امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انتقاد سناتور آمریکایی از خوش بینی اوباما درباره داعش

انتقاد سناتور آمریکایی از خوش بینی اوباما درباره داعش 1
سناتور "مکین" از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به سبب ادعای تاکتیکی بودنِ شکست های این کشور در برابر داعش، انتقاد کرد.
 سناتور "جان مک کین" رئیس کمیسیون امور نظامی کنگره آمریکا، روز جمعه در گفت وگو با شبکه سی.ان.ان، به اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد. اوباما گفته بود: من فکر نمی کنم آمریکا در برابر داعش، شکست خورده است و سقوط رمادی "ناکامی تاکتیکی" بود.

مکین خاطرنشان کرد: عجیب است که رئیس جمهور آمریکا، بارها این حرف ها را تکرار می کند و این در حالی است که همچنان هزاران نفر کشته می شوند و اجساد سوخته در خیابان ها پراکنده است و اعدام ها و گردن زدن ها همچنان ادامه دارد.

رئیس کمیسیون امور نظامی در کنگره آمریکا سپس با بیان اینکه در این کمیسیون، جلسه بررسی امکان ارسال نیروهای زمینی آمریکایی به عراق برگزار شده است، خاطرنشان کرد: به نظر من زمان اعزام نیروهای زمینی فرا رسیده است و از نظر من باید دستکم 10 هزار نیروی آمریکایی به عراق اعزام شود.

وی افزود: با توجه به این که نیروی زمینی نداریم که اهداف را به جنگنده ها اعلام کند، 75 درصد از حمله های هوایی، ناکام می مانند و جنگنده ها بدون شلیک بمب های خود، بر می گردند. این گونه حملات بی فایده است. اگر نیروهای عراقی را آموزش ندهیم و عناصر فعال زمینی نداشته باشیم که با واحدهای جنگی همراهی کنند، نیروهای عراقی همچنان تحلیل خواهند رفت، به ویژه ارتش عراق که در حال حاضر فاقد موجودیت است.

مکین درباره چیره شدن داعش بر شهر تدمر در سوریه نیز گفت: تدمر، نه تنها از نظر تاریخی از ارزش والایی برخوردار است، بلکه به این دلیل که مناطق مختلفی از سوریه را به یکدیگر متصل می کند، اهمیت راهبردی دارد. آن چه در تدمر اتفاق افتاد، فاجعه بود و من و سناتور لیندسی گراهام وقوع این فاجعه را پیش بینی کرده بودیم. در هر صورت این وضع ادامه خواهد یافت تا وقتی که بتوانیم راهبردی برای متوقف کردن پیشروی داعش در نظر بگیریم.
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
Clocket حمله تروریستی داعش به مسکو
  بمب گذاری کرمان: جنایت دوم داعش پس از حمله تروریستی حرم شاه چراغ !
  حقایقی درباره یکی از نخستین دانشمندان ناشناخته زن جهان
  چند شایعه درباره وضعیت جسمانی رهبر انقلاب + عکس
  هشدار فرابورس درباره دستکاری قیمت سهام در شبکه‌های اجتماعی
Heart دانسته‌ها و ندانسته‌های ما درباره ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا
Heart صحبت‌های ملانیا ترامپ درباره وضعیت سلامتی‌اش پس از کرونا
Heart کاخ سفید: پزشکان هنوز تصمیمی درباره مرخص شدن ترامپ نگرفته‌اند
Heart بیانیه ارتش عراق درباره حمله راکتی ناشناس به پایگاه «الحریر» اربیل
  نظر روسیه درباره خروج ایران از «ان پی تی»

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان