امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کربلا ندیده ها …

Star 
دلم خوش است دلم به آن مُهر خوش است….

کربلا ندیده ها … 1

مُهری که تربتش حسینی است ….

به آن تسبیح خوش است که مُهره هایش حسینی است ….

کربلا ندیده ها … 1

دلم به کربلا رفته ها خوش است ….

به گفته ها و شنیده ها و دیده هایشان…..

کربلا ندیده ها … 1

گفتن اینها دلم را پر میکند….

آری حسین جان دلم پر است …

حسرت کربلایت مرا دیوانه خواهد کرد..

کربلا ندیده ها … 1

مامور قبض روح خدا دور ما نگرد
ما کربلا ندیده به تو جان نمیدهیم
پاسخ
 سپاس شده توسط Mahshid80 ، ARBADE ، ຖēŞค๑໓ ، mr.destiny ، یاور تک نواز ، *_* ، bahare_021 ، |мιѕѕ мєняαѕα| ، االنا
آگهی
خدا کنه اگه کربلا رو ندیدیم عاقبتمون بخیر باشه
شمر هم امام حسین (ع) رو دید...
کربلا ندیده ها … 1
پاسخ
 سپاس شده توسط ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛
بت پرستی که شاخ و دم نداره عینا همینه
یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح
هراسهای بیهوده
تا بوده، همین بوده...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://iraniangraphic.com/samples/larg_21449-4080628720.jpg
پاسخ
 سپاس شده توسط Black_Man
(21-04-2015، 17:33)Volkan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

اظهار وجود هم شاخ و دم نداره!

تمام این ها به واسطه حضور اون معصومن که متبرک میشن!!

نکنه شما اونارو میپرستید؟؟

چون ما اهن پرست نیستیم!

با توجه به شناختی که من از شما دارم هیچ بعید نیست!
شیعیان امامم لذت ببرن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کربلا ندیده ها … 1

کربلا ندیده ها … 1

پاسخ
 سپاس شده توسط ຖēŞค๑໓ ، خخخخ ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛
(21-04-2015، 17:46)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(21-04-2015، 17:33)Volkan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

وقتی حرمی که از تهرون ساختن داره میره کربلا هنوز به خاک هم نخورده مردم میرن بهش میچسبن چی؟؟؟؟مردم میرن تبرک میگیرن چی؟؟؟
مریض شفامیده چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجاکه امامی نیست فقط طلا هست. Huh Huh Huh Huh Huh Huh Undecided Undecided Sleepy
انسان دشمن ان چیزی است که نمی فهمد Sleepy
پاسخ
 سپاس شده توسط Volkan ، ارش خان ، Black_Man
(21-04-2015، 18:03)لرد سیاه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(21-04-2015، 17:46)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

وقتی حرمی که از تهرون ساختن داره میره کربلا هنوز به خاک هم نخورده مردم میرن بهش میچسبن چی؟؟؟؟مردم میرن تبرک میگیرن چی؟؟؟
مریض شفامیده چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجاکه امامی نیست فقط طلا هست. Huh Huh Huh Huh Huh Huh Undecided Undecided Sleepy

صرفا برای امام حسین بودن...
شیعیان امامم لذت ببرن
کربلا ندیده ها … 1

کربلا ندیده ها … 1

پاسخ
 سپاس شده توسط خخخخ ، ИĪИĴΛ ИĪƓĤƬ☛
آگهی
(21-04-2015، 18:08)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(21-04-2015، 18:03)لرد سیاه نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

صرفا نادان بودند
پاسخ
 سپاس شده توسط Black_Man
(21-04-2015، 18:42)Volkan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(21-04-2015، 18:08)سرباز خدا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

صرفا نادان بودند

عزیزم تو اگه دانا بودی به عقاید دیگران توهین نمی کردی ، ای انسان دانا و روشن فکر...
کربلا ندیده ها … 1
پاسخ
 سپاس شده توسط سرباز خدا ، ຖēŞค๑໓
(21-04-2015، 18:42)Volkan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

صرفا نادان بودند
قیاس به نفس میفرمایید استاد...

ما رو با خودتون مقایسه نکنید...Rolleyes

یا خاک و سنگ میپرستن
یا طلا و آهن و ضریح

باز این حرف زد...

چون ما اهن پرست نیستیم!

صرفا نادان بودند
قیاس به نفس میفرمایید استاد...

ما رو با خودتون مقایسه نکنید...Rolleyes
شیعیان امامم لذت ببرن
کربلا ندیده ها … 1

کربلا ندیده ها … 1

پاسخ
 سپاس شده توسط ຖēŞค๑໓ ، خخخخ
اینم جواب بعضی ها

*تبرک، اصلی علمی و قرآنی
دقت در این آیات، ما را از یک اصل علمی که قرآنى نیز هست، آگاه مى‌‏کند و آن اینکه گاهى خواست الهى بر این تعلق می‌گیرد که نعمت‏ها، مواهب مادى و معنوى را از خلال اسباب و عوامل طبیعى به بشر افاضه کند بدون آنکه میان امور مادى و معنوى تفاوتى باشد، مثل اینکه اراده الهى تعلّق گرفته تا بشر را از راه اسباب طبیعى هدایت کند، از این رو پیامبران را به عنوان بشارت دهنده و بیم دهنده فرستاده است.
و گاهى اراده خدا بر این تعلّق مى‌‌‏گیرد که فیض خویش را از راه‌‏‌ها و اسباب غیرطبیعى جارى سازد. «تبرّک» یکى از این راه‌‌‌‏هاى غیرطبیعى است که انسان به آن روى مى‌‏‌آورد تا فیض الهى و نعمت پروردگار را به دست آورد.
بر اساس همین روش، مسلمانان صدر اسلام به آثار پیامبر اعظم صلى الله علیه و آله و به موى شریف او و به قطرات آب وضوى آن حضرت و به لباس و ظرف و لمس بدن مطهّرش تبرک مى‌‏‌جستند که نمونه‏‌هاى آن در روایت‏ها و تاریخ آمده است.
ابن هشام، در بخش مربوط به صلح حدیبیّه مى‌‏نویسد: قریش، عروة بن مسعود ثقفى را نزد رسول خدا صلى الله علیه و آله فرستاد. او در برابر پیامبر صلى الله علیه و آله نشست و چون آگاهى یافت که پیامبر قصد دارد به سوى مکّه برود، نزد قوم خود بازگشت و آنچه را میان او و پیامبر گذشته بود، گزارش داد، سپس افزود: «محمّد» وضو نمى‏‌‌گیرد مگر آنکه اصحابش براى برگرفتن آب وضوى او مى‌‏‌شتابند و از وضوى حضرت چیزى نمى‌‏افتد مگر آنکه آن را بر مى‌‌‏دارند.
سپس گفت: اى قریش! من کسرى‏ و قیصر و نجاشى را در دوران زمامدارى‌‏‌شان دیده‌‏‌ام، به خدا سوگند هرگز پادشاهى را میان مردم خود، همچون «محمد» در میان اصحابش ندیده‌‌‏ام، گروهى را دیدم که هرگز او را در برابر هیچ چیز تسلیم نمى‌‌‏کنند. پس ببینید چه مى‌‌‏کنید!

امامان شیعه علیهم‌‌السلام جانشینان حقیقی پیامبر اکرم(ص) هستند
بر اساس مدارک مسلم قرآنی (مانند آیات تبلیغ، اکمال دین، ولایت و ...)، روایی(مانند حدیث متواتر ثقلین، حدیث غدیر خم و ...)، تاریخی(مانند واقعه غدیر خم و ...) و عقلی(مانند ضرورت عقلی معرفی جانشین از سوی پیامبر و ...)، امامان دوازده‌گانه معصوم، جانشینان حقیقی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله هستند. آنها حافظ و بیان کننده واقعی دین و مفسر حقیقی قرآن کریم هستند و وسیله تقرب به خدایند.
«ابن حجر مکى» در کتاب «صواعق» از امام شافعى، پیشواى معروف اهل تسنن نقل مى‌‌‏کند که به اهل بیت پیامبر توسل مى‌‌‏جست و چنین مى‌‏‌گفت:
آل النبى ذریعتى       و هم الیه وسیلتى‏
ارجو بهم اعطى غدا      بید الیمین صحیفتى
آل پیامبر، وسیله من هستند. آنها در پیشگاه او سبب تقرب من مى‏‌‌باشند. امیدوارم به سبب آنها فرداى قیامت نامه عمل من به دست راست‏ من سپرده شود.

* تبرک از منظر عشق
انسان، محبوب و معشوق خود را دوست دارد و برایش ارزش قائل است. همچنین آثار معشوق از منظر عاشق، دوست‌ داشتنی و با ارزش است و او را به یاد معشوقش می‌‌اندازد.
معمولا بیشتر انسان‌‌ها، محبت و عشق را تجربه کرده‌‌اند و می‌دانند که عاشق، آثار محبوبش را هم می‌پسندد و دوست دارد.
ما اگر عشق را چشیدیم، می‌‌‌فهمیم کسی که برای زیارت ضریح اباعبدالله الحسین (ع) می‌‌رود و آن را تبرک می‌‌کند، در حقیقت عشقش را برای معشوق خود صرف می‌‌کند.
اگر از این جهت، قضیه را بنگریم مساله برایمان حل می‌شود.
زائری که ضریح امام حسین (ع) را می‌‌‌بوسد، عاشق حسین (ع) است ولی می‌داند که این ضریح، لباس قبر شریف محبوبش است که صدها سال پذیرای زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) خواهد بود. 
عاشق، به عشق معشوقش امام حسین(ع)، می‌‌بوسد و تبرک می‌‌کند و به یاد معشوقش اشک می‌ریزد و عزاداری می‌‌کند. 

* جنس ضریح، در تبرک، اهمیت و دخالت ندارد 
برخی می‌گویند مردم صد کیلو طلا را می‌بوسند و تبرک می‌کنند. ولی آنها تنها ظاهر قضیه را می‌بینند، فرض بگیریم اگر جنس ضریح مقدس، طلا نبود بلکه آهن بود، آیا مردم آن را تبرک نمی‌‌کردند؟
آیا استقبال مردم حتی غیر مسلمانان از نذری امام حسین علیه‌السلام را ندیده‌اند؟
آیا تبرک مردم از خاک کربلا را نشنیده‌‌اند؟
سوال دیگر این است که اگر واقعا، هدف مردم، بوسیدن طلاست، پس چرا طلا فروشی‌ها را تبرک نمی‌کنند؟! چرا طلاهایی که در منزل دارند را به قصد تبرک، نمی‌بوسند؟
همه مسلمانان از جمله شیعیان، حجرالاسود را می‌بوسند و آن را تعظیم و تکریم می‌‌‌کنند. هیچگاه جنس در این امور دخالت ندارد. سنگ بودن یا طلا و نقره بودن، ظاهر قضیه است وگرنه هیچ کس سنگ را به خاطر سنگ و طلا را به خاطر طلا تبرک نمی‌‌کند. از این رو نباید تنها ظاهر قضیه‌ را ببینیم.
طلا بودن ضریح در برابر عشق امام حسین(ع) ارزشی ندارد و تنها یک فلز است. منتها ما دوست داریم که ضریح زیبا و ارزشمندی داشته باشیم. وگرنه بوسیدن طلا مهم نیست و اگر چوب هم بود می‌بوسیدیم. همانطور که خاک کربلا برای شفا از بیماری‌ها و تبرک‌ها سفارش شده و مردم به آن عشق می‌ورزند.
مگر نمی‌بینید وقتی ضریح را می‌بوسند و تبرک می‌کنند، می‌گویند «السلام علیک یا اباعبدالله»، به یاد مظلومیت سالار شهیدان و اصحاب و یاران و خاندانش، اشک می‌ریزند و عزاداری می‌کنند و امام حسین (ع) را از دور زیارت می‌کنند؟
پس دوست‌داران و پیروان اهل بیت و امام حسین علیهم‌السلام به وسیله ضریح، قلب خود را با امام خود پیوند می‌دهند.

* سخنی با کسانی که دینی فکر نمی‌کنند
خوب است با کسانی که دینی فکر نمی‌‌کنند نیز سخنی داشته باشم.
آیا عرف و عاقلان دنیا، احترام و بوسیدن پرچم کشور خود را مذموم می‌دانند؟ آیا نگهداری اشیای گذشتگان در موزه‌ها به خاطر انتسابشان به هویت یک ملت یا یک شخص نادرست است؟
پیراهن یک بازیکن معروف فوتبال، برای طرفدارانش، چقدر اهمیت ویژه دارد که گاهی به خاطر آن، حاضرند میلیون‌ها خرج کنند.
برخی برای یک نقاشی، یک اثر هنری یا یک اثر منسوب به یک دانشمند یا یک بزرگ، میلیاردها خرج می‌کنند. 
چرا وقتی ورزشکاری، مدال طلای المپیک خود را می‌بوسد، عاقلان عیب نمی‌گیرند؟
اینها به خاطر آن است که برخی از امور، در بین انسان‌ها ارزشمند است و انسان حاضر است آنها را ببوسد، یا از نزدیک ببیند و یا آن را برای خود داشته باشد.
همچنین اگر کسی را دوست داشته باشید و در دوستی و محبت و عشق، خالص باشید حتما آثار و چیزهایی که محبوبتان دارد را نیز دوست خواهید داشت و مقدار شدت و ضعف عشق شما بر دیدگاه و گرایش‌های شما نسبت به آن چیز و امور وابسته به آن، اثر خواهد گذاشت. 
این فضا را تصور کنید تا بتوانید قطره‌ای از عشق به امام حسین و اهل بیت علیهم‌السلام را ادراک کنید.

* مخالفتها و کج فهمی‌ها همیشه بوده و خواهد بود
نکته دیگر اینکه ما نباید از مخالفت‌ها و کج‌فهمی‌ها و دشمنی‌ها تعجب بکنیم. همواره عده‌ای با انبیا مخالف بودند و با دیدن معجزات با آنها دشمنی کردند. با امامان دشمنی کردند. جریان کربلا را به وجود آوردند. اکنون نیز برخی از افراد و گروه‌ها با بهانه‌های گوناگون به این مساله ایراد می‌گیرند و شاید برخی از آنها هیچ‌گونه استدلال و سخنی را نپذیرند.  ‌ 
متاع کفر و دین بی مشتری نیست / گروهی این گروهی آن پسندند
باید بدانیم این استقبال و بدرقه از ضریح مقدس، خون تازه‌ای در رگهای امت عاشورایی به جریان انداخت و توطئه دشمنان اسلام، شیعه و انقلاب اسلامی را خنثی کرد.
این یادداشت را با سخن بی‌نظیر امام خمینی (ره) پایان می‌دهم که فرمود: «محرّم و صفر است که اسلام را نگه داشته است. فداکارى سید الشهدا- سلام اللَّه علیه - است که اسلام را براى ما زنده نگه داشته است ... باید بدانید که اگر بخواهید نهضت شما محفوظ بماند، باید این سنتها را حفظ کنیددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
. (صحیفه امام، ج‏15، ص 331)

اهمممممممممم حله؟

http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=221488
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  داستان ازدواج حضرت قاسم علیه السلام در کربلا
  25 حدیث درباره مقام کربلا و امام حسین (ع)
  اولین کسانی که درباره واقعه کربلا کتاب نوشتند چه کسانی بودند؟
  اوّلین و آخرین شهید کربلا چه کسانى بودند؟
  کربلا
  آیا فرشتگان و جنیان در کربلا به کمک حضرت امام حسین (ع) آمدند؟
  آیا امام حسین با علم به شهادت به کربلا رفت؟
  پاسخ به ابهامات و شبهاتی پیرامون واقعه کربلا و عاشورا
Heart حر بن یزید ریاحی و شهادت در کربلا
  درباره امام حسین (ع) و واقعه ی کربلا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان