امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عاقبت انکار ولايت

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عاقبت انکار ولايت 1

مناقب امیرالمومنین(ع)؛
جابر بن عبد اللّه انصارى گويد: امير المؤمنين على بن ابى طالب عليه السلام براى ما خطبه خواند حمد خدا كرد و او را ستايش نمود و فرمود: اي مردم
 جابر بن عبد اللّه انصارى گويد: امير المؤمنين على بن ابى طالب عليه السلام براى ما خطبه خواند حمد خدا كرد و او را ستايش نمود و فرمود: اي مردم در برابر اين منبر شما چهار كس از بزرگان اصحاب رسول خدا هستند، انس بن مالك ، براء بن عازب انصارى ، اشعث بن قيس كندى ، خالد بن يريد بجلى ، سپس رو به انس بن مالك كرد و فرمود: اى انس اگر از رسول خدا شنيدى كه مي فرمود هر كه را من مولا و آقايم على مولا و آقاى اوست و امروز به ولايت من گواهى ندهى خدا تو را نميراند تا گرفتار يك پيسى شوى كه عمامه آن را نپوشاند.

و اما تو اى اشعث اگر از رسول خدا شنيدى كه مي فرمود هر كه را من مولايم على مولا است خدايا دوستش را دوست دار و دشمنش را دشمن باش و امروز به ولايت من گواهى ندهى خدايت نميراند تا دو ديده ات را ببرد، و اما تو اى خالد بن يزيد اگر شنيده باشى از رسول خدا كه مي فرمود: هر كه را من مولايم على مولا است خدايا دوستش را دوست دار و دشمنش را دشمن باش و امروز به ولايت من گواهى ندهى خدا تو را نميراند جز به شيوه مردن جاهليت، و اما تو اى براء بن عازب اگر شنيده باشى از رسول خدا كه مي فرمود هر كه را من مولايم على مولا است خدايا دوستش را دوست دار و دشمنش را دشمن باش و امروز به ولايت من گواهى ندهى خدا نميراندت جز در آنجا كه از آن مهاجرت كردى.

جابر بن عبد اللّه گويد: به خدا ديدم انس دچار برص شده و زير عمامه اش مي نهفت و ناپديد نمي شد، اشعث را ديدم كه دو چشمش را از دست داده بود و مي گفت حمد خدا را كه دعاى امير المؤمنين على بن ابى طالب را در كورى دنياى من قرار داد و بر عذاب آخرتم نفرين نكرد تا معذب گردم، خالد بن يزيد مرد و خاندانش خواستند به خاكش سپارند و در منزلش گورش كردند و به خاك رفت، كنده خبر مرگش را شنيدند و اسب و شتر آوردند در منزلش پى كردند و به رسم جاهليت برگزار شد، براء بن عازب را معاويه والى يمن كرد و در آنجا مرد و از آنجا مهاجرت كرده بود
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛ ، ایرانی اسلامی ، mr.destiny ، سرباز خدا
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  ژست روشنفکرانه در انکار باور به خدا عین تاریک‌فکری است
  عاقبت کسی که خودکشی می کند چیست؟
Exclamation اسامی قاتلان امام حسین (ع) و عاقبت آنها !
  عاقبت پافشاری بر گناه !
Rainbow عاقبت نفرین کردن پدر !!!
  عاقبت شوم خودکشی کردن
Smile عاقبت روابط نامشروع در کلام پیامبر
Smile عاقبت ابراهیم بن مالک اشتر چه شد؟
  عاقبت روابط نامشروع در کلام پیامبر
  عاقبت نخواندن نماز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان