نظرسنجی: ایا خودرو خوبی است؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عکس فراری ومشخصات فراری

عکس فراری ومشخصات فراری 1
[

خودروی فراری مدل ۴۵۸ ایتالیا که از یک خودرو فراتر است

در طراحی این سوپر اتومبیل از ماشینهای فرمول ۱ بشکل ویژه ای الهام گرفته شده و در واقع تولید این شاهکار ، تجزیه و تحلیل دقیق نتایج رانندگی با یک اتومبیل فرمول ۱ هست که باعث شده ۴۵۸ ایتالیا در زمینه طراحی کنسول وسط و فرمان و همچنین چرخها تفاوتهای زیادی نسبت به سایر رقبا داشته باشد.

نحوه قرارگیری موتور اتومبیل مثل سایر همنوعان در قسمت وسط و مایل به عقب می باشد که اصطلاحا “mid-rear engined” گفته میشود . در طراحی و تولید این اتومبیل تمرکز سازنده بشکل ویژه ای برای کاهش اصطکاک بوده که نتیجه ای جز مصرف سوخت کمتر و افزایش بازدهی و سرعت نداشته و از این حیث از F430 یک سر و گردن بالاتر از رقبا قرار دارد.

کلا در طراحی این سوپر اتومبیل از ماشینهای فرمول ۱ بشکل ویژه ای الهام گرفته شده و در واقع تولید این شاهکار ، تجزیه و تحلیل دقیق نتایج رانندگی با یک اتومبیل فرمول ۱ هست که باعث شده ۴۵۸ ایتالیا در زمینه طراحی کنسول وسط و فرمان و همچنین چرخها تفاوتهای زیادی نسبت به سایر رقبا داشته باشد. در این بین شاید گفتن این نکته هم خالی از لطف نباشد که مایکل شوماخر قهرمان پر افتخار مسابقات فرمول ۱ از ابتدای پروژه ۴۵۸ در کنار تکنسین مربوطه بوده و به نوعی جهت دهی خاصی در فرآیند تولید این سوپر ماشین از خودش به جای گذاشته.

۴۵۸ با ۸ سیلندر و حجم ۴۵۰۰ سی سی برای تولید تنها ۴۵ دستگاه هدف گذاری شده که در اینصورت حتما قیمت رویایی رو هم باید انتظار داشت

حداکثر گشتاور این فراری ۵۴۰ نیوتن متر می باشد در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و بیش از ۸۰% از آن در دور موتور ۳۲۵۰ در اختیار راننده قرار دارد (شاید زیاد به چشم نیاد اما سوپر اسپرتها با دور پایین میونه چندان خوبی ندارند که این امر باعث افزایش سوخت اتومبیل میشه که در مورد ۴۵۸ این نقیصه تا حدودی برطرف شده. این موضوع وقتی جالبه توجه که بدونید ۴۵۸ در سیکل ترکیبی مصرفی معادل ۱۳٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلوتر دارد . یعنی مصرفی معادل نیسان ماکسیما و حتی کمی کمتر).

وزن اتومبیل ۱۳۸۰ کیلوگرم هست که ۵۸% از این وزن بر روی اکسل های عقب می باشد و این کاملا معقول و مناسب هست. ۰ تا ۱۰۰ این اتومبیل در ۳٫۴ ثانیه محقق شده و حداکثر سرعت ۴۵۸ ایتالیا ، برابر ۳۲۵ کیلومتر اعلام شده است. برای کنترل این اتومبیل هم ترمزهای قدرتمندی در نظر گرفته شده بطوری که اتومبیل رو از سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت با طی مسافت ۳۲٫۵ متر به حالت سکوت می رساند و این یکی از بهترین عملکرد ها بین تمامی سیستم های ترمز در دنیاست

داخل اتومبیل سبک جدید از طراحی تریم رو به رانندگان نشان می دهد و این طراحی انقلابی و مهندسی کاملا رابط مناسبی هست برای برقراری ارتباط بین راننده و ماشین. فرمان کاملا بصورت صاف و به عبارتی موازی راننده قرار داره و عکس العمل های بسیار سریعی رو در قبال حرکات راننده از خودش نشون میده که این یکی از ویژگیهای اصلی خودرو های اسپرت هست ، پنل های تهویه هوا هم کاملا با زاویه مناسب در جای خودشون نصب شدن و برخلاف سایر اتومبیل ها با زاویه ی تقریبا عمود مقابل سرنشینان ، هوا رو به جریان می اندازد.

اینم عکس های فراری مدل 458

این موتورش

اینم خودش

[img]http://www.bornanews.ir/EditorPics/New/9001/danesh%20va%20fan'avari/saberi/ferrari-458spider-mid-rear-.jpg[/img]

اینم توش

دستهــايم را محکمتر بگيـر

من هنوز هم نميخواهــم

تورا...

به دست خاطرات بسپارم...

پاسخ
 سپاس شده توسط j0oj0o ، lambor ، behnaz ، Armina ، FARID.SHOMPET ، امیررضا* ، ღدرناღ ، sara ss501 ، яᎧмιиα ، لی مین هو 2 ، مهدی8 ، یک گل ، بنز باز خسته ، ساچلين ، 122333 ، Mr.Robot
آگهی
خيييلي خوشگله كارگرمون دوتا داره اسپم ندهید خواهشا
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
5 تا اسپم پاک شد
خبر از من داری؟

خبر از دلتنگی های من چطور؟

و آن پروانه های شادی که در نگاهم بودند

خبرش رسیده که مرده اند؟

هیچ سراغ دلم را میگیری؟

کسی خبر داده که آب رفته ام از خستگی؟

مچاله ام از دلتنگی؟

آه….. که هیچ کلاغی نساختیم میان هم

وجدانت راحت….

خبرهای من به تو نمیرسد
پاسخ
اخه چرا قرمز نزاشتی از من قرمزه 
بیایید عهد ببندیم که مثل باران باشیم!
آسمانی شویم اما درد زمینی ها را فراموش نکنیم
حُسن باران این است
که زمینی ست، ولی
آسمانی شده است
و به امداد زمین می آید...

پاسخ
زرده خوشگله
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
قدیمی به نظر می یاد
اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود ، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . . .
پاسخ
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان