امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

✘✘ - تلنگر -✘✘[ update ]

لطفا غرب زده باشید!
چطور يك غربزده شويم؟

١- يك غربى معمولا بطرى آبش را از خودش جدا نميكند. استاد هم با بطرى آب درس ميدهد،و آب تنها چيزى است كه غربيها به شدت ميخورند و ما نه!

٢- هر چقدر ما ايرانيها يك دست جام باده و يك دست زلف يار هستيم اين خارجيها كتاب در دست و هندزفرى در گوش هستند. كتاب و موسيقى دو جزء لاينفك زندگى اين مردم است.

٣- در جواب پرسيدن حالشان به جاى "قربان شما"و "نوكرتم" جواب روشن ميدهند و شما در جريان حالشان قرار ميگيريد مثلا ميگويند: خوبم، كمى مريضم، خسته ام، بد نيستم، عالى ام،....

٤- وقتى لطفى ميكنيد مثلا از غذايتان به كسى تعارف ميكنيد به جاى گفتن "الهى فدات بشم"و "دورت بگردم" خيلى واضح ميگويند : تو مهربانى.... و شما روزى را تصور كنيد كه به خاطر كارهاى معمولى چند بار به شما گفته شده"مهربان هستيد" آيا به سمت مهربان تر شدن نمى رويد؟!

٥- بين مشاغل مختلف "تفاوت جايگاهى" نيست. استاد، روز اول ميگويد من نه پرفسورم، نه sir، نه مسيو؛ من فقط"مت" ( اسم كوچك) هستم.

۶- مردم ورزش ميكنند... به معناى واقعى كلمه! نه به شرايط خاصى احتياج دارند نه باشگاه، نه وقت كافى.... با دوچرخه سر كار ميروند... بارها كسانى را ديده ام كه كالسكه به دست، ميدويدند! دوستى در باشگاه ، كارمندان جايى را ديده بود كه وقت ناهارشان را به باشگاه مى آيند و ورزش ميكنند.

٧- وقتى نگاهشان به كسى ميافتاد سريع لبخندميزنندو احتمالا "روز خوش!" ميگويند. ما چرا آنقدر با نگاه همديگر مشكل داريم و چرا آنقدر به هم زل ميزنيم؟!

٨- از چه زمانى ما كمتر در مترو و اتوبوس براى مسن ها، صندلى خالى كرديم؟درغرب اگر براى مسن ها و باردارهاو بچه ها صندلى خالى نكنيد، علنا ديگران به شما تذكر ميدهند.

٩- با بچه ها ،حيوانات و طبيعت مهربانند  که چنین بودن نشان از انسان تر بودن دارد.

١٠-بدون ترحم و تحقير به ضعيف تر ها كمك ميكنند. كسى احساس برتر بودن به شما نميدهد.

۱۱-در رفتارشان خود را درگیر قید و بندهای حاصل از آداب و تشریفات نمی کنند، خودشان هستند و فکرشان را صرف ارائه  ماسک اجتماعی نمی کنند چون از اینکه خودشان باشند هراسی ندارند.

ودر اخر اینکه:
۱۲-زنان ودختران غربی بسیار ساده و با لباس ساده وبدون آرایش زننده در مجامع و دانشگاه وغیره حاضر میشوند وفقط زنان مسن کمی ارایش میکنند.

پس لطفا اینگونه غربزده باشيم...

نمیخوام فرهنگ غرب رو ترویج کنم اما وقتی از بدی هاش میگیم باید از خوبی هاش هم گفت!
پاسخ
 سپاس شده توسط L²evi ، saeid ، MS.angel ، Tᴀᴍᴏʀᴀ Pɪᴇʀᴄᴇ ، ×Aramis× ، √ ΙΔΙΞΗ SΤΙF √ ، **zeinab** ، nanali ، ຖēŞค๑໓ ، mr.destiny ، @پوریا@ ، Mไ∫∫ ∫MΘKξЯ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ✘✘✘... تلنگر ...✘✘✘(همه بیاید تو/به روز رسانی میشه) - sober - 28-10-2015، 22:49
RE: آقا اجازه... - sevda0 - 02-03-2015، 9:48
حاجي فيروز - ÆMÆշЇÑζ - 30-06-2016، 9:52

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان