امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سیاه مثه برف - یه تفسیر کوچولو

خب بريم سراغ اهنگ جديد جي جي و خلسه كه با همكاري سيجل و ليتو خونده شده وعلت ناراحتي ما و أدمين هاي طرفدار سامان و مهراد رو توش سعي كردم توضيح بدم
ورس اول (ليتو)
خب ليتو راجب عادت و تفريح، داف خلاصه تعريف از خود ميگه 
كورس وسط اهنگ (سيجل)
خب اين هم جايي كه سيجل ميخونه و خب ميگه سياه مثل برف و عرضي ندارم و صرافي بست است كه (إيهام) داره 
ورس دوم(خلصه)
تك خوري رسم ما نيست(داره ميگه يعني ما خيلي با مرام هستيم از اين حرفا يا بهتر بگم تيكه به سامان )
اومديم بالا با دست خالي(داره يه تيكه ريز به پولدار بودن بچه هاي بزرگ يا (زدبازي)قديم ميندازه 
جاي ما خيابون توي باشگاه نيست (ادعاي لاتي)
دافت قول داده تري سام نميرم انگار جي جي قول بده كه ايهام نميگم( تري سام يه حالت روابط جنسي هست و منظور از قول جي جي اينكه كه دافه آنقدر خراب و جندست كه تو اين كار حرفه اي و جي جي هم خداي ايهام هست(ارواح عمش?)
واسه خواسته هستم نه بايدها رأست حرفم ك*س خار واي/گرا(خب اينجا ميگه اومده واسه خواسته هاش و حرفش هاش راسته و ميگه ك*س خار وايگرا (ايهام داره يعني ك*س خار وأي و اگر يا ويا/گرا يا داروي تقويت جن/سي )
دافت در حد مرتضي پلنگه (خب اين داره راجب يه اهنگ مرتضي خواننده قديمي ميگه ) ( همون که میگه : بهش بگو پلنگه ، پلنگ چش قشنگه :| )
ورس اخر (جي جي)
خط ميزنم بيشتر از كي روش(خب راجب خط زدن بازيكنان فوتبال توسط كي روش كه (ايهام)داره)
يك و دو منم تو بگو مگه چندي من يه پاي فينالم تو ميري رده بندي(خب داره به صورت واضح به مهراد هيدن كه گفته بود يك نيستي دو چي تيكه ميندازه)
اينا دست من نيست كسي از من رنجيد مردمي نيستم ك/س خار نظر سنجي (خب راجب ناراحتي هوادارا و برنده شدن مهراد هيدن تو نظر سنجي برد داره به اونها فش ميده و ميگه ك*س خارش)
ميگين ورساش اي ولي بيت هاش عاليه (خب داره از خودش تعريف ميكنه )
شنيدين فهميدن كي جاش خاليه (خب راجب نبودنش تو البوم و كمبودن صدا و بيتش تو البوم ميگه )
خب دادا جمع كن برو قرمز ببين من رم كن تورو همه حرفات ك/س شعر(خب داره به البوم بزرگ تيكه خفن ميندازه )
من شخصا سر تيكه ها حالم از اهنگ بهم ميخوره و فقط برا درك بهتر من تفسير گذاشتم

سیاه مثه برف - یه تفسیر کوچولو 1
if I'm not back again this time tomorrow carry on carry on as if nothing really matters.
پاسخ
 سپاس شده توسط ຖēŞค๑໓ ، Black_Man ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ ، Un known ، ♪neGar♪ ، saeedrajabzade ، dokhi khoooooooobi ، مـآسیـس ، ~× like nOboDy ×~ ، First Star ، Bita binam ، !...rana ، Tᴀᴍᴏʀᴀ Pɪᴇʀᴄᴇ ، ★MøbîÑą★ ، Ֆℋ£¥∂α ، mahali ، Titiw ، Lona Lavgood ، مبینا7 ، eNorto ، || Mιѕѕ α.η.т || ، Silver Sun ، Berserk ، reza3212 ، ♤zedbazi♤ ، n.leito
آگهی
(06-05-2015، 14:52)asal.millo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه سوال
اون جا گفتی جیجی خدای ایهامه چرا تهش گفتی ارواح عمش؟
مگه نیس؟ Heart Big Grin Dodgy DodgyDodgy Dodgy

این نظر کسی بوده که نقد کرده عزیزم .. 
وگرنه من توی خدای ایهام بودن جی جی شکی ندارم !
if I'm not back again this time tomorrow carry on carry on as if nothing really matters.
پاسخ
 سپاس شده توسط Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ
اخرش ایهامه سیجلو .نگفتی بینیم چی نالیده
You handle your own when you become a man
And become a man when you handle your own
پاسخ
(20-06-2015، 11:04)★MøbîÑą★ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ایهام چیه؟

ایهام یعنی شک و استفهام 
آرایه ایهام در ادبیات و رپ، یعنی بازی با کلمات و رسوندن دو منظور جداگانه با کلمات ثابت . علیرضا جی جی شناخته شده ترین رپریه که توی آهنگاش این آرایه استفاده میکنه.
مثلا← آهنگ در من بد منو نگاه میکنه، زندگی تلخه اما کافی نیس
کافی، به معنای بس و به اندازه،
کافی، به معنای قهوه یعنی هنوز به تلخی قهوه نرسیده.
دو نوع ایهام وجود داره ...
ایهام تلفظی،مثل مثالی که قبلا زدم با جا به جایی و تیکه کردن کلمات و فاصله انداختن بین اونا به مقصود اصلی میشه پی برد.
ایهام معنایی، برای مثال توی آهنگ پلنگ زیاد هس اما تو چشم ترینشون آب میوه از صیفی میاده (ببخشید البته!!!)  با یکم فکر کردن و دقت روی معنی آهنگ و اصطلاحات میشه به منظور پی برد!
پاسخ
 سپاس شده توسط ★MøbîÑą★ ، Berserk
Tongue crying Angry علیرضا کلا اگه تیکه نندازه یابافحشاش نرینه به ادم شبش روزنمی شه
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  تفسیر دیس شهاب مظفری به یاس!
  تفسیر آهنگ سیگار صورتی
Music تفسیر آهنگ گربه از علی سورنا
  تفسیر کلی و کوتاه البوم اشتباه خوب بهرام
  تفسیر البوم نگار از استاد سورنا
  تفسیر بیت های رپ،قسمت دوم
  تفسیر آهنگ‌های آلبوم Revival از زبان خود سلنا گومز
  تفسیر آهنگ It Ain't Me از زبان آهنگساز آن
  یک تفسیر در باب موزیک ویدئوی Fetish از سلنا گومز
  تفسیر آهنگ کنارم از رض

پرش به انجمن: