امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نژاد پرستي يا نه ؟

من از نژاد پرستی ناسیونالیسم و ... حالم به هم میخوره
نابود باد کمونیسم نابود باد صیهونیسم

نژاد پرستي يا نه ؟ 2
عضو گروه تاریخ انجمن

پاسخ
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭ ، ✘PETER✘
آگهی
اصللا نژاد پرستی به چه مععععععناااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
(16-08-2012، 10:51)m-hossein نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اصللا نژاد پرستی به چه معناست؟؟؟؟؟؟؟؟
نژاد پرستی به معنای برتر دانستن نژاد خود بر دیگری استو مثلا شما بعنوان ایرانی از نژاد آریایی بگویی نژاد آریایی برتر است و سایر نژاد ها پست هستند.
نمونه هایی از نژادپرستی در تمام طول تاریخ بوده است. مثلا خلفای عرب که عرب را برتر از عجم میپنداشتند(البته همه خلفا اینگونه نبودند) یا هیتلر که اعتقاد به برتری نژاد آریا داشت.
البته مفهوم نزادگرایی با مفهوم نژاد پرستی فرق داره.
در این خاك زرخیز ایران زمین ، نبودند جز مردمی پاك دین / همه دینشان مردی و داد بود ، وز آن کشور آزاد و آباد بود
پدر در پدر آریایی نژاد ، ز پشت فریدون نیکو نهاد / بزرگی به مردی و فرهنگ بود ، گدایی در این بوم و بر ننگ بود
کجا رفت آن دانش و هوش ما ، که شد مهر میهن فراموش ما / که انداخت آتش در این بوستان ، کز آن سوخت جان و دل دوستان
چه کردیم کین گونه گشتیم خار؟ ، خرد را فکندیم این سان زکار / نبود این چنین کشور و دین ما ، کجا رفت آیین دیرین ما؟
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ، کجا این سر انجام بد داشتیم / بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم ، برون سر از این بار ننگ آوریم
(حکیم فردوسی توسی)
پاسخ
 سپاس شده توسط *larmes de Feu* ، ✘PETER✘
نه نیستم و از نژاد پرستی بدم میاد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
(16-08-2012، 12:33)بر پشت شیر،خورشید اثر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(16-08-2012، 10:51)m-hossein نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اصللا نژاد پرستی به چه معناست؟؟؟؟؟؟؟؟
نژاد پرستی به معنای برتر دانستن نژاد خود بر دیگری استو مثلا شما بعنوان ایرانی از نژاد آریایی بگویی نژاد آریایی برتر است و سایر نژاد ها پست هستند.
نمونه هایی از نژادپرستی در تمام طول تاریخ بوده است. مثلا خلفای عرب که عرب را برتر از عجم میپنداشتند(البته همه خلفا اینگونه نبودند) یا هیتلر که اعتقاد به برتری نژاد آریا داشت. یا اصلا چرا راه دور بریم همین آریو برزن خودمون که تو پروفایلش نوشتهBig GrinBig Grin
اینم لینکش :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.flashkhor.com/forum/member.php?action=profile&uid=3786

دوست من چرا ندونسته اتهام نژاد پرستی میزنید.
من تو پروفایلم نوشتم که نژاد پرستم؟؟؟؟
من یک نژاد گرا هستم نه نژاد پرست.
پیشوا.........
پیشوای عزیز تر از جانم، میدانم که صدای مرا میشنوی
میدانم که با چه سختی و از جان گذشتگی ای برای سرافرازی نژاد آریایی و ملتت تلاش کردی
میدانم سربازان وطن چگونه برای سرافرازی اش شجاعانه و دلیرانه جنگیدند
میدانم از ما چه میخواهی.......
با چکمه هایمان مغرورانه بر روی جسد دشمنانت رژه خواهیم رفت.......
پیشوا آسوده باش که ما بیداریم.....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://uploadtak.com/images/r7921_xwvtcmvaldf9aegi18rh.jpg
پاسخ
 سپاس شده توسط *larmes de Feu* ، ✘PETER✘
من یه چیز میگم گوش کنید ما اگه نژاد پرست بودیم پیشرفت میکردیم من نمیگم ترک بده اذربایجانی ها بدن یا همهی این اقوام اما اگه ما ایرانیا نژاد پرست بودیم چند تا خوبی و بدی داشت بزارید خوبی هاشو بگم چون بیش ترن
1- نزاد ها و اقوام ترک که برده های ما بودن البته قصد بی احترامی ندارم دیگه پادشاه ایران نمیدونم فکر کنم دوران صفوی به بعد یا قبل تو همین مایه ها که مادرش از ترک ها بود اجازه نمیداد تا ترک ها رو به عنوان فرمانده بیاره تا ترک ها به ما حمله میکردنن
2- ما اسلام نمیدونیم اهورا مزدایی بودیم یعنی کوروشی چون مردومه ما از قدرت اعراب ترسیدند و یارشون شدند و گرنه اینکه شیخ ها میگن مردوم ما از ازادی تا زمان قبل از اسلام بهره نبردند اشتتباه است الان ما ازادیم ؟؟ نه پس این بحث رده
3- ما داریم بازیچهی این رییس جمهورای ایرانی شدیم مثل فتحعلی شاه فکر کنم باشه و اینکه ما روو به خارجی ها ترجیح دادند
4- مردم ما هنوز نمیدونن کین من وقتی ایرانی به خاطر ایرانی بودش داره مورد ضربهی شلاق قرار میگیره ناراحت میشم چون منم ایرانیم
5- ما متاسفانه فقط شعار میدیم مرگ بر امریکا یا مرگگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر اسراییل و هزاران شعارای دیگه اینا همه دسترنج بسیجیای ماست که ما بهشون افتخارم می کنیم من خودم فرمم بسیجی رو پر کردم اما وقتی فهمیدم بسیجیا کین دوست داشتم همون لحظه بسیجیا رو بکشم چون همیشه دردسرن فقط ریش بزرگ میکنن و میگن سلامون علیکم برادر یا خواهر
اما حالا بدی هاش
1- اگه ما عقلمونو فعال میکردیم قصد بدی ندارم ما عقل داریم اما استفاده مهمه اگه ما عاقلانهرفتار میردیم الان عربستان مردوماش ملیاردر نبود تمام
نتیجه گیری: تمام نابودی ایران با وجود عربستان شروع و پایان میشه نژاد پرستی کشوریش خوبه اما دین و مذهبش خطر داره هییچ وقتی مسیحی مسلمان نمیسازن یکیشون میمیره 1 درصد امکان ساختنشون هست
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
آگهی
وطن دوستی با نژاد پرستی فرق داره.

پیامبر هم گفته که حب الوطن نیمی از ایمان است.

اما نباید به صورت افراطی شود.

مثلا لباس ها,گفتار خود که هویتمونه رو حفظ کنیم.
واز فرهنگ بیگانه به خصوص غربی الگو نگیریم.

دراین حدود فقط خوبه.

نقل قول: من از نژاد پرستی ناسیونالیسم و ... حالم به هم میخوره

ایول عرفاننژاد پرستي يا نه ؟ 2

حتما مقالات جناب هیروهیتو ووبلاگشون رو ببین.

گرچه من هنوز حس خیلی بدی نسبت به ناسیونالیسم ندارم.
بالاخره باید یه کوچولو ناسیونالیسم باشه.
"دختر و افسر مرزی"

نژاد پرستي يا نه ؟ 2
((...زنده باد صلح بین المللی,مرگ بر جنگ افروزان...))
استالین_آخرین سخنرانی سال 1952
عضو گروه تاریخ انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط بر پشت شیر،خورشید اثر ، ✘PETER✘
اولين نژاد پرست شيطان معلون است كه از فرمان الهي براي سجده به آدم سرپيچي كرد و گفت كه من از آتش هستم و آدم از خاك ناچيز.
اللهم صل علي محمد و آل محمد
پاسخ
 سپاس شده توسط ✘PETER✘
نیستیم
نژاد پرستي يا نه ؟ 2
پاسخ
 سپاس شده توسط fuzuli
نژادپرستی تفکّر برتر دانستن یک نژاد بر نژاد(های) دیگر است.

در کتاب «فرهنگ سیاسی» داریوش آشوری برای نژادپرستی تحت نام «نژادگرایی» چنین تعریفی آورده شده:

نژادگرایی نظریه‌ای است که میان نژاد و پدیده‌های غیر زیست شناسی مانند دین، آداب، زبان و... رابطه ایجاد کرده برخی نژادها را برتر از دیگر نژادهای بشری می‌شمارد. در این نظریه برتری نژادی مستقل از شرایط محیطی و اجتماعی رشد افراد عمل کرده و دست تقدیر برخی نژادهای بشر را برتر و برخی دیگر را کهتر گردانیده‌است.
ریشه‌های نژادپرستی در عصر جدید به نظریات کنت دوگوبینو نویسنده فرانسوی می‌رسد که آن را در ۱۸۵۳ منتشر نمود. در قرن بیستم بزرگ‌ترین حامی نژادگرایی هاستن استوارت چیمبرلین نویسنده آلمانی انگلیسی تبار بود.
معروف‌ترین دولت‌های نژادپرست سده بیستم حکومت آپارتاید آفریقای جنوبی و اسرائیل ( رفتار آپارتایدی اسرائیل با فلسطینیان ) به شمار می‌روند.
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان