امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

غذاهایی که خودمون درست کردیم

اینم اون بامیه خوشمزه که گُفته بودم ._.

اول بامیه :

آرد 1 لیوان . آب 1 لیوان . تخم مرغ 2 عدد . کره 50 گرم . شکر 2 قاشق غذاخوری

بعد شیره اش .. :

شکر 2 لیوان . آب 1 لیوان . گلاب 1/4 لیوان . زعفران دمکرده 2 قاشق غذاخوری . آبلیمو 1 قاشق چایخوری

شیره بامیه : طرز تهیه شربت بامیه : آب و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به جوش بیاید و تمام شکر حل شود سپس زعفران ، گلاب و آبلیمو را اضافه کنید و پس از 10 دقیقه که جوشید شربت را از روی حرارت بردارید ( در زمان افزودن بامیه شربت باید ولرم باشد

خود بآمیه :
طرز تهیه بامیه : آب و کره را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید ، آرد و شکر را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خمیر جمع شود سپس 2 قاشق غذاخوری شربت به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کامل به خورد خمیر برود.
قابلمه خمیر را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه کمی سرد شد تخم مرغ ها را به نوبت به خمیر اضافه و خوب مخلوط کنید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید.
خمیر را داخل قیف با سر ماسوره دار بریزید سپس در روغن مایع داغ قیچی کنید تا سرخ شود ؛ بامیه ها را در حین سرخ شدن مرتب به هم بزنید تا به هم نچسبند و یک دست سرخ شوند.
بامیه ها را به همان صورت داغ به شربت ولرم اضافه کنید تا شربت را به خود جذب کنند ، حدود 3 دقیقه قرار دادن بامیه در شربت کافی میباشد.

نکته ها : در زمان ریختن بامیه داغ داخل شربت دمای شربت باید ولرم رو به سرد باشد ، در زمان بریدن بامیه سر قیچی را چرب کنید تا خمیر بامیه به قیچی نچسبد.

البته حوصله نداشتم خودم طرز تهیه ر ُ بنویسم .. :|

برای همین کُپی کردم ._.

( بدون قیف :| )
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://8pic.ir/images/bm73mxro7dd1uean3cm4.jpg
جآتونم خآلی خیلی شبیه بامیه های بیرون شُد ._______.

همین الان درستش کردم :|

مواد لازم :

تخم مرغ 6 عدد . شکر 250 گرم . آرد 200 گرم . شیر 1/2 لیوان . روغن 3/4 لیوان
پودر کاکائو 5 قاشق غذاخوری . وانیل 1/2 قاشق چایخوری . بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری

( البته میتونید جآی شیر مآستم بریزید ._. من همین الان ماست ریختم :| )

طرز تهیه : ابتدا مواد خشک ( آرد ، وانیل ، پودر کاکائو و بکینگ پودر ) را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید
تخم مرغ ها را درون کاسه ای دیگر با شکر ، شیر و روغن خوب مخلوط کنید سپس مخلوط ارد را کم کم اضافه نمائید و حدود 5 دقیقه با همزن برقی بزنید تا یکدست شود.

قالب کیک را چرب کنید و روی ان کمی ارد بپاشید ( قالب را برگردانید تا ارد اضافی بریزد ) ، مخلوط کیک را درون قالب بریزید و درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 45 – 60 دقیقه ( بسته به نوع فر ) بپزید.

کیک را پس از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید خوب خنک شود سپس از قالب دراورده و سرو کنید ، میتوانید کیک شکلاتی را ساده یا بهمراه خامه و سس شکلاتی و … سرو کنید.

اینم عکس (= :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://8pic.ir/images/afhxedga3jsidbgiybub.jpg
پاسخ
 سپاس شده توسط ★ASAL-GIRL★ ، || Mιѕѕ α.η.т || ، Mohammad 77 ، عشق بارسا23 ، _ʀᴇᴠᴇʀsᴇ sᴇɴsᴇ_ ، Mason ، آویـــسـا ، ❀இℬℯѕ✟♚ℊⅈℛℒஇ❀ ، # αпGεʟ ، sober ، Silver Sun ، yas.. ، DAZZLING BOY ، Son of anarchy ، sama00

[-]
به اشتراک گذاری/بوکمارک (نمایش همه)
google Facebook cloob Twitter
برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید
شما جهت ارسال نظر در مطلب نیازمند عضویت در این انجمن هستید
ایجاد حساب کاربری
ساخت یک حساب کاربری شخصی در انجمن ما. این کار بسیار آسان است!
یا
ورود
از قبل حساب کاربری دارید? از اینجا وارد شوید.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: _ غَذآهآیی کِ خودِمون دُرُست کَردیمـ ! (: _ ( رمـضان 94 (= ) - ( lιεβ ) - 30-06-2015، 17:05

موضوعات مرتبط با این موضوع...
  بهترین غذایی که درست کردی چی بوده ؟
  چطور پیتزای مکزیکی درست کنیم؟!
  ماکارونی هفت رنگ درست کنید
  نحوه درست کردن سوپ آرد ذرت و اسفناج
  آموزش و طرز تهیه کامل درست کردن کامچوری
Wink آموزش درست کردن کیک گردو و بادام *.*
  آموزش درست کردن سوپ حریره
  آموزش درست کردن سالاد کبیج
  آموزش درست کردن “ترافل شکلاتی” خوشمزه و دلچسپ
  نحوه ی درست کردن بورک ترکیه‌ای

پرش به انجمن: