امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

لغو قرار داد 300 فروند اف16 ایران(نگاهی به تاریخ نیرو هوایی)

لغو قرار داد خرید اف 16 بزرگترین ضد حال به نیروی هوایی ایران در طول تاریخ بود.این قرار داد از طرف محمد رضا پهلوی به پنتاگون رسید و مورد تایید آمریکاییها قرار گرفت
قرار دادی که به پایه های اقتصادی کشور ضربه میزد اما از طرفی ایران را به قدرت سوم هوایی در جهان منسوب می کرد
در آن زمان انگلستان 70 فروند سفارش داده بود وتوانست مقام اول در بودجه ی نظامی در آن سال را کسب کند(اگر ایران 300 فروند را  میگرفت  اول ایران بود ) .قرار بود تعداد زیادی از آنها با احداث کارخانه ای در ایران مونتاژ شود.
اما پس از انقلاب اسلامی  این قرار داد توسط مهندس مهدی بازرگان با حمایت آیت الله منتظری لغو شد پس از این انتقاد بسیاری از این دو شد(عده ای میگویند کار بختیار بوده)
سوال اینجاست که اگر کشور با وجود اختلاص های ملیاردی رژیم شاه  دچار مشکل شده بود عاقلانه این بود که قرار داد لغو شود یا نه؟
*ایران 17 درصد از مبلغ پرداختی را جریمه داد با این حال آمریکا با کمال میل لغو قرار داد را پذیرفت و جنگنده های تولیدی را بین ترکیه و رژیم اشغالگر قدس و سعودی ها تقسیم کرد.
شاید اگر ایران تعدادی از اف 16 ها را لغو می کرد بهتر بود (مثلا 100 تا اف 16  میگرفت نه 300 تا)
شاید اگر ایران آن تعداد اف 16 را داشت صدام جرات نمیکرد به ایران حمله کند و بعد .....
آمریکا که از قدرت گرفتن جمهوری اسلامی در منطقه می ترسید حتی درخواست خرید اف14 ها را به ایران داد!
البته مهمترین دستاورد این قرارداد برای ایران میتوانست رشد ایران در صنعت هواپیما سازی باشد 
300 عدد اف 16 برای نیروی هوایی لقمه ی بسیار بزرگی بود زیرا در آن زمان نیروی هوایی مجبور میشد تعدادی خلبان از دیگر کشور ها دیگر بگیرد(قرار بود تعدادی خلبان از اسرائیل به ایران بیایند)
از هزینه ی خرید که بگذریم هزینه ی نگهداری سر به فلک میکشید 
نظر خودتون را درمورد لغو این قرار داد بدید:
دانستنیها:با 3000 ملیارد اختلاص شده میتوان 272 فروند اف16  خرید(هزینه ی خرید)
لغو قرار داد 300 فروند اف16 ایران(نگاهی به تاریخ نیرو هوایی) 1
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط sevda0 ، ش ش ش شیطونک 16 ، Hitchcock
آگهی
داداشی
آمریکا بزرگترین تولید کننده سلاح جهانه
اون نمی خواد که جنگ نشه نمی خواد که ایران پا نگیره
بلکه می خواد تو هرجایی از جهان جنگ باشه تا سلاح بفروشه
ایران هم با خرید از آمریکا باعث این میشد که تعدادی از مستشار های آمریکایی و اسرائیلی بیان ایران
و اون ها هم مث قبل به جاسوسی هاشون ادامه میدادن ( برای اطلاعات بیشتر به کتاب 22 جلدی اسناد لانه جاسوسی مراجعه شود)

در ضمن قرداد ها یک طرفه از آمریکا لفو شد .
اگه منبع تاریخی برای لغو از طرف ایران دارید بفرمایید
چه دعایی کنمت بهتر از این؟
که کنار پسر فاطمه هنگام اذان
سحر جمعه ای از این ایام
پشت دیوار بقیع ، قامتت قد بکشد
به دو رکعت صلواتی که نثار حرم و گنبد پر پا شده حضرت زهرا بکنی
پاسخ
 سپاس شده توسط ش ش ش شیطونک 16
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=209775
سحر جمعه ای از این ایام
پاسخ
 سپاس شده توسط ش ش ش شیطونک 16
نقل قول: داداشی 
آمریکا بزرگترین تولید کننده سلاح جهانه 
اون نمی خواد که جنگ نشه نمی خواد که ایران پا نگیره 
بلکه می خواد تو هرجایی از جهان جنگ باشه تا سلاح بفروشه 
ایران هم با خرید از آمریکا باعث این میشد که تعدادی از مستشار های آمریکایی و اسرائیلی بیان ایران
و اون ها هم مث قبل به جاسوسی هاشون ادامه میدادن ( برای اطلاعات بیشتر به کتاب 22 جلدی اسناد لانه جاسوسی مراجعه شود)
وقتی نمیری دنبال تحقیق و همه ی حرفات برپایه ی مشت حدس و گمانه چ میشه گفت...
اون مستندی که گفتمو ببین... آمریکا فروشنده سلاحه درست...
ولی هیچوقت همچین سلاح های پیشرفته ای رو به هیچکدوم از کشور های منطقه اون زمان نداده
اون شرایط عراق و افغانستان متحد شوروی شده بودن و ایران بزرگترین متحد امریکا در منطقه بود
برا همین سعی میکرد تا جای که امکان داره ایران رو قوی کنه که شوروی ها نتونن به ایران مسلط شن...
همه چیز بر اساس منافع مشترک بود نه استعمار برادر...
در مورد مستشارانم اطلاعات شاه(ساواک) اونقدر قوی بود بود که جلو جاسوسی آمرکا یا شوروی یا هر کشور دیگه ای رو بگیره
بعدشم مستشاران نظامی سربازا و خلبانای ایرانی رو اموزش میدادن تا از این تجهیزات استفاده کنن
سر قضیه F14 هم چند سری خلبانای ایرانی به امریکا فرستاده شده و بعد دیدن دوره های کامل به کشورشون برگشتن...
در مورد کتاب اسناد لانه جاسوسیم محمد قبلا جوابتو داد
نقل قول: اصل اشغال سفارت یه کشور یعنی تجاوز به خاک اون کشور. هرچیم که ازش دربیاد هیچ وجاهتی نداره اونم از سر هم کردن اسناد خرد شده. مثلا یکی از این اسناد یه سند درباره معامله نظامیه که توش نوشته سخنگوی دولت بازرگان خدا و اسلام رو قبول نداره =)))) واقعا چه سند معتبری!!! طبق این سند امیرانتظام به حبس ابد محکوم شد! خب معلومه وقتی اسناد خردشده رو سر هم کنین همینطوری میتونین به هر کی هر نسبتی رو بچسبونین. یکی که عمرش در راه مبارزه با شاه گذشته محکوم به جاسوسی برای آمریکا میشه. 
یکم مطالعات تاریخیتو بیشتر کن پلیز

نقل قول: در ضمن قرداد ها یک طرفه از آمریکا لفو شد .
اگه منبع تاریخی برای لغو از طرف ایران دارید بفرمایید
والا اگه منظورت از منبع تاریخی اینه که خود بازرگان و منتظری از تو قبر در بیان اعتراف کنن لغو قرار داد کار اونا بودهشرمنده همینچین چیزی تو دسوبالم نیست =)))
ولی خب ی منبع از طرف خودتون پیدا کردم که دیگه نتونی انکارش کنی...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک

خوشحال میشم سند تورو که نشون میده لغو قرار داد F16 کار امریکا بوده رو ببینمBlushAngel
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، sevda0 ، Black_Man
لطفا بحث را در یک جا ادامه بدیم تشیف بیار سید علی خامنه ای ثروتمند ترین رهبر دنیاست دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/showthread.php?tid=200482  اونجا با هم بحث کنیم
اونجا من هم جواب شما رو دادم مربوط به تلگراف ها و مربوط به اسناد لانه جاسوسی
ایران در آن زمان مث عربستان کنونی فقط تامین منابع می کرده و غارت می شده و پول زیادی در ازای یک سری وسایل چشم پر کن مث یه سری هواپیما یا کشتی و زیر دریایی می داده اما پیشرفت یه کشور که همش نظامی نیس
لطفا ادامه بحث در لینک داده شده
سحر جمعه ای از این ایام
پاسخ
نه! این بحث مربوط به همین تاپیکه پس باید اینجا دنبال بشه نه تاپیکی که ربطی به بحثمون نداره...
نقل قول: ایران در آن زمان مث عربستان کنونی فقط تامین منابع می کرده و غارت می شده و پول زیادی در ازای یک سری وسایل چشم پر کن مث یه سری هواپیما یا کشتی و زیر دریایی می داده اما پیشرفت یه کشور که همش نظامی نیس 
درسته پیشرفت یک کشور فقط از لحاظ نظامی نیست برا همین ازت خواستم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مستند انقلابو ببینی 
تا بفهمی از کجا به کجا رسیدیم... ولی متاسفانه شما فقط چیزایی که بخوردت دادنو تکرار میکنی و حاظر به دیدن منابع جدید نیستی...
درمورد تامین کننده صرف بودن ایرانم باید مصاحبه های شاه تو قسمت اول مسنتدو ببینی تا بفهمی در ظلال مبین به سر میبریRolleyes
The music feels better

پاسخ
آگهی
نه که شما حاضری منابع منو ببینی
چون تو اون تاپیکم جوابی نداری که بدی حاضر نیستی که بیای
چون از صحیفه امام پرسیدی و جوابتو دادم و می دونی که منبع این مطالبم هم زود زود پیدا میکنم
گفتم که فیلم قابل تحریفه بیا تو اون تاپیک تا باهم حرف بزنیم
سحر جمعه ای از این ایام
پاسخ
(06-02-2015، 20:18)seied110 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه که شما حاضری منابع منو ببینی
چون تو اون تاپیکم جوابی نداری که بدی حاضر نیستی که بیای
چون از صحیفه امام پرسیدی و جوابتو دادم و می دونی که منبع این مطالبم هم زود زود پیدا میکنم
گفتم که فیلم قابل تحریفه بیا تو اون تاپیک تا باهم حرف بزنیم

یا خدا .-.
ی کتاب بیست و دو جلدی معرفی کردی انتظار داری یه شبه بخونمش .-.
یه مستند معرفی کردی بت گفتم لینک بده دان کنم میگی برو بخر .-.
بعد من یه مستند بت معرفی کردم لینک بت دادم حاضر نشدی حتی نگاش کنی...
اونوقت من حاضر نیستم منابعتو ببینم .-.

تو اون تاپیک حرفامو زدم دیدی که درمورد صحبفه هم حق با محمد بود ولی تو انکار میکردی...
میگفتی عمام شاهم خر میدونست و فلان بعد که محمد مدرک رو کرد شروع کردی ماس مالی کردن..
من به اندازه موهای سرت بحثای اینطوری کردم با خوندن اولین جمله پستت میفهمم برا چی داری بحث میکنی...
حرفامونو تو اون تاپیک زدیم قضاوتش با خواننده ها...

محمد جوابتو داد گفت در این صورت همه چیز از جمله خاطرات فلانی و چسبوندن چارتا کاغذ خرد شده هم قابل تحریفه
خودت بگو فایل ویدئویی و مصاحبه تصویری معتبرتره یا کتاب و مقاله ای که از زیر سانسور ارشاد رد شده =))))
بازم قضاوت با خواننده ها...kaffe2
The music feels better

پاسخ
نمی دونم لیبرال دموکراسی چه ربطی به این پست داره ولی حالا که می خوای اینجا جوابتو می دم :
لیبرال دموکراسی معمولا متشکل از دو یا چند حزبه ، یعنی قدرت بین چند تا حزب رد و بدل میشه و مردم فقط می تونن بین اون ها انتخاب داشته باشن و نه انتخاب آزاد خودشون رو
به نظر شما آیا یک کارگر ساختمانی ساده با یک دکترای جامعه شناسی برابر اند که حق رای یکسان داشته باشند ؟ یا یک انسان 18 ساله با یک مرد 90 ساله از لحاظ تجربه برابراند؟ پس این ظلم است
در دموکراسی همه حق رای ندارند مثلا سن های پایین و همه جامعه رای نمی دهند مثلا در آمریکا بنابراین چندی از مولفه ها دموکراسی زیر پا گزاشته می شود
در دموکراسی محدودیت های خاصی از لحاظ قانونی و سخنرانی و حق کپی رایت وجود دارد که این به معنای آزادی مطلق برای گفتن همه چیز نداشتن است بنابر این یکی دیگر از مولفه ها زیر پا گزاشته می شود.
دقت کنید که مولفه های زیر فقط نظرات دیوید بیتام است و مولفه های اصلی فرا تر از این ها و قابل زیر پا گزاشته شدن توسط خود تر از این ها هستند
طبق منبع شما:
به نظر دیوید بیتام پنج مولفه از مولفه‌های لیبرالیسم برای نظام دموکراتیک و دوام آن ضروری‌اند.
  • تامین آزادی بیان، جنبش، انجمن و امثال آن، به صورتی که از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
    حقوق فردی حمایت حقوقی یا قانونی ویژه به عمل آید.
  • تفکیک نهادی قوای مجریه، مقننه و قضائیه که بدون این تفکیک، ایده حکومت قانون و تمام مندرجات آن خیالی بیش نخواهد بود.
  • وجود مجلس نمایندگان.
  • اصل دولت محدود و جدایی حوزه‌های عمومی و خصوصی، خواه حوزه خصوصی را برحسب جامعه مدنی مستقل، بازار و مالکیت خصوصی، خانواده و روابط شخصی تعریف کنیم و خواه بر حسب وجدان فردی.
  • نفی پدرسالاری: این فرض معرفت‌شناسانه که هیچ حقیقت غایی در مورد این که خیر جامعه چیست، وجود ندارد (حقیقتی مبتنی بر مکاشفه یا وحی یا معرفتی خاص)، بلکه تنها معیار خیر عمومی چیزی است که مردمی که آزادانه سازمان یافته‌اند، انتخاب خواهند کرد نه آن چیزی که اهل فن یا پیامبران بر مبنای معرفتی برتر مقرر می‌دارند. در این جا پدرسالاری‌ستیزیِ دموکراسی محصول مستقیم پدرسالاری‌ستیزیِ لیبرالیسم و مبتنی بر بنیاد معرفت‌شناسانه مشابهی است.[sup]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
    [۱] [/sup]

در مورد اون صحبت امام شما حق داشتی
درست بود
امام در سال 1341 اون حرفا رو زده بود یعنی قبل از شروع نهضت انقلاب که در سال 1342 شروع شد
و  الا برو حرفای از سال 42 به بعد رو بخون
امام به شاه می گه خر الاغ
من هم کلی سایت  و ... معرفی کردم که شما نرفتی اونوقت انتظار چی از من داری ؟ معجزه با اینترنت 128

در ضمن من واقعا نمی دونم این حرفا چرا باید توی این تاپیک گفته بشه و نه توی تاپیک اصلی بحثمون که به انجا هم اصلا مربوط نیست
سحر جمعه ای از این ایام
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedrajabzade
این بحثا اصلا نباید تو انجمن گفته شه 
چون خلاف قوانین انجمنه
بحث تو این مواردو باید تو خصوصی ادامه بدیم...

من درمورد جنگنده های f16 گفتم میتونیم اینجا بحث کنیم نه اصول لیبرال دموکراسی .-.
The music feels better

پاسخ
 سپاس شده توسط Hitchcock ، Black_Man

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  تعداد تانک های ایران چقدر است؟ بهترین تانک ایران کدام است؟
  تشییع پیکر خلبان شهید «بیک‌محمدی» در ستاد نیروی هوایی ارتش
  سرلشکر رشید از قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) بازدید کرد
  مرکز عملیات مشترک پدافند هوایی شمالغرب کشور افتتاح شد
  یمن| عملیات گسترده موشکی و پهپادی در عمق عربستان و هدف قرار گرفتن تاسیسات راهبردی
  جنگنده نسل ششم نیروی هوایی آمریکا سلاح جنگ سخت نامیده شد
  فوربس: نیروی هوایی آمریکا شکست برنامه اف-۳۵ را پذیرفته است
  نداجا چگونه امنیت کاروان‌های تجاری ایران را تامین می‌کند؟ / پیوند ایران، چین و روسیه
  ده‌ها فروند جنگنده و بالگرد اورهال شده به ارتش تحویل شد
  حمله هوایی آمریکا به منطقه مرزی سوریه و عراق به دستور بایدن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان