امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سبزینه یاکلرفیل درقران

وهوالذی انزل من السماء ماء فاخرجنا به نبات کل شیء فاخرجنا منه خضرا نخرج منه حبا متراکبا و من النخل من طلعها قنوان دانیة و جنات من اعناب والزیتون و الرمان مشتبها وغیرمتشابه انظروا الی ثمره اذا اثمر وینعه ان فی ذلکم لایات لقوم یومنون." (انعام/99)
و اوست کسى که از آسمان آبى فرود آورد پس به وسیله آن از هر گونه گیاه برآوردیم و از آن سبزى خارج ساختیم که از آن دانه‏هاى متراکمى برمى‏آوریم و از شکوفه رخت‏خرما خوشه‏هایى است نزدیک به هم و [نیز] باغهایى از انگور و زیتون و انار همانند و غیر همانند خارج نمودیم به میوه آن چون ثمر دهد و به [طرز] رسیدنش بنگرید قطعا در اینها براى مردمى که ایمان مى‏آورند نشانه‏هاست(۹۹)
توضیح خضرا به معنی سبز است و برخی از مترجمان به اشتباه  آن را به دلیل خارج شدن میوه در آیه به معنی جوانه سبز ترجمه می کنند که معنی عربی جوانه سبز می شود البراعم الخضراء در صورت نیاز به google translate یا دیکشنری عربی به فارسی یا بلعکس مراجعه کنید.
و اما کلروفیل یا سبزینه چیست؟
کلروفیل ماده شیمیایی سبز رنگی است که مواد غذایی مورد نیاز درخت را درست می کند
 و آن را به میوه ها و سایر نقاط درخت می رساند بطوری که ریشه ها مواد مهدنی را از خاک گرفته و برگ ها دی اکسید کربن را از هوا می گیرند و سبزینه عم ساخت مواد غذایی را در گیاه انجام می دهد و همانگونه که در آیه شریفه اشاره شده است میوه از سبز(ماده سبز)خارج می شود.
سبزینه یاکلرفیل درقران 1
وضیفه ی اصلی سبزینه این است که نور آبی و قرمز را جذب می کند و عمل فتوسنتز را انجام می دهد که باعث جذب انرژی خورشید می شود و بوسیله آن غذای گیاه که همان میوه ها است ساخته می شود و اکثر گیاهان خزه ها و سیانو باکتری ها آن را دارا هستند و رنگ سبز گیاه به خاطر وجود سبزینه است و ماده ی اصلی برای تولید مواد غذایی نیز کلروفیل است.و بدون وجود سبزینه هیچ میوه ای بوجود نمی آمد.
 در زمان نزول قرآن علم گیاه شناسی و میکروسکوپی وجود نداشت که ساختاری گیاهان را مورد مطالعه قرار بدهد.
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  نشانهای پایان جهان درقران
  گردش زمین درقران
Smile زیست شناسی درقران
Smile امام حسین درقران وتورات

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان