امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

طرز تهیه ی نان قلیفی(نان محلی سیستانی)

مواد لازم:
آرد گندم=» 1 کیلو (4 الی 5 لیوان)
آب یا شیر ولرم=» 2 لیوان
روغن=» نصف لیوان
مایه خمیر=» نصف ق غ
رازیانه (بادیان به گویش سیستانی)=» مقداری
خرما=» به میزان لازم
طرز تهیه:
آب یا شیر را در ظرفی می ریزیم روغن، نمک و خمیرمایه را اضافه می کنیم و بعد آرد (گندم) را کم کم به مواد اضافه می کنیم و با دست ورز می دهیم تا زمانی که خمیر به دست نچسبد.

بعد خمیر را در کیسه نایلون می گذاریم و در جای گرم به مدت یک ساعت می گذاریم تا پف کند و حجمش دو برابر شود. هسته خرما را در می آوریم و با کمی روغن تفت می دهیم اجازه می دهیم کمی سرد شود.

بعد از خمیر به اندازه ی یک پرتقال کوچک برداشته و روی تخته یا سینی پهن می کنیم روی سینی را هم از قبل آرد می پاشیم که خمیر نچسبد.

مقداری از خرما را داخل آن می گذاریم و خمیر را ابتدا به صورت لوله ای می پیچیم یا رول می کنیم

و دوباره خمیر رول شده را که وسط آن خرما می باشد رول می کنیم تا بصورت حلزونی درآید سپس داخل سینی فر چیده

و روی آن را زرده ی تخم مرغ زده و کمی کنجد می پاشیم و داخل فر به مدت یک ساعت قرار می دهیم تا آماده شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ✞ Ϧ ʝ ᔣ ✞ ، elmira.a
آگهی
مرسی از اینکه گذاشتی
Blush+سپاس
:||:
[img=0x17]<a href=[/img]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طرز تهیه ی نان قلیفی(نان محلی سیستانی) 1 [url=http://8pic.ir/viewer.php?file=83kznna7l6n6fvvysl97.png][/url]
پاسخ
من خوردم خـــــــــــــــــیــــلی خوشمزه اس ^_^
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلتنگی چه حس بدی است...

تنهایی چه حس بدی است

کاش...

پاره ای ابر میشدم

دلم مهربانی می بارید

کاش نگاهم شرار نور میشد

اشتی میدادش

و

که دوست داشتن چه کلام کاملی است

و

من...

چقدر دلم تنگ دوست داشتن است!
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان