امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی بازی I Am Alive

استنیسلاس مترا (Stanislas Mettra) كارگردان بازی I Am Alive می گوید: "این یك بازی Survival Horror است كه در آن زامبی وجود ندارد." این بازی بارها كنسل شد و فراز و نشیب های زیادی داشت و حتی در یك مقطع به نظر می رسید که جید ریموند (Jade Raymond) تهیه كننده Assassin's Creed هم روی آن كار كرده است. بازی در شهر Haventown یك شهر خیالی در شیكاگو اتفاق می افتد. نمایش هایی كه از بازی پخش شده، بیش از اینكه سبك Survival Horror بدون زامبی را نشان دهد، اسم بازی را تلقین می كند. شخصیت اول بازی، اسمی ندارد و به نظر همانند الطیر (Altair) و یا اتزیو (Ezio) از ساختمان ها می پرد.

از لبه ساختمان ها می گذرد، از روی پل های باریك عبور می كند و پرش هایی با دور خیز انجام می دهد. تفاوتی كه به نظر می رسد، نوار استقامت (Stamina) بازی است. شخصیت اصلی همانند شخصیت های Assassin's Creed فرد تمرین دیده ای نیست و یك انسان معمولی است و حركاتش خیلی آرام است، پس نوار استقامت اینجا اهمیت پیدا می كند. او زیاد نمی تواند چنین كارهایی را انجام دهد وگر نه، نوار استقامت او به پایان می رسد و به قولی خسته می شود. مثلاً اگر شما در حین حركت، از لبه یك ساختان بپرید، نوار استقامت به پایان می رسد و شخصیت اصلی از خستگی لبه ساختمان را رها می كند و سقوط خواهد كرد. این بخش خیلی شبیه به بازی Dark Souls كار شده است.

بازگشت نوار استقامت به این سادگی ها هم نیست و اگر می خواهید آن را كامل پر كنید، باید مثلاً از بسته كمك های اولیه استفاده كنید. استراحت و تنفس هوای تازه هم باعث پر شدن این نوار می شود. وقتی مترا در بازی از یك پل بالا می رفت، نفس شخصیت اول گرفت و اینجا بود كه متوجه شدیم تنفس هوای تازه، خود یك موضوع بزرگ در بازی است. بخش بزرگی از شهر Haventown را خاكستر فرا گرفته و حركت كردن در چنین مكان هایی، هم نوار سلامتی و هم نوار استقامت را كاهش می دهد. در چنین صحنه هایی، واقعاً نفس شما هم بند می آید و بین خاكستر و مه، شما دیوانه وار دنبال پیدا كردن یك مسیر به بالا هستید تا به هوا برسید.

بعضی از حوادث بازی، شبیه به رمان The Road از کورمک مک کارتی (Cormac McCarthy) است. مثلاً در یكی از صحنه ها، زنی در مه دستانش با یک دستبند به یك نیمكت در خیابان بسته شده و حالا شما باید تصمیم بگیرید تا تنها گلوله ای را كه در اختیار دارید، صرف شلیك به دستبند و آزاد كردن او كنید یا نه و اگر این كار را انجام دهید، می توجه می شوید كه كل این ماجرا یك تله بوده و چند نفر سر شما می ریزند تا اموالتان را بدزدند. شهر به خاطر حادثه ای به نام "The Event" نابود شده و دلیل آن مشخص نیست. مه شدید، كمبود مهمات و تجهیزات باعث می شود كه در هر لحظه از بازی، وقتی شخصی را می بینید، از خود بپرسید كه آیا می توان به این آدم اعتماد كرد؟

این مسائل هم خیلی شبیه به رمان The Road هستند كه شما از ریشه حادثه ای كه در شهر افتاده، بی خبر هستید. برای اینكه كمی اكشن بازی را مشاهده كنیم، جلوتر می رویم. در این مرحله شخصیت اول را می بینیم كه دختری به نام می (Mei) دارد. او دختر خود را با طناب به پشت خود پیچیده و در یک متروی نابود شده در حال حركت است. او به سمت یك سری آدم ژولیده كه كنار آتش نشسته اند، می رود كه ناگهان چند نفر به ما حمله می كنند تا تجهیزاتمان را بدزدند. یكی از آن ها، چاقویی را به سمت ما تكان می دهد و حالا وقت دفاع از خود است. شخصیت اول اسلحه خود را از جیبش درمی آورد. یادتان هست كه گفتیم تنها یك تیر در این اسلحه وجود دارد؟ افرادی كه به ما حمله كرده اند، می ترسند و به عقب می روند، اما یكی از آن ها سعی می كند تا طی یك حركت سریع به شما حمله كند. با زدن یك دكمه كه Struggling Kill نام دارد، ترتیب او را می دهید!
2 روش برای مبارزات وجود دارند، Melee Combat و Struggling Kill كه مترا هر 2 روش را نشان می دهد و حتی یك بار از تنها گلوله خود هم استفاده می كند. در هر 3 حالت، بعد از درگیری آن ها به شما اجازه می دهند كه كمی گوشت و غذا برای خود و دختران بردارید. فضای گرفته و احساس خطر در تك تك صحنه های بازی حس می شود و ترس های ذاتی شما هم شروع به فوران می كنند. سوال اینجاست كه به غیر از سعی در نجات خود، آیا می توانید جان دیگران را هم نجات دهید؟ آیا می توانید به آن ها اعتماد كنید؟ همین مسائل به خودی خود، حس تنش را در ما ایجاد می كند و ترك آن ها هم ممكن است باعث عذاب وجدان شود. صحنه های QTE هم در بازی وجود دارند كه جالب كار شده اند. حال ما نمی دانیم که آیا وقتی ساخت بازی به عهده Darkworks بود هم به این شكل بوده و یا وقتی Ubisoft Shanghai آن را در دستان خود گرفت، این تغییرات را ایجاد كرده است. I Am Alive در اوایل سال 2012 برای XBLA و PSN عرضه خواهد شد ...
اینم چند تا عکس از بازی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی بازی I Am Alive 1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
معرفی بازی I Am Alive 1
سپاس فراوان ...
منبع : مجله بازی نما
پاسخ
 سپاس شده توسط deymon 20 ، ps3000 ، SABER ، FARID.SHOMPET
آگهی
مثل هميشه كارت خوب بود بزنم به تخته خيلي فعالي آفرين ادامه بدهSmile
همیشه با خودم فکر میکنم برای سکوت هم معنی مثبت هست هم معنی منفی!

یه بار می گیم سکوت علامت رضاست ..

یه بارم میگیم جواب ابلهان خاموشی است ..
پاسخ
 سپاس شده توسط ~SoLTaN~
اووففف عجب بازييه حتما بازيش كنيد

پاسخ
مگه بازی کردی ؟
پاسخ
تو لب تابه دوستم عجب گرافيكي داشت اااااااوووووووووووففففففف

پاسخ
فک کردم هنوز منتشر نشده Rolleyes
پاسخ
آگهی
شده عزيز نديدي چي بود
اين تيركمونش منو كشته

پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  درخواست نویسندگی در بخش معرفی و نقد بازی ها و زیرشاخه ها
  معرفی چند بازی با ژانر های مختلف برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی چند بازی برای کنسول های بازی برای گیمر هایی مثل خودم+عکس
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بهترین بازی های racing و ماشین بازی
  معرفی بازی War Brokers
  معرفی بازی ماینکرافت
  معرفی بازی های اندرویدی که قابلیت پشتیبانی از دسته بازی را دارند
  معرفی ۱۰ بازی‌ برای افزایش مهارت برنامه نویسی
  معرفی بهترین بازی های اکشن اندروید (آفلاین)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان