امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بررسی توانایی نظامی انگلیس

من با این حرفاتون موافقم که آمریکاییها اکثر ژنرالهای عراقی رو خریدند ،تقریبا تو همه جنگهاشون از این شگرد استفاده میکنند و قبل از این هم همینطور بوده ،اینکه گارد ریاست جمهوری عراق هم بیشترین مقاومت رو در برابر نیروهای اشغالگر داشت درسته چون از وفادارترین و زبده ترین نیروهای نظامی صدام بودند ،ولی در جنگ مهم تغییر حکومته و نابودی نیروی نظامی کشوره نه تسخیر کشور و آمریاییها در کمتر از 21 روز تونستند به هدف خودشون برسند و حکومت صدام رو سرنگون کنند و این در نوع خودش یکی از موفق ترین جنگ هاییه که آمریکاییها داشتند !!!
ولی اینکه آمریکاییها 70% خاک عراق رو تسخیرکردند ولی حتی یک شهر رو نتونست تسخیر کنند درست نیست چون جدا از اینکه تو منابع معتبر همچنین چیزی در مورد این جنگ نیست با عقل هم جور در نمیاد ،چون 70% میشه حدودا سه چهارم یک کشور و چطور تو این سه چهارم هیچ شهری نبوده ؟!
در مورد این قسمت از حرفتون
نقل قول: امریکایی ها چند بار برای تسخیر فرودگاه بغداد عملیات انجام دادند ولی باز گردان های گارد عراقی عملیات های امریکا را خنثی کردند
اگه میشه یه منبع معتبر در این مورد بذارید چون من چیزی نشنیدم و تا جاییکه میدونم آمریکاییها تو همون چند روز اول جنگ فرودگاهها و تاسیسات زیر بنایی عراق رو به کلی نابود کردند به طوری که صدام یه تعداد از هواپیما هاش رو برا اینکه سالم بمونه زیر خاک دفن کرد ولی آمریکاییها اونها رو پیدا کردند و بعضی ها رو به غنیمت گرفتند و اکثرشون رو نابود کردند،پس بنابر این نیازی به تسخیر فرودگاههای ویران شده عراقی نبود.
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER
آگهی
منبع اول : کتاب 100 جنگ بزرگ تاریخ
منبع دوم : شنود بیسیم ها نیرو های امریکایی توسط روسیه
من گفتم در همان روز های اول جنگ امریکا به شدت مناقط حساس عراق رو بمباران کرد
کار به جایی رسید که شهر ها رو هم بمباران سنگین کردن (بصره - فلوجه و...)
فقط در بغداد گفته میشه 150 هزار نفر اماده بودند تا اخرین قطره خون بجنگند
مثلا :
در 6 اوریل 2003 در ساعت 10 صبح 3 گردان گارد + نیرو های داوطلب در 6 ساعت نبرد خونین نیرو های امریکایی رو از حومه فرودگاه بغداد عقب زدند
حتی ژنرال ریچارد مایزر هم اعتراف کرد که بغداد با خرید ژنرال های عراقی سقوط کرد وگرنه عراق هم منجلابی مثل ویتنام برای امریکا به بار می اورد
بررسی توانایی نظامی انگلیس 2
پاسخ
این کتابهایی که میگید نسخه pdf داره بشه دانلودش کرد؟
----------------
بحث من بیشتر سر اون 70% بود... به هر حال ممنون
ولی اصل ماجرا سر قدرت نظامی آمریکاست و با همه این تفاسیر و بعضا مقاومت های پراکنده ای که تو عراق میشد حکومت و ارتش عراق تو 3 هفته نابود شد!!! حالا درسته که افسران عراقی به صدام خیانت کردند ولی تطمیع نظامیهای طرف مقابل هم جزئی از جنگه که برنده اصلیش آمریکاییها بودند.
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER
امریکا اگه سران رو نمی خرید هرگز نمی توانست بغداد رو بگیره
تازه کم کم در خود امریکا تظاهرات ضد جنگ در حال برگزاری بود
قدرت نظامی امریکا هم در دنیا داشت زیر سوال می رفت

به نظر یه ژنرال روسی : امریکا خیلی زود به عراق حمله کرد
دانلود کتاب 100 جنگ بزرگ تاریخ :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود
پاسخ
خوب دوست عزیز این مثل این میمونه که مثلا در یک مبارزه رزمی بین دو نفر شما بگید اگر از ضربات دستش یا مثلا پاهاش استفاده نمیکرد حتما مبارزه رو باخته بود!!!
این کارها جزء شگردهای جنگه و نمیشه اون رو نقطه ضعف آمریکاییها دونست ،کارشون هم خیلی عاقلانه ست،به جای اینکه کلی خرج کنند و فقط از جنبه نظامی وارد عمل بشوند افسرای ارتش صدام رو خریدند ،حتی استفاده از بمب افکن های B52 و جنگنده F117هم جدا از کارایی بالاش در این جنگ تاثیر روانی بسیار زیادی بر نیروهای عراقی داشت به طوری که فرمانده نیروی هوایی عراق گفته بود آمریکاییها باید از نقش B52 در این جنگ تقدیر کنند ،پس نمیشه اینها رو ضعف آمریکاییها دونست...
در این جنگ آمریکاییها قدرت نظامی خودشون رو به رخ دنیا کشیدند ،وقتی یک حکومت مثل صدام رو ظرف 21 روز ساقط کردند چرا باید قدرت نظامیشون زیر سوال بره؟!!!
-------------
به خاطر کتاب ممنون ولی من نتوستم دانلودش کنم،لینک مشکل داره،شایدم سیستم من...
پاسخ
 سپاس شده توسط SABER
قدرت نظامی
یعنی نظامی نه پولی
اگه قدرت نظامی داشت رو همون ام القصر در جا نمی زد
اون 21 روز اگه بدون پول بود شاید تا چحدین سال هم طول می کشید
تنها درسی که امریکا در این جنگ داد
انیکه می توانه بسیج قوای خوبی داشته باشه و از هزاران کیلومتر اون ور تر تانک و ادوات بیار

مثلا من هم میام با پول تمامی ژنرال های امریکایی رو می خرم و فقط تانک هامو توی خاک امریکا حرکت می دم
پس بگم قدرت نظامی من بالاست !
پاسخ
آگهی
ببین دوست عزیز اینجوری بحثمون به نتیجه ای نمیرسه!هی من میگم نره شما میگی بدوش
آخه عزیز من تهدید و تطمیع و ... جزئی از استراتژی جنگه،شما بقیه جنگها رو ببین اون طرفی که تونسته کجا از این روش استفاده نکرده؟از جنگهای خیلی قدیم مرسوم بوده که یا اونقدر قدرت خودشون رو بزرگ جلوه میدادند
که سربازا و افسرای طرف مقابل از ترس عواقب بعد شکست به حکومتشون خیانت کنند یا طرف رو با پول و وعده حکومت و ... میخریدند،این چیزی جدیدی نیست که شما میگی اگه اینکارو نمیکردن و...
ولی آمریکاییها و انگلیسیها تو این کار تبحر خاصی دارند که اونم به خاطر قدرت اقتصادی و نظامی و از همه مهمتر اطلاعاتی بالاشونه،به این راحتی که شما میگی هم نیست که مثلا به قول خودت ژنرالهای آمرکایی رو بخری و ...
مگه خریدن افسرای صدام به این سادگیا بود که شما میگی!مگه دستگاه اطلاعات صدام بیکار بود که حالا هر کی خواست بره نظامیاش رو بخره!معامله گاو و گوسفند نیست که به این راحتیا باشه،این خودش قدرت اطلاعاتی خیلی بالایی میخواد،اگه به این راحتیاست که شما میگی چرا ما تو جنگ نتونستیم این کارو بکنیم؟یعنی فقط برا پولش مونده بودیم!
تو جنگ عراق تبلیغات آمریکاییها برا آماده کردن مردم عراق به قدری بود که وقتی نیروهای آمریکایی وارد عراق شدند مردم جلوشون گاو و گوسفند قربونی میکردند،خوب این نشون میده که اونها تونستند به هدف خودشون یعنی همسو کردن مردم با اشغالگرا برسند جدا از اینکه صدام هم پایگاه مردمی خیلی قویی نداشت،جنگ که فقط قدرت نظامی نیست که بیان همه جا رو بمباران کنن و بعدش نیروهای پیاده شون یه کشور رو صاحب بشه که این اصلا منطقی هم نیست ،به قول معروف گرهی که با دست باز میشه چرا بخوای با دندون بازش کنی، تو همین جنگ 33 روزه ایرانیها تو همون هفته اول جنگ حدود 400 سایت اسراعیلی رو Hک کردند که یکیش سایت ایهود باراک وزیر جنگ اسراعیل بود و کارشون هم واقعا تاثیر گذار بود ،خوب پس اگه اینجوریه که شما میگی نباید Hک میکردند و همون نبرد نظامی حزب ا... کافی بود!.... این خودش خیلی کاره و یه قسمت از جنگه که همیشه بوده و حالا فقط از ابزار پیشرفته تری استفاده میکنند.
متاسفانه ما چون از آمریکاییها خوشمون نمیاد نمیخوایم قدرتشون رو باور کنیم،من هم مثل شما قبول دارم که بیشترین ظلم در حق ما ایرانیها رو آمریکاییها کردن،نمونه ش همون هواپیمای مسافربری که زمان جنگ با 290 مسافر که اکثرا زن و بچه بودن رو زدن ،عملیات آخوندک ، داراییهای ایران که تو حساباشونه و بلوکه ش کردن ، تحریمهای فعلی و..... ،ولی همه اینها دلیل نمیشه که بیایم یه واقعیت رو طوری دیگه جلوه بدیم!
خدا رو شکر که کسانی تو این مملکت هستند که این واقعیت ها و قدرت نظامی بالای اونها رو دیدند و بیکار نموندن و کاری کردند صنایع موشکی ایران اونقد پیشرفت کرده که حتی آمریکاییها هم حالا از ایران میترسند.
پاسخ
 سپاس شده توسط 卐WaffenSS卐 ، SABER ، ...Altair...
بردموشک ماطبق گفته ی مقامات تاپاریس ولندن هم میرسه ومیتونیم هدف قرارشون بدیم

ولی انصافانیروی دریایی قوی ای دارن

(26-07-2012، 0:28)shipar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببین دوست عزیز اینجوری بحثمون به نتیجه ای نمیرسه!هی من میگم نره شما میگی بدوش
آخه عزیز من تهدید و تطمیع و ... جزئی از استراتژی جنگه،شما بقیه جنگها رو ببین اون طرفی که تونسته کجا از این روش استفاده نکرده؟از جنگهای خیلی قدیم مرسوم بوده که یا اونقدر قدرت خودشون رو بزرگ جلوه میدادند
که سربازا و افسرای طرف مقابل از ترس عواقب بعد شکست به حکومتشون خیانت کنند یا طرف رو با پول و وعده حکومت و ... میخریدند،این چیزی جدیدی نیست که شما میگی اگه اینکارو نمیکردن و...
ولی آمریکاییها و انگلیسیها تو این کار تبحر خاصی دارند که اونم به خاطر قدرت اقتصادی و نظامی و از همه مهمتر اطلاعاتی بالاشونه،به این راحتی که شما میگی هم نیست که مثلا به قول خودت ژنرالهای آمرکایی رو بخری و ...
مگه خریدن افسرای صدام به این سادگیا بود که شما میگی!مگه دستگاه اطلاعات صدام بیکار بود که حالا هر کی خواست بره نظامیاش رو بخره!معامله گاو و گوسفند نیست که به این راحتیا باشه،این خودش قدرت اطلاعاتی خیلی بالایی میخواد،اگه به این راحتیاست که شما میگی چرا ما تو جنگ نتونستیم این کارو بکنیم؟یعنی فقط برا پولش مونده بودیم!
تو جنگ عراق تبلیغات آمریکاییها برا آماده کردن مردم عراق به قدری بود که وقتی نیروهای آمریکایی وارد عراق شدند مردم جلوشون گاو و گوسفند قربونی میکردند،خوب این نشون میده که اونها تونستند به هدف خودشون یعنی همسو کردن مردم با اشغالگرا برسند جدا از اینکه صدام هم پایگاه مردمی خیلی قویی نداشت،جنگ که فقط قدرت نظامی نیست که بیان همه جا رو بمباران کنن و بعدش نیروهای پیاده شون یه کشور رو صاحب بشه که این اصلا منطقی هم نیست ،به قول معروف گرهی که با دست باز میشه چرا بخوای با دندون بازش کنی، تو همین جنگ 33 روزه ایرانیها تو همون هفته اول جنگ حدود 400 سایت اسراعیلی رو Hک کردند که یکیش سایت ایهود باراک وزیر جنگ اسراعیل بود و کارشون هم واقعا تاثیر گذار بود ،خوب پس اگه اینجوریه که شما میگی نباید Hک میکردند و همون نبرد نظامی حزب ا... کافی بود!.... این خودش خیلی کاره و یه قسمت از جنگه که همیشه بوده و حالا فقط از ابزار پیشرفته تری استفاده میکنند.
متاسفانه ما چون از آمریکاییها خوشمون نمیاد نمیخوایم قدرتشون رو باور کنیم،من هم مثل شما قبول دارم که بیشترین ظلم رو در حق ما ایرانیها رو آمریکاییها کردن،یکیش همون هواپیمای مسافربری که زمان جنگ با 290 مسافر که اکثرا زن و بچه بودن رو زدن ،عملیات آخوندک ، داراییهای ایران که تو حساباشونه و بلوکه ش کردن ، تحریمهای فعلی و..... ،ولی همه اینها دلیل نمیشه که بیایم یه واقعیت رو طوری دیگه جلوه بدیم!
خدا رو شکر که کسانی تو این مملکت هستند که این واقعیت ها و قدرت نظامی بالای اونها رو دیدند و بیکار نموندن و کاری کردند صنایع موشکی ایران اونقد پیشرفت کرده که حتی آمریکاییها هم حالا از ایران میترسند.

حرف هاتون کاملادرسته
آمریکابیمارنیست نیروی نظامیشوبفرسته توجهنمی مثل ایران کاری که باعراق کردرومیکنه که بهش میگن جنگ نرم وداره باایران هم میکنه
ولی به قول دوستمون نه ماعراقی هستیم ونه رهبرانمون صدام
پاسخ
 سپاس شده توسط shipar
نقل قول: بردموشک ماطبق گفته ی مقامات تاپاریس ولندن هم میرسه ومیتونیم هدف قرارشون بدیم

ولی انصافانیروی دریایی قوی ای دارن
کدوم موشک؟!
اخرش شهاب 3 است که بردش پایتخت اسرا**ل است.

اسم موشکی که می گی رو بگو؟؟؟!!

اسم نداره! Sleepy

این حرف های مفتی است که بعضا این غربی ها می زنند تا ایران رو تهدید نشون بدن مثلا الان به گفته اونا ایران دنبال بمب هسته ای است!!!

و با این حرف ها دفاع ضد موشکیشون را برای مقابله با روسیه (ولی در حرف برای مقابله با ایران) هر جا مستقر کنن.
برای "تشکر کردن" و یا گفتن"خوب و  جالب بود" از دکمه سپاس استفاده کنید

سوالات و مشکلات خود مربوط به انجمن را در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینجا مطرح کنید، به پیغام خصوصی در این مورد جواب داده نمی شود.
آپلود سنتر عکس اختصاصی فلش خور! عکس خور!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://www.akskhor.ir
پاسخ
 سپاس شده توسط ☭Nicola☭ ، shipar ، چه گوارا ، saeed4
موشک خلیج فارس یه موشک بالستیکیه موشک بالستیکی ازجوخارج میشه وتوخارج ازجودیگه ازسوخت استفاده نمیکنه ودورمدارزمین میچرخه تابرسه به نقطه موردنظرودوباره شلیک میشه به سمت هدف یعنی باهاش پایتخت آمریکاروهم میشه زد
آخرین موشک های ایران زلزال 3و4هست بایکی دوتای دیگه که اسماشونوبه خاطرندارم وتورژه امسال رونمایی شد

بله خیلی تابلوهست که دفاع ضدموشکیشونوفقط توشمال ایران ونزدیک روسیه میذارن نه نزدیک ایران!اصلاتوجنوب وغرب ایران این دفاع ضدموشکیشون صفره!
زندگۓ سزاۓ کسۓ است که به شکم مادرش لگد مۓ زند
پاسخ

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  خفت(توان نظامی آلمان)
  -عکس هایی از هواپیما ترابری نظامی آنتونوف ای‌ان-۲۶-
  |-هواگردهای ترابری نظامی اتحاد جماهیر شوروی از ۱۹۶۰–۱۹۶۹-|
  -عکس هایی از هواپیما نظامی بوئینگ ئی-۳ سنتری-
  -سه مدل هواگرد آموزشی و نظامی دهه 1980-
  _سه نمونه هواگرد نظامی ساخت آمریکا در دهه 1980-
  -چهار نوع از برترین هواگرد های نظامی آمریکا در دهه 1940-
  |-خودروی نظامی پیاده نظام بی‌ام‌پی-|
  درخواست نویسندگی در بخش مسائل نظامی و زیرشاخه ها
  ||تاریخچه عملیاتی و نظامی جنگنده لاکهید مارتین اف-۳۵ لایتنینگ ۲||

پرش به انجمن: