امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انگشتر عقیق

عقیق و خواص و فواید سنگ عقیق و روایات و احادیث درباره عقیق و رنگ های مختلف عقیق

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انگشتر عقیق 1

عقیق در رنگ های قرمز، زرد، خاکستری مایل به آبی و سفید یافت می شود. هم چنین سنگ هایی وجود دارد که به سبب شباهت ساختاری و فیزیکی در تجارت آن ها را جزء خانواده عقیق محسوب می کنند مانند عقیق سلیمانی یا چشمی(باباقوری)، عقیق شجری، عقیق خزه ای.
سنگ عقیق در کشورهایی هم چون یمن، هندوستان، ایران، چین در رنگ های قرمز، زرد و سفید یافت می شود. اما فضایل و فواید گفته شده درباره کدام نوع از عقیق است؟ و آیا این فواید درباره تمام عقیق ها صحت دارد و یا فقط مخصوص عقیق یمانی است؟

ابن شهر آشوب نقل می کند که:
روزی جبرئیل بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد و گفت: “یا رسول الله، پروردگارم بر تو درود می فرستد و می فرماید: انگشترت را در دست راست کن و نگین آن را هم عقیق قرار بده و به پسرعمویت علی نیز بگو انگشترش را در دست راست کند و نگین آن را عقیق قرار دهد.”
پیامبر پیام جبرئیل را به امیر مومنان علی (ع) رسانیدند. حضرت علی(ع) عرضه داشتند:” یا رسول الله عقیق چیست؟” رسول خدا (ص) فرمود:”عقیق کوهی در کشور یمن است”
گفتنی است معادن عقیق کشور یمن در منطقه جنوبی شهر صنعان می باشد.

خواص و فواید:
از دیرباز، قبایل و ملل کهن جهان، عقیق را سنگ مقدسی می دانسته اند و آن را از خود دور نمی کرده اند، عقیق سنگی است که آن را حرز و حامی انسان در مقابل بلایا و حوادث به ویژه در جنگ ها می شمارند و برای افزایش درآمد و رونق کسب و کار و آسان شدن کارها بسیار مفید است.
عقیق برای جلوگیری از خونریزی های شدید، به ویژه برای زنان، بسیار فایده دارد. هم چنین برای تقویت نقاط مختلف بدن و برقراری تعادل و هماهنگی در آن ها بسیار مفید است. عقیق اثری فراوان دارد و علاوه بر زدودن انرژی های منفی از محیط، سبب پاکسازی هاله ای از انرژی های منفی می شود.
هم چنین عقیق برای تعالی روحی  و شادابی و آرامش آن و بر طرف شدن غم و غصه و ناراحتی های روحی بسیار موثر است.
منبع: کتاب سنگ ها و خواص اعجاب انگیز – نوشته: موحد ابطحی
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انگشتر عقیق 1

انگشتر عقیق 1

پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، bahare_021 ، ຖēŞค๑໓ ، fakhte
آگهی
البته جسارت نباشه ها ولی عقیق مشکی هم داریم!

ولی در کل من عاشق سنگ ها هستم مخصوصا جید سبز و عقیق شجر که متاسفانه خیلی گرون بود وسعم نرسید بخرم )):

دُرّ نجفو  شرف شمس و عقیق مشکی هم دارم ایشالا بقیشم میگیرم=)
انگشتر عقیق 1
پاسخ
شجر درسته قشنگه ولی عقیق بهتره
خواصش خیلی خیلی بیشتره!

در نجف هر کی داره خوش به حالش...
من حسرت به دل یه در نجف موندم
شیعیان امامم لذت ببرن
انگشتر عقیق 1

انگشتر عقیق 1

پاسخ
 سپاس شده توسط bahare_021
(26-06-2015، 9:55)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شجر درسته قشنگه ولی عقیق بهتره
خواصش خیلی خیلی بیشتره!

در نجف هر کی داره خوش به حالش...
من حسرت به دل یه در نجف موندم

خب بگو برات از کربلا بیارن!

منم به یکی از فامیلامون گفتم برام خود سنگ تراش خوردشو آورد بردم براش انگشتر گرفتم
انگشتر عقیق 1
پاسخ
منم در نجف دارم

اینم خواصش

در نجف سنگی صاف و شفاف همانند شیشه است و از خانواده ی سنگ های کوارتز می باشد.
این سنگ از نظر معنوی دارای ارزش بسیار بالایی است.
سنگ در نجف در دو رنگ شیشه ای بیرنگ و  شیشه ای مایل به قرمز در وادی السلام شهر نجف در کشور عراق یافت می شود که به دومی “در  حسینی” نیز گفته می شود.
در انواعی از این سنگ خط های سیاه رنگی به شکل مو دیده می شود که به آن “در مودار” می گویند.

روایات دینی درباره در نجف :
امام صادق علیه السلام خطاب به مفضل فرمود : دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند : عقیق ، فیروزه و یاقوت و حدید صینی و دُرّ نجف.
مفضل پرسید : سرورم ، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چیست ؟
حضرت فرمود : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می شود تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند .
( التهذیب ۶ /۳۷ ، جامع الاخبار ص ۱۳۴ ، فرحه الغری ص ۸۶ ، وسائل الشیعه ۱۴ / ۴۰۳ )

واید و خواص روحی در نجف :
در نجف آرامش بخش بوده و سبب تقویت انرژی معنوی در انسان می شود.
همچنین دفع نیروهای منفی اطراف از دیگر خواص سنگ در نجف می باشد.
در نجف بسیار پر انرژی بوده و از نظر ائمه توصیه بسیار شده است.
فواید و خواص جسمی در نجف :
این سنگ جریان خون را تحریک می کند . در درمان کمر درد و سردردهای مزمن نیز موثر است.
نگهد اری و شارژ در نجف :
این سنگ می‌بایستی هر ماه یک تا دو بار در آب روان شسته شود و سپس در مقابل نور خورشید قرار گیرد تا خودش خشک شود و انرژی مجدد را بدست آورد.
انگشتر عقیق 1

انگشتر عقیق 1
پاسخ
 سپاس شده توسط نیلا....... ، fakhte ، bahare_021

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  انگشتر شرف شمس – نگین عقیق هفت شرف
  انگشتر مخصوص موکل دار با خواص و فوائد فراوان
  انگشتر هفت جلاله –+ گردنبند هفت جلاله – +حلقه حدید
  خواص و فواید انگشتر عین , +تصویر انگشتر عین علی
  انگشتر فیروزه در دست کردن
  انگشتر شرف شمس
  انگشتر در دست کردن
  انگشتر حضرت‌ علی (ع) را ببینید !! + عکس
  اين انگشتر حضرت‌علي(ع) بوده است؟ (+عكس)
  انگشتر حضرت‌علی (ع)+عکس

پرش به انجمن: