امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ده فیلم بد سال 2014 به انتخاب جِیمز بِراردینِلی

مدت ها است که دیگر لیست فیلم های بد سال را با عنوان "بدترین های سال" منتشر نمی کنم.علت آن این است که به شخصه از دیدن فیلم هایی که حدس می زنم افتضاح باشند،دوری می کنم.بنا بر این منصفانه نیست بدترین فیلم ها در میان آن هایی که من دیده ام را بدترین های سال بنامیم.شاید به نظر بیاید فیلم های بد زیادی تماشا می کنم اما اوضاع می توانست بدتر هم باشد؛سالانه از تماشای حداقل بیست تا بیست و پنج فیلم که دارای "علائم هشدار دهنده" هستند (علائمی چون عدم پیش نمایش،عدم رضایت بینندگان،بازار یابی ضعیف و ...) دوری می کنم و با اتکا به نظرات هم کاران منتقدم که دوست دارند در کار خود جامع تر از من عمل کنند و فیلم های بیش تری را می بینند،کم تر پیش می آید در این زمینه اشتباه کنم.اما گهگاهی هم پیش می آید فیلمی را ببینم که بعد از تماشا من را از سینما رفتن پشیمان می کند.اگر دست خودم بود به کلی از سینما رفتن در ماه های ژانویه و فوریه دوری می کردم اما برای زنده نگاه داشتن وب سایت و تامین مطلب برای روزنامه های مختلف مجبورم این از خود گذشتگی را انجام دهم.این فهرست را فهرست فیلم هایی بدانید که از تماشای آن ها در سال گذشته کم ترین لذت نصیب من شده است و نه لزوماً فهرست بدترین فیلم های سال 2014.
2014 از نظر سینمایی سال عجیبی بود.لا اقل از دیدگاه هالیوود و از نظر گیشه این بی شک سالی افتضاح بود.البته فیلم ها از نظر کیفیت سطح پایین تری نداشتند،بلکه عمل کرد فیلم های پر هزینه آن طور که باید شاید نبود و فروش مورد انتظار را نداشتند.به صورت کلی نمی توان ادعا کرد که فیلم های بد امسال از سال قبل بدتر بودند اما شایان ذکر است که بدترین فیلم فهرست امسال بی شک یکی از بدترین فیلم هایی بود که تا کنون دیده ام و اگر قرار بود بدترین های تاریخ را انتخاب کنم قطعاً در میان آن ها قرار می گرفت.
امسال هم از رویه سال قبل پیروی کرده ام و به پنج فیلم پایین فهرست تحت عنوان "بدهای قابل ذکر" اشاره کرده ام و پنج تای بالای فهرست را رده بندی کرده ام و البته باید به این نکته هم اشاره کنم که بر خلاف برخی منتقدان من از فهرست فیلم های بد برای فرستادن پیغام استفاده نمی کنم.این ها فیلم هایی هستند که در سینما دیدم و کم تر از همه دوست داشتم.هیچ معیار دیگری در کار نیست.شخصاً از کار منتقدانی که برای بر جسته کردن فیلمی خاص آن را در فهرست های خود قرار می دهند خوشم نمی آید.به همین ترتیب از قرار دادن فیلم های محبوب یا مورد تنفر همه در فهرست های خود نیز باکی ندارم.این ها نظرات من هستند،شاید بسیاری با من هم نظر باشند و شاید هم هیچ کس با من موافق نباشد.

بدهای قابل ذکر:
ده فیلم بد سال 2014 به انتخاب جِیمز بِراردینِلی 1
"Days to Kill 3/سه روز برای کشتن:می خواستم این فیلم را دوست داشته باشم اما حتی تاریخ اکران فوریه آن هم من را برای حماقتی که در سراسر آن موج می زد،آماده نکرده بود.برای باز گشت کِوین کاستنِر به سختی می شد گزینه ای بدتر از این پیدا کرد.

"Brick Mansions/عمارت های آجری":این آخرین فیلم کامل پال واکِر است.از زمان دانالد پِلِزِنس و فیلم "Halloween 6/هالووین 6" با چنین فیلم بدی برای پایان کار یک بازیگر رو به رو نبوده ایم.

"I,Frankenstein/من،فرانکشتاین":فیلم عبارت "ساخته ای از تهیه کنندگان "Underworld/جهان زیرین" را یدک می کشد،این عبارت قرار است پیامی را منتقل کند اما دقیقاً نمی دانم چه پیامی.اشتباه اول آن ها جایگزین کردن کِیت بَکین سِیل در لباس چسبان با اِرِن اِکهارت فک گنده بوده و کارها هم از همان جا خراب تر شده اند...

"Need For Speed/جنون سرعت":یک اقتباس دیگر از بازی های ویدیویی که بهتر بود در حد همان بازی ویدیویی باقی می ماند.ایده کشاندن دوست داران بازی های ویدیویی به سینماها،این جا جواب نداده است.اگر هم قرار بوده این فیلمی متعلق به همگان باشد،باز هم با ناکامی هم راه بوده است.

"Teenage Mutant Ninja Turtles/لاک پشت های نینجا":از لاک پشت های نینجا متنفرم.البته طرف دار مِگِن فاکس هم نیستم.این فیلم همه چیزهایی که زیاد مورد علاقه من نیستند را در خود جمع کرده و نتیجه هم قرار گرفتن در این فهرست است.

5-"Blended/درآمیخته":تفکر پشت ساخت این فیلم این بوده که کنار هم گذاشتن مجدد اَدَم سَندلِر و دورو بِریمُر،موفقیت فیلم قبلی آن ها را تکرار می کند.البته تفکری اشتباه بوده است.این به افتضاحی برخی کارهای دیگر اَدَم سَندلِر نیست اما دست کمی هم از آن ها ندارد.

4-"Horrible Bosses 2/رئیس های وحشتناک 2":یک دلیل محکم که چرا نباید تنها به این دلیل که یک کمدی خنده دار و موفق بوده برای آن دنباله ساخت.این فیلم را به حال خود بگذارید و در اسرع وقت سراغ فیلم دیگری بروید.

3-"The Other Woman/آن زن دیگر":ایده فیلم به نظر بد نمی رسد اما اجرا افتضاح است.میزان حماقتی که در فیلم نامه است را تنها با دیدن فیلم باور می کنید و قابل وصف کردن نیست.البته برای رسیدن به این نتیجه باید بنشینید و فیلم را ببینید و این چیزی نیست که به شما توصیه اش کنم.

2-"Transformers:Age Of Extinction/تبدیل شوندگان:عصر انقراض":آیا این بدترین فیلم تبدیل شوندگان تا کنون است؟کسی چه می داند.آدم آرزو می کند "انقراضی" که در عنوان فیلم به آن اشاره شده،شامل حال این سری فیلم هم بشود اما این آرزو زیادی خوش بینانه به نظر می آید.

1-"Left Behind/جا مانده":باور این که چنین فیلمی ساخته شده است،مشکل است.فیلم سر تا سر پر از عمل کرد ناشیانه ای است که در مجتمع های سینمایی کم تر نظیرش دیده می شود.فیلم آن قدر بد است که در میان مخاطبان هدف خود نیز مورد تنفر بسیاری قرار دارد.نسخه اصلی فیلم که قرار بود جای گاه درخشش مذهبی افراطی کِرْکْ کَمِرِن باشد،علی رغم تمام بد بودنش،از این بهتر بود.همه می دانیم که نیکِلِس کِیج به پول احتیاج دارد اما حتی بعد از فیلم "The Wicker Man/مرد حصیری" هم کسی فکرش را نمی کرد او تا این حد افول کند.

پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  علی پوراحمد با فیلم علمی تخیلی دروازه فراموشی در هالیوود + تصاویر فیلم Oblivion Gatew
  فیلم تقدیر شده جشنواره ونیز راهی جشنواره جهانی فیلم فجر شد
  انتخاب بازیگر اسپانیایی در نقش مادر بری الن در فیلم Flash
  بازیگر فیلم‌های Wolverine و 47 Ronin در فیلم Bullet Train با برد پیت هم‌ بازی می‌شود
  فیلم Another Round با بازی مدس میکلسن جایزه بهترین فیلم جشنواره ‌BFI را برنده شد
  بازیگر جدید جیمز باند هنوز انتخاب نشده است
  حقوق گل گدوت در فیلم WW84 معادل ۳۳ برابر حقوق او در فیلم Wonder Woman است
  ثبت‌نام ۴۹۸ فیلم برای شرکت در جشنواره فیلم‌ کودک و نوجوان!
  «خروج فرانسوی» فیلم اختتامیه جشنواره فیلم نیویورک شد
  فیلم DUNE مانند فیلم ارباب حلقه‌ها خواهد بود!

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان