امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خطری بزرگ بیخ گوش تهرانی‌ها !

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خطری بزرگ بیخ گوش تهرانی‌ها ! 1
 خطری بزرگ بیخ گوش تهرانی‌ها !
بحران کمبود آب و قطعی آب تهران به صورت جدی تهران را تهدید می‌کند، اما گویا این تهدید از سوی تهرانی‌ها جدی‌ گرفته نشده است.
مهدی میرزایی – کارشناس منابع آب در این باره در شرق نوشت: جمله‌ای به نقل از «استیفن هاوکینگ» است که حتی اگر به تقدیر هم اعتقاد داشته باشید باز هم برای ردشدن از خیابان به دوطرف نگاه می‌کنید! تفاوت بین احساس خطر و در معرض خطر قرارگرفتن نکته ظریفی است. ملموس‌تر مثال می‌زنم. وقتی که بدانید قرار است ماه آینده حقوق دریافت نکنید قطعا در هزینه‌های جاری زندگی «مدیریت» را سرلوحه کارتان قرار خواهید داد. حتی اگر بچه‌ای به ما احتمال خطر بدهد، خود را موظف به این می‌دانیم که چنددرصدی به این هشدار توجه کنیم اما نکته جالب اینجاست که باوجود هزاران هشدار این روزها، برای منابع آب این روزهای شهرهایی در کشورمان و به‌ویژه تهران، ظاهرا هیچ‌یک از شهروندان این موضوع را جدی نگرفته‌اند.
بارندگی‌های تهران معمولا از پاییز و با آغاز سال آبی در اول مهر به «احتمال» آغاز می‌شوند. به عبارت دیگر احتمال دارد که بارندگی داشته باشیم و احتمال دارد که بارشی مشاهده نشود. اما از آن بدتر این است که ذخایر آبی برای سال آبی آینده که ۲۱روز دیگر شروع خواهد شد، تقریبا صفر است. در نتیجه اگر خداوند در چرخه تقدیر خود روزهای بی‌باران را مقدر کند، تهران و شاید شهرهای دیگر بی‌آبی را کاملا حس کنند.
خودمان را فریب ندهیم. بحث از بحران و مدیریت فراتر رفته. عدم‌ وجود بارش به‌منزله فشار مضاعف بر آب‌های نحیف و شکننده زیرزمینی است که بنابر برخی احتمالات به فاضلاب آلوده است.
کدامیک از شهروندان مایلند تا فاضلاب خروجی از منزل خود را جای آب دریافت کنند؟ اگر جواب منطقی هیچ‌یک است، لازم است تا منابع فعلی را حفاظت کنیم. باور کنیم که الان زمانی نیست که تقصیر را گردن مسوول و وزیر و معاون وزیر بیندازیم. در چنین شرایطی کسی به دنبال مقصر نمی‌گردد و همه راهکار و راه علاج را خواستارند. برای منبع آبی که نظیرش وجود ندارد یا ظرفیت محدودی دارد، چطور می‌توان علاج پیدا کرد؟ اگر فردا صبح شیر آب منزلتان بی‌آب بماند، دانستن مقصر کمکی به شست‌وشوی صورت یا چای صبحگاهی خواهد کرد؟ توجه کنید که کمبود آب، غنی و فقیر، مدیر و کارمند و رییس نمی‌شناسد.
برای اینکه عمق فاجعه را بیشتر درک کنید لازم است به یاد بیاورید که در جریان اختلال در عملکرد تصفیه‌خانه آب اصفهان، چندساعتی جریان آب در شبکه قطع شد و به همین دلیل هر بطری آب پنج‌هزارریالی تا ۲۰هزارریال به فروش رفت. فکر کرده‌اید که با چندبطری آب می‌توانید دوش بگیرید، باغچه آب دهید، حیاط و آسفالت را خنک کنید؟ هزینه آن را می‌توانید برآورد و پرداخت کنید؟ اگر خیر، چه راه‌حلی در ذهن می‌توان بیابید؟ چیزی جز صرفه‌جویی می‌تواند راه‌حل باشد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط کیمیا12 ، ✘PETER✘ ، مهربان ترین دختر دنیا ، Avril. ، **zeinab**
آگهی
HeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو بجای منم داری زجر میکشی یکی عاشقت که تو عاشقشی....
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
امیدواریم درست بشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
از وقتی من اومدم تهران کم ابی شدهConfusedBig GrinBig GrinBig Grin

سیگار...
رفیق روزای دل تنگیم ..رفیق گرافتاری..رفیق مشکلات...
من یه دخترم...هرزه نیستم .راحتم...
من یه دخترم ...سیگار میکشم...معتاد نیستم...
من یه دخترم...دیوونم..عاشق نیستم..
من یه دخترم..مغرورم...خود خواه نیستم...
من یه دخترم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
منکه کلی صرفه جویی میکنم خدا کنه بارون ببارهBlush

زندگیه من اختصاص داره به {ALLAH}

and I should say...
I really love
Muhammad
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  خر در زبان فارسی یعنی بزرگ!
  بلعیده شدن یک مار کوچیک توسط یک مار بزرگ(ترس)
  چیز های بزرگ %____________&
  بزرگ‌ترین ضعف متولدین هر ماه
  به افتخار این عشق بزرگ 2
  معرفی انمیشن ((ارزوی بزرگ سلما))....
  به افتخار این عشق بزرگ
  کار جالب این مادر بزرگ شما را شوکه میکند (عکس)
  تخريب بزرگ‌ترین خانه تهران+ عكس
  عروس تهرانی را از تالار دزدیدند

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان