امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهترین و بدترین آدمها...

(23-03-2015، 17:38)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: کوروش از امام حسین الگو گرفته؟!!!!  لطفا منطقی صحبت کنید ،
والا بعید نیست شما چند وقت دیگه همینو بگید... =))) ... دوست عزیز! لطفا بحث رو به حاشیه نکشونید ... بنده هنوز اونقدر بی منطق نشدم که بخوام این مطالب رو به هم ربط بدم...
جوری از الگوبرداری حرف میزنید که انگار قیام علیه ظلم فقط برای امام حسین بوده و بقیه فقط دارن الگو برداری میکنن .-. نه نبوده اما اگه الان تو دنیا بگی اسوه ازادگی کیه ؟ فکر می کنی میگن گاندی یا کوروش یا امام حسین علیه السلام؟

نقل قول: کتاب خواستید بهتون معرفی کردم که برید ببینید...  نه اینکه مطلب رو کش بدید بنده میگم اصل قیام تکرار میکنم اصل قیام الگو برداری بوده ، نه نوع قیام... 

اون کتبیم که معرفی کردید نوشته کریشنا کری پالانی نه گاندی .-.
تا اونجایی که من میدونم گاندی کتابی از خودش نداره ... کتاب ساتیا و من هم کتابی دیگری است که عقاید گاندی در اون بیان شده ... چجوری میگید برای گاندی کتابی نیست ؟
اون کتابو دانلود کردم ولی فعلا بدلیل مشغله زیاد فرصت خوندن کاملشو ندارم
اگه صفحه خاصی از اون کتاب مد نظرته بگو تا بهش رجوع کنم...

شما میفرمایید اصل قیااام بر پایه مبارزه با ظلم بوده و الگو برداری بوده ...
من میگم مگه هر کی برپایه ظلم قیام کرده(که در باره گاندی اصلا قیامی در کار نبوده) مگه از امام حسین الگو برداری کرده .-. خب شما اول تعریفت رو از قیام بگو تا بنده بگم متاسفانه ما سر اصطلاحات با هم درگیر هستیم و برا همین حرف هم رو نمی فهمیم ...
بعدشم بررسی کردم بهت نشون دادم حرکتی رو که گاندی برای استقلال هند آغاز کرد از اساس با قیام امام حسین تفاوت داره .-. اساس حرکت هر دو بر پایه نابود کردن ظلم بوده که خود گاندی اعتراف می کنه الگو برداری من از حسین بن علی علیه السلام بوده ... نوع جنبشش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... داره اصل قیام و حرکت رو میگه ...
این شمایید که درجواب چیزی نداشتید و فقط داریدبحثو کش میدید!!! Exclamation Exclamation

نقل قول: اگه بخواد از سخنی سوءاستفاده بشه،  جلوتر میگیرم...  شما خودتون در خط آخر جوابتان رو دادید اما چرا در ابتدا همین مطلب رو بیان نکردید. 

من مطلبو به عینه نقل کردم بدون دخل و تصرف
هیچگونه عقیده شخصیمم واردش نکردم(پست اول مشخصه)،دلیلیم نداره چیزی در توضیح حرف گاندی بیان کنم
قضاوت با خواننده مطلبه که چ برداشتی از جمله میکنه!! تو پست قبلمم فقط ی احتمال رو بررسی کردم...
ولی این شمایید که از ی جمله گاندی دارید سوء استفاده میکنید و چیزهای بی ربط رو به هم ربط میدید...
گاندی گفته ملت هند باید از امام حسین الگو بگیرن(اصلانم نگفته در چ زمینه ای)
ی حرف کاملا کلی...
بعد شما از این استفاده کردید گفتید اصل قیام گاندی از قیام امام حسین الگو برداری شده
اونم به گفته خودش .-.!!!
گاندی کی این حرفو زده .-.
چطور از اون جمله گاندی همچین برداشتی کردید؟؟؟

نه دیگه نشد اینجا شما خودتم خوب می دونی که چیکار کردی ... الان برای ثابت می کنم که بی دلیل نبوده این پست شما ...
پست اول شما با تیتری که زدید چی رو می خواد بگه اینکه کسایی که امر به معروف می کنند بدن و اونایی که سرشون به کار خودشونه خوبن ... بنده در ابتدا برداشتم همین بود که فقط برای عده ای ولو در محدوده خودش گفته اما موقعی که شما در ادامه خودتون دلیلی بر این حرف اوردید با خودم مطمئن شدم که چه دلیلی داره شما دلیل مطلب رو اول نیاوردید ؟ یعنی خودتون حرف گاندی رو تفسیر کردید در پست های بعدی تون اما در همون ابتدا این تفسیر رو نیاوردید ؟ این دلیلش چیه ؟
از طرفی پست رو زمانی زدید که به شدت در این انجمن علیه امر به معروف ( که از نظر بنده اینها اصلا امر به معروف نیست ) جو ایجاد شده و همه مخالفن که چرا می خواید ما رو ارشاد کنید ؟ در صورتیکه پست های بنده در جهت تقویت دیگران و احیانا بیداری اون کسانی است که دوست دارن بیدار بشن ... حالا توضیح بدید که دلیلتون از این پست چی بوده ؟
ازادی + امادگی, حیا + فضای مجازی, چادر + عفت, عقل + دل و در یک کلام : ازادگی را با حیا و امادگی را با فضای مجازی و چادر رو با دل و عفت رو با عقل حفظ کن

بهترین و بدترین آدمها... 3

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
آگهی
اینقدر بدم میاد از آدمایی که میخوان اسلامو به بقیه تحمیل کنن..!***
پاسخ
(23-03-2015، 18:17)Hitchcock نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کسایی که میخوان کار بزرگ گاندی رو با یه نقل قول و یه جمله مصادره به مذهب کنن یه مرور کوتاه کنن کاری که این دو شخصیت تاریخی کردن بعد درباره شباهت ها حرف بزنن
اولا گاندی اول تو آفریقای جنوبی علیه بعضی تبعیض های آپارتایدی مبارزه کرد. جنس اون مبارزه هم شبیه همون چیزی بود که بعدها تو هند اتفاق افتاد. سخنرانی و راهپیمایی آرام و مدنی ...
بعد به کشورش برمیگرده و علیه استعمار بریتانیا مبارزه میکنه. با اینکه گروه هایی قبل از گاندی مبارزه میکردن که مشی جنگ طلبانه داشتن گاندی به هیچ وجه زیر بار نمیره و مردم رو به خودش و روشش جذب میکنه. 
اما امام حسین با دعوت مردم عراق برای سرنگونی یزید اقدام میکنه. یعنی مردم رو ترغیب نمیکنه بلکه مردم ترغیبش میکنن. یعنی اگه دعوت نامه ای نبود قیامی هم در کار نبود. حتی تو کربلا هم بنابر روایات مورد تایید شما میگه من به دعوت شما اومدم اگه دعوتتون رو پس گرفتید راه رو باز کنید که برم. یعنی اگه راه باز میشد مبارزه با ظلمی هم در کار نبود (نهایتش همون بیعت نکردن بود)
این دو تا روش چه شباهتی دارن؟

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خب ... توی این پست بنده متوجه شدم اصلا هیچکس حرفم رو نفهمیده ... مطمئنم
خلاصش می کنم ... گاندی به قول شما بر اساس صلح حرکت کرده ... امام حسین علیه السلام بر اساس مبارزه با طاغوت ... هر دو علیه ظلم بلند شدند ... خب حالا این وسط ما جمله ای داریم که میگه اقای گاندی گفته الگوی من امام حسین مسلمانان است ... خب حالا سوال اینجاس محرک این اقا در این حرکت بر ضد استعمارگران که به قول شما کاملا به دور از خشونت بوده چه کسی بوده ؟
در رابطه با گفته هاتون ... کی گفته امام حسین علیه السلام با دعوت مردم عراق بر سرنگونی یزید اقدام می کنه ... امام حسین علیه السلام وقتی می بینه جانشینی پیامبر بازیچه دست فاسقی مثل یزید شده تصمیم می گیره برای احیای دین جدش و امر به معروف و نهی از منکر قیام کنه و در این راه مردم کوفه نیز به حضرت نامه می نویسند و حضرت دعوت اونها رو پاسخ میده که نامردی می کنند ... کی گفته اگه دعوت نامه نبود قیامی در کار نبود ؟ امام حسین علیه السلام وقتی دیدند که اصل دین در خطره پرچم مبارزه رو برافراشتند و از بیعت با خلیفه فاسق زمان خودشون در مدینه سرباز زدند و سپس به مکه رفتند ... از اونجا به سمت کوفه رفتند یعنی چی ؟ یعنی قبل از فرستادن نامه از سوی کوفیان حضرت پایه های مبارزه علیه جور رو برنامه ریزی کردن پس ربطی به این نداره که اگر امام حسین علیه السلام می دونستند ( که قطعا می دونستند همه این وقایع رو ) قیام نمی کردند ... ارتباط این دو قیام رو هم گفتم . الگو گیری گاندی از طاغوت ستیزی و مبارزه با جور امام حسین علیه السلام بوده ...
ازادی + امادگی, حیا + فضای مجازی, چادر + عفت, عقل + دل و در یک کلام : ازادگی را با حیا و امادگی را با فضای مجازی و چادر رو با دل و عفت رو با عقل حفظ کن

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
ایرانی اسلامی جان نپیچون مارو داداش گلم!!!
دیگه بعد اینهمه بحث انقدر حالبمونه که بفهمیم طرف داره از جواب دادن طفره میره یا بدنبال جوابه...

نقل قول: اساس حرکت هر دو بر پایه نابود کردن ظلم بوده که خود گاندی اعتراف می کنه الگو برداری من از حسین بن علی علیه السلام بوده ... نوع جنبشش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... داره اصل قیام و حرکت رو میگه ...

نقل قول: گاندی گفته ملت هند باید از امام حسین الگو بگیرن(اصلانم نگفته در چ زمینه ای)
ی حرف کاملا کلی...
بعد شما از این استفاده کردید گفتید اصل قیام گاندی از قیام امام حسین الگو برداری شده
اونم به گفته خودش .-.!!!

نقل قول: کتاب ساتیا و من هم کتابی دیگری است که عقاید گاندی در اون بیان شده ... چجوری میگید برای گاندی کتابی نیست ؟
شما گفتی این کتاب از خود گاندیه!!!! کتاب خود گاندیه یعنی نوشته گاندیه!!!
شما نگفتی تو این کتاب عقاید گاندی نوشته شده .-.
اوکی بحثی نیست...
بگو کدوم قسمت کتاب مد نظرته!یعنی کدوم صفحه کتاب اشاره کرده گاندی اصل حرکتشو از امام حسین الگوبرداری کرده
چون همونطور که گفتم من فرصت کافی برا مطالعه کل کتابو ندارم
تو احتمالا باید خونده باشیش که ارجاع داد منو بهش... بگو دقیقا کدوم صفحه مد نظرته

نقل قول: جمله ای داریم که میگه اقای گاندی گفته الگوی من امام حسین مسلمانان است ...

نقل قول: مهاتما گاندی ( رهبر استقلال هند ) :
من زندگی امام حسین ، آن شهید بزرگ اسلام را بدقت خوانده ام و توجه کافی به صفحات کربلا نموده ام و بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد ، بایستی از سرمشق امام حسین ع پیروی کند .
Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط ایرانی اسلامی
(23-03-2015، 23:18)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ایرانی اسلامی جان نپیچون مارو داداش گلم!!! بلد نباشم میگم نیستم ... دلیلی برای پیچوندن نمیبینم
دیگه بعد اینهمه بحث انقدر حالبمونه که بفهمیم طرف داره از جواب دادن طفره میره یا بدنبال جوابه... شما انیشتن ما هیچی Exclamation

نقل قول: اساس حرکت هر دو بر پایه نابود کردن ظلم بوده که خود گاندی اعتراف می کنه الگو برداری من از حسین بن علی علیه السلام بوده ... نوع جنبشش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... نوع جنبش رو نمی گه ... داره اصل قیام و حرکت رو میگه ...

نقل قول: گاندی گفته ملت هند باید از امام حسین الگو بگیرن(اصلانم نگفته در چ زمینه ای)
ی حرف کاملا کلی...
اونم به گفته خودش .-.!!!

نقل قول: کتاب ساتیا و من هم کتابی دیگری است که عقاید گاندی در اون بیان شده ... چجوری میگید برای گاندی کتابی نیست ؟
شما گفتی این کتاب از خود گاندیه!!!! کتاب خود گاندیه یعنی نوشته گاندیه!!! شاید منظورم رو نتونستم درست برسونم ... به هر صورت ... بنده هم نخوندم اما مسلما اگر برداشتی شده باشه باید از همین کتاب ها باشه ...
شما نگفتی تو این کتاب عقاید گاندی نوشته شده .-.
اوکی بحثی نیست...
بگو کدوم قسمت کتاب مد نظرته!یعنی کدوم صفحه کتاب اشاره کرده گاندی اصل حرکتشو از امام حسین الگوبرداری کرده
چون همونطور که گفتم من فرصت کافی برا مطالعه کل کتابو ندارم
تو احتمالا باید خونده باشیش که ارجاع داد منو بهش... بگو دقیقا کدوم صفحه مد نظرته

نقل قول: جمله ای داریم که میگه اقای گاندی گفته الگوی من امام حسین مسلمانان است ...

نقل قول: مهاتما گاندی ( رهبر استقلال هند ) :
من زندگی امام حسین ، آن شهید بزرگ اسلام را بدقت خوانده ام و توجه کافی به صفحات کربلا نموده ام و بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد ، بایستی از سرمشق امام حسین ع پیروی کند .
Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes
خوبه خود شما جمله رو گذاشتی بعد باز بحث داری ... حالا مضمونش متفاوته اما اصل رو می رسونه

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
نقل قول: خوبه خود شما جمله رو گذاشتی بعد باز بحث داری ... حالا مضمونش متفاوته اما اصل رو می رسونه

مضمونش فرق داره اما اصل رو میرسونه .-.!!!!!!!!!!
داداش گل داری کل جنبش گاندی رو با استفاده ار این دوتا جمله و یکم بازی با کلمات قبضه میکنی!!!!
از کجای این حرف گاندی برداشت کردی همچین چیزیو!!!
اصل این حرف گاندی چ ربطی به شیوه مبارزه خودش داره!!!
اگه اینطوری که تو میگی هست میگفت من الگوم امام حسین بود! چرا نگفت؟؟؟؟؟؟
اصلا اینا چ ربطی به موضوع تاپیک داره
اگه گاندی انقدر به امام حسین ایمان داشت که چون امام حسین امیر به معروف میکرد  پس اونم نباید حرفی علیه ش بزنه چرا اصلا مسلمون نشد؟؟؟ چرا بودایی موند؟؟؟
The music feels better

پاسخ
آگهی
(23-03-2015، 23:47)saeedrajabzade نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: خوبه خود شما جمله رو گذاشتی بعد باز بحث داری ... حالا مضمونش متفاوته اما اصل رو می رسونه

مضمونش فرق داره اما اصل رو میرسونه .-.!!!!!!!!!!
داداش گل داری کل جنبش گاندی رو با استفاده ار این دوتا جمله و یکم بازی با کلمات قبضه میکنی!!!! بنده اصلا کاری با این جنبش ندارم ... شما می خوای با این تاپیک به این نتیجه برسونی که طبق نظر اقای گاندی ما نباید امر به معروف کنیم که خوش بختانه خودت در پست هات جواب خودت رو دادی که این رو برای همه نگفتی و ...
از کجای این حرف گاندی برداشت کردی همچین چیزیو!!! ضمنا جدای از این جمله جمله ای که مربوط به همون الگوگیری هست رو داره که شما اگر اون لینکی که برات گذاشتم رو بخونی متوجه میشی
اصل این حرف گاندی چ ربطی به شیوه مبارزه خودش داره!!!
اگه اینطوری که تو میگی هست میگفت من الگوم امام حسین بود! چرا نگفت؟؟؟؟؟؟ دوست عزیز! در طول تاریخ ما افرادی داریم که حق رو دیدن اما نیومدن با اینکه خودشون ازش تعریف هم کردن به عنوان مثال شما نظر مستشرقین رو درباره قران بخون ببین چی گفتن اما مسلمون نشدن ؟ خب این چه دلیلی داره ؟ الله اعلم
اصلا اینا چ ربطی به موضوع تاپیک داره  بی ربطه
اگه گاندی انقدر به امام حسین ایمان داشت که چون امام حسین امیر به معروف میکرد  پس اونم نباید حرفی علیه ش بزنه چرا اصلا مسلمون نشد؟؟؟ چرا بودایی موند؟؟؟ گفتم که گاهی ادم حق رو می بینه اما نمی دونم چرا سمتش نمی ره در رابطه با ایشون هم بنده نه می خواستم انقدر کشش پیدا کنه نه چیز دیگه ... ولی به هیچ عنوان اجازه نمی دم که با مهمترین مسائل دینی اسلام به این روش جواب داده بشه حالا می خواد گاندی باشه می خواد یک ادم ساده باشه ... موفق باشید

I LOVE MOHAMMAD
I HATE TEROORISM
پاسخ
خب فک کنم بحث تموم شده ست...
دو طرف حرفامونو زدیم دلیل هامونم آوردیم...
قضاوت با اونایی که میخونن مطالبو

ولی اینجا باید ی چیزی رو روشن کنم تا سوءتفاهم نشه:

نقل قول: شما می خوای با این تاپیک به این نتیجه برسونی که طبق نظر اقای گاندی ما نباید امر به معروف کنیم که خوش بختانه خودت در پست هات جواب خودت رو دادی که این رو برای همه نگفتی و ...

آقای همه چیز دان .-.
اگه قرار بود من به این نتیجه برسم همون پست اول میگفتم...
نظر من در باره امر به معروف و پست اول اینه:
نقل قول: اگه امر به معروف به معنی تبلیغ باشه کار خیلی پسندیده ایه و همجام رایجه
به این صورت که تو میای یه کار خوب رو تبلیغ میکنی مردمو دعوت میکنی 
یسری میپذیرن یسری باهاش مخالفن و ازش انتقاد میکنن... ولی تصمیم نهایی رو هر شخص خودش میگیره و هیچ اجباری در کار نیست
ولی گاهی بزور یا تمسخر یا ارعاب و سرزش و... عقایدتو میکنی تو حلق دیگران هرکسیم قبول نداشت پس ادم نیست و بی لیاقته وفلان این نوع امر به معروف واقعا پذیرفتنی نیست
فکر میکنم منظور گاندیم همین امر به معروفه 
چیزی که درباره مسئله حجاب تو سطح خیابونای ایران از نیروی انتظامی میبینیم...

ولی اینو تو پست اول نیاوردم چون نمیخوام مثل همفکرای شما برداشت و عقاید خودمو مثل مسواک تو حلق خواننده ها کنم..
هر کس آزاده هرجور دوست داره برداشت کنه... چون گاندیم به صراحت مشخص نکرده...
قرار نیست مثل شما از یه جمله ش همه چیزو به نفع خودم مصادره کنم... یعد بگم مضمونش فرق داره اما اصل رو میرسونه =)))
امر به معروف اونطوری که هفکرای شما رایجش کردن رو به هیچوجه قبول ندارم...
چون اول از در دوستی وارد میشید بعد که طرف حرفاتونو قبول نکرد شروع میکنید به تهمت زدن و... ، در مرحله آخر حتی از اجبار و زور استفاده میکنید...
نمونه ش رو تو جمله اخر از نقل و قول حرفام براتون مثال زدم

حالا میرسیم به علت زدن تاپیک...
علتش بعضی از تاپیکای این انجمنه که بعضی از دوستان میزن و تو افرادی که روش زندگیشون با اونا فرق داره رو مورد سرزنش و گاهی توهین قرار میدن
و با ابزارقرار دادن ارزش ها (مثل شیهدان و...) سعی میکنن خط فکری خودشونو به بقیه القا کنن...

امیدوارم مسئله براتون روشن شده باشه و لازم به توضیح اضافه در این رابطه نباشه...
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط sevda0
بزن باران که دین را دام کردند
شکار خلق و صید خام کردند
بزن باران خدا بازیچه ای شد
که با آن کسب ننگ و نام کردند

پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم  ورحمه الله و برکاته

سلامی مجدد ... بنده هم حرفام رو زدم و دیگه نیازی نمی بینم ادامه بدم فقط حرف اخر رو بزنم : هیچ کس حق نداره ازادی کسی رو در انتخاب عقیده ازش بگیره چرا که این اصلا بی معنیه ... اختیار وقتی گرفته بشه و به زور ایمان بیارن بی معنیه ... بنده هم هیچ وقت سعی نکردم عقایدم رو تحمیل کنم ... هر موقع پستی زدم به این معنی نیست که می خوام عقیده اسلام رو به کسی بقبولونم ... از این به بعد هم چنان خواهد بود انشاالله اما اگر کسی سعی در خراب کردن چهره اسلام و مسلمانان داشته باشه باهاش برخورد میکنم ...
هیچ اجباری در دین نیست و راه از بیراهه به خوبی مشخص است ... والسلام
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade ، ᵖᵃʳᶰᶤᵃᶰ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بدترین مردم در نزد خداوند چه کسانی هستند؟
  ویژگی بهترین مردم از دیدگاه قرآن کریم چیست؟
  حالتهای مختلف «خوابیدن و استراحت کردن» و بهترین حالت و بدترین حالت
  بدترین مخلوق نزد حضرت موسی
  بهترین روش دنیا برای ترک استمنا * پست ثابت *
  بهترین آیه و سخت‌ترین آیه قرآن
  از نظر اسلام بهترین زمان برای بچه دار شدن چه روز و چه ساعتی است؟
  بهترین وقت برای استغفار گفتن
  بهترین فرصت برای یک سرمایه گذاری سود آور !
  بهترین هدیه خداوند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان