امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شایعه : آیا PS4 هک شده است ؟

شایعه : آیا PS4 هک شده است ؟ 1

ساعاتی قبل یکی از مشهورترین خبرگذاری های بخش تکنولوژی برزیل با نام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
UOL Jogos
 ، خبری مبنی بر سرقت بازیهای کنسول PS4 توسط هکر های این کشور را منتشر کرد ، خبری که هنوز در مراجع معتبر منعکس نشده اما با این وجود خلاصه ای از این شایعه را برای شما قرار می دهیم .

از چند روز پیش شایعاتی در بازار برزیل بوجود آمد که برخی از فروشندگان کنسول های بازی در این کشور ، بازیهای PS4 را به قیمت ناچیزی به فروش می رسانند . به طور مثال مردم می توانند با پرداخت 100 دلار ، 10 بازی را به هارد کنسول انتقال دهند در حالی که خرید نسخه ارجینال این بازیها 600 دلار هزینه دارد . این شایعات سبب شد که یکی از خبرنگاران UOL Jogos به مرکز اصلی خرید و فروش کنسول ها در شهر سائوپائولو برود . 
طبق معمول اطراف خیابان 25 مارس شهر سائوپائولو برزیل مثل همیشه شلوغ و پر از دلالان و فروشنده ها بود . در میان دست فروش ها و فروشنده هایی که موبایل ، تبلت ، بازی و ... می فروختند یک چیز مهم به چشم خورد " فروش ضدقفل PS4 با قیمت 100 دلار !"
یک روزنامه نگار برزیلی به دنبال سرنخی برای این موضوع رفت و از فروشنده جزئیات این Hک را پرسید :
"ما ابتدا یک تراشه را در کنسول شما کار می گذاریم ، سپس از طریق لپتاب به این تراشه متصل می شویم و محتویات هارد کنسول را به طور کامل فرمت می کنیم و سپس به طور اتوماتیک بازی را به هارد شما از طریق تراشه انتقال می دهیم . سپس تراشه را از کنسول در می آوریم و آنرا به شما می دهیم "
شایعه : آیا PS4 هک شده است ؟ 1
توضیحات این فروشنده چندان معقولانه نبود به همین دلیل به سراغ یک فروشنده دیگر رفتیم که اینکار را با قیمت 90 دلار انجام می داد . او گفت : "کاری که ما انجام می دهیم این است که یک PS4 را با روش خاصی کلون PS4 دیگری می کنیم و این دو را به هم متصل می کنیم . سپس اطلاعات و کدهای مربوط به اجرای هر بازی را از طریق PS4 اصلی به PS4 متصل شده انتقال می دهیم . در واقع هر بازی که در PS4 اصلی خریداری شده  به PS4 کلون شده انتقال پیدا می کند . این روش بسیار بهتر از روش شیرینگ است زیرا شما با 10$ می توانید هر بازی که می خواهید بخرید . این روش به ما اجازه می دهد که بازی را تنها بر روی یک PS4 خریداری کنیم اما آنرا بر روی ده ها PS4 دیگر انتقال دهیم به طوری که می توان با آنها انلاین نیز شد "
خبرنگار برزیلی باز هم قانع نشد و از فروشنده درخواست کرد که طریقه انتقال بازی را به او نشان دهد . فروشنده نیز گفت ما معمولا دستگاه را تحویل میگیریم و 5 روز بعد با بازیهای درخواستی تحویل می دهیم . خبرنگار برزیلی درخواست کرد که جزئیات اینکار را فروشنده به او نشان دهد . فروشنده پس از طی فرآیند کلون سازی PS4 ها ، دو اکانت را در PS4 جدید ساخت و گفت که اگر هر کدام از این دو اکانت حذف شود ، بازی غیرفعال و از PS4 پاک می گردد . این فروشنده سپس 2 بازی Call of Duty: Advanced Warfare و FIFA 15 را برای شروع به کنسول انتقال داد .
فروشنده برزیلی از اصطلاح “dump” برای این پروسه استفاده کرده است که نشان می دهد اینکار تنها یک کپی برداری ساده نیست و یک روگرفت کامل از اطلاعات NAND / BIOS است . BIOS که مخفف basic input/output system است درواقع همان مرحله کلون سازی است به طوری که یک سیستم مادر در مرکز قرار گرفته و چند سیستم به سیستم مادر متصل می شوند . 
پرسش و پاسخی که از طرف فروشنده برزیلی قرار گرفته است :
چقدر هزینه این نوع Hک است ؟
100 تا 200 دلار
چند بازی نصب می شود ؟
10 تا 12 بازی می تواند به طور همزمان نصب شود .
ایا من می توانم خود بازی را انتخاب کنم ؟
شما تنها از بین بازیهای تعریف شده در فروشگاه می توانید بازی را انتخاب کنید .
آیا من می توانم بازیها و برنامه های کنسول را به شیوه قبل اجرا کنم ؟
بله ، پس از این فرآیند 50GB از هارد کنسول خالی می ماند اما نباید فضای هارد را از این میزان کمتر کنید .
چگونه می توانم بازیها را سرقت کنم ؟
شما به نرم افزار فروشگاه برای اینکار نیاز دارید .
آیا من می توانم یک بازی دزدیده شده را حذف کنم ؟
بله ، کاملا مطابق حذف بازیهای ارجینال
آیا من بعد از حذف بازی دزدیده شده ، می توانم دوباره آنرا دانلود کنم ؟
خیر ، تنها با مراجعه به فروشگاه و طی شدن دوباره این فرآیند می توانید بازی را دانلود کنید .
آیا من می توانم فضای هارد کنسول را تغییر دهم ؟
اگر شما اینکار را انجام دهید و فضا از 50GB تخطی کند نیاز به باز شدن دوباره قفل دارد .
آیا من می توانم بازی را بر روی اکانت خودم تجربه کنم ؟
بله می توانید .
ایا این روش خطری مثل مسدود شدن یا بن شدن ندارد ؟
براساس بررسی های فروشگاه نه یا بهتر است بگوییم فعلا نه . ما نمیدانیم سونی در آینده چه کاری می کند به همین دلیل نمی توانیم با یقین بگوییم که اتفاقی نمیوفتد .

به توجه به ادعای مراجع برزیلی ، اکنون در فروشگاه های این کشور این روش بکار برده می شود اما با این وجود فعلا باید این خبر را تنها یک شایعه در نظر بگیرید . همچنین این روش به معنای Hک شدن کنسول نیست بلکه نوعی دور زدن حفره های نرم افزاری کنسول برای سرقت بازی است .
سونی نیز فعلا واکنشی نسبت به این شایعات را بروز نداده است .
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  شایعه: تصویر اولین کنسول پلی‌استیشن ۵ تاریخ منتشر شد
  سونی شایعه‌ی عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در ماه اکتبر را رد کرد
  شایعه: تاریخ رونمایی از کنسول پلی‌استیشن ۵ و زمان عرضه‌ی آن فاش شد
  شایعه: بازی‌های ماه می سرویس PS Now مشخص شدند
  شایعه: آیا مایکروسافت قصد خرید AMD را دارد؟
  شایعه : پیش فروش Xbox One در ژاپن کمتر از انتظارات می باشد
  شایعه : آیا PS4 هک شد؟
  شایعه: تصاویر هدست های جدید PlayStation 4 به صورت اتفاقی منتشر شد
  شایعه: سونی قصد دارد تا IP جدیدی را به زودی معرفی کند
  شایعه: Max Payne 3 برای PS4 و Xbox One پورت می‌شود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان