امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حمله ی عرب: مخرب یا سازنده؟

(29-11-2012، 12:47)bigbang نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لازمه ی داشتن یک قضاوت درست و عادلانه، اول از همه نیازمند عدم قضاوت ارزشی است...من قصد حمایت از کسی را ندارم اما تخیلی دانستن دو قرن سکوت کمی بچه گانه است یا شاید چشم را بر حقایق بستن... چون در تمام این کتاب ذکر شده که مطلب را از کدام کتاب تاریخی گرفته شده لابد میخواهیم بر درستی تاریخ سیستان و تاریخ طبری و تجارب السف و... هم شک کنیم...((شاید بهتر است کل تاریخ را زیر سوال ببریم شاید توانستیم ثابت کنیم که تمدن عرب بیشتر از ایرانی ها بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!))
نظر من هنوز هم همین است شاید دین مبین اسلام کمک شایانی به موقعیت زن در آن زمان داشته اما همه ماجرا همین نیست... رفتار ساسانی ها درباره زنان هرچه بوده بهتر از رفتار عرب ها جاهلی بوده این دیگر نیازمند دفاع نیست انقدر واضح است که حتی شک هم بر آن جایز نیست
وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَكُمْ خَشْيَةَ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَ إِيَّاكُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ كانَ خِطْأً كَبيراً(اسراء آیه 31)
اما بعد از اسلام همه ماجرا به رفتار با زنها ختم نمیشود (با اینکه سفارشات اسلام در مورد زنان تمام و کمال انجام نشد و نمیشود)
آیا معنای آبادانی فقط مربوط به رفتار با زنان است؟؟؟!!! این سوال من بی جواب ماند!!! اصلا کتب تاریخی را در نظر نگیریم سوال من این است جنگ و ویرانی آبادانی به همراه دارد یا عقب افتادگی؟؟؟؟؟؟ آن هم جنگی که فاتح خود را از همه جهات بالاتر میدانست. شما قضاوت کنید ایرانی که قرن ها رقیب نداشت بر روی زمین حالا باید نام موالی عرب را بر دوش کشد این خود عقب ماندگی نیست؟؟!!!!!
اما در مورد سازندگی: سازندگی ایران برای عرب بیش از حد تصورش بوده و است اگر کمک های ایران نبود شاید از اسلام حقیقی الان چیزی باقی نمانده بود (منبع نام نمیبرم که نگویید کتاب فلانی تخیل است کتاب فلانی بی علمی ست)
و باز هم میگوبم حمله عرب جز آشنایی ایرانیان با دین اسلام هیچ روی خوشی برای ایرانی ها نداشته...و بس

در مورد تخیلی بودن کتاب مزبور به نظرم باید یه تاپیک جداگانه باز بشه ولی به نظرم حتی نثر رمان گونه ی خود کتاب هم داره سعی میکنه عدم مرجعیة تاریخی خودش رو اثبات کنه.
در مورد رفتار با زنان هم باید بگم که ساسانی ها و اعراب جاهلیة به تقریب در یک سطح توحش بودن و فقط از جهات مختلفی نسبة به زنان ظالم بودن و این دلیل نمیشه که بگیم رفتار یکی از دیگری بهتر بوده. حالا بیایم اعمال توصیه شده از نظر اسلام رو در احوال برابری زن و مرد و قومیة های مختلف نگاه کنیم... إنما أافضلکم آتقیکم. همین یک مورد اگه یک درصدش هم رعایة شده باشه بازم تحول شگرفی در ساختار تبعیضی جوامع عربی و ایرانی داشته. یعنی حتی اگه یه ذره رسوم این دو ملة رو تغییر داده باشه (که قطعا خیلی بیشتر از یه ذره تغییر داده) واقعا پیشرفت بزرگی باید محسوب بشه.
در مورد مطلب بعدی هم باید یادآوری کنم که در ابتدای مطلب قید شده "قسمة 1". این نشون میده که در آینده به زوایای دیگری از این مقوله خواهیم پرداخت.
و اضافه میکنم که این روحیه ی برتری طلبی شما هم اصلا شایسته نیست. واقعا چه افتخاری در سرکوب ملل همسایه هست که نابود شدنش باید عقب افتادگی نام بگیره؟ نمیگم رفتار اعراب درست بود ولی باید قبول کرد که گهی زین به پشت و گه پشت به زین...
به زودی بیشتر به دستاوردها و البته مضرات حمله ی عرب خواهیم پرداخت إن شاء الله...
نه آریا نه ایران
جانم فدای انسان!

مبارزه با ناسیونالیسم، نژادپرستی آرین و ایران باستان؛
اولین گام برای اتحاد نوع بشر...
پاسخ
 سپاس شده توسط Azarbayjanliam ، ☭Nicola☭
آگهی

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  حمله مارک آنتونی به ایران
  حمله موشکی عراق به مدرسه کودکان استثنایی بروجرد +عکس
  ماجرای حمله ای با نام رمز بارباروسا + عکس
  نقش احتمالی خلیفه عباسی در برافروختن آتش حمله مغول به ایران
  (تصاویر) اولین حمله به برج‌های دوقلو
  ۷۰ سال پس از حمله آلمان به شوروی؛ قربانیان کمونیسم و نازیسم
  روابط ساکنان ایران و بین النهرین قبل از حمله کوروش
  حمله ارتش ساسانی به مردم ایران قبل از جنگ قادسیه
  مخالفت تقي‌زاده با حمله « قواي مجاهد» به طهران (1327ق)
  زوال دولت صفويه و حمله عثمانيان به آذربايجان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان