امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رنگ آبی در گذشته وجود نداشته

گروهی از محققان پس از مطالعات گسترده در مورد نحوه شکل‌گیری و تشخیص رنگ‌ها در مغز انسان مدعی شدند که رنگ‌ها تنها یک باور درونی ساخته شده توسط مغز انسان هستند.
دکتر مازویتا چریمیتا، مسئول اجرایی تحقیقات شناسایی ماهیت رنگ‌ها از دانشگاه پیتزبورگ ایالات متحده آمریکا ضمن اشاره به درونی بودن ساختار رنگ‌ها در مغز افزود: در واقع رنگ‌ها در طبیعت با آن چیزی که ما از طریق چشمانمان مشاهده می‌کنیم، بسیار متفاوت هستند. به طور کلی رنگ‌ها همان باور ذهنی مغز انسان از اشیای پیرامون است.

در این مطالعات مشخص شد که رنگ‌ها ماهیت خارجی ندارند، بلکه تنها تفسیری درونی از نور موجود هستند. باور مغز انسان و تولید انواع رنگ‌ها در ذهن انسان هنگام کسب تجربیات در طبیعت آغاز می‌شود. به عنوان مثال هنگامی که انسان به یک عکس قدیمی نگاه می‌کند، مغز به نوعی اطلاعات موجود را پردازش می‌کند که فرض واقعی بودن عکس تجسم شود.

یکی از چالش برانگیز‌ترین یافته‌های این تحقیق باور نبود درکی از رنگ آبی در ذهن اجداد ما انسان‌ها است. در مطالعات اخیر و بررسی کتاب‌های کهن مشخص شد که رنگ آبی در گذشته وجود نداشته است. محققان پس از مطالعه دقیق کتاب ویلیام گلادستون، نخست وزیر انگلستان در سال 1858 که تمامی رنگ‌های موجود را ثبت و ضبط کرده بود، در کمال ناباوری دریافتند که او هیچ اشاره‌ای به رنگ آبی که از نظر فراوانی بسیار زیاد است، نکرده است.
جزئیات بیشتر در مجله MailOnline منتشر شده است.
خدامرسی که دادی باورمونعشقینی فقط یه مادر خوب

بیخیال جای نرم آره یا پر قو بغل تورو می خوام فقط آخر روز
«لیتو،اون بالا سری»
پاسخ
 سپاس شده توسط saeid ، T@NNAZ ، sufiy ، Ranger* ، ♥zed bazi♥ ، Cigarettes.at.daybreak ، **zeinab** ، امیدییی ، ρυяρℓє_ѕку ، 1381mohammadreza ، nanali
آگهی
چ جالب !!
یعنی یه طور دیگه میدیدن 
دل مرنـجــان کــــه ز هــــر دل بــــه خــــدا راهـــی هـــســت
پاسخ
آسمون به این بزرگی رو چ رنگی میدیدن خخخ

خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها-یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خال کن

((کوروش بزرگ))Heart
پاسخ
نه دريارو چى
پاسخ
(07-08-2015، 11:41)piam نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه دريارو چى

دریا که به خاطر آسمون آبیه حالا اون بماند رنگش بود اما آشنا نبود دیگه واسشون لابد

«لیتو،اون بالا سری»
پاسخ
وآي چ هيجــآن انگيز ._.
Cats are answer to everything                           

رنگ آبی در گذشته وجود نداشته 1
پاسخ
آگهی
جالب بود
پاسخ
کاملا بدیهی بود ک درک انسان از رنگ بخاطر عملکرده مغزه دیگ تحقیق نمیخاست.... خوب ما نوررو میبینیم و طول موج ها ی دریافتی مختلف رو ب رنگ های متفاوتی میبینیم پس درواقع مغز ماست ک میخاد این رنگ ها رو با این ترکیب ببینه...ولی در کل جالب بید...
یادداشت کن : دیروز بخشی از تاریخ است!!
فرداهم رمز و رازی بیش نیست !!

امروز هدیه است!!     قدر این هدیه رابدان!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
(29-08-2015، 13:19)من یک دخترزیبا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کاملا بدیهی بود ک درک انسان از رنگ بخاطر عملکرده مغزه دیگ تحقیق نمیخاست.... خوب ما نوررو میبینیم و طول موج ها ی دریافتی مختلف رو ب رنگ های متفاوتی میبینیم پس درواقع مغز ماست ک میخاد این رنگ ها رو با این ترکیب ببینه...ولی در کل جالب بید...

مرسی به خاطر اطلاعات قشنگی که بهمون دادید.اینو دقیق نمی دونستم

«لیتو،اون بالا سری»
پاسخ
خیلی خیلی جالب بود
امروز یه اهنگ گوش دادم دقیقا واسه خودم خونده بود این متنش

توی آینه خودتو ببین چه زود به زود

توی جوونی غصه اومد سراغت پیرت کنه
نذار که تو اوج جوونی غبارغم
بشینه رو دلت یهو پیرو زمین گیرت کنه
منتظرش نباش دیگه او تنها نیست
تا آخر عمرت اگه تنها باشی اون نمیاد
خودش می گفت یه روزی میذاره میره
خودش میگفت یه روز خاطره هاتو می بره از یاد
آخه دل من دل ساده ی من
تاکی میخوای خیره بمونی به عکس روی دیوار
آخه دل من دل دیوونه ی من
دیدی ادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و نم تنهات گذاشت بعد یه عمر آزگار

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  دَه دلیل علمی که نشان می‌دهد وجود زامبی‌ ها غیر ممکن است!
Smile فلز وجود شما چیست؟؟؟
Heart دروغ+ یک عکس متحرک + داستان وجود خدا
  چند اسب در این تصویر وجود دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواستگاری از گذشته تا امروز
  نمی توانم وجود ندارد
  افراد معروفی که گذشته سختی را داشته اند +عکس
  عکس های ناراحت کننده و فراموش نشدنی ده سال گذشته
  خاطرات گذشته و عشق
  نتیجه جفت‌گیری شیر و ببر: حیوانی غول پیکری که تا بحال وجود نداشته است!؟ (+عکس)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان