امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

○دینِت!؟وعقایدت!

هو النور....

دین اسلام, شیعه....

جمله ای از پیامبر اکرم (ص) که میفرمایند:به نرمی و آهستگی در دین وارد شوید.
خوب این تمام چیزیه که من از اون جمله یادم مونده ولی مفادش همین بوده.  این سخن پرگهر پیامبر بزرگوارمون شاید حرف دل خیلی از ماها باشه.چون گاهی یه عده اجازه نمیدن ما با شناختی که از فضایل خدا کسب میکنیم و با عشقی که از پیامبر و اهل بیتش نشات میگیره راهمون رو انتخاب کنیم و از همون اول زندگی که تازه داریم دست چپ و راستمون رو از هم تشخیص میدیم مجبورمون میکنن به نماز و روزه و حفظ حجاب.اینها واجبات دین ما هستن ولی نباید با اجبار انجام بشن چون باعث میشه جوونا طبق طبیعت انسان از اون فرار کنن و دقیقا بر خلافش عمل کنن.

نظر من راجب دین اسلام اینه که به حدی دارای کمالات و رموزه که در عقل و فهم آدمی نمیگنجه و تفکر کردن زیاد در اون ممکنه باعث بشه ما در ذات خداوند تفکر کنیم و این یعنی عقل محدود ما خداوند نامحدود رو به اندازه ی درک خودش پایین میاره.در مجموع یعنی اینکهما خدا رو محدود جلوه دادیم و این خودش کفر هست به همین دلیل پیامبر فرمودند در هرچیزی تفکر کنید الا در ذات خدا!

تا حد ممکن سعی میکنم به این جمله ها عمل کنم ولی دارای عصمت نیستم و گاهی خطا میکنم.
دین من از پیش تایین شده بود چون یه مسلمان زاده هستم و فرزندان یک مسلمان و بعضا شیعه قاعدتا باید شیعه باشه.ولی بخاطرش ناراحتی ندارم چون وقتی حضور نامحسوس خدا رو تو زندگیم حس میکنم و گاهی
حتی دقیقا اون چیزی رو که میخوام بهم میده بیشتر به دینم علاقه مند میشم.چون میبینم که من یه بنده گناهکار خدام ولی اون رحمت بیکرانش رو ازم دریغ نمیکنه.

خدا نخواست……
میگیم خدا   خواست……!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، ایرانی اسلامی ، sober ، mohsenniceboy
آگهی
ماشالا همه جواب همو میدن
لطفن انقد جمله های کلی ننویسین
دلیلتونم بگید که چرا فکر میکنین دینتون (حالا هر دینی هست) کامله یا ناقصه
این که یکی بگه بی نقصه و دلیلی نیاره خب منم میتونم بگم سراسر نقصه و هیچ دلیلی نیارم همونطور که شما حر منو قبول ندارید منم نمیتونم قبول کنم
بحثم نمیکنم فقط پست ها رو میخونم میخام ببینم بر چه اساس همچین تفکری رو دارین همین
درد من تنهایی نیست بلکه
درد من مرگ مردمی است که
گدایی را قناعت
بی عرضه گی را صبر
و با تبسمی بر لب این حماقت ها را
حکمت خدا می نامند!
پاسخ
 سپاس شده توسط ایرانی اسلامی ، mohsenniceboy
لطفا دلایلتون رو بنویسید جناب hitchcock
شاید ما قانع بشیم که نظراتمون غلطه!
اسلام دین بی نقصیه یکی از دلایلش هرچند جزیی میتونه این باشه که هرکدوم از احکامش طبق غرایز انسانی نوشته شده.یعنی درواقع راهی برای سرکوب کردن اونها برای مصونیت خودمون.مثل پوشیدن موها از نامحرم یا حتی جوراب به پا کردن چون جنس مذکر حتی با نگاه کردن به انگشتان پا هم تحریک میشه و ممکنه پیشنهادات بیشرمانه ای بده که باعث رنجش روحی و روانی و یا حتی جسمی مونث بشه.یا حتی برای خود جنس مذکر هم مصونیته چون باعث میشه به خانواده خودش و مهمتر از اون به عزت نفس خودش پایبند بمونه.
اگه به نظر شما نقص داره بیانش کنید.میتونید با تفکر در این جمله که طبق غرایزه به کل منظورم پی ببرید

خدا نخواست……
میگیم خدا   خواست……!!!

پاسخ
1-اسلام شیعه

2-یه حس برتری نسبت به بقیه دین ها داره و کامل ترین دین از نظر منه

3-لا یَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فیهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِیِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِیِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِیِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِیِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.

مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیامبرش  و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.

4-حس برادری بین تمام مسلمانان .... قطعا عمل میکنم

5- اوایل فکر میکردم مجبورم ولی الان خیلی راضیم ازش و حتی به این فکر میکنم که در کنار درسم برم طلبه شم

یکی از بهترین تاپیک ها بود ادامه  بده ندا
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، √ ΙΔΙΞΗ SΤΙF √ ، .مانیا مانیا ، sober ، mohsenniceboy
توی گف و گو دوستانه ما به دانش هم توهین نمیکنیم دومن اینجا جای گفت و گو نیست !
اسپم ها پاک بشن لطفا !
پاسخ
 سپاس شده توسط omidkaqaz ، L²evi ، saeedrajabzade ، # αпGεʟ ، sober ، mohsenniceboy
اسلام شیعه
ازیک نظر دوسش دارم واز نظر دیگری نه دوست داشتم مسیحی یا زرتشتی بودم. ولی به هر هال میدونیم اسلام کاملترینه.
با اینکه زیاد عقایداتی ندارم ولی نمی تونم نمازمو ترک کنم چون عذاب وجدان میگیرم.

جمله ی خاصی به زهنم نمی رسه چون زیاد بلد نیستم.

دینم رو دوستدارم اما نه اونقدرو

یه چیز دیگه:
(اول بگم به کسی برنخوره)
من به وجود خدا اعتقاد انچنانی ندارم کسی میتونه راهنماییم کنه چند تا مقاله بخونم تابهم ثابت شه؟؟؟
به نظرم وجود خدا غیر منطقیه.
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، saeedrajabzade ، sober ، mohsenniceboy ، # αпGεʟ
آگهی
اسلام شیعه
موافقم .....خودتون فهمیدید نیاز به توضیح بیشتر نیس .کامل ترینه.
با اینکه مسلمونم ولی اگه کسی دین یا مذهبش یه چیز دیگه باشه با اون مثل همه رفتار میکنم چون همه ما انسانیم و فرزندان ادمیم.
خوشحالم که مسلمونم.تا میتونم هم عمل میکنم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://dl.akskhor.ir/uploads1/images-Copy-11-.jpg
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://dl.akskhor.ir/uploads1/Screenshot-2014-11-14-22-43-08.jpg
http://dl.akskhor.ir/uploads1/images-Copy-14-.jpg
http://dl.akskhor.ir/uploads1/index_6e40f.jpg
پاسخ
            بسم الله الرحمن الرحیم             هست کلید در گنج حکیم

نمی دونم از کجا شروع کنم
حقیقتا هیچ یک از نظرات رو نخوندم که پیش داوری و نتیجه گیری نکنم
دروغ چرا فقط مال نداجان رو خوندم
کنجکاو شدم بدونم چی نوشته

دینم اسلامه....شیعه
دینی که من قبولش دارم یعنی اسلامی که من باورش دارم...اون اسلامی نیس که الان خیلی ها می بیننش
من اون اسلامی رو قبول دارم که در اول وجود داشته و همه ی پیامبران آورنده اون بودند
اسلامی که پایه اصلی ش عدالته
عمل گراست و فقط در حد حرف باقی نمی مونه
ماهیتش رو بر خوبی و نیکی استواره
خب خیلی سخته توضیح باورهام
اسلامی که من می شناسم و قبولش دارم پایه ش رو بر رفتار و کردار و گفتار نیک گذاشته
و برای همه حقوق مساوی قائل شده
اون دینی که من می شناسمش و برترین و کامل ترین دین می دوننش قطعا به سلایق و علایق و همه ی دین ها و باورها احترام میذاره
ماهیتش دانستن نیست و فهمیدنه
چون بین دانستن و فهمیدن فرق زیادی هست
اسلامی که من باورش دارم همون مدینه ی فاضله س
یک جامعه ی آرمانی برپایه ی خوبی ها
به امید اینکه یه روزی آرمانهامون به حقیقت بپیونده^_^

جمله ای که از بچگی مادرم به من یاد داد و همیشه سعی کردم ازش استفاده کنم از امام علی(ع) بود:هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
دیگه اینکه خیلی چیزها هس
یا هر آیه قرآن می تونه ساعت ها فکر رو به خودش مشغول کنه و برای هرکس معنی خاصی داشته باشه

پ.ن1:من هنوز هم به اون درجه نرسیدم که بخوام خیلی صد در صد نظر بدم
از لحاظ اعتقادی هم هنوز خیلی جا ها می لنگم ولی اومدم و نوشتم
رو حرفهام چند روزیه که دارم فکر می کنم ولی بیشترشون یادم رفت:|

پ.ن2:ندا جونم.این تاپیکت عالیه^_^
کاش بین موضوعات مهم بود
و کاش خیلی ها نظراتشون رو می نوشتن(:
از این کارها بیشتر انجام بده
مرسی عزیزم 4xv
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، omidkaqaz ، ایرانی اسلامی ، mohsenniceboy

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان