امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نمره بخت شماچنداست ؟(تست روانشناسی)

خوشبختی موضوعی نسبی است. بعضی از ما اگر در غار زندگی کنیمراضی هستیم و برخی دیگر اگر در قصر باشیم باز هم ناراحت هستیم.
دکتر فرناز عطائی متخصص روانپزشکی گفت: در تمام اعصار،اندیشمندان درباره معنای خوشبختی بررسی کرده اند. راستی خوشبختی چیست؟
وی با طرح سوالات زیر میزان رضایت شما را از زندگی ارزیابیمی کند.
اگر می خواهید بدانید که نسبت به دیگران چقدر خوشبخت هستید،پرسشنامه را تکمیل کنید.
.................................................. .....................................
۱ـ وقتی مسابقه ای را می بازم ازآن لذت نمی برم.
Rدرست Qغلط
.
۲ـ وقتی کسی درباره من لطیفه ای میگوید از آن لذت می برم.
Rدرست Qغلط
.
۳ـ وقتی کسی از دوستانم در حضور منجایزه ای را می برد خوشحال می شوم.
Rدرست Qغلط
.
۴ـ اگر کسی در صف از من جلو بزنداعتراض می کنم.
Rدرست Qغلط
.
۵ـ خیلی زود از سرگرمیها و تفریحاتحوصله ام سر می رود
Rدرست Qغلط
.
۶ـ اغلب روزها خیال پردازی می کنم.
Rدرست Qغلط
.
۷ـ آرزوهای زیادی دارم.
Rدرست Qغلط
.
۸ـ بیش از اندازه چاق هستم.
Rدرست Qغلط
.
۹ـ از خواندن رمان لذت می برم.
Rدرست Qغلط
.
۱۰ـ از خوابیدن متنفرم
Rدرست Qغلط
.
۱۱ـ فکر می کنم جذاب هستم.
Rدرست Qغلط
.
۱۲ـ انتقادات را به خوبی پذیرا میشوم.
Rدرست Qغلط
محاسبه امتیازات:
با توجه به جوابهای زیر ، در ازای هر جواب مشابه بهخود یک امتیاز بدهید.
۱٫غلط ۲٫درست۳٫درست ۴٫غلط ۵٫ غلط ۶٫ غلط ۷٫ غلط ۸٫ غلط ۹٫ درست ۱۰٫ غلط ۱۱٫ درست ۱۲٫ درست
.
امتیاز ۱۲ – ۹ : نسبت به دیگران شما انسان خوشبختی هستید. میان انتظاری که از زندگیدارید و آنچه از آن می گیرید تعادلی برقرار کرده اید. اشخاص با امتیاز بالا ،مانند شما ، از تعادل اجتماعی خوبی بهره مندند. شما از آن جهت مورد توجه دیگرانقرار دارید که از سیاست “زندگی کن و بگذار زندگی کنند” پیروی می کنید.
.
امتیاز ۸ – ۵ : شما فراز و نشیبهای خودتان را دارید. اما در اغلب مواقع به شکل متعادل ومتوسطی خوشبخت هستید. اشتیاق سوزانی برای تغییر دادن زندگی تان ندارید. شما اگر بااشخاص خوشبخت تر از خود معاشرت کنید در وضعیت بهتری قرار می گیرید.
.
امتیاز ۴ – ۰: می توانید به مراتب خوشبخت تر از این باشید. جوابهای خود را مرور کنید.سعی کنید ببینید چه می توانید بکنید تا از این که هستید بهتر شوید.

.
توضیحات:
این پرسشنامه براساس اهتمام دکتر تئو لنتز ، مدیر سابق انجمنپژوهشهای شخصیتی در سن لوییز میسوری تهیه شده است. دکتر لنتز بزرگ ترین پژوهشدرباره خوشبختی را انجام داده. اشخاصی که مورد بررسی قرار گرفتند زنان و مردانیبودند که طیف سنی ۱۶ تا ۵۰ سال را تشکیل می دادند. حداقل تحصیلات این اشخاص دوازدهسال بود. دکتر لنتز براساس ارقام و اطلاعاتی که به دست آورد به “معیار خوشبختی”دست یافت. مباحث دوازده گانه زیر را به دقت بخوانید تا در این مورد اطلاعات بهتریبه دست آورید.
.
۱٫ غلط. انسان خوشبخت حتی اگر چیزیرا از دست بدهد ، باز هم خودش را دوست دارد. او می داند که خصوصیات مطلوب و تحسینبرانگیز دیگری دارد و با اتکا به آنها برای خود تصویر ذهنی مثبتی درست می کند.
۲٫درست. اشخاص خوشبخت به راحتیبیشتری می توانند به خودشان بخندند ، زیرا از تصویر ذهنی مطلوبی برخوردارند. آنهاخودشان را بیش از اندازه جدی نمی گیرند.
۳٫درست. انسان شاد و خوشبخت بادیگران برخوردی همدلانه دارد. او به قدر کافی احساس خوب دارد و از این حیث به کسیغبطه نمی خورد.
۴٫ غلط. انسان خوشبخت می تواند تاحدودی رفتارهای ناخوشایند دیگران را تحمل کند.
۵٫ غلط. نسبت به کسی که خشنود وخوشحال نیست ، انسان خوشبخت از انعطاف لازم برخوردار است. او به راحتی مایوس نمیشود. می تواند زمانهای ناراحتی را تحمل کند و به هدفهای خود برسد.
۶٫ غلط. انسان خوشبخت برای جبرانذهنیتی بد در خیال فرو نمی رود.
۷٫ غلط. افراد خوشبخت آرزوهای زیادیندارند و با آنچه دارند راضی هستند.
۸٫ غلط. اگر خوشبخت باشید ، در چیزیافراط نمی کنید. افراد پرخور اغلب احساس خوشبختی نمی کنند.
۹٫ درست. افراد خوشبخت آن قدرانعطاف پذیر هستند که از واقعیت فاصله بگیرند و از تصورات دیگران لذت ببرند.
۱۰٫غلط. دلیلش روشن نیست ، امااشخاص خوشبخت به راحتی بیشتری می خوابند. شاید برای آنان که احساس خوشبختی نمیکنند پایان دادن به روز از آن رو سخت است که لحظات لذت بخش کافی را تجربه نکردهاند. از این رو دیرتر می خوابند تا شاید لحظه خوشایندی را تجربه کنند.
۱۱٫ درست. افراد خوشبخت پذیرای خودهستند و در مقام لعن و نفرین خود حرف نمی زنند. افراد غیرخوشبخت اغلب تصویر جسمانیبدی دارند و درباره خود اندیشه منفی دارند.
۱۲٫ درست. افراد خوشخبت وقتیاشکالاتشان برملا می شود چیزی از خود کم نمی کنند. آنها می توانند بدون اینکه حالتتدافعی بگیرند ، انتقادات را قبول کنند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Avril. ، اشا ، golbarg 284 ، ~~SARA:HIVA~~ ، خوشتیپ انجمن ، آراگل
آگهی
امتیاز ۸ – ۵ : شما فراز و نشیبهای خودتان را دارید. اما در اغلب مواقع به شکل متعادل ومتوسطی خوشبخت هستید. اشتیاق سوزانی برای تغییر دادن زندگی تان ندارید. شما اگر بااشخاص خوشبخت تر از خود معاشرت کنید در وضعیت بهتری قرار می گیرید.
ConfusedBlush
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمره بخت شماچنداست ؟(تست روانشناسی) 1

زندگیه من اختصاص داره به {ALLAH}

and I should say...
I really love
Muhammad
پاسخ
 سپاس شده توسط ❤R@TA❤
۷درست
پاسخ
 سپاس شده توسط ❤R@TA❤
للللللللللل
پاسخ
 سپاس شده توسط ❤R@TA❤
Heart 
من شدم 8 . یعنی : Blush

خیلی هم خوب و عالیه. Heart

ممنون. Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط ❤R@TA❤
من 9 شدم Blush
پاسخ
 سپاس شده توسط ❤R@TA❤
آگهی
8888888888888888888888888888888888888888888888888888888888888
خخخخخخ خوشبختم هههه من واقعا خوشبختم :cool::cool::cool:
پاسخ
9-12Big Grin
خدایا...
یه نگاه به خط تولیدآدم سازیت بنداز....خیلی ازین آدما دل ندارن[/align]
پاسخ
هه واقعا خوشبختم
همیشه یکی هست که دردودلت رو بهش بگی وای از اون روزی که همون بشه درد دلت...... Heart sara Heart
پاسخ
حال خوندن نداشتم
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  پایین ترین نمره امسالتوبگو
  -‘๑’- به اخــلآق نفــر قبــلیت نمره بـــــــده(داغ داغ) -‘๑’-
  نفر قبلیت اسم یه شخصیت رو میگه تو به اون نمره بده
Smile روانشناسی خیلی عالیه بدو بیا ببین با عشقت چجوری هستی
  مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج
Question اسم معلم های اول تا سوم ابتداییتو بنویس و بهشون از 1 تا 20 نمره بده.
  روانشناسی رنگ ماه تولد شما
  روانشناسی جالب از روی انگشتان شما!(خیلی باحاله)
  اگه نفر قبلیت برات غذای مورد علاقتو درست کنه بهش چه نمره ای میدی؟؟>?
  به امضا و آواتار نفر قبلیت نمره بده !

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان