امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 4.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[حجــــآب]

(24-12-2015، 15:34)♪neGar♪ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

واقعا بعضی جاها حجاب لازمه 
منم خیلی دوس دارم چادر سر کنم ولی حیف ک چادرا همه مشکی ان و از مشکی خوشم نمیاد

قشنگ بود سپاس...

صرفا جهتـ اطلاع ((:

چادرهـای رنگی .. اما با رنگـای تیره مثه بنفش خیلی تیره ، قهوه ای سوخته ، نوکـ مدادی و .. داریمـ ..

شُـما اگه از مشکی بَدتـ میاد میتونی ازونـا استفادهـ کُنی ((:

درضمن .. باز اگـه میگُفتی سختمـه واسه همین سر نمیکُنمـ با عقل جور در میومـد ..

ولی اینکه میگی [ خیـــلی ] دوسـ دارم سَرَم کُنـمـ ولی مشکی دوس ندارمـ .. یکمـ خندهـ دارهـ میدونی (: ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Unknown
[حجــــآب] 4
پاسخ
 سپاس شده توسط +K!nd~G!Яl+ ، # αпGεʟ ، Faust ، MS.angel ، mr.destiny ، ρυяρℓє_ѕку
آگهی
بله همین چادر را میگویم....

دست و پا گیر است...
اصلا نمیگذارد....
نمیگذارد آزاد باشم...
از وقتی چادر سرم میکنم هرگز نتوانستم به راحتی قبل قهقهه هایی را که شبیه شیطانم میکرد بزنم...
دست و پای هوس هایم را خیلی بست.
محدودم میکند...نمیگذارد از خدا دور شوم.
هر وقت میخواهند دستم را بگیرند که از فاطمه(س) جدایم کند به دست و پایم می پیچد...
از وقتی این پارچه سیاه را روی سرم انداختم شیطان ها عزادار شدند...
نه نمیشود...
تا وقتی این پارچه سیاه روی سرم هست نمیتوانم به زینب(س) پشت کنم...

بله همین چادر را میگویم....

دست و پا گیر است...
اصلا نمیگذارد....
نمیگذارد آزاد باشم...
از وقتی چادر سرم میکنم هرگز نتوانستم به راحتی قبل قهقهه هایی را که شبیه شیطانم میکرد بزنم...
دست و پای هوس هایم را خیلی بست.
محدودم میکند...نمیگذارد از خدا دور شوم.
هر وقت میخواهند دستم را بگیرند که از فاطمه(س) جدایم کند به دست و پایم می پیچد...
از وقتی این پارچه سیاه را روی سرم انداختم شیطان ها عزادار شدند...
نه نمیشود...
تا وقتی این پارچه سیاه روی سرم هست نمیتوانم به زینب(س) پشت کنم...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[حجــــآب] 4
پاسخ
 سپاس شده توسط +K!nd~G!Яl+ ، MS.angel ، mr.destiny ، Cute+Girl
من خودم مانتویی ام همیشه ساده ام ساده نه به این معنی که کثیف یا بی کلاس باشم همیشه مانتوهام شیک و مارک داره بهترین شلوار بهترین و گرونترین روسری رنگ های شاد ولی ساده از دخترایی که ساپورت میپوشن بیزارم از دخترایی که خودشون رو شبیه دلقک درست میکنن و ارزش خودشون رو پایین میارن نه با دین کار دارم نه خدا نه رژیم هیچی فقط میگم ارزش خودمون رو پایین نیاریم بی حجابی ازادی زن نیست ازادی مرد ه که راحت میتونه از زیبایی زنا لذت ببره بدون هیچ تلاشی برای به دست اوردنشون
زن عشق مي كارد و كينه درو مي كند...

ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر...

مي تواند تنها يك همسر داشته باشد

و تو مختار به داشتن چهار همسرهستي ....

براي ازدواجش ــ در هر سني ـ اجازه ولي لازم است

و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار ميتواني ازدواج كني ...

در محبسي به نام بكارت زنداني است و تو ...

او كتك مي خورد و تو محاكمه نمي شوي ...

او مي زايد و تو براي فرزندش نام انتخاب مي كني....

او درد مي كشد و تو نگراني كه كودك دختر نباشد ....

او بي خوابي مي كشد و تو خواب حوريان بهشتي را مي بيني ....

او مادر مي شود و همه جا مي پرسند نام پدر ...

و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛

پیر می شود و میمیرد...

و قرن هاست که او؛ عشق می کارد و کینه درو می کند

چرا که در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت،

زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و در قدم های لرزان مردش؛

گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع قلب مرد؛

سینه ای را به یاد می اورد که تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می کند...

و اینها همه کینه است که کاشته می شود در قلب مالامال از درد...!

و این رنج است
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، ૭૦૦ძ ૭ɿՐՆ ، علی (MT) ، Cute+Girl
[حجــــآب] 4
[حجــــآب] 4
پاسخ
 سپاس شده توسط MS.angel ، mr.destiny ، Cute+Girl ، Thyme ، L²evi
[حجــــآب] 4
با اینکه دخترم و وجودم سرشار از احساس لطیف است؛
با اینکه دخترم ومهمترین نقشم آرامش بخشی است؛
اما نمیخواهم اوج آرزویم دوچرخه سواری درخیابان باشد!
نمیگذارم مرا"شی"ببینند
گیسو رها کردن در باد را نمیخواهم.

من یک دخترم، لطیف
اما مبارز!
مبارز در راه ارزشهایم ..

[حجــــآب] 4

[حجــــآب] 4

خواهرم
میدانی شیرینی چادر در چیست؟!
اینکه تو لباس سربازی حجت ابن الحسن را بر تن میکنی ...
این که مولا با دیدنت لبخند رضایت بر لب هایش می آید ...
و تو دو گوهر گرانبهای خویش را که حیا و عفتت میباشد را حفظ میکنی ...
با همین چادر ساده مشکی ...

[حجــــآب] 4

دختر دار که شدم...
اسمشو میذارم "فاطمه زهرا"
جوراب شلواری سفید و...
دامن کوتاه پلیسه قرمز رنگ واسش میگیرم..
گل سر قرمز خرگوشی واسش میخرم...
تا مامانی اون یه ذره موهاشو باهاش ببنده...
بعد نیگاش میکنم و هی قربون صدقش میرم...
.
دختر دار که شدم...
واسش لاکای رنگی میخرم ...
تا مامانی بزنه به اون ناخونای کوچولوش...
اونم ذوقمرگ شه و با جیغ بیاد نشون باباییش بده ..

دختر دار که شدم...
واسش یه چادر نماز کوچولوی گل گلی میخرم و...
یادش میدم صدا اذانو که شنید...
خوشکل کنه بیاد پیشم...
تا با هم بریم با خدا حرف بزنیم...!
.
دختر دار که شدم...
یادش میدم...
زیباییش اونقده با ارزش و خاصه که...
نباید راحت نشون هر کسی بده...
براش میگم...
مامان واسه چی حجاب میکنه و چرا باید حجاب کنه...
.
دختر دار که شدم...
وقتی غم اومد تو دل کوچولوش...
توکل و توسلو یادش میدم ...
وقتی از کارای دوستاش واسم گفت...
خوشیای حلالو یادش میدم...
لذت بندگی و انتخاب درستو یادش میدم...
وقت خواب تو گوشش زمزمه میکنم...
اِنَّا اعطیناک الکوثر
پاسخ
 سپاس شده توسط omidkaqaz ، MS.angel ، mr.destiny ، Cute+Girl ، Thyme ، -samira-
بچه ها یه سوالی شما میتونید یه ایه از قران بگید که نشون بده خوانندگی برای خانم ها حرامه حدیث بلدم برا یه نفر میخوام که اعتقاد داره خوانندگی ربطی به حجاب نداره ی چیزی تو مایه های ارمیا ی اکادمی گوگوش میگه تو قران ایه ایی نیست منم گشتم البته خوب نه فقط یه ایه پیدا کردم که اونم مخاطبش زنان پیامبر بود .نمیدونم چه جوری قانعش کنم شایدم واقعا خوانندگی مشکلی نداشته باشه میشه کمک کنید؟ Heart
زن عشق مي كارد و كينه درو مي كند...

ديه اش نصف ديه توست و مجازات زنايش با تو برابر...

مي تواند تنها يك همسر داشته باشد

و تو مختار به داشتن چهار همسرهستي ....

براي ازدواجش ــ در هر سني ـ اجازه ولي لازم است

و تو هر زماني بخواهي به لطف قانونگذار ميتواني ازدواج كني ...

در محبسي به نام بكارت زنداني است و تو ...

او كتك مي خورد و تو محاكمه نمي شوي ...

او مي زايد و تو براي فرزندش نام انتخاب مي كني....

او درد مي كشد و تو نگراني كه كودك دختر نباشد ....

او بي خوابي مي كشد و تو خواب حوريان بهشتي را مي بيني ....

او مادر مي شود و همه جا مي پرسند نام پدر ...

و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛

پیر می شود و میمیرد...

و قرن هاست که او؛ عشق می کارد و کینه درو می کند

چرا که در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت،

زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و در قدم های لرزان مردش؛

گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع قلب مرد؛

سینه ای را به یاد می اورد که تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می کند...

و اینها همه کینه است که کاشته می شود در قلب مالامال از درد...!

و این رنج است
پاسخ
آگهی
(20-01-2016، 19:10)ماری انتوانت نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بچه ها یه سوالی شما میتونید یه ایه از قران بگید که نشون بده خوانندگی برای خانم ها حرامه حدیث بلدم برا یه نفر میخوام که اعتقاد داره خوانندگی ربطی به حجاب نداره ی چیزی تو مایه های ارمیا ی اکادمی گوگوش میگه تو قران ایه ایی نیست منم گشتم البته خوب نه فقط یه ایه پیدا کردم که اونم مخاطبش زنان پیامبر بود .نمیدونم چه جوری قانعش کنم شایدم واقعا خوانندگی مشکلی نداشته باشه میشه کمک کنید؟ Heart

جاش اینجا نبود ولی امیدوارم کمکتون کنه ...

بسم الله

چند حدیث:
*-  همانا خداوند تعالی مرا راهنما و رحمت برای جهانیان قرار داده و مرا امر کرده که مزمارها و معزفه‌ها و تارها و بت ها و اعمال جاهلیت را از بین ببرم، بدرستی که معامله و تجارت و خرید و فروش آلات موسیقی حرام است. (مستدرک الوسائل، ج13، ص219) (مستدرک، ج2، ص 458)
*- از عبدالله بن عباس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت شده که فرمودند:برخی از اقوام هستند که قرآن را برای غیر خدا فرا میگیرند و از آن به عنوان وسیله ای از آلات موسیقی استفاده میکنندو با قرآن غنا میکنند، تا اینکه فرمودند این اقوام طبل و آلات موسیقی را نیکو میشمارند امر به معروف و نهی از منکر را زشت میدانند. سپس فرمودند: اینان در ملکوت آسمانها پلیدهای نجس خوانده می شوند. (وسائل الشیعه، ج12، ص230، ح27) (تفسیر قمی، ص427)
*- پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله:  «خمسه لا ينظر الله اليهم يوم القيمه - الي ان قال: والمغني» (جامع احاديث، ج 22، ص 233)
یعنی: خداوند در قيامت به پنج طايفه نظر (رحمت) نمي‌کند و يکی از آنان مغنی (آواز خوان) است.
*- از امام صادق علیه السلام درباره قول زور(که در آیه 30 سوره مبارکه حج آمده) سؤال شد، فرمودند:غناء همان قول زور و سخن باطل است... شما را از نواختن آلات موسیقی همچون صنج ها برحذر میدارم، همانا شیطان با کسیکه آنرا بنوازد به سرعت همراه میشود ملائکه از او فرار میکنند و نفرت دارند. هرکه در خانه اش چهل روز طنبور (سه تار) باشد غضب الهی را بسوی خود جلب کرده است. (من لایحضره الفقیه، ج4، ص46، ح6)
*- امام صادق علیه‌السلام: «الْمُغَنِّيَةُ مَلْعُونَةٌ مَلْعُونٌ مَنْ أَكَلَ كَسْبَهَا» یعنی: «زن خواننده و کسی که از کسب او بخورد، ملعون و مطرود از رحمت خداست» (وسائل الشيعه، ج 17، ابواب ما يکتسب به، باب 15، ص 121)
«المنجّم ملعون، و الکاهن ملعون، والساحر ملعون، و المغنيه ملعونه، و من آواها و اکل کسبها ملعون، و قال (ع): المنجم کالکاهن، و الکاهن کالساحر، و الساحر کالکافر، و الکافر في النار؛» (امع احاديث شيعه، ج 22، ص 241)
*- یعنی: منجّم ملعون است، کاهن ملعون است، ساحر ملعون است و زن خواننده ملعون است و هم چنين کسی که او را منزل دهد و از کسب و درآمد او مصرف کند ملعون است. و فرمود: منجم مثل کاهن، کاهن مانند ساحر، ساحر مثل کافر و کافر در آتش دوزخ است
خب، حالا این چند روایت را بشنوند چه می‌شود؟ حرف‌شان را پس می‌گیرند یا توجیه می‌کنند؟
الف نظم منطقی در یک جامعه وقتی حاکم می‌شود که اولاً هر کسی در حوزه‌ی مأموریت و مسئولیت خود کار کند و ثانیاً طبق فرموده خداوند متعال در قرآن کریم، هیچ کس در مسائلی که به آن علم ندارد، وارد نشود و همین‌طوری اظهار نظر نکند، چه رسد به این که با قطعیت بگوید و در نتیجه دستورالعمل نیز صادر کند که باید مجوز صادر بشود.
«وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولًا» (الإسراء، 36)
ترجمه: و چيزى را كه بدان علم ندارى دنبال مكن (بر آن ایستادگی مکن)، زيرا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش واقع خواهند شد.
ب به طور قطع گویندگان این قبیل سخنان، اساساً نه با اسلام و احکام اسلام آشنایی دارند و نه با موسیقی و خوانندگی و اصلاً نمی‌دانند آیا مطلقِ موسیقی حرام است یا موسیقی و خوانندگی نیز حلال و حرام دارد و مرز آنها کدام است؟ اگر از آنها بپرسند: فرق طرب و غنا، و سایر موسیقی‌ها و خوانندگی‌ها چیست؟ نمی‌دانند. اما اجتهاد نیز می‌کنند!
چند استفتاء:
*- دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی):
ج1و3) اگر صداى زن به‌صورت غنا باشد و یا گوش دادن به صداى او به قصد لذت و ریبه باشد و یا مفسده‏اى بر آن مترتّب گردد و یا همراه با موسیقى لهوى و حرام باشد، جایز نیست.
ج2) غنا یعنى ترجیع صدا به نحوى که مناسب با مجالس لهو باشد که از گناهان بوده و بر خواننده و شنونده حرام است.
*- دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
غنا حرام است ، و منظور از آن سخن باطلى است که با آوازى خوانده مى‏شود که مناسب مجالس لهو و لعب باشد . و همچنین جایز نیست با این گونه صدا قرآن و دعا و مانند آن را بخوانند‌، ـ و بنابر احتیاط واجب ـ سخنانى غیر از آنچه گفته شد نیز به این گونه صدا نخوانند . و همچنین گوش دادن به غنا حرام است و اجرت گرفتن بر آن نیز حرام است و ملک گیرنده نمى‏شود . و همچنین یاد گرفتن و یاد دادن آن نیز جایز نیست . و موسیقى یعنى نواختن آلات مخصوص موزیک نیز اگر به نحوى باشد که مناسب مجالس لهو و لعب است حرام است ، و غیر آن حرام نیست . و اجرت گرفتن بر نواختن موسیقىِ حرام ، نیز حرام است ، و ملک گیرنده نمى‏شود ، و تعلیم و تعلّم آن نیز حرام است .و شنیدن صدای زن با تهیج جنسی جایز نیست.
*- دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
بطور کلی همه آهنگ هایی که از آلات طرب باشد حرام است و غنا یعنی دور دادن صدا در گلو و خوانندگی زن به صورت غنا و شنیدن صدای او نیز حرام است.
*- سؤال: در باب صدای غنا منظور از مفسده چه نوع فسادی است؟ (مرجع: آیت الله خامنه‌ای)
پاسخ: منظور از مفسده در این گونه مجالس این است که انسان از یاد خدا غافل شده و همین غفلت، زمینه دوری انسان از خدا و اخلاق شده و ورود به فساد و فحشا، افتادن در گناه و معصیت و انحرافات جنسی و اخلاقی به دنبال خواهد داشت.

با توجه به اینکه جامعه ما بر اساس اصول اسلام شکل گرفته است، آیا به راستی خوانندگی زنان در دایره بندگی و ایمان می‌گنجد؟!

–> آیا قرآن آواز خواندن زن را حرام دانسته است؟
در خصوص حرمت آواز خواندن زن در قرآن آیه ای نیست، بلکه آیاتی که به طور کلی حرمت بعضی کارها را برای زنان بیان کرده مثل نگاه کردن، آشکار کردن زینت و… یا بعضی آیات که درباره حرمت اصل غنا و آواز خوانی حرام است، شامل آواز خواندن زن هم می شود که به چند آیه اشاره می کنیم:
1- «وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِن….»؛
و زینت و جمال خود را آشکار نسازند جز براى شوهران خود یا پدران یا پدران شوهر یا پسران خود …. بدون شک صدای زن مخصوصا با آواز و ناز، زینت او محسوب شده و در این آیه نهی شده از آشکار کردن آن برای نامحرمان.
2- «و من الناس من یشترى لهو الحدیث لیضلّ عن سبیل اللّه بغیر علم و یتخذها هزواً اولئک لهم عذاب مُهین»؛
گروهى از مردم، خریدار سخنان بیهوده اند، تا به نادانى، مردم را از راه گمراه کنند و قرآن را به مسخره مى گیرند. بهره اینان، عذابى است خوار کننده. در روایات صحیح، این آیه بر غنا و موسیقی تطبیق شده و وعده آتش، بر آن ها داده است.
 3- «والذین لایشهدون الزور واذا مروا باللغو مروا کراماً»؛
 مؤمنان واقعی آنان اند که به دروغ شهادت نمى دهند و چون بر ناپسندى بگذرند، به شتاب از آن دورى مى جویند. در روایت معتبر،”الزّور”به غنا و موسیقی تفسیر شده است.
 4- «والذین هم عن اللغو معرضون»؛
«آنان که از عمل (یا سخن) بیهوده اعراض مى کنند». در ذیل این آیه شریفه، روایتى از امام نقل شده که آن حضرت مى فرماید:«انه الغناء والملاهى»؛  «آن لغو، عبارت است از لهو و لعب».
5- «یَانِسَاءَ النَّبىِ‏ِّ لَسْتنُ‏َّ کَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَیْتنُ‏َّ فَلَا تخَْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِى فىِ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا»؛
اى همسران پیامبر، شما مانند هیچ یک از زنان [دیگر] نیستید، اگر سَرِ پروا دارید پس به ناز سخن مگویید تا آنکه در دلش بیمارى است طمع ورزد و گفتارى شایسته گویید. این آیه هر چند درباره زنان پیامبر(ص) است. اما توصیه ای که به آنها می کند شامل زنان دیگر نیز می شود، اینکه در گفتارشان با نامحرمان با نرمی سخن نگویند تا دیگران در آنها طمع کنند و مسلما نهی از آواز خوانی نیز از این آیه به دست می آید.

–> روایاتی که در خصوص حرمت شنیدن صدای زن خواننده وارد شده است، و بیع و شراء و کسب او را حرام دانسته چنین است:
1- مسعده ‌بن ‌زیاد می‌گوید:
«در خدمت ‌امام ‌ششم‌(ع) بودم ‌که ‌شخصی‌ گفت‌: در همسایگی ‌من ‌کسانی ‌هستند که ‌کنیزهای ‌آوازه ‌خوان ‌و موسیقیدان ‌دارند و گاه‌ و بی گاه‌ می‌خوانند و می‌نوازند. گاهی‌ که‌ برای ‌کاری ‌به ‌طرف‌ دیوار خانه ‌آنان ‌می‌روم‌، اندکی توقف ‌می‌کنم ‌تا آواز آن‌ها را بهتر و بیش تر بشنوم‌! حضرت ‌فرمود: دیگر این ‌کار را تکرار مکن‌».
2- «قَالَ سُئِلَ أَبُو الْحَسَنِ الرِّضَا (ع) عَنْ شِرَاءِ الْمُغَنِّیَهِ فَقَالَ قَدْ تَکُونُ لِلرَّجُلِ الْجَارِیَهُ تُلْهِیهِ وَ مَا ثَمَنُهَا إِلَّا ثَمَنُ کَلْبٍ وَ ثَمَنُ الْکَلْبِ سُحْتٌ وَ السُّحْتُ فِی النَّارِ»؛
حسن بن علی وشاء می گوید: از حضرت رضا (ع) سؤال شد: کنیز آوازه خوان را می شود خرید و فروش کرددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.  فرمود: مردی کنیزی دارد که او را با آواز خود مشغول می کند. پولی که از محل فروش او به دست می آید، مانند پولی است که از فروش سگ به دست می آید و حرام است.
3- «أَبَا عَبْدِ اللَّهِ (ع) یَقُولُ الْمُغَنِّیَهُ مَلْعُونَهٌ مَلْعُونٌ مَنْ أَکَلَ کَسْبَهَا»؛
امام صادق(ع) فرمودند زن آوازه خوان مورد لعن است و ملعون است کسی که درآمد او را بخورد. در این زمینه روایات دیگری است که در کتب فقهی و روایی موجود است و می توانید آنها را وسایل الشیعه ببیند.

بسیاری‌ از آوازهایی که بانوان در مجلسی می‌خوانند، عده‌ای‌ را در ارتکاب‌ گناه‌ بی‌اختیار می‌کند، این ‌نوع‌ آواز‌خوانی ‌حرام‌ است، پس این خوانندگی‌ که‌‌ اثر تضعیف‌ کننده‌ ایمان‌ و پروای‌ از گناه‌ را داشته‌ باشد، حرام‌ است‌، به همین منظور در ادامه نظر آیت‌الله سید علی خامنه‌ای و آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در خصوص خوانندگی زنان در ادامه می‌آید:

–> آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای
اگر صداى زن (چه به صورت تک خوانی و یا همخوانی با زنان و یا با مردان ) به صورت غنا نباشد و گوش دادن به صداى او هم به قصد لذت و ریبه نباشد و مفسده‏اى هم بر آن مترتّب نشود، اشکال ندارد، اگر مفسده داشته باشد و یا تحریک شهوت بکند، جایز نیست.
 آیا جایز است مردى غناى زن اجنبیه را به قصد لذت بردن از حلال خود گوش کند؟ آیا غناى زن براى شوهر و بر عکس جایز است؟ و آیا این گفته صحیح است که شارع مقدس غنا را به علت ملازمت آن با مجالس لهو و لعب و عدم انفکاک از آن دو حرام کرده و تحریم غنا ناشى از تحریم آن مجالس است؟
 گوش‌ دادن به غنا که عبارت است از ترجیع صدا به نحوى که طرب‏انگیز و مناسب با مجالس لهو و گناه باشددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، مطلقاً حرام است، حتّى غناى زن براى شوهرش و بالعکس و قصد لذت بردن از همسر، استماع غنا را مباح نمى‏کند و حرمت غنا و مانند آن، با تعبّد به شرع ثابت شده و از احکام ثابت فقه شیعه محسوب مى‏شود و دائر مدار ملاکات فرضى و آثار روانى و اجتماعى نمى‏باشد، بلکه تا زمانى که این عنوان حرام بر آن صدق کند، حکم آن حرمت و وجوب اجتناب به‌ طور مطلق است.

–> آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی
 شنیدن صدای آواز زن برای مرد نامحرم چه حکمی دارد؟
 حرام است.
آیا گوش دادن به موسیقی‌هایی که زنان می‌خوانند، ولی آرام هستند و مناسب مجالس فساد نیستند، هم اشکال دارد؟
 حرام است.
 خواندن سرود توسط زنان به صورت دست جمعی همراه با مردان اگر موجب مفسده نباشد، چه حکمى دارد؟
 اشکال دارد.
به نام خدا و با عرض سلام آیا گوش کردن به ترانه خوانده شده توسط خواننده زن چنانچه آن خواننده پیر باشد، جایز است و همچنین آیا مصافحه کردن با آنان ایرادی دارد؟
هر دو مورد حرام است.
 اجرای سرود توسط بانوان در مراسم اعیاد مذهبی چه حکمی دارد؟
 جایز نیست.
 آیا گوش دادن به صدای زن خارجی با موسیقی ملایم اشکال دارد؟
گوش دادن به آواز زن جایز نیست و اگر موسیقی مناسب مجالس لهو و فساد نباشد، جایز است.
 بسمه تعالی می‌خواستم بپرسم که در گروه‌های کُر که صدای زن و مرد با هم مخلوط است، آیا شنیدن آن حرام است؟
هر گاه صدا مناسب مجالس لهو و فساد نباشد مانعی ندارد.
گوش دادن به آواز زن نامحرم براى مرد در صورتى که اشعار مذهبى بخواند و موجب مفسده هم نباشد چه حکمى دارد؟
 اشکال دارد.
 آواز خواندن زن براى زنان و براى شوهرش چه به صورت غنا و چه بدون غنا چه حکمى دارد؟
 براى شوهرش و براى سایر زنان بدون غنا و بدون آهنگ‌هاى مناسب لهو و فساد اشکال ندارد.
 گفته مى‌شود: «گوش دادن به دو نوع از موسیقى شرعاً اشکال دارد: صداى زن و دیگرى آهنگ مطرب، یعنى آهنگى که انسان را از حالت طبیعى خارج مى‌سازد.
الف) در خصوص مورد اول: یعنى گوش دادن مرد به آواز زن مشکلى نیست، ولى آیا گوش دادن آواز زن براى زن هم حرام است؟
چنانچه آهنگ و صدا مناسب مجالس لهو و فساد باشد، براى زنان هم جایز نیست.
ب) در مورد دوم باید بگویم که هیچ گونه آهنگى نمى‌تواند مرا از حالت طبیعى خارج سازد، گوش دادن به نوار موسیقى، چه با کلام و چه بى‌کلام، چه غمگین و چه غیر غمگین، براى من چه حکمى دارد؟
 معیار، افراد و اشخاص نیستند، بلکه کلیه آهنگ‌هاى متناسب با مجالس لهو و فساد براى همه حرام است، خواه انسان را از حالت طبیعى بیرون ببرد یا نبرد.
نظر به ابهامات و پرسش‌هایى که در خصوص چگونگى مواجه افکار عمومى با موسیقى و آواز زنان مطرح است، سؤالات ذیل تقدیم حضور مى‌شود:
1ـ اجراى آواز بانوان به صورت تک‌خوانى و هم‌آوایى چه حکمى دارد؟
2ـ پرداختن زنان به موسیقى و آواز تا چه حد مجاز است؟
3ـ آواز بانوان به چه نحوى و در چه مکان‌هایى مجاز است؟
4ـ آیا پخش و انتشار موسیقى و آواز بانوان مجاز است؟
 کلیه آهنگ‌ها و صداهایى که مناسب مجالس لهو و فساد است، حرام و غیر آن جایز است و فرقى در این قسمت میان مرد و زن نیستدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، ولى خوانندگى نوع مباح براى زنان در صورتى جایز است که مجلس مخصوص به جنس خودشان باشد، خواه دسته جمعى بخوانند یا به تنهایى.
جوانان عزیز باید توجه داشته باشند که سیل تهاجم فرهنگى غرب نباید ما را مرعوب سازد و تصور کنیم ما باید خود و احکام دین خود را بر فرهنگ آن‌ها تطبیق دهیم؛ زیرا فرهنگ غرب گام به گام جوانان را به سوى ابتذال کامل پیش مى‌برد و آن‌ها را از درون تهى مى‌سازد و به این ترتیب هر گونه مانع را که بر سر راه مطامع آن‌هاست، بر مى‌دارد.

[حجــــآب] 4

مطمئن باش مردی که تو را دوست داشته باشد نسبت به تو غیرت دارد!!
شک نکن!
مردی که دوستت ندارد
,برایش فرق نمیکند...
چه بپوشی...
کجا بروی...
کی برگردی...
با کی باشی...
توی پیجت چه عکسی بگذاری یا پروفایلت چه عکسی باشد...
.
مردی که عاشق توست میخواهد همه چیزت....
زیبایی ات...
عاطفه و عشقت...
زنانگی ات...
پاکی و عفتت...
همه صرفا و منحصرا برای خودش باشد و بس نه هیچ کس دیگر!!
.
دوست ندارد با پخش عکسهایت تو را عمومی کند....
دوست ندارد اندام و چهره ات توجه مردان دیگر را جلب کند...
نمیخواهد چشم هرزه ای شکارت کند...
نمیخواهد وسیله ارضاء دیگران شوی...
نمیخواهد بیت المال باشی...
.
مردی که دائم میگوید هر جور راحتی بچرخ....
هر جا دوست داری برو...
هر عکسی از خودت دوست داری پخش کن...
هر مانتویی خواستی بپوش...
آرایش کن...
شیک برو بیرون.....
روشن فکر و مدرن نیست, بی غیرت است....
مرد نیست...نر است...عاشقت نیست...
فقط کنارت زندگی میکند...
.
این را من نمیگویم پیامبر خدا فرمود:
\"\"\"مردی که از بی حجابی زنش راضی است بی غیرت است و اگر دیگران بی غیرت خطابش کنند گناه نکرده اند!!!\"\"
. مرد بی غیرت,ناموسش

[حجــــآب] 4

دختر جان سایز حَیٰایَت چند ؟

خطاب به اونایی که غیرت حراج کردند .

دست خانم بزک کرده اش رو میگیرد و به کوچه و خیابان می آورد ...!
هنوز مانده ام که به نمایش گذاشتن زیبایی خانمش برای دیگران از خود گذشتگی است یا از خدا گذشتگی !
خطاب به همین معتقدها اعلام میکنیم :
اگر اقتدا کردن به حجاب و راه حضرت زهرا(س) موجب عقب افتادگی است و اگر اقتدا کردن به بچه های حضرت زهرا(س) موجب بی کلاسی است ...
به نمایندگی از عاشقان حضرت زهرا(س) و راه این بزرگوار خطاب به همه با صدای رسا میگویم...:
١- افتخار ماست بی کلاسی ...
٢- افتخار ماست عقب افتادگی ...
٣- اگر با کلاسی و تجدد بر بی بند و باری است، الحمدلله که ما بی کلاسیم ...
٤- ما عقب افتاده ها افتخار میکنیم ناموس خودمون رو از سن پایین با حجاب زهرایی آشنا میکنیم ...
٥- غیرت حضرت علی(ع) و حیای حضرت زهرا(س) را الگوی خودمون و فرزندان آینده خودمون معرفی میکنیم...

حالا قضاوت با خودتون ...
آیا درست نیست اینطور بگیم که ...:
١- پسر جان سایز غیرتت چند ...؟!
٢- دختر جان سایز حیایت چند ...؟!

[حجــــآب] 4
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، -samira- ، mT_pOoM_taaK ، Cute+Girl
[حجــــآب] 4

بانو
برای کسی که برایت نمی جنگد نجنگ.... چرا اشکهایت را هر روز پاک کنی....
کسی که باعث گریه ات میشود را پاک کن...
.
.

بانو
به سوی کسی که ناز میکند دست نیاز دراز نکن...
بیاموز این تو هستی که باید ناز کنی....

بانو
تو زیباترینی...
همیشه با این باور زندگی کن...
خودت را فراموش نکن... شاید گریه یا خنده ات برای بعضی ها بی ارزش باشد....
اما به یاد داشته باش ، کسانی هستند که وقتی میخندی جان تازه میگیرند....
.
.

بانو!

هیچگاه برای شروع دوباره دیر نیست....
اشتباه که کردی برخیز....
اشکالی ندارد ، بگذار دیگران هر چه دوست دارند بگویند.....
خوب باش
ولی
سعی نکن این را به دیگران بفهمانی که اگر کسی ذره ای شعور داشته باشد ، خاص بودنت را در مییابد....
زمستان است.... زیاد میشنوی هوا دو نفره است!
به درک که دو نفره است تنها قدم زدن دنیای دیگری دارد..

بانو
شاید شاهزاده را همه بشناسند اما
باور داشته باش که تو ملکه هستی.
گریه کرده ای؟
رنج کشیده ای؟
سرت کلاه رفت؟
اذیتت کرده اند؟
عیبی ندارد.... نگذار تکرار شود.تکرار دردناکتراست بانو

[حجــــآب] 4

[حجــــآب] 4

[حجــــآب] 4
پاسخ
 سپاس شده توسط Thyme ، ماری انتوانت ، Cute+Girl ، mr.destiny ، -samira-
[حجــــآب] 4

[حجــــآب] 4

♥چادری ها عاشق ترند♥

چادرم سیاه هست درست....
قلبم اما از نگاه نا آرام خیلی‌ ها آرام تر است ‌و پاک تر.
نگاهم پایین هست درست....
سرم اما بالاست.....
حرف زیاد میشنوم درست....
خوشحالم اما ؛ که بروزترین دختر روی زمینم.....
که غربی‌ها هم از حجابم مد برمی‌دارند ..

[حجــــآب] 4

نوشتم.؛  شگفتا از بانوان شیعه ای که منزلت والای خویش را با جلوه در مقابل دیدگان همگان,  نشناخته و بد,مسیری,می روند....

معترض شد و گفت:  پوشش من همین است... اقایان چقدر ضعیفند که کنترل نگاه خویش,ندارند..

گفتم:  خداوند میداند که چقدر در کنترل نگاهم با  توسل به چشمان علی (ع),  سربلند در  آزمون خداوندگارم هستم...
اما دیدن,  در اختیار من نیست...نمیتوانم کورمال کورمال راه بروم...
و تو با چنین سر و وضع شیطانی,  چشمانم را می آزاری...چشمانی که میخواهند, جز حلال نبینند...

مرا مسئولیتی است بر گردنم ؛ و آن,  کنترل نگاه,  مهار نفس و عفت است...

و تورا نیز مسئولیتی است بر گردنت ؛ و آن حفظ پوشش, مهار نفس و عفت است...

من سر هرنماز,  عهدم را با خدایم محکمتر میکنم,,,, بارالها عهد میبندم که چشمانم جز آنچه حلال و محرم من است,  ننگرد..

اما تو
پوششت فریاد میزند که در انجام مسئولیتت... مهار نفست....
وا مانده ای..❗️

زندگی این دنیا صباحی بیش نیست...
و فرشته ای که میشمارد تعداد اعمال مارا بخوبی  مسئولیتش را داناست,  حساب میکند و روز جزا,  نشانمان میدهند اعمالمان را....

بدحجابی تو چه آشوبها که به پا نکرد‼️
و تو نمیدانی....
چه حق الناسها به گردن داری....
جوانانی که به گناه افتادند و با موهای پریشانت, پریشان شدند.. چه دخترانی که الگوی آراستنشان در ملع عام,  تو بودی‼️

عهد ببند.. 

و سرهرنماز عهدت رامحکمتر کن...

[حجــــآب] 4

هر دو داشتیم برای شروع یک روز دیگر آماده میشدیم....
اما
✔وقتی من چادرم را اتو میزدم تا با پوشیدنش زیبایی و اندام دخترانه ام را از نگاه مردهای غریبه و همسر یک زن و پدر یک بچه حفظ کنم و لبخند خدا را بخرم....
تو داشتی مانتوی بدون دکمه و تنگت را جلوی آینه پرو میکردی و در ذهنت تصور میکردی نگاه هایی که به سمتت خواهد چرخید وقتی با ساپورتت ستش کنی...
.
✔وقتی من داشتم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
#لاک و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
#آرایشم را پاک میکردم تا مثل یک فرشته پاک از خانه خارج شوم
( همان لاک و آرایشی که برای نامحرم و غریبه ها لقب شیطانی میگیرند و میشود ابزار دست شیطان... میشود دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
#ماتیکهای_شیطانی )
تو داشتی با وسایل تباهی ات خودت را هفت رنگ میکردی...تا شبیه فلان دختر بدنام معروف توی اینستاگرام شوی و دلبری کنی از مردهای غریبه و دل امام زمان را بشکنی...
.
✔وقتی من با بسم الله و آیت الکرسی از خانه خارج میشدم و مواظب بودم موهایم بیرون نباشد...
تو داشتی به دوست پسر جدیدت زنگ میزدی تا یک قرار حرام را رقم بزنی و موهایت را گیس میکردی تا از (مثلا) روسری ات بیرون بیندازی...
.
✔و دیر یا زود...
وقتی من در آغوش گرم خدا آرام گرفته ام و لبخند حضرت زهرا از من برداشته نمیشود...
تو در آتش خودخواهی ها و نفس خواهی هایت میسوزی... در آتش بله گفتن به شیطان و نفست...در حالی که خشم خدا را خریده ای و حضرت زهرا نگاهت نمیکند!!
.
بله هر دوی ما خدا و حضرت زهرا را دوست داشتیم... میدانم...
اما من دوست داشتنم را ثابت کردم،روی نفسم پا گذاشتم وانتخاب های درست کردم..
و تو فقط از دوست داشتن دم زدی!!
و درانتخاب هایت بی سلیقگی کردی و چیز دیگری را نشان دادی!!
ای کاش دوست داشتنت را ثابت میکردی!!
ارادتمند ز.د _ماتیکهای شیطانی

[حجــــآب] 4

از سیلی خوردن در کوچه های مدینه که سخت تر نیست .
تحمل می کنم...
سختی پوشیدنش در روزهای گرم تابستان را ..
دست و پا گیری اش را...
خاکی شدنش را...
طعنه شنیدن هایش را...
فقط به عشق شما بانو...
سختی های چادر سر کردن من...
از سیلی خوردن در کوچه های مدینه که سخت تر نیست ...❗️

[حجــــآب] 4

تقدیم به همه خواهرای محجبه

شک نکن بانو جان
با همین چادر مشکی
گرچه در ظاهر ، تو
جلوه های تن خود پوشاندی
شاید از حس خود آرایی تن بگذشتی
یا به تحقیر و تمسخر
که دوصد دختر همسایه و فامیل نثارت کردند
لحظه ای رنجیدی
شایدم زیر همان چادر معصوم خودت
گریه ای هم کردی
ولی آخر خانوم
تو بدان خوب که از هرکس زیبای دگر زیبایی

آینه با همه ی پاکی خود
با همه صدق و وفا
صافی خود
رو سیاه است اگر تو
چادرت سر کنی و
روبرویش باشی

بانوی چادریم
کوه با آن همه شوکت
با همه هیبت و عزت
تو اگر رد شوی از دیده ی او
از شکوه تو بلرزد
همچو خاشاک شود

باحجابم!عسلم
ماه با آن همه زیبایی خود
با همه حس غرورش
گر ببیند تو و آن چادر تو
گویدت ماه تویی ای بانو
از خجالت بشود تیره و تار

نازنینم
گل اگر بوی لطیفی دارد
اگر احساس غریبی دارد
یا اگر مست کند حس مسیحایی او
ماه بانو
تو اگر بوی حجابت به گلستان برسد
همه از مستی تو پر پر و شیدا بشوند.

افتخار دل من، هستی من
چادرت ارثیه حضرت زهراست گلم
قدر آن را تو بدان
که همین چادر تو
بال پرواز تو باشد سوی دیدار خدا...
قدر آن را تو بدان!

❀‿︵‿︵ ❀‿︵‿︵ ❀‿︵‿︵ ❀‿︵‿︵ ❀‿︵‿︵ ❀

[حجــــآب] 4

[حجــــآب] 4

حتمــــــــــا بخــــــــــونیــــــــــد...
حتما بخونید ارزش داره↓↓↓

.
خواهرم حواست هست؟؟
اگه مانتوی تنگ و کوتاه بپوشی
و دستت تا آرنج معلوم باشه!
و روسری جیغ و زرق و برقی سر کنی!

.، یه نمه موهاتو بیرون بریزی!
و رژ قررررمز بزنی و یه کیلو آرایش رو خودت خالی کنی!
. و کفش هایلایت بپوشی!
اگه ساپورت بپوشی
و.....

خلاصه اینکه اگه عفــــیــــف نباشی
.
توی اون دنیا چطور روت میشه توی چشمای مادر سادات نگاه کنی!!
اونوقته که میشی مصداق خســـرالدنیـا و الاخــره!
.
ببیــن خواهرم

ارزش نداره به قیمت خلـق خدا ، پا بذاری رو دستـورات خـدا،،،، نگاه نکن مردم چی میگن
نگـاه کـن ببین خـدا ازت چـی خواسته!

یـادت باشه
عکس هایی که توی دنیای مجازی میزاری
اون موهایی که بیرون میریزی،،،،،
خنده های از ته دلت،،،،،
زینت های ظاهریت،،،،
همـه و همـه اول - امانت - خداست
بعد هم فقـط برای یک نفـره !

کسی که قراره تمام زندگیتو باهاش به شـراکت بذاری!

از همیـن حالا عهـد ببند با خودت که امانتدار خـوبی باشی
و اینـو بدون که هـر چقـدر بیشتـر از الان متعهـد باشـی

خـدا هم کسی رو برات میفرسته که به همون اندازه متعهـد باشه

✾✾════════════════✾✾
پاسخ
 سپاس شده توسط ماری انتوانت ، *_* ، mr.destiny ، mT_pOoM_taaK ، Cute+Girl
(07-03-2015، 23:37)armin van buuren نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(07-03-2015، 22:18)*_* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(07-03-2015، 9:02)KaTwO نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ساپورت تنگ.. شلوار لی پاره.. مانتو تنگ...
اسم تایپک هایی هست که روزانه صد تاشو تو این انجمن می بینم!
بکشید بیرون از شلوار مردم
بزارید هر کس برای خودش تصمیم گیری کنه و دخالتی تو زندگی مردم نکنید

اره خب اینم ی حرفیه.

منم الان یهویی تصمیم گرفتم اتاق خودمو خراب کنم.اتاق منه دیگ دلم خواس.اگ هم دیوارای دیگ خراب بشه ب من ربطی نداره.

یامثلا خودمو غرق گل میکنم و میام توخونه.اصلا هم بمن ربطی نداره ک خونه چ میش چون واس خودم تصمیم گرفتم و کسیم حق

دخالت نداره توزندگیم.

چه قدر سطهی بین و کلی نگر...!!

شما باید دیوارای اتاقت محکم باشه تا خراب نشه شما که ضربتو میزنی در ضمن چه دلیلی داره که بهم بزنید اتاقتون و یا بر اثر نگرشتون؟ ؟!!!!!!!! و هم چنین باید به اون محیط اتاقتون هم اتکا کنید با (جامعه) اگه محیطی سالم باشه مشکل پیش نمیاد

چه مثالایی میزنید شما دوستان «گل»...!!! گل بوش همیشگیه که اگه غرقش بشید در شما میمونه ؟!!
شما فرمودین دیوارای اتاقم محکم باشه ک خراب نشه.اگ خرابم نشه اسیب میبینه.میتونه اسیبش جدی باشه میتونه هم جزیی باشه.

اتفاقا فقط در صورتی مشکلی پیش نمیاد ک اتاقم تو بیابون باشه و هیچ همسایه ای نداشته باشم.اما اگ حتی یدونه همسایه هم همون نزدیکیا باشه.(هرچند با فاصله)بازم حتی گردو خاک اتاق من بهش میرسه.

جامعه هم همینطوره.من سطحی نگر.اما شما لطف کنید ک عمقی فکر کنید.اگه یه خانومی زیبایی هاشو ب نمایش بذاره و راه بیفته تو یه مکان عمومی یا مهمونی کجا و کسی ک حجابش کامله کجا؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.destiny

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان