محل خاصی قرار گرفته‌اند، یا به خاطر رابطه‌ای نزدیک با یک خاندان قدیمی، شاید هم به خاطر اولین فردی که به این منطقه وارد شده و آن را به روی دیگران گشوده‌است. بسیاری از زیارتگاه‌ها به دلیل رشد جمعیت در مناطق مرکز شهرها، به دلایلی غیرقابل کنترل، زیبایی طبیعی اولیهٔ خویش را از دست داده‌اند، اما در این موارد نیز هر نوع تلاشی به عمل می‌آید که در آنها زیبایی طبیعی خاصی بوجود آید که بتواند در اذهان زائران معبد احساس رازآلودی را از نزدیکی به جهان ناپیدای الهی و به طبیعت القاء کند

توری (به ژاپنی: 鳥居 Torii) :جز در موارد استثنایی مانند زیارتگاه‌های کوچک کنار معابر، ورودی همهٔ زیارتگاه‌های شینتویی با یک یا چند ستون دروازهٔ توری مشخص می‌شود.
2.پله‌های سنگی
ساندو (به ژاپنی: 参道, Sandō): به جاده یا راه باریک منتهی به یک زیارتگاه گفته می‌شود.
تمیزویا (به ژاپنی: 手水舎, temizuya) یا چوزویا:به جای تطهیر و شستشو در مسیر راه زیارتگاه گفته می‌شود.
کاگورا-تن (به ژاپنی: 神楽, Kagura-Ten) : جایگاهی است که به اجرای مراسم کاگورا اختصاص داده شده‌است.
کومااینو (به ژاپنی: 狛犬・胡麻犬, Komainu) :به مجسمه‌های سگ یا شیری گفته می‌شود که روی سکو یا پله‌ای در دو طرف اولین توری معبد یا در طول راهروی ورودی قرار گرفته‌اند.
هایدن (به ژاپنی: 拝殿, Haiden):به سالن مخصوص دعا و عبادت گفته می‌شود که معمولاً در جلوی محراب اصلی قرار گرفته‌است.

کامی چیست ؟

کامی (به ژاپنی: Kami 神) موضوع پرستش آیین شینتو است و در اصل لقبی است که از سر تجلیل برای ارواح باعظمت و مقدس به کار می‌رود
هر کامی خصوصیات، ظرفیت، و مأموریت خاص خود را دارد؛ به یک معنا هر کامی، در مقام بنیانگذار یا محافظ یک شی یا پدیدهٔ معین، پرستش می‌شود. مثلاً یک کامی مأمور توزیع آب است، کامی دیگر مأمور توزیع دارو و کامی سوم به مداوا و درمان اشتغال دارد. سپس کامی‌های نیاکان هستند که حامیان و محافظان یک گروه خاص هستند، و یا کامی که قدرت محافظ یک سرزمین یا یک قبیله و عشیره است

پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ ، oprah vinfrey ، mohsenniceboy ، Xx - wounded -xX ، ḲℑℳℐÅ ، sober
(24-10-2015، 1:14)Apathetic نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دین بودا ^_^
دین بودا رو زودتر بزار :-*
سیزارتا گوتاما بودا بنیان گذار بوداست =))
یعنی اسمش منو کشته ها D:
من اول اسلام خودمون رو دوس دارم ( البته فقط اسلام خالص و پاکه قرآن ) بعدش بودا ، بعدش زرتشت ^_^
ادم چند دینی ای هستم ^_^
خیلی برام فرقی نداره چه دینی باشم ^_^
مهم اینه که خدا رو قبول دارم و عاشقشم ♡
ادم های اتئیسم رو دوس دارم .. چون زیاد فکر میکنن (:
خودمم تو برخی از وهله های زندگیم نزدیک بوده آتئیسم بشم .. ولی درکل حالا میدونم خدا هست :-*

تو ویکی پدیا سرچ کن اسلام شیعه

اون یه چیز میاره

تو تبیان سرچ کن اسلام شیعه

یه چیز میاره.

فکر کن رهیر کیه

که انقدر فدایی داره.

انقدر بسیجی داره
پاسخ
اسلام دیگه اسلام قدیم نیس

کلی ادم  هستن که با ریا و ریاکاری به جایی رسیدن اسم خودشونو گذاشتن مسلمون

اسلام داریم تا اسلام ...

کعبه جای مقدسیه این درست اما چه لزومی داره که سالی یه بار حاجی حاجی مکه همه میرن حج؟؟؟؟
پولاشونو میریزن تو شکم این وهابیا و اونام گلوله میکنن میزنن به جوونای خودمون...
حج رفتن بدون معرفت عین اینه که چارتا تیر تخته چیده باشی یه جا هی دورش آسیا بچرخ بازی کنی...
کعبه ما همین جوون فقیر کشورته...
کعبه ما همون کسی که شب سر گرسنه زمین میزاره...
کعبه اون بچه یتیمیه که هر روز فک میکنه اگه باباش بود امروز میتونستن غذای خوب بخورن...
هزار بار پ.خ داده برو موهاتو کوتاه کن گفتم نمیکنم!
میلیون بار گفته برو موهاتو کوتاه کن گفتم کوتاه نمیکنم!
حالا رفتم آرایشگاه ؛ شخمی ترین مدل مو رو ورداشته داره میزنه! Angry 
من... (به دلیل وجود کلمات نامناسب امکان پخش نیست)...!
ملت به مو نیاز نععععععرن!!! 6
پاسخ
 سپاس شده توسط # αпGεʟ
آگهی
(24-10-2015، 12:34)Qนεεɳ♛ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(24-10-2015، 6:37)ᵖᵃʳᶰᶤᵃᶰ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این دین بودا که میگین دین نیست که  آیینه از خودشون در اوردن تازه خدا رو هم قبول ندارن...
به نظر من این جورآیین ها که وجود خدا رو قبول ندارن نزارین...و از همه مهمتر به دست بشر ساخته شدند!
الانم دین های مسحیت و یهودیت همه تحریف شده هست...

سعی کنیم کامل ترین دین یعنی اسلام رو بیایم بیشتر روش کار بکنیم و معرفیش بکنیم و از زیبایی هاش بگیم...

دین اسلامم داره تحریف میشع ناگفته نماند..

یک موردتحریفش
رو بگو
[img]۲۰۱۶۰۱۱۰_۱۸۱۳۰۴[/img]

پاسخ
(26-05-2016، 12:19)عرفان 1383 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(24-10-2015، 12:34)Qนεεɳ♛ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(24-10-2015، 6:37)ᵖᵃʳᶰᶤᵃᶰ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این دین بودا که میگین دین نیست که  آیینه از خودشون در اوردن تازه خدا رو هم قبول ندارن...
به نظر من این جورآیین ها که وجود خدا رو قبول ندارن نزارین...و از همه مهمتر به دست بشر ساخته شدند!
الانم دین های مسحیت و یهودیت همه تحریف شده هست...

سعی کنیم کامل ترین دین یعنی اسلام رو بیایم بیشتر روش کار بکنیم و معرفیش بکنیم و از زیبایی هاش بگیم...

دین اسلامم داره تحریف میشع ناگفته نماند..

یک موردتحریفش
رو بگو
متاسفمـ خیلی صریح باید بگمـ اولا من باافرادی مثل شما بحث نمیکنم
چون وقت تلف کردنه محضه
و دومـ اینکه اگه اعتقادتون اینه نظرتون محترمه و مثل برخے افراد عقیده ی بقیه رو سرکوب نمیکنیمـ 
و سوما اگه واقعا تغییراتی حس نمیکنید من صدتا مثال همـ بیارمـ
شما قبول نمیکنید!
سپاس
..

[ ᴇvɪʟ ]
사람들의 수용을 위해 사는 경우, 거절로 죽을거야 

..
پاسخ
 سپاس شده توسط Berserk ، # αпGεʟ ، ρυяρℓє_ѕку

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  زیباترین جذابترین خطبہ کہ شنیدم (نقد خلافت بعد رحلت پیامبر از زبان امام علی)
  دین چیست؟ بررسی فرقه بهاییت 'منبع پایگاه جامع فرق و ادیان'
  مناظره های علمی امام رضا (ع) با پیروان دیگر ادیان
  برتری اسلام بر سایر ادیان
  ماجرای مسلمان شدن پروفسور جکی یینگ از زبان خودش + تصاویر
  حجاب در ادیان پیشین(همراه با منبع)
Rainbow چرا نماز را به زبان عربی می خوانیم ؟
  معرفی پیامبران
  معرفی
  تعریف ادیان ابراهیمی (واقعا تعریف سختی داره هر کسی نمی فهمه)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان