امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

به ایرانی بودنت افتخار کن

فرهنگ و زبان همه اقوام ترک یکی هستش و اون ها رو بخواطر فرهنگشون ترک می خوانند نه به خواطر نژادشون.

توهین به هر کدوم از اونها یعنی توهین به هر کسی که تو دنیا زبان و فرهنگ مادریش ترکی باشه.

در ضمن این همه ابنیه با معماری بی نظیر و رصد خونه ها و اماکن بسیاری که در قلمرو ترکان مغول ساخته شده، در هنگام حکومت همین هایی که وحشی خطاب کردی ساخته شده اند.
به ایرانی بودنت افتخار کن 3
پاسخ
 سپاس شده توسط در جستجوی حقیقت
آگهی
نقل قول: فرهنگ و زبان همه اقوام ترک یکی هستش و اون ها رو بخواطر فرهنگشون ترک می خوانند نه به خواطر نژادشون.
در اشتباه بزرګی هستی.
واژه ترک از تاتار میاد که از اقوام مغول هستن. این اقوام مغول بعد ها امدن و جای یونانی های ترکیه رو ګرفتن. و زبانشون به اذری ها و اریایی های اطراف سرایت کرد به همین دلیل هم زبان هستن. وګرنه ربطی به هم ندارن. این واژه ترک رو که در مورد اذری های تبریز و این ها میګن اشتباه است.(هر چند که ممکنه خیلی اذری ها خون ترک هم داشته باشن)
نقل قول: توهین به هر کدوم از اونها یعنی توهین به هر کسی که تو دنیا زبان و فرهنگ مادریش ترکی باشه.
زبان جداست و فرهنګ هم جدا.
شما هنوز فرق بین این دو را نمی دانی. فرهنګ اذری با ترکی فرق می کنه.
نقل قول: در ضمن این همه ابنیه با معماری بی نظیر و رصد خونه ها و اماکن بسیاری که در قلمرو ترکان مغول ساخته شده، در هنگام حکومت همین هایی که وحشی خطاب کردی ساخته شده اند.
شما ترک اصیل(تاتار) رو با ترک امروزی و تا همین ۳۰۰ سال پیش اشتباه ګرفتی. ترک اصیل(تاتار) فرق داره.
اگر اینجا قدیمی هستی و دوست داری یک گفتگو عجیب 
درباره گذشته و حال داشته باشی، راه‌های ارتباطی رو گذاشتم پروفایل!

پاسخ
 سپاس شده توسط coralin
چرا تو نمی خوای این بحث فرهنگ رو از نژاد جدا کنی؟

حالا هرچی، یکی ترکه بخواطر فرهنگش نه نژژژژژژژژژژاد؟ چرا نمی خوای درک کنی؟

پاسخ
توی بحث تاریخ ایران که هیچی رو نتونستی ثابت کنی.(این که ګفتی ایران تاریخش رو انګلیسی ها ساختن و این چیز ها)
جای بحث ترک ها هم جدا هست. باید بری تاپیک اذری ها اریایی هستن (صفحه ۲ باید باشه اګه اشتباه نکنم) اون جا بحث کنی.
فرهنګ جدا از نژاد هست. شما ګفتی ترک زبان های جهان همه یکی هستن منم بهت پاسخ دادم. چون سخن شما اشتباه بود . یکی بودن زبان هیچ مدرکی نیست که به ما ثابت کنه فرهنګ ها هم یکی هست. فرهنګ چیز متفاوتی نسبت به زبان هست.

پاسخ
 سپاس شده توسط coralin
اره میدونستم.....زنده باد ایران وایرانی
همیشه سخترین نمایش به بهترین بازیگرتعلق دارد..شاکی سختی های دنیا نباش ...شایدتوبهترین بازیگرخداباشی... Heart همیشه پشت سر هر مرد موفق ، زنی است که نتونسته جلوی موفقیت شو بگیرهHeart
پاسخ
 سپاس شده توسط FARID.SHOMPET ، coralin
اثبات من از تاریخ ایران اینکه ، این تاریخ توسط خود ایرانی ها جمع آوری و نوشته نشده و بس. و سرتاسر تحریفه.

و اینکه فرهنگ ترکها یکی هست یا نه که نیاز به اثبات نداره.

چون همه اقوام ترک حی و حاضر هستند و قریب به اتفاقِ فرهنگشون رو حفظ کردن.

باید ببینی و مقایسه کنی.

من دیدم و مقایسه کردم واسه همین هم هست که میگم زبان و فرهنگشون با اندکی تفاوت، یکی هست.

در ضمن شما نه ترک هستی و نه ترکی بلدی. از چه لحاظ این تاتارها اصیل هستن و اون یکی ها نه؟
پاسخ
آگهی
نقل قول: در ضمن شما نه ترک هستی و نه ترکی بلدی. از چه لحاظ این تاتارها اصیل هستن و اون یکی ها نه
ترک واقعی تاتار هست و زرد پوست. از اقوام مغول هستن.
من ترک نیستم همه بستګانم در تهران به دنیا امدن ولی جدم اذری هست. من شجره نامه خودم رو در اوردم به نظر نمی رسه نسبتی با تاتار داشته باشم.
اون یکی ها عبارت هستند از : اذری ها ، قسمتی از کرد ها ، قسمتی از روس ها و ارمنی ها.
ولی اکنون ترک اصل کم هست . فرقشون هم توی خیلی چیز ها هست از ظاهرشون ګرفته تا فرهنګشون.
قابل توجه دوستان: فرهنګ ترکیه اکنون دیګه ان فرهنګ قرون قدیم نیست زیرا فرهنګ یونانی ، اریایی ، روسی و عرب باهاش قاطی شده.
نقل قول: اثبات من از تاریخ ایران اینکه ، این تاریخ توسط خود ایرانی ها جمع آوری و نوشته نشده و بس. و سرتاسر تحریفه.
دید شما واسه خودت چون اصلا نه تاریخی هست و نه منطقی. اګر سخن شما درست باشه شما با خیانت کار بزرګ ناصر پور پیرار فرقی نمی کنی. و چون تاریخ نویس ایرانی توی تاریخ کم داریم پس کورش و مدارک به دست امدش هم دروغ است.
در نتیجه تاریخ ایران کم تر جاییش دروغ است. و هر چیزی که در کتاب های تایید شده در مورد ایران نوشته شده همه دارای مدرک های بسیار هستن. از کورش ګرفته تا صفویه همه و همه دارای مرک های اثبات شده هستن.

راستی اون که شما ګفتی تاریخ ایران دست ساخته ی انګلیس هست خیلی خنده دار بود جوک باحالی ګفتی چون انګلیسی ها به قول سواستیکو نقششون توی اثبات تاریخ ایران از ژاپن و فرانسه هم کم تره.

پاسخ
 سپاس شده توسط coralin
خب اره همه میدونن ایران یه زمانی خیییییییلی پیشرفته و قدرتمند بوده ولی حالا چی؟!میتونی تو دنیا خیییییییییلی هارو پیداکنی که اصلا ایرانو نمیشناسن
این افتخار مال اون موقع بود مهم حاله که من یکی چیزی واسه افتخار نمیبینم!
بدترین شکل دلتنگی اونه که کنار یکی باشی و بدونی هرگز بهش نخواهی رسید...
:Laie_23:
پاسخ
 سپاس شده توسط Arman1 ، Ardalan ، amir ali17
ولی من خیلی با کسانی که خارجی بودن توی اینترنت ګفت و ګو کردم خیلی هاشون ایران رو می شناسن. و جالبی این جا هست که در مورد هخامنشان و قسمت هایی از تاریخ ایران در کتاب های درسی بچه های کشور های پیشرفته ای مانند المان و امریکا نوشتن.

پاسخ
 سپاس شده توسط coralin
پس چون نژاد تاتارها فرق داره ، اونها اصیل هستن ، آره؟ خوب متوجه شدم؟

دوستان این آقا هر چی که دلش می خواد میگه.

«اون یکی ها عبارت هستند از : اذری ها ، قسمتی از کرد ها ، قسمتی از روس ها و ارمنی ها.»
پس معلوم میشه که اصلا شناخت نداری. (شمالغرب چین، مغولستان، تاتارستان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان، ایران (به غیر از آذربایجانی های ایران، قشقایی ها، قسمتی از کردستان ایران، قسمتی از کرمان، مناطق شمالی خراسان، ترکمن صحرا و...)، ترکیه، ازبکستان، قسمتهایی از عربستان-مصر و لیبی و ...)

«ولی اکنون ترک اصل کم هست . فرقشون هم توی خیلی چیز ها هست از ظاهرشون ګرفته تا فرهنګشون.»
ظاهر که به نژادشون مربوط میشه، ولی آیا انقدر از فرهنگ ما آذربایجانی ها و سایر ترکها اطلاعات داری که این حرف رو میزنی؟

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نامهای باستانی بانوان ایرانی
  سرشناس ترین شاهزاده خانم های ایرانی!!
  پیروز نهاوندی(دلاور ایرانی عرب ستیز)
  سنت های ایرانی در زورخانه های باستانی
  برج شبلی دماوند، نمونه منحصر بفرد هنرمعماری ایرانی+عکس
  موزه ذوالفقاری زنجان: مومیایی‌های ایرانی
  کشف بقایای اجساد 2500 ساله سربازان ایرانی در صحرای مصر
  اولین فرمانده زن ایرانی چه کسی بود؟
  کوروش توبه ماآموختی چگونه ایرانی باشم.
  شطرنج ایرانی 900 ساله در موزه نیویورک !! (عکس)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان